[2007] Thank You

seriale z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2007] Thank You

Postautor: martulex » 16 lut 2007

Obrazek

Tytuł : 고맙습니다 / Thank You
Znana również jako : 우리들이 있었다 / We Were There / There We Were
Gatunek : Dramat / Romans / Melodramat
Ilość odcinków : 16
Data emisji : od 21 marca do 10 maja 2007

OBSADA

Jang Hyuk jako Min Ki Seo (29)
Gong Hyo Jin jako Lee Young Shin (27)
Suh Shin Ae jako Lee Bom ( 8 )
Shin Sung Rok jako Choi Suk Hyun (29)

OPIS
Skoro mamy miłość od pierwszego wejrzenia, to może by tak sytuację odwrócić...

Gdy Min Ki Seo pierwszy raz spotyka Lee Young Shim żywi do niej sporą niechęć. Oczywiście Lee Young nie pozostaje mu dłużna, jednak z biegiem czasu ich uczucia zaczynają kształtować się w zgoła odmiennym kierunku. Min Ki Seon jest lekarzem, który mimo swego profesjonalizmu patrzy na innych z góry i pozostaje obojętny wobec otoczenia. Jego cyniczna postawa doprowadza do szału naszą sfrustrowan bohaterkę, której ukochana córeczka choruje na aids. Cierpienie i smutek wydają się być nieodłączną partnerką zgnębionej matki, jednak kobieta zachowuje optymistyczne nastawienie do świata. Borykając się z przeciwnosciami losu podtrzymuje na duchu swą latorośl, a swym ciepłem zaraża również Min Ki Seo, który wydawałoby się na dobre zatracił radość życia.

Drama z tych trudniejszych do przełknięcia, obsada intrygująca, a sam pomysł na scenariusz interesujcy i dość smutny. Jednak mam zamiar wytrwale oglądać, bardzo dawno nie wiedziała Jang Hyuka, a należy on do grona naprawdę interesującyh aktorów, podobna sprawa ma się z przyjaciółeczką Raina, Gong Hyo. Przyznam, że może nie zachwycać urodą, lecz jest wspaniałą osóbką, a rola wydaje się być dla nie więcej niz odpowiednia. Aż zacieram łapcie na rezultaty.

Torrent

KOMPLET

Napisy

KOMPLET

Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 21 lut 2007

jestem naprawde ślepa ^^'' dopiero teraz zauwazylam ten temat :P czemu w nnajbliższym czasie wychodzi tyle fajnych dram?? - kiedy ja niby bede miala czas to sciagnac?? Gong Hyo Jin po prostu uwielbiam! Niesamowity talent i ciekawa uroda ^^ lubie takie osóbki, więc z niecierpliwością czekam na pierwszy ep. :)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 03 cze 2007

Ja widzialam 4 czy 5 odcinków i też mi się podoba, choć do smutnego jeszcze nie doszłam...
Niestety nie zapowiada się, bym miała okazję skończyć to jakoś wkrótce T_T
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 27 cze 2007

Dramat zaczyna się od 9ego. Nadal nie skończyłam oglądać, jestem po 14 odcinkach, ale drama jest bardzo dobra. Nie jest taka porywająca, jak niektóre serie, a do tego nieco stereotypowa (niekiedy bardzo łatwe do przewidzenia jest co się stanie, od początku można się dymyślić, że to, że dziewczynka ma AIDS się wyda, jaka będzie reakcja na wyspie, niewiedza i ciemnota tych ludzi, ostracyzm, a także, kto jest ojcem małej itd), ale ogląda się przyjemnie. Można się też powzruszać nieco, i jeśli chodzi o mnie, to płakałam w miejscach, po których bym się nie spodziewała, a te typowo łzawe przechodziły niemal bez echa.

