[2007] The Devil

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 03 cze 2007

Te napisy jeszcze nie powstały, więc raczej nigdzie ich nie znajdziecie...
I coś mi się zdaje, że suberom jeszcze trochę czasu zajmie, nim skończą tą serię.
Dlatego ja narazie wstrzymałam się w oglądanie, nie znisłabym czekania.

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 04 cze 2007

Ja się wstrzymuję ale nie z powodu napisów xP
Po prostu jak naświerzo z torrenta nie zasysałam epów tak teraz ciężej... ściągnęłam sobie pierwszy epek żeby zobaczyć cóż tam wymyślili ale jakoś do tej pory nie obejrzałam.... i widzę, że w sumie lepiej poczekać ;)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
elfik_mog
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: elfik_mog » 27 lip 2007

Jestem po pierwszym odcinku serii... Bardzo mi się podobała. W sumie po tych wszystkich romantycznych i komediowych dramkach które oglądałam trafiłam na coś zupełnie innego... Niestety nie mogę znaleźć napisów do dalszych epów>___< I w związku z tym (tu następuje prośba XD): czy ktoś mógłby mi pomóc/podpowiedzieć skąd można ściągnąć subowane odcinki (lub same napisy)? *ładnie prosi*
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 28 lip 2007

^ Napisy są już do 15 odcinków (a sądząc po postępach niedługo powinny być już do wszystkich 20 ^^) i można je znaleźć tutaj:
http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_49758.htm
Awatar użytkownika
elfik_mog
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: elfik_mog » 29 lip 2007

Dziękuje ślicznie^^ Zaraz biorę się za oglądanie drugiego epa i nastawiam na noc torrent z dalszymi odcinkami... Oj coś czuje, że komputera to ja teraz szybko nie wyłącze^____^
Awatar użytkownika
Jurichi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Jurichi » 10 sie 2007

tu tez swoje dwa gorsz dorzucę... mam 8 odcinków zassanych i w sumie nie planuję dalszego ściagania >_<" jakoś kompletnie nie idze mi endzojowanie się diabłem Oo obejrzałem 6 odcinków do tej pory... 2 pozostałe obejrze z braku laku
[img]http://img156.imageshack.us/img156/6379/a7ux.jpg[/img]
A Millionaire's 1st Love...
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 01 paź 2007

ta dram jest dla ludzi o mocnych nerwach hihi ja do konca nie bylam przekonan czy to jest ta osoba, ale gdy sie dowiedzialam to tak juz nie bylo fajnie do konca ale nadal bylam ciekawa jak zakoncza ta drame czy znajda cos na niego czy nie... ogolnie polecam calkiem inny klimat ma ta drama i do tego ten kryminal awww... uwielbiam kryminaly ^^
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 22 paź 2007

Zabrałam się za tą dramkę ponownie, bo przed wakacjami się skończyło na pierwszym odcinku… Dość skomplikowana to historia i zaprząta znacznie więcej uwagi, niż przeciętna produkcja. Do tego tyle postaci i te trudne do zapamiętania kor. imiona. Trzeba się dość intensywnie skoncentrować, żeby się nie pogubić, albo żeby różne szczegóły nie poumykały.

Ogólnie nie lubię takiego typu dram (kryminalne, policyjne, mistery), ale tą się ogląda nadspodziewanie dobrze. Nie powiem, że zachwyca, bo nie zachwyca, jednakże spełnia wszelkie kryteria dramy dobrej. I z pewnością ma umiejętnie budowany klimat, zarówno dzięki tempu akcji, jak i muzyce. Pewnie dla fanów tego gatunku to w ogóle jest super^^

Drama rozkręca się wolno, na dobrą sprawę coś zaczyna się dziać dopiero od 5 ep, elementy opowieści zazębiają się od odcinka 6ego. Jest sporo „dłużyzn”, jednak nie nudzą one jak w niektórych innych kor. produkcjach, i jakoś tak pasują do reszty. Tak samo wszystkie retrospekcje i zwolnienia akcji służące budowaniu „napięcia”- choć są zauważalne, to nie wypadają sztucznie i nie denerwują jak na przykład w japońskiej liar game. Drama ma swój rytm, powoli, ale do celu. Tak się zastanawiam po 7 odcinkach już tyle wiadomo, więc co będzie w następnych- w końcu jest aż 20… Mam nadzieję, że się nie zepsuje.

Jak na razie polecam.

