[2006] Fantasy Couple

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2006] Fantasy Couple

Postautor: martulex » 27 sty 2007

Obrazek

Tutuł : 환상의 커플
Tytuł ang. : Fantasy Couple / Couple or Trouble / Couple of Fantasy
Gatunek : Komedia romantyczna
Ilość odcinków : 16
Stacja emitująca : MBC
Data emisji : 14 październik 2006 do 3 grudnia 2006
Stronka oficjalna : CLICK
NAPISY

Obsada
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Han Ye Seul jako Anna Jo / Na Sang Shil
Oh Ji Ho jako Jang Chul Soo
Kim Sung Min jako Billy Park
Park Han Byul jako Oh Yoo Kyung

W pozostałych rolach :

Kim Kwang Kyo (김광규) jako Gong Sil Jang
Kim Jung Wook jako Ha Deok Ku
Lee Mi Young (이미영) jako Oh Kye Joo (matka Deok Ku)
Jung Soo Young (정수영) jako Kang Ja
Lee Suk Min (이석민) jako Jang Joon Seok
Kim Tae Yoon (김태윤) jako Jang Yoon Seok
Park Joon Mok (박준목) jako Jang Geun Seok

Drama bazuje na niesamowitym filmie z 1987 roku o dźwięcznym tytule "Overboard". Główna obsada to oczywiście Kurt Russell i Goldie Hawn ^__^ Przezabawna komedia :]
Teraz czas na koreański odpowiednik, który został odznaczony wieloma nagrodami...
mianowicie w kategorii :
► Pokaż Spoiler

Scenariusz popełniły siostry Hong, autorki takich projektów jak My Girl czy Delightful Girl Choon Hyang. I w tym przypadku projekt wypada znakomicie i co najważniejsze -- prze..za..ba..wnie :]

Opis

Znamy wiele baśni, bajek, legen czy też podań, które opisują wszelakie złe postacie jakie świat tylko nosił, bądź zrodzone przez lotne umysły na potrzeby zrównoważenia tych dobrych charakterów. W końcu zawsze wygrywa dobro, a bohater/bohaterka niestrudzenie walczy z przeciwieństwami losu...a gdyby tak odwrócić sytuację, obalić mit dobrej, biednej, zagubionej dziewczyny o szczerozłotym sercu ? Wszak czasem warto zmienić historię, by ta nie była banalna i co za tym idzie zbyt przewidywalna.

Anna Jo to krnąbrna, zarozumiała egoistka, która przede wszystkim realizuje swe własne priorytety. Nigdy nie czuje się usatysfakcjonowa, jej uroda i wykształcenie potęgują tylko jej wrodzoną pewność siebie i powodują uczucie lekkiego znużenia otoczeniem. Przebywając od dłuższego czasu w Stanach, z dala od swego bogatego i zarazem ciapowatego męża korzysta z uroków życia i jego wielkiej fortuny. Nie zdaje jednak sobie sprawy, iż jest to na rękę jej zgnębionej drugiej połówce, gdyż nie musi znosić kapryśnych humorów i wrednego usposobienia swojej jędzowatej żony. Po zakupach na kolejnej aukcji postanawia wrócić do ojczyzny i zarazem mało rozgarnietego męża. W Korei dochodzi do kuriozalnej sytuacji, mianowicie jacht, na któym odpoczywa wymaga pewnej naprawy, więc wynajmuje "złotą rączkę" by szybko uporał się z problemem. Ten wywiązuje się ze zleconego zadania i żąda zapłaty, lecz Anna ani myśli wykładać funduszy, gdyż jest nieustatysfakcjonowana z jego "partactwa". Odmowa wywołuje potężną awanturę, która kończy się dla obojga wypadkiem za burtę. Gdyby tego było mało spotkanie z mężem owocuję kłótnią, więc na skutek upojenia alkoholwego złośnica ponownie zalicza kolejny wypadek jaki ma miejce na jej jachcie, lecz tym razem Anna zapada na amnezję. Wietrząc możliwość zgrywy, Jang Chul Soo (nasz Pan Złota Rączka) wmawia jej iż jest jego żoną i matką trójki niesfornych dzieciaków. Dochodzi do niesamowitej sytuacji, gdy wydelikacona Ann musi zamieszkać w zupełnie odmiennych warunkach i podjąć się obowiązków, które nigdy przedtem nie zaprzątały jej głowy. Cała sytuacja komplikuje sie jeszcze bardziej, gdy zaczyna domyślać się, iż tak naprawdę to nie jest jej prawdziwe życie...tyle, że co zrobić z fanetm takim jak miłość do swego pseudo męża...