Heh, mam nadzieje, że to doktor dostanie Young Shin^^
Tylko co wtedy z babcią będzie.
O właśnie motyw z babcią-buddą jest dobry^^
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 28 cze 2007

Eliza pisze:Nie jest taka porywająca, jak niektóre serie, a do tego nieco stereotypowa

Zgadzam sie.. ja już jakiś czas temu to obejrzałam, ale nadal miło wspominam ta drame.. szczerze to do ostatnich minut ostatniego odcinka nie byłam 100% pewna, kto zostanie z Young Shin xD

Eliza pisze:O właśnie motyw z babcią-buddą jest dobry^^

W ogóle ten dziadziuś był boskie.. cały czas tylko .. choco-pie.. choco-pie xD
albo to jak nazywał tą małą bean paste xD
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 30 cze 2007

Ta drama nie jest wcale taka smutna jak sie można spodziewać (zwłaszcza po produkcji koreańskiej) i zakończenie też jest raczej optymistyczne.
A do tego to zakończenie jest najsprawniej zrobione z wszytkich dram jakie widziałam, krótkie, zwięzłe, 15 minut przed końcem epa (jak sobie ta śmieszna babcia Bom coś tam gada) to można sobie myśleć, że jeszcze spoko 2 epy można by dać. Zero dłużyzn (oprócz standardowych scen z piosenką w tle), "mijania się" itd.
Zwięźle i treściwie.

A muzyczka też całkiem przyjemna.

Moja ocena dramy: 8,5/10
Awatar użytkownika
Runa
Oglądam regularnie xD

Postautor: Runa » 30 cze 2007

Drama jest w porządku , ale na rewelacje nie ma co liczyć ;]
Awatar użytkownika
dantro
Co to jest dorama? o_O

Postautor: dantro » 25 mar 2010

Po pierwszym odcinku miałam co do tej dramy mieszane uczucia, ale że szukałam jakiejś fajnej dramy z Jang Hyuk-iem postanowiłam dać jej szansę. :o Mogę tylko powiedzieć, że dobrze zrobiłam.
Po paru odcinkach drama poprostu mnie zauroczyła.
Lubię takie "wyciskacze łez" o zagubionych duszach, które w końcu odnajdują swoje szczęście. Nie mówiąc już o Panu Ładnym z jego "De Gilowym" spojrzeniem.
Oj! Tak -dodając jeszcze happy ending to jest to co tygrysy lubią najbardziej :wink:
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2007] Thank You

Postautor: Pino » 28 lut 2011

Koniec!
Jestem ta drama zauroczona, może nie ma w niej Turbo samochodów, takiej dużej ilości drink barów, gdzie można zliczać pijane zwłoki, ( wyjątek potwierdzający regułę: pijana babka i płukanie żołądka) .. ehh tym razem w liczarkę się nie bawiłam. :/ ...
..nawet screenów nie można robić i wrzucać na forum , by potem inni też mogli się pośmiać z bohaterów... nie ma kompromitujących sweet foci :/ dziwnych fryzur oj nie ma!... ryczy T_T.. to smęt wiec mogę, a każdy powód dobry, ryczy dalej!
nie ma kartonów do których można.. chlip.. chlip ...beczeć do woli z tęsknoty...chwila chwila są kartony!...ale do nich główna bohaterka ładuje "słodkie" pomarańcze, które miały być słodkie, a są naprawdę kwaśne, cekinów nie ma....a nie jednak są..dziadziunio biega w cekinkach, pewnie przypadkiem na jakimś tournee kupił od Forresterów w 2003 r, modną fioletową i jakże gustowna marynarkę pasująca do seledynowych kalesonów!...tylko apaszki w zebrę brakuje!
Jest za to wiocha, uparci mieszkańcy, niewyedukowana służba zdrowia ( jeden lekarz i płochliwa pielęgniarka) która chyba bardziej szkodzi niż leczy, jest bieda..akcja jakoś tak rozwija się powoli.... nic się w sumie nie dzieje, a ja bawiłam się nieźle

