[2007] Oh Dal Ja's Spring

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2007] Oh Dal Ja's Spring

Postautor: martulex » 13 sty 2007

Zabawne perypetie pełnej temperamentu trzydziestolatki, która cierpi na brak życiowej połówki...

Obrazek

Tytuł : Dal Ja's Spring / 달자의 봄
Znany również jako : The Spring of Oh Dal Ja
Ilość odcinków : 22
Gatunek : Komedia romantyczna
Data emisji : od 3 stycznia 2007 do 15 marca b.r.
Stronka oficjalna : CLICK

OBSADA:
Chae Rim jako Oh Dal Ja
Lee Min Ki jako Kang Tae Bong
Lee Hyun Woo jako Uhm Gi Joong
Lee Hye Young jako Yee Seon Joo

OPIS:

Gdy kobieta dobiega trzydziestki i jedyną jej pociechą jest zakręcona matka, intensywna praca i zwariowana osobowość to nieodzowny znak, że trzeba się poważnie zastanowić nad swym życiem. Podsumowanie nie wypada za ciekawie, na dodatek jej dochodowe zajęcie pożera mnóstwo czasu. Oczywiście kierownicze stanowisko w kanale zakupów telewizyjnych nie jest rzecz jasne szczytem marzeń, jednak stanowi codzienne wyzwanie. Przychodzi jednak dzionek, w którym Dal Ja ponosi małą porażkę, wtedy też jedynym pocieszycielem staje się kolega z pracy. A że traf chce iż to mężczyzna, w którym kocha się niezmiennie od początków swej kariery tak w akcie desperacji postanawia w końcu wykonać pierwszy ruch. Jakież zdziwienie następuje z chwilą padnięcia pozytywnej odpowiedzi. Miłość kwitnie, wszyscy są szczęśliwi, a zwłaszcza Dal Ja, której się wydaje że znalazła tego jedynego, teraz nie pozostaje już nic innego jak tylko stanąć na ślubnym kobiercu. Jakaż szkoda, że przyszły <Pan Młody> nie zdaje sobie sprawy z potencjalnie niebezpiecznej sytuacji. Na domiar złego zaczyna już dusić się w tym układzie i zdradzać swą dziewczynę z wiedźmowatą i zmanierowaną "gwiazdką" firmy. Przychodzi Boże Narodzenie, a padalec nie daje znaku życia. Snując się smętnie zatłoczonymi uliczkami bez skutku próbuje dodzwonić się do zdradzieckiego chłpaka, ten jednak bezczelnie wyłącza telefon. Posunięty wiek i rozterki sercowe sprowadzają jej działania na dość zadziwiające tory, które obierają kierunek pod wpływem tajemniczego, młodego mężczyzny. Kang Tae, bo o nim mowa ma 27 lat i beznadziejnym kobieciarzem. W dodatku może jeszcze poszczycić się niezbyt chlubną profesją, gdyż jego zajęcie polega na dotrzymywaniu towarzystwa wielu przedstawicielką płci pięknej. <Cało-obsługowy serwis randkowy :wink: >. Jednak traf sprawia, że dosłownie wpadają na siebie, a że cierpi na tym telefon Dal Ja wywołuje to w niej frustrację i żądzę mordu. Zdenerwowana postanawia dopaść padalca i srogo go ukarać. Niestety późniejsze plany spalają na panewce. Po traumatycznej przygodzie zdaje sobie sprawę, że zbyt długo odwlekała swą inicjację sexualną, toteż powtórnie dzwoni do obłudnego chłopaka i zostawia mu wiadomość z propozycją wspólnie spędzonej nocy. Popijając drink za drinkiem stara uzbroić się w cierpliwość, gdy nagle jej oczom ukazuje się ten perfidny facet...radość jest jednak złudna, okazuje się iż tuż za nim pojawia się nie kto inny jak największa złoza w jej firmie. Wtedy też w jej główce rodzi się pomysł, a gdyby tak wykorzystać wstrętnego skunksa, którego poznała dosłownie przed kilkoma godzinami by udawał jej faceta ? Diaboliczna myśl wchodzi w czyn, więc oboje spisują między sobą kontrakt...tylko co jeśli w tą grę włączy się jeszcze jeden pociągający mężczyzna ?

