[2007] Oh Dal Ja's Spring

seriale z Korei
Awatar użytkownika
HE MAN
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: HE MAN » 11 wrz 2007

Czemu ta drama ma po 700 MB? :(
Czy nie ma jej w chudszej wersji?

[i][size=59]Witam i pozdrawiam[/size][/i]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 11 wrz 2007

Zdaje się, ze 700MB to standard dla kdram, i rzadko trafiają się inne.
A jak są, to synchro napisów często nie pasuje.
Nigdzie nie widziałam innej wersji tej dramy. Możesz poszukać na jakichś servwsach z filmami jak youtube. Jakość słaba, ale wtedy są małe^^
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 10 lis 2007

Po zobaczeniu pierwszego epka byłam bardzo zawiedziona i zastanawiałam się, co w ogóle ludzie widza w tej dramie.

33letnia dziewica, zemsta na facecie, chłopak do wynajecia i "ten przeznaczony". Oklepane motywy w nieciekawym mixie, zdawałoby się...

Ale od drugiego odcinka wszytko się poprawia i drama staje się dobrą koreańska dramą.
Podoba mi się więc rozwój przyjaźni z ex-chłopakiem (przyjaźń damsko-męska dorosłych to temat praktycznie nie istniejący w dramach...), ich szczere rozmowy i rady na temat seksu podane w bardzo bezpośredni sposób, jak na takie produkcje. Także dziwna przyjaźń z tą prezenterką tez ciekawie wypada.

A tak od 13ego odcinka drama staje się bardzo dobra i siedzę przed ekranem i robię rożnej maści kyaaa i yada i "no zróbcież to wreszcie :P"

Jak ktoś lubi komediowe dramy, to pewnie spodobają mu się różne wstawki komediowe, jak fantazje bohaterki, w rodzaju Dal Ja w historycznym stroju, albo para bohaterów jako Romeo i Julia popełniający samobójstwo. Troszkę w stylu Ally McBeal, ale nie tak udane. Niemniej mają swój urok.
Ja akurat za komediowymi watkami nie przepadam, wiec tylko kilka z tych scenek naprawdę mi się spodobało, ale raczej na plus wychodzą.

Fajnie są też dobrane melodyjki w niektórych scenach, w rodzaju motyw z gwiezdnych wojen^^ Rozbroiła mnie Czarodziejka z Księżyca na samym początku 18ego epa!
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 11 lis 2007

Dramka zaliczona. Komedia romantyczna, to na minus. Komedii nie lubię, choc musze przyznać, że kilka motywów im się tu udało znacznie lepiej niż w innych kor. dramach komediowych. Starsza kobieta i młodszy facet to na duży plus.
Tak bym w skrócie ujęła.
Trochę nierówny poziom ma ta drama.

Najbardziej mi się podobało, jak Tea Bong poszedł odzyskać swa prawnicza pracę. Pojawił się ni z gruszki ni z pietruszki, bez żadnej zapowiedzi, postawił ileś tam warunków, łączne z płacowymi i że chce swoje stare biuro, i w ogóle, i dostał odp „OK., zaraz wszystko przygotuję”. _^_ Samo życie.

Albo rodzice Tea Bong’a idący do łóżka- jak nastolatki ^_^ Słodkie to było. I nie ważne, że położyli się w swoich ciuchach, łącznie z biżuterią, okularami, w makijażu itd.

A będąc przy makijażu to tez jest śmieszne jak Dal Ja wstaję z łóżka, albo lepiej, wychodzi z wanny i jest umalowana jak na imprezę, z tymi czarnymi grubymi kreskami wokół oczu. Realizm sytuacji w każdej postaci. Wiem, że to normalka w dramach, no ale jej makijaż jest inny od reszty aktorek i tutaj to serio wygląda komicznie :D

Ostatni ep był słaby. Zupełnie nie przypadł mi do gustu. [spoiler2]Znów historia z wyjazdem za granicę… >_< i znów „2 lata później”. Odcinek ratowała jedynie Seon Joo i jej zachowanie wobec córki.[/spoiler2]

