[2006] Goong / Princess Hours

seriale z Korei
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 07 kwie 2010

odcinek 18, jak Cha Gyung wyczołgiwała się z szafy, to mi się ta scena skojarzyła z The Ring, gdy Samara (jeśli dobrze pamięta) wychodziła ze studni :P
upiększanie Shina było zabójcze, ślicznie chłopak wyglądał z tymi kucykami :lol:

Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 07 kwie 2010

heh, musze sie kiedys zebtrac do kupy i to sciagnac.. bo ciagle o tym czytam i ciagle sobie mowie ze musze to zobaczec..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

też tak miałam, ale w końcu się za to wzięłam i próbuje kończyć, ta drama to dziwna jak dla mnie mieszanka dobrego humoru, niektóre sytuacje są przekomiczne, ale momentami mnie wkurza, te ich nieporozumienia w szczególności, pewnie nie dogadają się, póki sobie wyraźnie nie powiedzą co czują, a nie ciągle naokoło, co się człowiek przez nich o denerwuje :x
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

skończyłam i co mogę powiedzieć o tej dramie? Jest dobra, zasługuje na miano klasyki, ale lekko za bardzo się dla mnie ciągnęła. Za to Yul był super, lepsze taki niż ten drugi, który cały czas usuwa się w cień :D
Awatar użytkownika
Narabara
Co to jest dorama? o_O

Re: [2006] Goong / Princess Hours

Postautor: Narabara » 25 sty 2014

Robię podchody do tej dramy już od kilku ładnych miesięcy.
Mam ochotę na coś, co wciągnie mnie już od początku i zakończy się pozytywnie, bo nie mam ochoty na dramę ze smutnym finałem.
Jako oddana fanka Secret Garden, poszukuję czegoś co wzbudzi we mnie podobne emocje, płacz i smiech na przemian.
W przypadku Goong, zniechęca mnie też troszkę liczba odcinków, bo z doświadczenia wiem, że twórcy lubią przynudzać po 10 ep.
Czy polecacie mi tą dramę? Bo mam ochotę na coś naprawdę wciągającego.

Dziękuję za odpowiedź! :)
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 26 sty 2014

Trochę trudno odpowiedzieć Ci na to pytanie. To jest stosunkowo stara jak na dramowy światek drama. Wiele osób ma do niej sentyment (łącznie ze mną), na pewno ma w sobie coś magicznego, ale czy przypadnie Ci do gustu? czy wciągnie od razu - i, co ważniejsze - czy będzie trzymać przy ekranie - to trudno przewidzieć. Mi osobiście środkowe odcinki się dłużyły bardzo, zakończenie zaś pozostawiło pewien niedosyt... Prawda jest jednak taka, że nie dowiesz się póki nie spróbujesz...

Jeżeli masz ochotę porozmawiać o tym co cię interesuje, i wysłuchać ewentualnych innych propozycji to proponuję założenie tematu powitalnego w Hyde Parku (Kilka słów o sobie), tam będzie można bez skrępowania wymieniać się doświadczeniami.
:volli:
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 28 sie 2014

Narabara pisze:Robię podchody do tej dramy już od kilku ładnych miesięcy.
Mam ochotę na coś, co wciągnie mnie już od początku i zakończy się pozytywnie, bo nie mam ochoty na dramę ze smutnym finałem.
Jako oddana fanka Secret Garden, poszukuję czegoś co wzbudzi we mnie podobne emocje, płacz i smiech na przemian.
W przypadku Goong, zniechęca mnie też troszkę liczba odcinków, bo z doświadczenia wiem, że twórcy lubią przynudzać po 10 ep.
Czy polecacie mi tą dramę? Bo mam ochotę na coś naprawdę wciągającego.

Dziękuję za odpowiedź! :)

Na forach dostrzegam renesans tej dramy, dlatego więc coś tu naskrobałam na świeżo.
Własnie wyciągnęłam tę dramę z samego dna worka dramowego i muszę przyznać, że skończyłam, ale bez sentymentu przewijałam równo bo tempo tej dramy można porównać do "Kamiennego kręgu".
Sama fabuła nieco oklepana i sztampowa, ale to jest stara drama przecież i za wiele nie wymagam. Śmiało mogę stwierdzić, że i tak ogląda się bardzo dobrze. Ja bym to wszystko upchnęła w 12 epkach bo tak w sumie mamy 2 wątki, a ciągną się jak guma z majtek.
Książęta są cudowni i świetna jakże młodziutka Yoon Eun Hye, którą naprawdę uwielbiam.
Joo Ji Hoon dużo bardziej podobał mi się jako cukiernik, ale tutaj muszę przyznać, ze mogłam na niego tylko patrzeć i patrzeć... :mrgreen: Serio to jest "połączenie zmysłowości i subtelnego piękna"...(tak można powiedzieć o facecie?).
Drugi książe chociaż to aktor jednej miny to bez pardonu powiem, że jego urok osobisty nadrabiał wszystkie niedoskonałości i świetnie pasował do tej roli.
Było kilka naprawdę zabawnych i zasługujących na miano klasyki scen jak chociażby noc poślubna a raczej "inicjacja spania w jednym pokoju"... :rolly: :rolly: :rolly:
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 30 sie 2014

Nie jestem za wielkim fanem tej dramy: ma kilka fajnych scen, spoooro nudnych, ale ta drama to klasyka. I w przeciwieństwie do Volli zakończenie mnie usatysfakcjonowało- po europejsku i z wymiotem :)

Wróć do „K-drama”