Przyznam, że drama baaardzo wciąga i mimo, że nie przepadam za Lee Min Ki tak jestem miło zaskoczona. W Nonstop był szalenie zabawny, natomiast tutaj pokazuje się z różnych stron. Inna kwestia ma się z Chae Rim, po operacji plastycznej wygląda dziwnie. Owszem, jest piękna jak laleczka...jednak w niektórych ujęciach jej uroda zdaje się aż nierzeczywista, niemniej ma idealnie dopasowany makijaż podkreślający oczy....czyni z niej to taką diaboliczną wróżkę :P Do gry aktorskiej nie sposób się przyczepić, jest lekka, zabawna i co najważniejsze widać tą chemię między obojgiem. Otwarcie serii zapowiada się naprawdę apetycznie, dziwi mnie natomiast ranking oglądalności...całe szczęscie, że idzie w górę. Utrzymuję pozycję czwartą (?), tuż po GoonG S :] Kolejnym niestandardowym elementem są ciekawe parodie filmów wtopione w poszczególne ujęcia. Do tego można dodać przepiękne przerywniki w postaci rysunków przedstawiających naszą główną bohaterkę niczym koreańską Bridget Jones :]

OST
Spoiler! Obrazek

01 . 기적 같은 사랑 ? 이경화
02 . Sweet Lover ? 박혜경
03 . To You Mine ? 펄스데이
04 . 추억을 열다 ? 소연
05 . 내 손을 잡아줘 ? K-Jun
06 . 나쁜 사랑 ? M.R.J (강재혁)
07 . 심장 ? 은영
08 . Impression
09 . Ya-Ya-Ya
10 . 추억을 열다 (Inst)
11 . Lively Breeze
12 . Surprise
13 . To You Mine ( Funky Ver.)
14 . Miracle (Orchestra Ver.)
15 . 너에 기억
16 . 기적 같은 사랑 (Original Ver.)
Polecam, naprawdę świetny OST ^__^

[edit: Volli 03.08.2011]

Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 13 sty 2007

hmm... właśnie zastanawiałam się czy warto to zasysać.. bo troche mnie zaciekawiła.. a teraz Martu przekonalaś mnie, ze jednak warto ^^
ale najpierw muszę się uporać z kilkoma innymi dramami.. no i sesją niestety.. za to w ferie ... ^^
[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 15 sty 2007

Naprawdę warto, aż mnie skręca, gdyż nie mogę zassać trójki przez te beznadziejne wymysły WS2 :( Skoro zrobią hard tak raw jest zbędny, zwłaszcza że niepotrzebnie obciążyłby mi moją zagraconą przestrzeń na dysku :(

Ostatnio oglądałam NG i byłam pod sporym wrażeniem, gdyż scenę pocałunku kręcili kilkanaście razy...Boże, ależ się nacałowali, lecz co najważniejsze widać iż świetnie się przy tym bawili :]
Awatar użytkownika
kikisriki
Oglądam regularnie xD

Postautor: kikisriki » 18 sty 2007

obejrzalam wlasnie pierwszy odcinek i sie nie moge doczekac nastepnych!! nareszcie sie zdrowo posmialam a juz myslalam ze nie znajde nic dla siebie az tu w koncu ... ufff dzieki Marta:)
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 18 sty 2007

^^___^^

Mnie natomiast zastanawia prawdziwa tożsamość TB, było ujęcie, w którym był wykaz z banku (zawsze mnie zastanawia czemu w Korei do rachunków oszczędnosciowych dorzucana jest książeczka, która wygląda niezwykle podobnie do naszych sprzed paru laty...) na którym to była widoczne niebagatelne sumy pieniędzy !! Co najdziwniejsze ten starszy osobnik, który prześladuje go od początku serii okazuje się w późniejszych epach jego dziadkiem...i to baaaardzo bogatym, podobnie jak cała jego rodzina. Powstaje więc pytanie czemu on ucieka ?? Natomiast oglądałam wczoraj odcinek piąty i jestem zachwycona, drama trzyma swój poziom...ba, nawet jeszcze bardziej się rozkręca. Dzisiaj wyjdzie kolejny ep, aż nie mogę się doczekać !!
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 19 sty 2007

