[2006] Goong / Princess Hours

seriale z Korei
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 14 maja 2006

ja chyba juz nie zrozumie co ludzi tak ciagnelo do tej dramy >< nadal ja mecze i jestem po ep 20 i nadal nie rozumiem jak ta glupia Chae moze nie kochac Yula :crazy: ja bym go chetnie przygarnela :twisted:

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 14 maja 2006

Gwiazdeczka pisze:o maja byc do 1.5 napisy? jak beda daj prosze znac ^_^

Tak, mają być. ^^ Właściwie, to już powinny być kilka dni temu...
napisze tu, jak tylko się ukażą^^

yamatsumi pisze:ja chyba juz nie zrozumie co ludzi tak ciagnelo do tej dramy >< nadal ja mecze i jestem po ep 20 i nadal nie rozumiem jak ta glupia Chae moze nie kochac Yula :crazy: ja bym go chetnie przygarnela :twisted:

Ja też nie rozumiem, co ludzi (i mnie samą) do tej dramy ciągnie... Ale kocham ją!!!
I jednak Chae wie, co robi! Shin jest CUDOWNY *__*
Yul nie jest zły, ale potem się robi taki wstrętny... Szybko zaczęłam woleć Shina niż Yula, ale dalej uważałam, ze Yul też jest fajny... Ale tak po ok. 15 epie, to zaczął mnie strasznie denerwować.
Chociaż w końcówce, iedy jest taki smutny...

Yama-chan, obejrzyj jednak do końca, odcnki 22 i 23 są super.
24 i tak średnio przypadł do gustu... Nie takiego zakończenie chciałam... w ogóle, to miałam zamiar napiac sporego posta o tym zakonceniu, ale jakoś zapomniałam -_-'
Może się jeszcze do tego zabiorę...
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 14 maja 2006

no gdyby nie Yul slonko cudne to bym zrezygnowala pewnie ok 5 epa >< ale z jego powodu mam zamiar to skonczyc hehe
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 14 maja 2006

Całkowicie rozumiem Twoje rozgoryczenie Elizo, ale nie mogli inaczej zakończyć, gdyż od lutego zaserwują nam drugą serię...więc będziesz mogła znów wyczekiwać. Projekt jest oficjalnie potwierdzony, a prace na planie zaczną się bodajże w sierpniu lub po wakacjach...
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 14 maja 2006

tak, wiem e bedzie druga seria^^

i to nie jest tak,ze jestem rozgoryczona. Mnie się po prostu nie podobało:
Spoiler! ich bezsensu rozstanie i jej wyjazd... potem ta sielanka w Makau--i czy Chae nie tęskniła- bo jakoś nie było tego po niej widać... -_-'
A najbatdziej nie pogdoba mi się ta możliwość ciąży! Jeśli ona jest ciąży, to chyba zbojkotuję 2 serie! grrrr >__< I co to ma być? niepokalane poczęcie? >__<

A już najbardziej mnie wkurza niekonsekwenca postawy królewskich rodziców: to biedny Shin w wieku 19 lat "stracił wolność" zmuszony do ślubu i jeszcze był ponaglany do płodzenia następców, a tron obejmuje starsza siostra- nie zamężna, nie dzieciata i w ogóle niewydarzona. Do tego tak bez powodu--bo rodzice mieli taki kaprys i chcieli uciszyć skandale. Sukcesji nie zmienia się od tak po prostu!

yada!
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 16 maja 2006

czy sa suby do specjala ?

i ufff ulzylo mi, bo myslalem ze przegapilem odcinek z sexem, thx Eliza
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 16 maja 2006

to jest k-drama >__< nie ma szans na sex T__T, a oddałabym cały sex innych dram (dobra, wiem, że tego nei wiele, zeby nei móić, ze prawie nic), zeby w tej dramie była jakaś "scena". Byłabym usatysfakcjonowana nawet tym, żeby pokazali jak się całują i cięcie, a potem jest rano i się po prostu budza pod jedną kołederką... (tak jak jest np. w Anego) Ale tutaj nic T__T K-dramy mnie wykończą nerwowo...