Obłędna dawka humoru, rewelacyjny scenariusz i niezwykła chemia między obojgiem co daje nam mistrzostwo w całej postaci. Nie dziwota, że drama zdobyła tyle wspaniałych nagród, z całą pewnością na nie zasłużyła ^__^ Gorąco Polecam :]

Oczywiście odpowiedzialne jest za nie grupa WITH S2, więc odcinki 3,7 i ostatni są tylko i wyłącznie w postaci hardsubów :(

Z racji zawirowań związanych z licencjonowaniem dram, tak With S2 postanowiło uzupełnić softy do swych poprzednich projektów. Niestety nie wiem kiedy to nastąpi, gdyż teraz mają sporo pracy...

OST
Obrazek
► Pokaż Spoiler

Edit by Volli (27.04.11)

Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

Postautor: piretka » 02 lut 2007

Uff kolejna drama do dodania na liste "to watch"

Chyba nam sie pokrywa gust doramowy, no a przynajmniej na razie mi sie podobaja te dramy ktore obejrzalam zachecona Twoim opisem.

I pozostaje tylko jeden drobny problem - jak na to wszystko znalezc czas >_<
내 사랑 김광석 ~^_^~

[img]http://i27.photobucket.com/albums/c194/piretka/banner.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 06 lut 2007

Hahah ;D moja kochana dramka!! właśnie ją oglądam i jestem na 6tym odcinku i normalnie wymiękam :) JEST PRZECUDOWNA!!!! od samego początku ciekawe zwroty akcji i nietuzinkowe pomysły ;) A wszscy aktorzy tak genialnie dobrani, że nie mogę wyjść z zachwytu *_* Cuwona, cudowna i jeszcze raz cudowna!!! Jest to od tej pory mój numer 01 ;) POLECAM
www.evieseo.blogspot.com
www.chomikuj.pl/EvieSeo
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Postautor: Hiro » 20 lut 2007

Po Super Rookie nie bylem zbyt pozytywnie nastawiony na ogladanie Oh Ji Ho w kolejnym serialu, no ale na szczescie nie bylo tak strasznie :P choc zachowuje sie niemal identycznie, te same miny i te same dzwieki wydaje. Dobrze ze Han Ye Seul byla taka urocza tam bo niewiem czy bym dotrwal do konca :)

a tak poza tym to Witam wszystkich
Awatar użytkownika
Pikus
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Pikus » 06 mar 2007

wlasnie skończyłem 15 ep i wlosy z glowy rwe bo mi sie nie sończył sciagac 16 a nie moge sie doczekac tego odcinka Drama wymiata dawno sie nie zdazylo bym noce zarywal dla dramy ehh ale warto :) a głowna bohaterka wymiata ta jej postawa,te miny,
Aktualnie ogladam:
Padam Padam |
Zakochany w:
The Princess Man | Padam Padam
Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

Postautor: piretka » 06 mar 2007

Skonczylam drame i musze przyznac, ze jestem zachwycona :D
Osatnio mialam tak chyba po My Girl ^_^
Aczkolwiek IMO przeciagneli odrobine zakonczenie, ale i tak nie psuje to odbioru calosci.
내 사랑 김광석 ~^_^~

[img]http://i27.photobucket.com/albums/c194/piretka/banner.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 07 mar 2007

Hahah :D taaaaaaak, widzę, że nie tylko mnie ta dramka porwała i rozkochała :D jest cudowna! oglądałam ją z osobą, która sie zarzekała, ze dramy są fe, nudne i w ogóle kto by to oglądał i zakochał sie w niej jeszcze bardziej niż ja, ha!
Głowna bohaterka jest C U D O W N A po prostu. Jej mimika jest genialna.
Muzyka może zbyt porywająca nie jest, ale też jest słodko dobrana.
A postacie i wątki drugoplanowe? Kangja *_* niesamowita! heheh.. naprawdę jedna z najlepszych dram ever!!!
www.evieseo.blogspot.com
www.chomikuj.pl/EvieSeo
Awatar użytkownika
zly
Co to jest dorama? o_O

Postautor: zly » 21 lip 2007

"Dame za burtą" z Goldie Hawn i Kurt Russellem-stara świetna komedia z 5 razy oglądałem

Jeszcze nie oglądałem żadnej dramy (tylko azjatyckie filmy pełnometrażowe) więc zaczne od tej.
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 28 wrz 2007

Nie dawno skończyłam oglądać tę dramkę i szczerze powiedziawszy gdyby nie Han Ye Seul, to nie wiem czy dotrwałabym do końca.

