[2007] Witch Amusement

seriale z Korei
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 26 cze 2007

No, a ja jak zwykle do tyłu;) Oglądam dramki z opóźnieniem, ale postaram się to nadrobić!! Obejrzałem już kilka starszych więc jak będą wychodzić jakieś nowe i mnie zaciekawią to zabiorę się do oglądania od razu...!! tak jak wy:P Jestem na razie na 3 epku, ale planuje dzisiaj obejrzeć 3 kolejne (wiem nocny Marek ze mnie!) Podoba mi się ta drama. Główna bohaterka nie jest za ładna i denerwuje mnie jej gra, ale pojawił tu się w głównej roli Jae Hee więc chyba będzie świetnie. Aktora lubię strasznie po DGCH:D Pomysł na historię strasznie mnie się spodobał z wiedźmy w piękność i kobiecość. Świetny chwyt! I jak zawsze w k-dramach z rodzaju: kom. rom. ktoś udaje kogoś kim nie jest i później wszystko się wyda;P no ale mnie to zawsze kręci i chyba nigdy nie znudzi:D

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 26 cze 2007

ale pojawił tu się w głównej roli Jae Hee więc chyba będzie świetnie. Aktora lubię strasznie po DGCH:D

Ja też go polubiłam strasznie po DGCH... i ogólnie jest moim ulubionym kor. aktorem w sumie... ale szczerze powiem - w Witch Amusement denerwowały mnie jego ciuchy i to, że suszył zęby non stop... Lubię mimikę, ale tutaj jakoś miałam tego dość...
Drama w sumie dobra, ale nie wspoczyła na moją czsołówkę niestety.
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 27 cze 2007

Mnie też strasznie irytują jego ubrania. Te dziwaczne szaliki i w ogóle... a najgorzej wypada ta czarna torebka (TORBA!) normalnie szkoda, że nie czerwona! Heh... I denerwuje mnie Dennis Oh czy jak to się tam pisze. Jak nie jest koreańskim aktorem to po co się pojawia w ich produkcjach... może jestem przewrażliwiony. No już jestem przy 7 odc. i powiem, że coraz większą sympatią obdarzam główną bohaterkę, ale jest daleko w tyle od pań z Full House'a, DGCH i My Girl... ;)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

W sumie muszę jeszcze jedno powiedzieć. Tak jakoś bo muszę;)! W jednym z odc. pokazali urywek mojego najlepszego kinowego filmu koreańskiego "A Moment To Remember" z moją pierwszą aktorką koreańską w której po prostu się zakochałem Ye-jin Son!!:*:*
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 27 cze 2007

a najgorzej wypada ta czarna torebka (TORBA!)

Łączmy się w bólu hahaha... ja też nie mogłam jej przeboleć xP

Jak nie jest koreańskim aktorem to po co się pojawia w ich produkcjach... może jestem przewrażliwiony.

Chyba przewrażliwiony... mi to nie przeszkadza, jak najbardziej pasował do roli... poza tym to, że ktoś nie jest koreańczykiem to znaczy, ze nie może w koreańskich produkcjach grać? O.o
Tym bardziej, ze on półkoreańczykiem to jest (tak, dobrze mówię? Pół? xP).

W sumie muszę jeszcze jedno powiedzieć. Tak jakoś bo muszęWink

Chętnie posłuchamy/poczytamy, ale pamiętaj, że istnieje coś takiego jak przycisk do edycji postów żeby 2 pod rząd nie pisać...

W jednym z odc. pokazali urywek mojego najlepszego kinowego filmu koreańskiego "A Moment To Remember"

Oglądałam ten film... ale jakoś tego nei wyłapałam... umknęło mi najwyraźniej.
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Spoiler! Było to w tej scenie kiedy on uczył Yoo-Hee romansować i oglądali kilka filmów w TV no i był tam moment z tego filmu jak ona wąchała tę wodę kolońską;)
Drama ogólnie coraz bardziej mi się podoba. Główna bohaterka Han Ga In wciąż nie jest dla mnie atrakcyjna, ale przekonuje się coraz bardziej do jej gry i postaci. Oprócz ubrań Jae Hee w ogóle mi nie przeszkadza... ;) Może dużo w tej dramie szczerzy i suszy zęby, ale także są chwilowe urywki kiedy robi się poważny.

