[2007] Oh Dal Ja's Spring

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 06 lip 2007

Właśnie ja może tez ściągnę a jak Eliza nie zdążysz to może ja się odwdzięcze i ja Ci przyślę :p

http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 06 lip 2007

heh, chyba nie bardzo, zważywszy, że bede w Tokio :D Dlatego własnie musze zdążyć akurat do poniedziałku... Wolałabym coś jap sciągac, bo krótsze, ale jakoś nie mam pomysłu co. Normalnie chyba wszystko juz widziałam :P
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 06 lip 2007

Nie pamietam, czy już to mówiłem, ale nie podoba mi się aktorka obsadzona w głównej roli. :P Co niestety na tyle mocno rzutuje na całokształt, że nie podzielam waszego zachwytu. A fabuła nie jest ani na tyle błyskotliwa, ani zabawna, żeby poprawić wizerunek całości w moich oczach. No, ale może domęczę całość i jakiś cud się zdarzy, że zmienię zdanie. XD
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 07 lip 2007

WŁAŚNIE SKOŃCZYŁEM TĘ K-DRAMĘ!! ;)

Cała seria mieści się w 22 odc. i jest to najdłuższa K-drama jaką oglądałem, ale... NAJLEPSZA!! Żaden odcinek nie był nudny, żaden moment niepotrzebny, a z bohaterami zżyłem się jak nigdy!!

PLUSY:
- Główna bohaterka! Chae-rin jest po prostu boska. Jest ładna i świetnie zagrała swoją rolę. Taką dziewczynę jak Dal Ja chciałby mieć chyba każdy facet, nawet o 6 lat starszą.
- Soundtrack. Najlepszy jaki kiedykolwiek słyszałem w jakiejkolwiek dramie!!
- Wątki przyjaciół. Pierwsza moja drama, gdzie wątki przyjaciół były, aż tak rozwinięte.
- Humor i parodie znanych filmów.
- Cała obsada.
- Nawet KISSy nie były takie złe!! ;)

MINUSY:
- nie lubię zakończeń typu: "KILKA LAT PÓŹNIEJ" ... no ale cóż, tu nie było tak źle!
- niektóre wątki i postaci nie potrzebne (co nie wpływa na całokształt filmu!!)

Ta K-drama, różni się od innych. Jest w niej coś innego, nowego, oryginalnego, świeżego... choć wątek "udaje kogoś kim nie jestem" pojawił się tu, to i tak ta drama jest inna od wszystkich pozostałych. Nie wiem co ją tak wyróżnia, ale naprawę jest cudowna.

Chyba zaczynam pisać totalne głupoty;P

OCENA:
Muzyka: 10/10
Aktorzy: 10/10
Scenariusz: 10/10
Magia (Magnetyzm): 10/10
CAŁOŚĆ OCENIAM NA 10/10!! Moja ulubiona drama;D
Więc mój ranking TOP3 dram się zmienił:
1 miejsce: Dal Ja's Spring
2 miejsce: Full House
3 miejsce: Delightful Girl Choon-Hyang
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 07 lip 2007

ja dopiero w 12 epie - dziś "jadę" dalej :P
i póki co też strasznie mi się drama podoba - dużo humoru a niektóre sceny mnie powaliły - np. ta kiedy zbliża się Gargamel i woda w szklance zachowuje się zupełnie, jak w filmach o Godzilli, gdy ta nadchodzi :P

Poza tym któryś z odcinków zaczynał się też marszem imperialnym z Gwiezdnych Wojen - na dodatek idealnie dobranym do sytuacji... miodzio :P

no nic.. uciekam oglądać dalej ale już mi się wydaje, że ta drama znajdzie się wśród moich top 3 jeśli idzie o Koreę XD
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 07 lip 2007

mootyl pisze:Taką dziewczynę jak Dal Ja chciałby mieć chyba każdy facet, nawet o 6 lat starszą.

No widać, że tak się podnieciłeś, że nie dojrzysz, co w jest w poście tuż przed twoim. XD

NIE KAŻDY. Ja bym jej kijem nie tknął. :P

Wracam oglądać Smiling Pasta :P
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

No dobra może nie każdemu facetowi Chae Rim się spodoba, ale mi się spodobała jako postać Dal Ja!! Może nie jest SUPER ładna, ale ma coś w swoim wyglądzie i do tego postać Dal Ja jest świetna!! :) Każdy ma swoje zdanie...
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 07 lip 2007

No właśnie. Każdy ma swoje zdanie i swój własny gust, które czasem są zbieżne z innymi, a czasem diametralnie różne. Mogłaby być nawet SUPER ładna dla Ciebie i dla mnie to jest ok. Nie lubię po prostu generalizowania typu "każdy to, każdy tamto" :D

Nawiasem mówiąc robię za chwilę drugie podejście, do Dal Ja, bo potrzebuję chwili przerwy od Pasty. XD
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

UWAGA!!