Jak zwykle było kilka fajnych/ciekawych momentów, ale nie porwały mnie na tyle żebym mogła zaliczyć ten serial do moich ulubionych. Moja ocena 7,5/10. Można obejrzeć, ale imho to nie jest pozycja must-see.
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 01 lis 2007

RECENZJA!

Świetna komedia romantyczna na długie jesienne wieczory. Akcja dramy rozwija się niesamowicie szybko i powoduje, że zastanawiamy się: "Co będzie dalej?" ... no ale nic nie może być doskonałe. Gdzieś koło odcinka 6 czy 7 cała akcja, tempo, żarty... wszystko zwalnia i drama zaczyna stawać się monotonna.

Według mnie rola tej drugiej zbędna...

Chociaż później drama zaczęła mnie nudzić to i tak oglądałem i nie pożałowałem. Pierwszy raz zrobiło mi się smutno oglądając dramę! To jest wielki +!! Scena z dziećmi żegnającymi Anne jest rozbrajająca:( ...

Dobra podsumowanie:
na PLUS:
- aktorstwo
- żarty
- muzyka
- wykorzystanie amnezji
- scena, która mnie wzruszyła
na MINUS:
- zwolnienie akcji
- niepotrzebni bohaterowie
- za mało wątków drugoplanowych (produkcje z 2007r. już mnie do nich przyzwyczaiły)

Jednak mimo wszystko drama znajdzie się w moim TOP5, które wygląda tak:
1. Que Sera, Sera
2. Dal Ja's Spring
3. Full House
4. Couple or Trouble
5. 9end 2outs
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: olszyna » 03 wrz 2009

Jest to kolejna drama, którą zaczęłam oglądać niedawno.
Nie widziałam nic z żadnym z aktorów tutaj grających, ale zachęcił mnie fakt, że komedia i do tego scenariusz pisany przez siostry Hong.
Dla mnie pierwszy ep był rewelacyjny! Uśmiałam się co nie miara, naprawdę mnie rozbawiła scena, kiedy Anna Jo myślała, że Chul Soo jest mordercą i powaliła go za pomocą łopaty. Chul Soo za to wziął ją za profesjonalną złodziejkę i ten tekst "Skąd wiedziała, gdzie ukryłem pieniądze?"

Han Ye Seul jest ładna i super mówi po angielski, naprawdę byłam pod wrażeniem, akcent bardzo dobry! Uwielbiam takie wariatki, dziwaczki, powalone ekscentryczne, charakterystyczne bohaterki, a ona do takich należy. Zachwyciła mnie swoim wyglądem, sposobem zachowania i wrednymi odzywkami. Po prostu babka z charakterkiem.

Oh Ji Ho nie zachwyca mnie pod względem wyglądu, niby przystojny, umięśniony, męski, wysoki, ma ładny uśmiech z dołeczkami, a jednak to nie mój typ. Może już się za bardzo przyzwyczaiłam do tych bardziej damskich koreańczyków, że tacy macho mnie nie biorą?:P Jego postać robi głupie miny, ale jest na plus:)

Kim Sung Min również mi się podoba, rozwaliła mnie scena słuchania muzyki z rybą^^

No po prostu początek zapowiadał super komedię, cała akcja z porwaniem psa, wymiana Princess na szczeniaka przy akompaniamencie znanej piosenki Bang Bang, te pomyłki i w ogóle - extra!
Drugi epek również trzyma poziom, podoba mi się motyw z wszechobecną wprawdzie amnezją, ale tutaj to pasuje i że damulka ma mieszkać w ubogim domu i do tego sprzątać, gotować, jednym słowem wykonywać wszystkie prace domowe.