offtop:
Zawsze się zastanawiam, jakim cudem
w japońskiej TV (i mysle,ze w kor. TV też musili) emitowali Ally McBeal... Niedość, że gadali tam cały czas o sexie i w co trzecim odcinku sex był tematem przewodnim i co kilka epów były naprawde "zaawansowane" secy łóżkowe, majace na dodatek zadko miejsce w łóżku >__<

Wracając do Goonga:
Spoiler! to tam jest powiedziene chociaz, że oni się ze soba przespali, czy nie jest? bo ja już w sumie nie wiem... W tym odcinku, w ktorym się w konccu pogodzili na dobre (22 albo 23) po tym pamiętnym pocałunku itd Shin mówi "Let's celebrate"--> czy ja mam rozumieć, że uczczą to TAK?! bo to mało jednoznacne i moja wspólokatorka wcale tego tak nie odebrała i z kolei ona mówi, ze jesli juz, to było, kiedy Chae miała czkawkę i jest coś takiego, ze oni są już w okoju, a kamera "na werandzie" czy gdzie tam- to jest nie widać ich, ale ich słychac i wtedy -jak twiedzi ma wspólokatorka- Chae mówi do Shina coś w rodzaju: w TAKI sposób czkawki nie wyleczysz... (Cytat z pamięci) Bo szczerze mówią, ja z kolei tej sceny nie załapałam... Więc w sumie nie wiem, czy w ogóle mniedzy nimi do czegoś doszło >__<
oshiete ne!

Edit
boszzzz, wyszedł post jakiegoś sfrustrowanego fangirla... -__-'
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 17 maja 2006

wersalus pisze:czy sa suby do specjala ?

i ufff ulzylo mi, bo myslalem ze przegapilem odcinek z sexem, thx Eliza

Odcinek z sexem <hahahaha> a widziałeś w jakieś dramie koreańskiej, japońskiej czy też chińskiej jakąś pikantną scenę z sexem czy choćby z czymś czulszym poza standardowymi cmokasami :?: Oj tak coś wiecej może i znajdziesz w nielicznych rodzynkach, ale sex - - - toż to temat tabu w tego typu produkcjach :P

Przyznam, że w tym wypadku podzielam całkowicie zdanie Elizy...

Byłam strasznie zaskoczona jak pokazali na samym końcu Chae w ciąży - czy choćby sugestię, że księżniczka będzie potencjalną mamusią...fakt, wiadomo że widzowie wymagali podobnej sceny, lecz mogli chociaż pokazać jeden niewinny buziak i po krzyku :!: A tak same domysły i w pewnym momencie zapuszczone 'zwoje' wyobraźni zaczynają siadać...bo co tak naprawdę się wydarzyło O_o Toż to zagadka, która troszkę (eufemizm ^^) irytuje przeciętnego widza :>
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 17 maja 2006

ej pocalunek tam byl i to konkretny, co do sexu to ten motyw jak w zamknieciu on sie na nia rzuca, a pozniej ona mowi pierwszy pocalunek, taki brulalny i mial byc z kims kogo kocham, moze to metafora byla :D
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 17 maja 2006

Niezaprzeczalny fakt, pocałunek pierwsza klasa...aż sama byłam w szoku, bo to jedna z najbardziej 'erotycznych' scen w dramach jakie w życiu widziałam...:] I to im się chwali, lecz sam motyw sexu to autentyczna rzadkość...

