[2006] Goong / Princess Hours

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

GoonG

Postautor: martulex » 12 mar 2006

Urocze :love:

Na różnych forach trwają spekulacje co do zakończenia pierwszej serii...a moze też się pobawimy w takie obstawianie...

Mam dwie teorie...

I

Spoiler! Shin wyzna w końcu uczucie swej żonie, a ta wpadnie w euforię...po niedługim czasie wyjadą na studia, Hyroin podąży za nimi...jak również Yul...tron pozostanie w rękach ojca Shina, zresztą w tym względzie nie będzie wielkich zmian :P --- Ta jest najmniej prawdopodobna...

II

Spoiler! Shin zdeklaruje swą miłość Chae, ta jednak zwątpi w jego uczucie...wkrótce wyjedzie na studia, a Chae choć niechętna będzie musiała do niego dołączyć...Kwestia tronu pozostanie niewyjaśniona, w związku z tym zawiąże się kolejna intryga matki Yul'a...nie tyle o samą władzę, co również o osobę króla... Yul dostrzegając swoją szansę podąży za książęcą parą, a Hyori (wybaczcie dziewczyny już któryś raz skracam to imię, ale ostatnie odcinki pokazują ją z zupełnie innej strony, dlatego postanowiłam je troszę po swojemu zmiękczyć) nie widząc sensu pozostania w Koreii jak także trwając uparcie przy swoim postanowi nie odstąpić ich nawet na krok. Sprawy skomplikują się nie tylko w pałacu, czy między czwórką głównych bohaterów...myślę, że pokażą więcej wątków...w fazie zaczątku na przykładzie przyjaciółki Chae i tego zabawnego kumpla Shina :P

Inne sugestie

Spoiler! A jakby tak zrobić kmpilację tych dwóch teori...tyle, że wszystko pozostanie w fazie domysłów....czemu tak dziwacznie napisałam, pewnie dlatego...że to będą te niedopowiedzenia na któych zbudują kolejny scenariusz...Z tym, że Shin może w ogóle nie wyznać swych uczuć...lecz jeżeli nawet by tak zrobił i Chae odrzuciła jego zapewnienia...to może zostać tylko wspomniany motyw wyjazdu....i od tego etapu zacząć kolejną serię...w takim wypadku pokuszę się o dalsze przypuszczenie, że król będzie rozdarty między obowiązkami a uczuciami do matki Yul'a i wyraźnie to mogą zasygnalizować...Dziwna jest sprawa z przyjaciółmi...bo nie wiadomo czy oni też wyjadą czy może będą to pokazywać na zasadzie dwóch planów...intryguje mnie też sprawa siostry Shina...albo będzie postacią z doskoku...albo ją wytną....chyba, że reżyser poszerzy jeszcze jej udział :) A najśmieszniejsze by było gdyby wszystkie przypuszczenia i domysły stanęły pod wielkim znakiem zapytania i Koreańczycy zrobili nam wielka niespodziankę....jaką owszem byłaby dalsza edukacja misiów, ale bez żadnych wyjazdów...Zresztą wypadałoby to nawet na korzyść drugiej serii, bo wszyscy bohaterowi pozostaliby bez zmian...natomiast zawsze by można było kogoś dorzucić do obsady :) Ale to tylko moja projekcja....a jak będzie...któż to wie

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 12 mar 2006

Z niecierpliwością czekam na kolejne napisy (nadzieja mnie powoli opuszcza, chyba dziś się już nie doczekam T_T) i nie mogąc się skupić na niczym pożytecznym zaczęłam przeglądać topic Goonga na d-addicts.

I jestem w taaaaakim szoku. Tyle złych opinii o Joo Ji Hoonie... T_T
Że niby jest gejowaty, że wcale nie ładny, że źle gra... Wprawdzie równie duzo osób go broni... ^^ ale aż się zdziwiłam.. nie wszystkich musi zachwycać, ale zyby wywoływac negatywne emocje... -_-'
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 13 mar 2006

I jestem w taaaaakim szoku. Tyle złych opinii o Joo Ji Hoonie... T_T
Że niby jest gejowaty, że wcale nie ładny, że źle gra... Wprawdzie równie duzo osób go broni... ^^ ale aż się zdziwiłam.. nie wszystkich musi zachwycać, ale zyby wywoływac negatywne emocje... -_-'

u jestem zaskoczona O_O nie wiedzialam ze JJH ma jakis antyfanow O_O

Co do spekulacji na temat zakonczenia dramy to juz ich nawet nie czytam bo mam przez nie juz metlik w glowie :confused: :confuse:
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 13 mar 2006