Niestety kolejnych napisów w tej chwili brak, ale to kwestia kilku dni by coś nowego wkrótce się pojawiło ^^

Za kilka minutek dościąga mi się 6 ep, coś późno wychodzą w stosunku do GoonG S :( Chociaż może to i lepiej, wczoraj i tak nie byłabym w stanie sciagnąć, gdyż była tak gigantyczna wichura, że pięć razy komp mi się resetował...że już nie wspomnę o szalejącej elektryczności !! Jezu, ale to nie temat na temu podobne dyskusję ^__^
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 28 sty 2007

Jestem juz po dwoch odcinkach tej serii i coraz bardziej ona mi sie podoba ^^ Duzym plusem tej serii jest to, ze jest bardzo zabawna. Ani przez chwile nie nudzilam sie w trakcie ogladania tego ^^ Mam nadzieje, ze juz niedlugo bede mogla ogladac kolejne czesci ^^
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 31 sty 2007

Obejrzałam kolejne dwa epy z napisami i wczorajszą dziewiąteczkę, za dwadzieścia minut będę oglądać na żywo, musiałam wybrać między GoonG S, a Dal Ja i zdecydowanie wolę tą drugą serię. Jeżeli tak to będze wygladać do końca to drama wejdzie na listę moich ukochanych. Jak do tej pory jest genialna :] Poza tym naprawdę nie przepadam za Lee Min Ki, ale tutaj mnie kompletnie zauroczył :d
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 06 lut 2007

Narazie obejrzałam 5 episodów, kolejnych nawet nie ściągam, bo jeszcze nie ma do nich napisów (niestety...) i jak zwykle będę się teraz zachwycać nad tą serią. Wszystko mi się w niej podoba. Jest boska ^^ Obsada jest rewelacyjnie dobrana, do tego muzyka i coś takiego co nie potrafię nazwać, ale odróżnia tą dramę od innych. Moim zdaniem każdy powinien to obejrzeć. Powinna to być obowiązkowa drama :P Dobra głupoty pisze... ^^
Mam nadzieje, że suby szybko wyjdą :)
Awatar użytkownika
Pikus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Pikus » 07 lut 2007

a ja dzisiaj dostałem zawału serca, lece sobie po kanałach a tu na KBS WORLD co widze!!! Dal Ja's 2 ep sobie leci!!! szczena mi opadla a jak zobaczyłem napisy po ang to zbierali mnie z dywanu. ufff co za excytacja :) zaraz lokam dokładniej w program moze jeszcze cos ciekawego puszczaja
Aktualnie ogladam:
Padam Padam |
Zakochany w:
The Princess Man | Padam Padam
Awatar użytkownika
Pikus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Pikus » 09 lut 2007

Nie znam koreańskiego i nie wiem co pisze na tym zdjeciu
ale samo zdjecie na zabuj cos mi przypomina
tylko nie wiem co :wink: :wink: 8)

Obrazek

Spoiler! Edit
Ale gafa Oczywiscie nie chodzi o poster z "love me not" tylko "Inocesnt Steps" :P
Aktualnie ogladam:
Padam Padam |
Zakochany w:
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 09 lut 2007

Ja bym raczej stawiała na Innocent Steps :wink:
Awatar użytkownika
Pikus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Pikus » 09 lut 2007

Faktycznie sprawdziłem i masz racje, ale oba filmy maja bardzo podobne postery dlatego nie byłem pewien swojej odpowiedzi, no i myliłem sie :(
Aktualnie ogladam:
Padam Padam |
Zakochany w:
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 09 lut 2007

NIo tylko ja bym powiedzial z etemu postrerowi jakos brakuje do pierwowzoru i to duzooooo
Obrazek
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 09 lut 2007

ojejku, taki w sumie marny fotomontaż .__.'

Wróć do „K-drama”