Mam jeszcze jedno małe "ale". Nie wiem jak skończy się ten wątek (dopiero będę oglądać 10 epek) ale scenarzysta chyba źle sobie coś wymyślił. Moo Ryong bardziej pasuje do Sung Mi i bardzo mi jest jej żal w tej dramie.
Sceny kiedy ona go prosi o wyjechanie z domu Yoo Hee, albo jak próbuje go przy sobie zatrzymać są wzruszające i bardzo mi jest jej żal
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 29 cze 2007

SKOŃCZYŁEM! No i powiem tyle... zawiodłem się!!

Po pierwsze od 10 odc. robi się nudno, męcząco, ciągnie się drama niemiłosiernie...
Po drugie Seung-Mi, której było mi żal... teraz wkurzała mnie do bólu (nie gorzej niż niezdecydowana, w ogóle nie podobna do siebie i totalnie odmieniona Yoo-Hee)
Po trzecie tak naprawdę ta rola Johnnego była zbędna i nie potrzebna (według mnie)

DALSZA CZĘŚĆ WYLICZANKI...

Spoiler! Po czwarte... CO TO ZA POCAŁUNKI??!! No myślałem, że gorzej niż w FH i DGCH być nie może, a tu proszę. Niemiła niespodzianka.
Po piąte... CO RO ZA ZAKOŃCZENIE!! Nie dość, że dziwne! Nie dość, że bez sensu... to jeszcze do tego ten marny KISS, dobrze, że trwał chyba tylko ok. 5 sec.
Po szóste... ten jej ojciec i Senior to totalne przegięcie !

Zawiodłem się na dramie i moja ocena jest taka:
9/10 dla odc. DO dziesiątego
4/10 dla odc. PO dziesiątym
Łącznie dla wszystkich epków ocena: 6,5/10
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 04 lip 2007

ja myslalam ze drama bedzie lepsza niz sie okazala serio nie zbyt im sie to udalo, mi Yoo Hee sie podobala w pierwszym odcinku jak wszystkich besztala super to bylo xD

racja pocalunki beznadziejne byly ale cuz, i zakonczenie tez mi sie nie podobalo tak nijakie, juz musieli drame konczyc ktora by sie zmiescila w 10 epkach maybe

aktorzy niezle grali, muzyka tez moze byc...
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 12 lip 2007

Właśnie obejrzałam całą serię i z paroma wyjątkami drama mi sie podobała. I do moich ulubionych aktorów doszedł jeszcze jeden. a o kogo chodzi to każdy juz na pewno wie :P
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 27 sie 2007

Drama bardzo mi się podobała.
Główna bohaterka i śliczna i z charakterem (szczególnie na samym początku podobała mi się jej postać).
Moo Ryong - postać bardzo fajna, tylko jego ubrania mnie dobijały, bo myslam, że nic nie przebije Raina w "Full House", ale jak widać się pomyliłam i to baaardzoooo.
Senior - nie myślałam, że Jung Hoon może zagrać tak wredną postać. Byłam pewna, że do tego typu roli nie będzie pasowała, ale się sprawdził.
Johnny - pozytywna postac - taka do polubienia.
Ociec Moo Ryonga - uwielbiam tego aktora i zawsze mi się podoba.
Ojiec Yoo Hee - dobra gra, postać bardzo denerwująca - tylko pobić.
Soundtrack mi sie podobał, ale nie jest na tyle rewelacyjny, żeby non stop słuchać.
Fabuła - mi się podobała i nic się od początku nie wyjaśniło, więc jeszcze jeden plus dla tej dramy.
A na sam koniec - Moo Ryong i Johnny czasami wyglądali jak para. Wspaniale razem wyglądają ;)
Dałabym tej dramie z 8/10.
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

Postautor: piretka » 11 sty 2008

Blah, jestem na 10 odc. i jest to jedna z najgorszych koreanskich dram jakie widzialam. Po ok. 4 odcinku przed kazdym kolejnym zastanawiam sie czy zmarnowac kolejna godzine i chyba dam juz sobie z nia spokoj.
Zaczelam ogladac bo ma super cast, a tu takie dno. No pewnie, mozna sie pogapic na ciacha, ale to juz wole sobie z galerii jakies ich zdjecia posciagac.... Tak zmarnowac taki potencjal aktorski to sie malo kiedy udaje.