Poza tym jeszcze boski Ju Ji Hoon >_<
Moja miłość do niego wzmocniła się jeszcze, o ile to w ogóle możlwie i ostatnie 2 wieczory spędziłam na tajskim forum ściągając foty mego ciasteczka (efekty widać w galerii *_*). A co do JJH to się pewnie jeszcze wypowiem w jego temacie :D
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 25 paź 2007

Haha, właśnie złapałam twórców serialu na niedbalstwie. W 11 epie Ji Hoon wsponima dzieciństwo- stoi z przyjacielem przed sklepem i słuchają piosenki. Na witrynie jest napisane "TAPE VCD DVD".
No 13 lat temu to DVD jeszcze nie bardzo^^;
Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 04 gru 2007

Znakomita drama, jedna z lepszych jakie widziałam^^

I nie zgodzę się z Elizą, że:
- JJH jest za chudy, bo nie jest ;P Jest w sam raz a te wszystkie piękne garniaki znakomicie na nim leżą, ach ach =*o*=
- są dłużyzny. To jedna z najszybszych dram jakie widziałam. Prawie jej nie przewijałam a przy ilości filmów jakie muszę obejrzeć to naprawdę rzadkość.
- trudno się połapać kto z kim. Nieprawda. Postacie są wprowadzone po kolei i ja nie miałam problemu z powiedzeniem o kim jest mowa.

Na mnie największe wrażenie zrobił sposób prowadzenia historii. Gdybym oglądała tę dramę 20 lat temu nie miałabym problemu z odgadnięciem kto jest tym Złym, ale ponieważ żyjemy w czasach postmodernizmu oczywiście węszyłam podstęp. Że twórcy pokazują nam diabolicznego JJH skrytego w ciemnościach a tak naprawdę mordercą jest kto inny ;P Ale mniej więcej od 6 odcinka już wszystko wiadomo i chociaż historia jest dość przewidywalna to wciąga i bardzo przyjemnie się ją ogląda.

Drobiazgowy plan, uwzględniający wszelkie warianty robi wrażenie. Chylę czoła przed inteligencją pana prawnika ^^

Żałuję, że nie było więcej "momentów", ale mało nie zeszłam przy scenie z szukaniem kontaktu i ona generalnie wynagrodziła mi wszelkie braki ^^

Jest to jedna z tych nielicznych dram, które nie mają skopanego zakończenia. Wszystko kończy się tak jak powinno, choć może nie tak jak by się chciało.

Jak dla mnie pozycja obowiązkowa. Polecam.
Awatar użytkownika
yuke
Co to jest dorama? o_O

Postautor: yuke » 06 lip 2008

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Jestem właśnie świeżo po obejrzeniu ostatniego odcinka dramy "The Devil" i coś mi się wydaje, że niedługo zacznę ją oglądać od nowa, bo niesamowicie przypadła mi do gustu. Przyznam się, że to pierwsza "kryminalna" drama jaką widziałam i naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem. Fabuła tak mnie wciągnęła, że po każdym kolejnym odcinku trudno było mi się skupić na czymś innym niż na rozmyślaniu jak to się dalej potoczy, jakie będą losy bohaterów, jak to się zakończy itd. Dzisiaj poznałam odpowiedzi na moje pytania i nie jestem rozczarowana, wręcz przeciwnie... Oj, będzie mi bardzo brakowało tej intrygi, bohaterów oraz muzyki, która od wielu dni krąży w mojej głowie :) Z niecierpliwością czekam teraz na chwilę, kiedy soundtrack z tej dramy będzie ponownie dostępny na Yesasii. "The Devil" bardzo mi się podobał także od strony wizualnej: zdjęcia i ta gra świateł... Jak dla mnie po prostu idealnie :)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 06 lip 2008

Ja dawno obejrzałam do końca, ale zapomniałam napisać w temacie. Dalej jest tylko lepiej. Nie ma jakichś "przegięć", ktorych można by się spodziewać po dramie, drama nadal konsekwentnie zbliża się do celu umiejętnie dawkując napięcie i ilość informacji. Pojwia się nieco uczyć, bo nawet nasz Diabeł, choć zimny na zewnątrz, ma swoją przeszłość, o której nie może zapomnieć. A JJH spisuje się fenomenalnie, bo do tej roli jest dobrany idealnie- nie jest genialnym aktorem, i sadze, ze z komedia mógłby mieć problemy, ale w tej dramie, zimny, zdystansowany, o kamiennej twarzy-0 jest po prostu świetny! I naprawdę nie przemawia tu przeze mnie fangirlowa miłość ^_~
Zakończenie, może nie przewidywalne, ale nieco na zasadzie "tak coś czulam", a sam finał- boli, ale nie można było tego lepiej wymyślić. Tutaj zdecydowanie takie rozwiązanie było uzasadnione i pasowało doskonale (nie jak co niektóre dramy-_-;)