Metafora :?: No tak tonący brzytwy się chwyta i może lepiej i my się czegoś uchwyćmy, bo popadniemy w depresję *zonk*

A tak serio, mimo iż naprawdę lubię tą serię to trochę spaskudzili ten fragment łóżkowy, a właściwie jego brak...który jest lekko rażący :!: Ale cóż zrobić, nie my tu jesteśmy od pisania scenariusza czy też reżyserii - my tylko należymy do grona biednych, w tym wypadku straszliwie pokrzywdzonych widzów, którym dane jest biernie zasiadać przez monitorkiem...tudzież telewizorkiem i śledzić poczynania bohaterów...a czy nam się to podoba czy też nie, to niestety nasz problem...

Zastanawia mnie kontynuacja, która ma podobnież przedstawiać studenckie życie naszych miśków. Nie wiem jak oni to sobie wyobrażają, bo jakoś na tym etapie niezbyt mi to pasuje, ale ^_^ Chociaż w sumie mogą nas też zaskoczyć swą pomysłowością, wiadomo, przecież to w końcu kino azjatyckie :]
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 18 maja 2006

Witam!
Znalazłam dziś to forum... i dzielnie czytałam stronę po stronie... ale w sumie przeczytalam chyba tylko z 16 (no to jeszcze 23 xP).
W kazdym badz razie mam zamiar nadrobic zaległosci hehe.
Jestem narazie na 19 odcinku... i co najśmieszniejsze mam 22 i 23... 20-21 nie moge sciagnac bo mi transfer padnie (głupie limity) ale dobra duszyczka je za mnie sciagnie i bede miala xP
Ok... tyle z nudnego wstępu... chciałam was tylko spytac, czy nie uwazacie, ze niektore stroje męskie w Goong'u były troche... dziwne ? nie wiem... moze oni się tak ubierają w korei (wiecie, to moja pierwsza drama, wiec się jeszcze nie wdrozylam... xP) ale np. u nas jakby zobaczyli takiego faceta to ludziom by przychodził na myśl najcześciej jeden wniosek - homoseksualista ^^'
Nie wiem, z gory przepraszam za ta głupotę ale mnie to po prostu intryguje ^^'
Swoją drogą co do sezonu 2... to jakos nie moge sobie go wyobrazic... ale cóż. Pozyjemy, zobaczymy... tym bardziej, ze to jeszcze tyle szasu ;_;
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 18 maja 2006

Hello Devi ^^__^^

Jeżeli to Twoja pierwsza dramka to muszę przyznać, że świetnie trafiłaś, gdyż skupia w sobie mnóstwo najróżniejszych emocji przy czym podając to widzowi w bardzo barwnej i lekkiej formie :]

Co do strojów to masz absolutną rację, gdyby u nas w Polsce na jakiejkolwiek ulicy pojawił się osobnik płci męskiej ubrany w podoby 'przykleiliby' mu etykietkę homoseksualisty...Lecz w Korei czy też w Japonii moda jest tak różnorodna, że nietaktem byłoby się ubierać w sposób prosty....Korea w tym jednak bardziej przoduje, ich sposób koncentracji na specyficznych dodatkach jest wręcz perfekcyjny...natomiast Japonia wyróżnia się większą selekcją i przede wszystkim stonizowaniem barw, lecz kwestia dodatków i udziwnień jest bardzo podobna. Wracając do kierunków mody jakie prezentuje nam Korea, myślę że jeszcze nie raz ujrzysz mnóstwo przedziwnych zestawień kolorystycznych jak i dość zaskakujących ciuszków, w których przyjdzie to wystąpić aktorom...Ich mentalność polega na jak najlepszym scharmonizowaniu kolorów, dodatków, jak i samej odzieży by podkreślić daną indywidualność :] Ufff, ależ offfffffffff

