[2006] Goong / Princess Hours

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 19 maja 2006

Hmm... mi się tam ich stroje niebardzo podobaly... jakos nie lubie muszek i takich koszuli jak niekiedy Shin zwykł nosic... szelek tez nie lubie... no ale co tam. Fakt faktem, że masz racje - ekstrawagancja w pałacu to normalka haha.
Zresztą... myślę, że odmiana nie jest zła... ile można oglądac klasycznych ubran itp hahaa (ale nie powiem - niektore stroje na prawde mi się podobaly ;])
Ja nie mogę powiedziec czy Goong jest moją ulubioną dramą czy nie... bo po prostu jest jedyną jaką widzialam... ale mam zamiar to odmienic w przyszlosci haha. Już sobie zrobiłam mały spis planów opierając się m.in. na waszych opiniach...
Swoją drogą.. mogli by w polskiej TV puscic jakas fajną serie... argentynskie są to czemu nie koreanskie lub japonskie no ? xP

.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
saritha_86

Postautor: saritha_86 » 09 wrz 2006

Cz.
Witam wszystkich. Mam pytanko, czy ktoś ma morze napisy do GOONG?
Bardzo mi zależy na nich, a nie moge ich ściągnąć.
Jakby ktos miał to niech prześle mi na adres
saritha_86@o2.pl
Byłabym bardzo wdzięczna.
A film jest cudowny. Bardzo mi się podoba - i dzięki niemu się wciągnęłam w koreańskie dramaty.
Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 09 wrz 2006

Jak narazie napisy sa tylko po angielsku i mozesz je znalezc tutaj http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic.php?t=27691
Z tego co wiem to polskie napisy sa w planach (a nawet chyba prace w toku sa :P).
Ale na nie trzeba bedzie jeszcze poczekac ^^
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 09 wrz 2006

Prace są w toku, ja mam zrobiony 1 ep, a chyba dziewczyny mają do 4^^ ale ja utknęłam gdzieś na korekcie teog co zrobiłam, a że mam exam, to raczej w tym tygodniu nie skończe tej korekty^^*
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 10 wrz 2006

saritha_86 pisze:Cz.
Witam wszystkich. Mam pytanko, czy ktoś ma morze napisy do GOONG?
Bardzo mi zależy na nich, a nie moge ich ściągnąć.
Jakby ktos miał to niech prześle mi na adres
saritha_86@o2.pl
Byłabym bardzo wdzięczna.
A film jest cudowny. Bardzo mi się podoba - i dzięki niemu się wciągnęłam w koreańskie dramaty.
Pozdrawiam...

Jak do tej pory wszyscy bazujemy na napisach angielskich, co mam nadzieję w niedalekiej przyszłosci ulegnie zmianie ^..^ :wink:
Awatar użytkownika
saritha_86

Postautor: saritha_86 » 12 wrz 2006

Dzięki za tak szybką odpowiedz. Szkoda, że nie ma polskich napisów, bo mój angielski jest w pożałowania godnym stanie :cry: :cry: :cry:
Ale i tak strasznie mi się podoba ta drama. Jest świetna. Tak mnie wciągła, że ściągłam sobie komiks o tej dramie i go sobie tłumacze. Już na początku dostrzegam kilka nieścisłości, chodźby w tym, że w mandze jej dziadek żyje, a w filmie nie. Dlaczego go uśmiercili to nie wiem... :roll: :roll: :roll: :roll:
Co do ubrań zeczywiście są tandetne. Ja tez zastanawiałam się, czy oni naprawde tak chodzą ubrani w Koreii?> :lol: :lol: :lol:
Ale cudownie Shin wyglądał w eleganckim stroju (chodzi mi o mundur,
jak był na jakieś konferencji w 9 czy 10 odcinku). Poprostu ciacho!
:D :D :D
Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 12 wrz 2006

Jesli chodzi o komiks (wlasciwie to manhawe ale to szczegol :P) to po polsku jest ok 5 tomow. Reszte trzeba po ang czytac.