Całość oceniam na 7,5/10.
Jakieś ciacho by się przydało w tej serii, a ocena lepsza by była :P Lee Min Ki nie jest zły, a wręcz ma dużo uroku i robi słodkie minki, ale jego buzia nie jest w moim type, choć figurę ma zgrabną, nie powiem^^; Nie tak jest zrobiony jak lubię. Ogólnie brakuje mu „czaru”. I aktorem jest średnim. Nie jest zły, ale mogłoby być lepiej. Niemniej polubiłam go i kibicowałam mu od początku.
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: olszyna » 03 wrz 2009

Nadrabiam powoli zaległości dramowe, więc wypróbowuję ilka tytułów na raz:)
Obejrzałam 2 odcinki i jakoś dalej mi się nie chce oglądać.

Dal Ja jest całkiem ładna, tylko uważam, że dużo ładniej jej jest w prostych włosach, niż tych lokach, ale rozumiem, że musieli ją postarzeć, żeby wyglądała na starą pannę po 30-stce:P Jej postać nie irytuje mnie, ale też nie zachwyca, czasem mam tak, że główne bohaterki to tak pozytywne odczucia we mnie wzbudzają, że nie mogę oderwać oczu od ekranu, mimo, że sama jestem dziewczyną to czuję się zauroczona, miałam tak np z Lee Da Hae oglądając My Girl czy Yoon Eun Hye przy Goongu. Tutaj nie mam takiego uczucia, niby fajna z niej kobitka a jednak coś nie tak... może ja po prostu nie lubię historii, gdzie bohaterka jest starsza od faceta? My Name is Kim Sam Soon było dla mnie straszne, tutaj na szczęście jest trochę lepiej.

Lee Min Ki jest całkiem całkiem, kiedy go po raz pierwszy ujrzałam, to wydał mi się strasznie brzydki :P ale to było dawno temu, teraz jak już sporo czasu minęło to stwierdzam, że jest całkiem całkiem fajny, myślę, że duży wpływ na to miała piosenka Eternal Summer z jego płyty, po obejrzeniu teledysku do niej, zrodziła się moja sympatia do Min Ki^^

Pierwszy odcinek zaczął się kiepsko, nie podobają mi się te wstawki - wyobrażenia Dal Ja, tak jak zwykle je uwielbiam, tak tutaj dla mnie są mało śmieszne i jakieś nieudolne, poza tym nie lubię jak główny bohater jest jednocześnie narratorem, wkurza mnie fakt, że ona opowiada tą historię, czyli kolejny minus; jednak kiedy wkroczył do akcji Lee Min Ki, cała scena w hotelu i w ogóle to się nawet wkręciłam, trochę się pouśmiechałam i miałam ochotę na więcej. Dalej było już bardzo oklepanie, czyli kontrakty, udawanie chłopaka, już wcześniej to wszystko było, i uważam, że w lepszym wydaniu.
Drugi ep natomiast był chyba gorszy od pierwszego, jak początek był niezły, tak odwrotnie końcówka mnie znudziła i wprowadzili nową postać, czego nie lubię.
A tak w ogóle to obiekt westchnień Dal Ja, facet w którym kochała się 8 lat, pan playboy jest tak nieciekawy, że aż trudno uwierzyć, skąd się wzięła ta miłość. Ta druga, która ma być sexy pociągająca jest również brzydka jak noc xD
No cóż, stwierdzam, że ostatnio naprawdę nie mogę trafić na coś, co mi się strasznie podoba, że aż mnie ciągnie by oglądać dalej. Może już za dużo widziałam (wcale nie tak dużo jak dla mnie), może przejadły mi się już podobne historie miłosne? Nie wiem, ale szukam dalej:) Dal Ji dam chwilę odetchnąć i może zacznę kontynuować potem.
[img]http://i25.tinypic.com/14jnqjt.jpg[/img]

Wróć do „K-drama”