Eliza pisze:I jestem w taaaaakim szoku. Tyle złych opinii o Joo Ji Hoonie... T_T

Uaa... przyznam, że przeglądam różne fora....pomijając d-addicts...i również nie spotkałam się z taką opinią :confuse: Zastanawiające :!: Czytałam, że dziewczyny krytykują go za "nieodłącznego peta" i trochę egoistyczny sposób bycia... o ile to pierwsze nie jest aż tak rażące, tak z tą drugą opinią troszkę się zgadzam... świetnie to widać choćby na przykładzie niektórych NG z PALACE, mimo że wszyscy się nimi zachwycają (fakt również należę do tego grona), lecz jakby się im tak dokładnie przyjrzeć wyłapie się migawki, które lekko odrzucają... Zresztą to widoczne jest też w wywiadach, JJH lubi brylować na tle innych i głównie pochłania go jego własna osoba . . . OCH nie bijcie, nadal uważam ze to fajny facet...jednak nie można nie dostrzec jego wad...Co do samej gry, na samym początku też mnie nie zachwycił...bardziej bym się wtedy skłaniała ku Yul'owi...tak jakby nie umiał wstrzelić się w odpowiednie tempo gry, ale z czasem byłam zaskoczona....gdyż narzucił własny styl, wniósł coś nowego do tej postaci...dzięki temu wydała się mniej 'sztywna' :) Chociaż ostatnio jak przypadkowo szukałam pewnych info na temat KJH spotkałam się z wypowiedzią, że on były znacznie lepszym księciem...przez to cały serial nabrałby głębszego romantyzmu...i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie dwa fakty. Pierwszy to taki, że KJH jakkolwiek uroczy nie nadaje się do tej roli, bo jest zbyt delikatny....a drugi i o dziwo najważnieszy...ten post napisał....FACET :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 13 mar 2006

świetnie to widać choćby na przykładzie niektórych NG z PALACE, mimo że wszyscy się nimi zachwycają (fakt również należę do tego grona), lecz jakby się im tak dokładnie przyjrzeć wyłapie się migawki, które lekko odrzucają... Zresztą to widoczne jest też w wywiadach, JJH lubi brylować na tle innych i głównie pochłania go jego własna osoba . . .

A możesz coś więcej napisać o tych NG i wywiadach, plizzz!!! Bo ja widziałam moze jeden, albo dwa... I to niezbyt wnikliwie, bo ani jakosć nie poraża, ani napisów nie ma.
A ja chce wiedziec o nim wszystko :P
Bo jest cudny :D
Awatar użytkownika
AhMon^^
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: AhMon^^ » 14 mar 2006

aaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!

Tak mnie nakreciliscie ze dzisiaj ogladnelam wszystkie 12 epow Goonga jakie mialam sciagniete... nie poszlam na zajecia zeby to ogladnac...

a teraz łaknę więcej !!! Ale mam dysk zawalony :((

kyaaa to jest cudowne... znaczy coraz bardziej robi sie ciezkie i smutne, ale i tak piekne Oo
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

GoonG

Postautor: martulex » 14 mar 2006

Eliza pisze:A możesz coś więcej napisać o tych NG i wywiadach, plizzz!!! Bo ja widziałam moze jeden, albo dwa... I to niezbyt wnikliwie, bo ani jakosć nie poraża, ani napisów nie ma.
A ja chce wiedziec o nim wszystko :P

Oj ciężko to opisać, gdybyś przejrzałą NG to wyłapałabyś te fragmenty...nawet nie znając języka... Chociaż przykładem może być scena jak Shin zorganizował wyjazd z misią nad morze... w tym samym odcinku była scena 'łóżkowa'...a konkretnie jak miało dojść do czulszego fragmentu, jak przytulenie...poza planem ta scena była kręcona dość długo...jednym z powodów była...no właśnie całkowicie mnie zaskoczyło...przerwali kręcenie scen gdyż JJH odmówił ze względu na nieświeżość włosów partnerki...przyznam, że dla mnie to był lekki szok :confuse: A tego typu scen jest więcej, myślę że nie każdy zwraca na to uwagę...lecz wystarczy obejrzeć z nim parę wywiadów by stwierdzić, że pewnych sytuacjach jego zachowanie jest .... hmmm....dziwne...z początku zupełnie nie zwracałam na to uwagi, natomiast jak gdzieś ktoś wspomniał tą kwestię zaczęłam wyłapywać szczegóły...ale to naprawdę nieistotne....jeżeli ktoś go lubi to nie sądzę, by tak łatwo zmienił o nim zdanie, prawda :?: Zresztą zawsze znajądą sie jacyś krytycy, zdziwiłabym się gdyby raczej wszyscy go bezsprzecznie lubili...A jakbyś była zainteresowana tymi NG to większość znajduje się na naszym forum....łącznie z tą sceną, którą opisałam :)

AhMon^^ pisze:aaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!