Dramy bardzo czesto sie roznia od mang. Tak samo jak anime.
Czemu tak jest ? powody są różne... raz wychodzi lepiej, raz gorze (co się czesciej zdarza) a czasami po prostu jest inaczej, bez wiekszego uszczerbku dla samej serii ale także bez żadnych dodatkowych specjalow :P
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 12 wrz 2006

moim zdaniem to lepiej, że autorzy dramy nie uczepili się manhwy. dzięki temu do ostatniego odcinka w zasadzie jest nieprzewidywalna i bardziej interesująca. manhwa to tylko baza, którą dowolnie wymieszali (chodzi o poszczególne wątki czy kolejność relacji Chae Gyung z Shinem :))

co do strojów to szalenie mi się podobały niektóre ubrania księżniczki :P jeśli chodzi o księcia, to nie postarali się za bardzo (różowy sweterek w białe kropki :/) ale wyglądał genialnie w szarym garniturze [spoiler2]wtedy co jej tak wszędzie szukał[/spoiler2], albo na lotnisku z tą wstążką na szyi O_o wiem dziwny mam gust :P
[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 12 wrz 2006

Hihihi, jak dla mnie to Shin zawsze wyglad super. Jest absolutnie prze-super-przystojny i nawet w worku pokutnym wygladałby super. Cho jest jeden wyjątek. Na tej rycerzowej sesyjce, co jest w jego galerii to tak średnio mi się podobał.

A jak dla mnie ogólnie cuchy w Goongu są super (zdecydowana ich większość) i tylko n9ieliczne "podknięcia" uważam za mało udane.
Awatar użytkownika
saritha_86

Postautor: saritha_86 » 14 wrz 2006

A macie może tą mange polską? Bo ja znalazłam ją na internecie, ale mogłam ściągnąć tylko ostatni rozdział (V tomu) Niestety... : :cry: :cry: :cry:
Ciekawa jestem o cdzym będzie ta 2 część... Ja też się boje, że mnie rozczaruje. :( :( :( Pewnie znowu pojawi się ktoś, kto będzie chciał rozdzielić mojego shina z Chae Gyung :x :x :x
Szkoda było mi trochę Yul'a. To nie jego wina, że zakochał się w Sejabin. Gdyby nie on, to pewnie Chae Gyung załąmała by się. Zanim oglądnęłam tę dramę byłam pewna, że Yul będzie z Hyorin, albo z którąś z koleżanek Chae. Ale nic z tego nie wyszło... :cry: :cry: :cry:
Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
dysia

Postautor: dysia » 15 wrz 2006

wlasnie skonczylam i mam tylko jedno zazalenie... gdzie reszta? mam czekaz do stycznia?
oj jak to przezyc?
cry baybe cry...
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 17 wrz 2006

Eliza pisze:Hihihi, jak dla mnie to Shin zawsze wyglad super. Jest absolutnie prze-super-przystojny i nawet w worku pokutnym wygladałby super. Cho jest jeden wyjątek. Na tej rycerzowej sesyjce, co jest w jego galerii to tak średnio mi się podobał.

Tzn. Shinowi nawet w tych brzydkich ciuchach było ładnie :) co nie zmienia faktu, że niektóre ubrania miał straszne ^^ a w rycerzowej sesyjce mi się podobał :P
[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
HE MAN
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: HE MAN » 17 wrz 2006

Ej, a moim zdaniem te nietypowe ciuszki bohaterów miały swój urok... :D
[i][size=59]Witam i pozdrawiam[/size][/i]
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 18 wrz 2006

Nie no... swoj urok mialy na pewno... tylko sęk w tym, że nie wszyscy są na ten urok podatni xP
Mnie np. ogolnie powala jak koles ma np. fioletowe, zolte, rozowe czy jakies tego typu spodnie...
Toleruje czarne, granatowe, brazowe, zielone (tj jeszcze zalezy jaka zielen), szare... i nawwet biale sa ok... ale jak widze niektore spodnie w ktorych lubuja sie koreanczycy (japonczycy zreszta tez :P) to mnie po prostu wykreca... xP
No ale jest jeden plus - u nich jest kolorowo xP
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 18 wrz 2006

a nie tak jak u nasz szaro i monotonnie...

a tak btw to rozwalił mnie ubiór Mikiego z DBSK w jednym z teledysków - zółta koszulka i wściekle fioletowe spodnie o_O to nie był dobry wybor :/

Wróć do „K-drama”