A wracając do Palace, drama jest specyficzna i stąd niektóre stroje Chae czy też Shina...tak jak pisałam w swoim podsumowaniu całej serii...Koreańczykom należy się spory ukłon za charakteryzację i co za tym idzie wspaniale dobrane kostiumy...mimo iż u nas mogą wywołać lekkie kontrowersje :P
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 18 maja 2006

bosh wreszcie to domeczylam do konca XD i nawet sie troche poplakalam na tych 2 ostatnich odcinkach! normalnie serce boli jak patrze jak slonko sliczne placze :cry: :cry: :cry: biedactwo *hugs Yulka*

ogolna ocena calej dramy 6. dodalam do mojej oceny 1 punkt bonusowy ze wzgledu na Yla slicznego i cudownego, ktory jest chyba jedynym plusem tej dramy...no moze jeszcze fajne kolory sa 2 plusem..
drama dluga, glowna bohaterka denerwujaca i nienaturalna, akcja wolna, wszyscy sie snuja jakby sami byli znudzeni co mnie osobiscie usypialo strasznie...i mimo, ze mam juz cala mase dram za soba to tylko 1 drama wczesniej mnie tak usypiala i byla to WS >< *nienawidzi CJW*
sezon 2 chyba sobie daruje, tylko screencapsy z Yulkiem bede sciagac jesli sie pojawia na d-as.

PS. Devi, witam na dokidoki :)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 18 maja 2006

Martulex, dziękuje za obszerne wyjaśnienie na temat strojów i mody panujacej w Korei... teraz już wszystko dla mnie jasne ;] Co prawda przypuszczałam, że u nich taka moda panuje, ale nie byłam pewna. W kazdym badz razie kazdy ma swoją kulture... ale jak widziałam Shina w niektorych ciuszkach (ah... te kropkowane koszule, te muszki) to mnie to trochę bawiło hehe ;D
Ja tam się cieszę, że trafiłam na tą dramę... właściwie to było przez przypadek - po prostu przypadła mi manhawa do gustu i gdzieś tam w necie znalazłam coś o dramie... więc postanowiłam jej poszukac i zobaczyc co to jest... ;]
W sumie na początku może od robinke się nudziłam... ale to dlatego, że własciwie początek był bardzo podobny do manhawy jednak im dalej ogladałam, tym bardziej mnie wciągało... Własnie skonczylam ogladac 23 odcinek (nie ogladałam 20 i 21... ale wprost nie mogłam się powstrzymac przed obejrzeniem tego co mam... i przeczytalam tylko opisy co się działo żebym choc troche w temacie byla xP).
To takie okropne nie móc obejrzec ostatniego odcinka... ale nic, będę twarda xP
Jeszcze tylko taka moja myśl co do drugiej serii... W sumie akcja i historia Goong'a opierała się na tym, żeby w koncu ten Shin nauczył się mówic co czuje i wreszcie zrozumiał, że kocha Chae... (no w sumie tak zabrzmiało jakby to było tylko to... ale wydaje mi się, że to jeden z wazniejszych aspektow) W zwiazku z tym, uważam, że seria druga już będzie miała inny klimat... ALE! Inny nie znaczy gorszy... i mam nadzieje, że i w tym pzypadku tak bedzie xP

PS. yamatsumi, martulex, dziękuje za miłe powitanie ;D
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 19 maja 2006

To ja tez witam^^

Szkoda, że Yamatsumi się nie podobał Goonag :( bo to moja ulubiona seria jest (tak, tak, to straszne, koreańska seria na czele mojej listy- ale jak tu się oprzeć mem koreasiemu księciu?)
Fakt, że seria miewa dłuzyzny, ale chyba jsteś zbyt surowa >__<

@Devi
ubranka w Goongu są rzeczywiście "inne", ale dla mnir są super. Nie ma się co łudzić, że koreańscy, czy japońscy faceci chodzą tak na codzień, ale bez wątpienia pozwalają sobie niekiedy na odrobinę ekstrawagancji. A że to dama o książętch, to ekstrawagancję moga mieć na codzień^__^ *zazdrości*
Ech *__* Ci cudni faceci *__*
*pożyczyła książkę do nauki koreańskiego --> serio!*

Wróć do „K-drama”