Tak mnie nakreciliscie ze dzisiaj ogladnelam wszystkie 12 epow Goonga jakie mialam sciagniete... nie poszlam na zajecia zeby to ogladnac...

a teraz łaknę więcej !!! Ale mam dysk zawalony (

kyaaa to jest cudowne... znaczy coraz bardziej robi sie ciezkie i smutne, ale i tak piekne Oo

:wow: Nie poszłaś na zajęcie, bo obejrzałaś wszystkie epki naraz :?: To miałaś niezły maraton :) :P :rofl2:
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 14 mar 2006

Wstaję sobie rano i co widzę... NAPISY. Wreszcie. Tak ługo czekałam!
Ja też- pierwsza myśl- nie ide do szkoły...
Ale pójdę... Bo moich wspólokatorek nie ma... A nie zrobię im tego i nie obejrzę bez nich. I tak koncze dziś o 13^^
Jeszcze tylko 5 godzin... ~~~

I witamy koleżankę AhMon na naszym topicu^^
Ciesz się, że zaczęłaś oglądać tak późno- nie przeżywałaś co tydzień tego koszmaru jakim jest czekanie na napisy :P

BTW Shin czy Yul? ^^
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 14 mar 2006

Eliza pisze:Wstaję sobie rano i co widzę... NAPISY. Wreszcie. Tak ługo czekałam!
Ja też- pierwsza myśl- nie ide do szkoły...
Ale pójdę... Bo moich wspólokatorek nie ma... A nie zrobię im tego i nie obejrzę bez nich. I tak koncze dziś o 13^^
Jeszcze tylko 5 godzin... ~~~

I witamy koleżankę AhMon na naszym topicu^^
Ciesz się, że zaczęłaś oglądać tak późno- nie przeżywałaś co tydzień tego koszmaru jakim jest czekanie na napisy :P

BTW Shin czy Yul? ^^

Dzięki za informację, ostatnio tam nie zaglądam :P

Zaraz się zabieram za oglądanie...cieszę się, że nie muszę czekać aż bym wróciła z zajęć...ale z drugiej strony co miłego jest w oglądaniu z 39 stopniową temperaturą :?: Koszmar - NIE CIERPIĘ CHOROWAĆ
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 14 mar 2006

o to mykam obejrzec Nawet nie wiedzialam ze juz wyszly. :dance:

Ojej Marta szybko wracaj do zdrowia!!! :hug:

a tu cos dla Shin camperow:

JJH CF
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
Awatar użytkownika
AhMon^^
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: AhMon^^ » 15 mar 2006

Nie poszłaś na zajęcie, bo obejrzałaś wszystkie epki naraz Question To miałaś niezły maraton

zaczelam kolo 18 w niedziele, skonczylam po 3 w nocy i od rana do wieczora w poniedzialek :> ale co tam, na moje szczescie nie mialam cwiczen, a wyklad sobie odpuscilam :P

Ohhh przed chwila skonczylam 14 odcinek, too bad ze 15 i 16 beda dopiero rano :( bo quick download sie mi zepsulo na clubboxie :/ ale moze to znak ze trzeba wszystko odespac w koncu :P. Tyle ze mi sie po tym 14 epie wszystko trzesie w srodku XD...

BTW Shin czy Yul? ^^
zdecydowanie Shin ;D
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

GoonG

Postautor: martulex » 15 mar 2006

Gwiazdeczka pisze:Ojej Marta szybko wracaj do zdrowia!!!