Moja ocena 2/10 (bo drama nie ma do zaoferowania nic poza castem i paroma smakowitymi ujeciami z kuchni, za to postacie i ich rozwoj poprowadzony jest wyjatkowo beznadziejnie)
내 사랑 김광석 ~^_^~

[img]http://i27.photobucket.com/albums/c194/piretka/banner.jpg[/img]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 09 cze 2009

dla mnie bardzo przyjemna drama ,początek komediowy ,zabawny ,potem watek dramatyczny
mootyl
Główna bohaterka nie jest za ładna i denerwuje mnie jej gra

pojęcie ładny/ładna jest dość subiektywne -(mnie np denerwują np typki w dramie Atashinchi no Danshi - są straszni -jeden typ o wyglądzie pozwalajacym wyjść o zmroku by dzieci nie straszyć a drugi z love parady żywcem przeniesiony)-a mi się wiedżma podobała

CO TO ZA POCAŁUNKI??!

obejrzyj jakikolwiek film z bollywoodu,tollywoodu - tam nie ma nawet takich
a mimo to czuć chemię między parą,osobiście wolałbym by takich pocałunków nie pokazywali tylko sugerowali że będzie kiss bo takie całusy to mnie tylko śmieszą
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 31 sie 2009

Ech, skończyłam....
Wydaje mi się, że moje uczucie zawodu wynika z tego, że okropnie sie nastawiłam na tę dramę i byłam przekonana, że ona będzie super, bo pierwszy odcinek był genialny :)

Całość, podobnie jak mówił mootyl, byłaby lepsza, gdyby nie rozwlekali niepotrzebnie tylu wątków. Powiem tak: Dziewczyna Jae Hee, która ciagle robiłą mu wyrzuty miała za dużą rolę i tak się krzywiła, że az mnie bolała głowa od tego żalu, autentycznie. Meczące to było. Poza tym, główni bohaterowie do siebie nie pasowali... No niestety. Byłoby dużo bardziej przyjemnie, gdyby on pomógł jej zrozumieć, że kocha Johnny'ego zamiast tego głupiego Sanbae, a sam wrócił do swojej dziewczyny. Od 12 epa to wszystko było tylko: kocham cie, nie kocham cię, nie możemy być razem i zmienianie zdania co pięć minut. A zakończenie po prostu do d***. Ile razy on mógł tak zostawac dla niej? Czemu chłopak był bez ambicji i w kółko sie poddawał? Tyle miał okazji... tak teraz bez pracy został i na pewno przy pierwszej okazji znowu sie pokłócą o byle co...

A Sanbae i ojciec Yoo Hee? (BTW, najlepsze postaci). Byli super i mieli charakter, chociaż trochę przekombinowali już przy ostatnich epach, ale co to miało byc takie pospieszne "przepraszam", "Chodż, podwiozę cię..". Normalnie Goong sie przypomniał....

Moo-Ryoong był fajną postacią i jak byłam w nastroju, to bardzo mi sie podobał jego uśmiech, ale jak nie byłam, to tylko sie szczerzył jak wariat przez cały czas. A te jego ciuchy.... Futrzane kołnierze F4 wymiękają przy tych szaliczkach....
Yoo Hee była genialna na poczatku, potem jakąś straszną ciapą sie zrobiła...
Cała reszta: nie wiem, czy Johnny był potrzebny czy nie, ale i tak był słodki i jako jedyna postać zachowywał troche zdrowego rozsądku. Natomiast Joon-Ha, czy jak on miał na imię, na poczatku kojarzył misie z Yul Goonem, ale zauważyłam, ze jego postać jest trochę inna. Miałą cos w oczach, że aż się bo bać zaczynałam...

Więc ogólnie 7/10, jeszcze pół pkta za OST, bo jest zwłaszcza jedna piosenka, która mi sie wbiła w pamięć. :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2007] Witch Amusement

Postautor: Chie » 06 lip 2012

Jestem po 6 ale raczej nie mam zamiar tego dokańczac. Drama jest nudna, a bohaterka wkurzająca.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-drama”