Jednak od momentu, gdy straciła pamięć i zamieszkała z Chul Soo i jego trzema bratankami, historia wiele straciła... tak krótko jędza była jędzą... żałuję, że dłużej nie mogła się panoszyć i wszystkich ustawiać, teraz się zrobiło tak jakoś dziwnie, wolałam ją w pierwotnej wersji, wymuskaną paniusię z kotkiem na ręku... Niby wciąż mi się podoba, ale nie jest już tak śmiesznie, bardziej nudno i monotonnie... Jednak wciąż mam ochotę dalej oglądać i zobaczę, co z tego wyjdzie.

Ach utkwiła mi jeszcze jedna scena w pamięci, która mi się podobała z epa 3 czy 4, jak Anna ucieka z lodem przed sprzedawczynią, mija samochód męża, wywraca się i nagle podnosi przykleiwszy twarz do szyby xD Bardzo udana scena jak dla mnie:) mężuś przerażony, bo myśli, że żonka nie żyje i go nawiedza zza grobu:)
[img]http://i25.tinypic.com/14jnqjt.jpg[/img]
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: olszyna » 05 wrz 2009

No i tak jak myślałam, drama coraz bardziej monotonna się robi.. mąż już wie, że ona żyje, Anna już nie jest kobietą z pazurem, tylko zakochuje się w Chul Soo, szkoda szkoda, tak fajnie się zapowiadało.
Mootyl, zgadzam się z Tobą, postać tej drugiej jest w ogóle niepotrzebna, dziewczyna jest prześliczna, ale taka bezjajowa;/ no cóż, zobaczę jak to wszystko się skończy, ale zaczęło się tak fajnie, a robi coraz gorzej. Nie lubię jak tak jest, już wolę kiedy na początku jest nudno, a potem się dopiero rozkręca:)
[img]http://i25.tinypic.com/14jnqjt.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Re: [2006] Fantasy Couple

Postautor: Speak » 06 maja 2011

Miałam trochę wolnego czasu, a że o tej dramie słyszałam sporo dobrego, postanowiłam się za nią wziąć. I muszę powiedzieć, że naprawdę nie żałuję!
Drama jest świetna, po raz kolejny stwierdzam, że siostry Hong są rewelacyjne. Mnóstwo dobrego humoru, dobrze zarysowanych postaci drugoplanowych, jak np wszyscy zaprzyjaźnieni mieszkańcy, w tym Kang Ja.

Główna para jest naprawdę niesamowita.
Anna – świetnie zagrana postać. Początkowo zimna, bezwzględna piękność uważająca, że wszystko jej się należy i wszyscy powinni być jej posłuszni, aż w końcu z odcinka na odcinek stawała się cieplejsza, bardziej 'przyjazna' dla świata i obecnych wokół niej ludzi. Ta przemiana nie była gwałtowna, pokazana była stopniowo i nie zaszła całkowicie, Anna w pewnym sensie wciąż pozostała sobą, co jest dużym plusem dramy. Uczyła się nowego życia, które, jak się później okazało, mimo wszelkich trudności było dla niej ważniejsze niż dotychczasowe. Mimo wszystkich obowiązków była szczęśliwsza, bo miała wokół siebie ludzi, którzy ją kochają i akceptują, a nie tylko jej się boją.
No właśnie, jak np. Jang Chul Soo, u którego przebiega słynny schemat 'od nienawiści do miłości'. Tak go Anna (lub Sang Shil, jak kto woli) denerwowała, że nawet nie zauważył, kiedy zaczął się w niej zakochiwać i kiedy stała się dla niego ważna.
Chłopcy też byli udani, chociaż tak grzecznych dzieci to chyba od dawna nie widziałam, cokolwiek powiesz jest zrobione.

Podobało mi się to, że akcja nie szła za szybko. No może w pierwszych odcinkach, jeszcze przed amnezją Anny, ale jak już trafiła do domu Chul Soo, tempo akcji gwałtownie zwolniło i wszystko rozwijało się bardzo powoli.
Bałam się także, że pod koniec mogą przesadzić z dramatyzmem, ale na szczęście tego nie było. Owszem, dramat był (w końcu to k-drama), ale nie był wepchnięty na siłę i ten czas nie dłużył mi się jakoś specjalnie.
Muzyka.. Miła dla ucha, fajnie dobrana, ale nie zostanie na dłuższy czas na mojej playliście.

Ogólnie dramę oceniam naprawdę pozytywnie, oglądało się szybko, bez zbędnych dłużyzn, wręcz przeciwnie, z podekscytowaniem zasiadałam do kolejnych odcinków :)
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain

Wróć do „K-drama”