ocena: 9/10
Awatar użytkownika
yuke
Co to jest dorama? o_O

Postautor: yuke » 07 lip 2008

Generalnie wszyscy aktorzy byli naprawdę dobrze dobrani. JJH świetnie sprawdza się w rolach wyniosłych, zimnych młodzieńców i za kreację Diabła zdecydowanie należą mu się wielkie brawa, ale przyznam się, że chętnie zobaczyłabym go kiedyś w nieco innych klimatach ;)

A detektyw Kang? Tej postaci po prostu nie sposób nie lubić! Już od pierwszego odcinka bardzo polubiłam detektywa i z każdym kolejny epizodem czułam do niego jeszcze większą sympatię. Facet jest szczery, autentyczny - zupełne przeciwieństwo Diabła, który idealnie chowa się za swoją "maską".

Natomiast z postaci drugoplanowych bardzo polubiłam jednego z przyjaciół detektywa - Na Suk Jin'a. Nie będę się jednak nad nim rozpisywać, żeby przez przypadek nie zaspojlerować ;)
Awatar użytkownika
ishiko
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: ishiko » 09 lip 2008

Witam witam :) To i ja dołożę swoje 3 gorsze do dyskusji :) to chyba pierwszy raz w moim przypadku, gdy po obejrzeniu kdramy poczułam NAGŁĄ i niepohamowaną potrzebę podzielenia się z innymi swoimi wrażeniami! :D

Gdy zabierałam się za oglądanie "The Devil" wiedziałam tylko tyle, że jest z gatunku "kryminał/akcja" (co w moim przypadku jest nowością), z delikatnymi elementami a'la "supernatural".. a także to, że wystepuje w niej JJH. Zastanawiałam się jaka będzie ta nowa rola i czy dzięki niej zobaczę JJH w nowej odsłonie, innej od tej, jaką mogłam oglądać w Goongu. :)

Co tu dużo mówić, drama jest po prostu rewelacyjna! Fabuła niesamowicie zakręcona, a wydarzenia trudne do przewidzenia- to lubię najbardziej :) Każdy odcinek do kolejna dawka emocji i choć początkowo można mieć wrażenie, że wszystko, co dzieje się na ekranie jest dość chaotyczne, to jednak z każdym odcinkiem wszystko nabiera kształu, a, z pozoru, mało istotne wydarzenia zaczynają łączyć się w jedną, logiczną całość.
Poza świetnym scenariuszem na pochwałę zasługuje też genialna kreacja bohaterów. Uważam, że nikt tak jak JJH nie nadaje się na tytułowego Diabła. Kto inny tak dobrze zagrałby niezwykle tajemniczego, niepokojąco chłodnego i powściągliwego adwokata, który z każdym kolejnym swoim działaniem realizuje swój plan? Kto by pomyślał, że pod maską chłodu i zdystansowania skrywają się wielkie emocje, mnóstwo cierpienia i ogromna determinacja w dążeniu do swego celu? JJH wypadł w tej roli niezwykle przekonująco i zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Brawo! :)
Podobnie sprawa się ma z Detektywem Kang. Dzięki niezwykłej charyźmie Uhm Tae Woong, postać detektywa posiada cudowny urok i nabiera szczególnego charakteru. W porównaniu z zimną osobowością Diabła, detektyw wydaje się być "przesiąknięty" emocjami, szczery do bólu, a z jego twarzy możemy wyczytać dokładnie wszystko :) To facet z misją, chce wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafi zdeterminowany by odkupić swoje "grzechy' z przeszłości...a do tego ma świetny gust w doborze ubrań xD

Jak dla mnie to drama spod znaku "must-see" :D
Awatar użytkownika
amigone
Co to jest dorama? o_O

Postautor: amigone » 30 sie 2008

szczerze mówiąc gra JJH mnie nie zachwyciła ... wyszedł taki strasznie sztywny, i nawet jeśli postać która gra miała być wyobcowana i pełna rezerwy do otoczenia to moim zdaniem trochę przesadził.. za to Uhm Tae Woong pokazał klasę:)

Wróć do „K-drama”