Masz dość oglądania dram z angielskimi napisami? Chciałbyś w końcu obejrzeć coś po polsku? Nie ma problemu!

Właśnie tłumaczę całą serię Dal Ja's Spring.
Przetłumaczone już mam dwa odc. tej wspaniałej serii:

Pierwszy Odcinek: Rzeczy, przez które wariuję
Drugi Odcinek: Czy coś może zastąpić miłość?

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, proszę pisać!!
Jeżeli ktoś jest jeszcze zainteresowany w serii pt. Full House, także może pisać, mam przetłumaczone wszystkie odc. (chociaż ta seria była tłumaczona byle jak i potrzebuje poprawki!!)
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 07 lip 2007

mootyl to zamieść to na d-addicts lub u nas na forum jest nawet poświęcony temu dział. Ja napewno skorzystam z chęcią.
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 21 sie 2007

Wczoraj skończyłam oglądać tą serię i jestem... zachwycona.
Bardzo mi się spodobała. W tej dramie było parę rzeczy, których notorycznie brakuje mi w innych dramach.
Do tego Kang Tae Bong był taką postacią, że mnie urzekł kompletnie... pokochałam tego gościa *-* O samym aktorze wiele nie powiem pownieważ to pierwsza drama w której go widziałam i ciężko tak ocenić, ale postać którą wykreował była po prostu boska, urocza i urzekająca (dla mnie xP).
Jedyne co mnie zawiodło to koniec... ale nie dla tego że był zły - po prostu porównując go do całej dramy coś mi w nim nie pasowało.

Mogę podsumować to tylko w jeden sposób:
Drama absolutnie ląduje na pierwsze miejsce w moim rankingu (razem z DGCH ale tylko dlatego, ze mam ogromny sentyment do DGCH i nie mam serca zrzucać tej dramy na niższy plan xP).

Ubolowam jeszcze tylko nad tym, ze nie miałąm okazji oglądać NG ale mam zamiar to jakoś naprawić... niech no ja je tylko gdzieś dopadnę *-*

Zaskoczyło mnie jednak, że w prawdziwym życiu, Lee Min Ki na prawdę jest młodszy od tej aktorki 6 lat O.o Na domiar tego... ma on 22 lata.... co mnei zszokowało bo dałabym mu więcej (na pewno bym nie powiedziała, ze jest tylko 2 lata starszy ode mnie xp)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 21 sie 2007

O! Zerknąłem, że jakiś nowy post w tym topicu i mi się przypomniało, że nie widziałem ostatniego odcinka! Niedobrzeniedobrzeniedobrze :P Bo przyznam, że przekonałem się do głównej bohaterki w końcu oraz całej akcji. Tae Bong (ten Bong to mi się kojarzy :P) też był w porządku, choć odwrotnie, niż tobie Devi, mi się wydawał jeszcze młodszy od niej niż tylko o 6 lat. :P Co prawda w garniaku (czy też gajerze, jak to w 3city mówią :P ) wyglądał potem dojrzalej, ale mimo wszystko ona nie wyglądała młodo. :P
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 22 sie 2007

A ja mam inaczej... czym dalej od ostatniego odcinka tym coraz bardziej się dziwie, że ta drama była dla mnie taka wspaniała:)

Ale dalej ją uwielbiam i uważam, że będzie jedną z moich ulubionych. Boże... ależ ja jestem sentymentalny... A do tej dramy mam wielki sentyment;)
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 08 wrz 2007

Oglądałam Oh Dal Ja's Spring równocześnie z Coffee Prince i długo długo po MNIKSS, dramach które pod wieloma względami są do siebie b. podobne. Mimo to, ODJS należy do jednej z ciekawszych i moich ulubionych kdram.

Tutaj, podobnie jak w CP, świetnym pomysłem był wątek 2giej pary: lekki, zabawny i dający wiele do myślenia ;), choć o zupełnie innym charakterze niż w rzeczonym CP.

Sama Postać Dal Ja od pierwszych minut dramy wprawiała mnie w dobry humor. Nie mam do tej postaci żadnych zastrzeżeń.A! a propos, Gargamel po prostu wymiata^^

Hm..dziwne, ale totalnie nie przypadł mi do gustu głowny bohater, tzn czasami był taki jak być powinien ;), ale na początku sprawiał wrażenie takiego cwaniaczka i jakoś mi tak do końca to wrażenie pozostało.

Moja ocena to 9/10 mimo marnego zakończenia.
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 09 wrz 2007

zakończenie nie było takie złe...
W porównaniu do Coffee Prince było całkiem udane.
I był całus na samym końcu...:)
Ale lepsza scena była w przedostatnim odcinku... ostatnia scena!
Boska po prostu! Tak mogło się skończyć...
Tylko, że Dal Ja mówi, że zostaje:)

Wróć do „K-drama”