Dzięki Izi ... staram jak mogę :)

BTW Shin czy Yul? ^^

zdecydowanie Shin ;D

Ach...fantastycznie ... witaj w klubie :) :hurra:
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 15 mar 2006

^
Shin...
WITAM W KLUBIE

Ja obejrzałam wczoraj 15 i 16 ep. Nie wiem czemu, ale w tym serialu odcinki nieparzyste są interesujące a parzyste są nudne -_-' 11, 13, 15 fajowe, 12, 14, 16- nie tak bardzo...
Chociaż początek 16, te sceny z plaży, supermarketu i letniego pałacu (to chyba nie spojler, skoro wszędzi sa te zdjęcia i kazdy chcąc nei chcąc widział...) są bardzo KAWAII ^^

W pałacu jest za dużo inrtyg. Ja wiem, że te intrygi mają oddawać pałacowy klimat i że mają nakreślić "głębsze tło", by lepiej zrozumieć motywy postępowania boaterów... Ale tego jest za wiele! I drama się ślimaczy momentami (że już nie wspomnę, że czsem się gubie w tych intrygach^^'- widać mam jeszcze za mło doświadczenia z produkcjami koreańskimi).
Nprawdę ta drama jest zaaaa długa (mimo, że ją kocham (bardzo!) i mogę oejrzeć w kazdej ilośći!)- skrócenie jej wyszłoby raczej na dobre. Tak samo rozbudowywanie postaci Hyorin. Gdyby to pomoniąć drama by NIC nie straciła, a byłoby ciut krócej.

I jeszcze te piosenki... no ładne sceny pokazują w czasie, gdy jakaś pioseneczka leci sobie w tle, ale nic sie nie dzieje i nic to do akcji nie wnosi... I to najczęściej piosenki są dwa razy na epik. CZy to nie lekka przesada?!
Ta sama sytuacja jest w A love to kill -_-'
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

GoonG

Postautor: martulex » 15 mar 2006

Eliza pisze:^
Shin...
WITAM W KLUBIE

Ja obejrzałam wczoraj 15 i 16 ep. Nie wiem czemu, ale w tym serialu odcinki nieparzyste są interesujące a parzyste są nudne -_-' 11, 13, 15 fajowe, 12, 14, 16- nie tak bardzo...
Chociaż początek 16, te sceny z plaży, supermarketu i letniego pałacu (to chyba nie spojler, skoro wszędzi sa te zdjęcia i kazdy chcąc nei chcąc widział...) są bardzo KAWAII ^^

W pałacu jest za dużo inrtyg. Ja wiem, że te intrygi maą oddawać pałacowy klimat i że mają nakreślić "głębsze tło", by lepie zrozumieć motywy postępowania boaterów... Ale tego jest za wiele! I drama się ślimaczy momentami. Nprawdę jest zaaaa długa (mimo, że ją kocham i mogę oejrzeć w kazdej ilośći!)- krócenie jej wyszłoby raczej na dobre. Tak samo rozbudowywanie postaci Hyorin. Gdyby to pomoniąć drsma by NIC nie straciła, a byłoby ciut krócej.
I jeszcze te piosenki... no ładne sceny pokazują w czasie, gdy jakaś pioseneczka leci sobie w tle, ale nic sie nie dizeje i nic to do akcji nie wnosi... I to najczęściej piosenki sa dwa razy na epik. Przesada!
Ta sama sytuacja jest w A love to kill -_-'

No cóż ... niestety czy też stety to cały "urok" koreańskich produkcji :) I rzeczywiscie o ile niektóre fragmenty mogliby jakoś lekko przyciąć, tak postać Hyorin stanowi tutaj bardzo ważny aspekt i absolutnie nie powinno się go pominąć. Po pierwsze w manhwie jej postać jest również przedstawiona, chociaż ma inne cechy charakteru :P Natomiast pomyśl, gdyby Hyori wypadła z obiegu to sprezentowaliby nam sam miód i to dopiero byłaby prawdziwa nuda... a tak mamy "jędzę" i zakochanego w niej bohatera, który stopniowo odkrywa uczucie jakim darzy inną dziewczynę, w tym wypadku swoją żonę :) I ten element stanowi najciekawszy zrąb całej dramy :)

Co do samej ścieżki dzwiękowej, uważam ze lepiej nie mogli trafić. Jest przepiękna, klimatyczna i co najważniejsze oddaje cały natłok emocji, które przeżywają nasze miśki :P

Edit

Widziałyście już preview epka 20 :?: TEN YUL :!: Są pewne sytuacja, w których mam ochotę go zamordować... Czemu on tak dobija Chae :?:
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 15 mar 2006

Martulex (mam pisac martulex czy marta??) bedziesz ogladala dzisiaj na zywo?? Jak tak napisalabys co bylo w dzisiejszym epiku?? Niestety predkosc mojego neta nie pozwala mi na to bym mogla obejrzec live dzisiejszy episode :(

Widzialam preview do epika 20. Cos czuje ze te 2 epiki beda strasznie dolujace :(

Wróć do „K-drama”