..dzień jak co dzień....Lee Young Shin pędzi z małym czerwonym plecaczkiem i goni już strasznie spóźnioną do szkoły Bom, w międzyczasie opiekuje się dziadkiem chorym na demencje i zajmuje domem...
Na wyspie babki pracują wspólnie, coś plewią , innym razem widać jak w jakiejś fabryce coś pakuja, Lee Young Shin ładuje do kartonowa pomarańcze, Bom jej pomaga z dziadkiem, przyklejając naklejki, ciężko pracują , ale widać, że się kochają...babki pracują w polu, a faceci oprócz tego ,ze siedzą w dzień na jakiś traktorach i tego typu sprzętach, wybierają się w nocy na drinka... poplotkować?.. eh czemu ten Rysiek został sołtysem! , on leje żonkę i ma długi...
tak żyją na wyspie...znowu Lee Young Shin biegnie, ale tym razem szukać ojca, dziadek się gdzieś schował i zabrał akordeon..
Na wyspie, nic się nie dzieje, dlatego tym bardziej łatwiej o plotki, a o czymś trzeba rozmawiać; Pudelka -Dokelka, też nie maja! ..Wyspa plotkuje:
..a z kim ma to dziecko Lee Young Shin ? ,a czemu została na wyspie itp....zbrzuchaczona powinna ją opuścić, Bom jest podobna do babki, tez ma pieprzyk na policzku ( chodzi o tą sfrustrowaną czarownice z pieprzykiem)
Lee Young Shin nie ma łatwego życia, oprócz tego ,że sama wychowuje córkę, to ukrywa przed mieszkańcami jej chorobę.
Nagle ktoś burzy ten względny "spokój"!
jest wypadek, skupisko ludzi i pojawia się lekarz!
a jak trafił na wyspę?... to cud!
Pojawia się zbuntowany anioł , który trafia na wyspę z misją, najpierw niechętnie, ale potem widać, że się angażuje w życie na wyspie i pomaga Lee Young Shin.
Raz opuszcza wyspę, ale orientuje się ,że tylko w wiosce odnajduje spokój, miejsce gdzie może w końcu się wyspać.
Nasz aniołek podążał za małą Bom z misiem , tak trochę jak Neo za białym króliczkiem, spotyka dziadka z choco -pie, i odnajduje miłość, której tak potrzebował.

Postacie
miś to z nim, biega mała Bom, miś jest ważnym elementem tego serialu.
Przytulmy misia i nakarmmy go Choko -Pie!..
mała Bom przytula się do niego gdy jest smutna, nawet pożycza plączącym dzieciakom w wiosce..
Miś tak jakby żyje, i jest prezentem od zmarłej już dziewczyny, kochanego awanturnika.
Bom to ta mała dziewczynka i jakby powód dla którego , awanturnik znalazł się na wyspie, jest inteligentna i bardzo wrażliwa myśli o innych,jest wesoła i pełna energii
Dziadek biega z akordeonem i wcina Choco- pie, jest jak dziecko, lubi droczyć się z mała Bom i przezywać ją.Hobby: maluje szminka plakat oppy!
Lekarz i pielęgniarką genialna parka ratująca życie...chyba:P.. lekarz wymiotuje na widok krwi, ryczy, obraza się i wychodzi zamiast zając się pacjentem, a pielęgniarka wpada w panikę i krzyczy.
...dobrze zrehabilitowana parka w końcu potrafi zajmować się chorymi.
Ludzie na wyspie są uparci, niewyedukowani, lękliwy, przez nich głownie Lee Young Shin cierpi
Zołza z pieprzykiem to najbardziej uparta kobieta na wyspie, babcia Bom, która robi wszystko by pozbyć się Lee Young Shin, niszczy słowem,ma również dobre ludzkie odruchy, ale jest ich za mało.
Syn Zołzy dowiaduje się po latach ze ma córkę, ale za późno stawia się matce, i w roli ojca, nie dane jest mu się wykazać, jedynie została mu przyjaźń z dziewczynka i Lee Young Shin mimo, że liczy na więcej.
Zbuntowany lekarz z Seulu jest awanturnikiem, arogantem ale ma dobre serce.
często pokazują go z papierosem w buzi, ale nigdy nie widziałam, żeby go odpalił, wtedy wpada mu do wody zapalniczka, albo chce zapalić, a paczka jest pusta, albo ktoś zagada i nie zdarzy odpalić.... taka moja obserwacja!
Palący nie palący anioł.
Misja: opieka nad Bom i Lee Young Shin oraz przekazanie prawdy.

Druga obserwacja!: psy uwiązane na zbyt krótkim łańcuchu!

Podsumowanie
To dobra drama, która mimo wolnej akcji , przykuwa do ekranu, ja się wzruszyłam, popłakałam ale również i uśmiałam.
Drama jest ciepła, i porusza ważne sprawy. Takie jak choroba, przyjaźń, budowanie zaufania, jest o ludziach trochę zagubionych , trochę upartych i spłoszonych.
Drama zmiany poglądu i nastawienia, w ostatnim odcinku mamy dowód przemiany, misja zakończona sukcesem ,społeczność się zmienia i zaczyna akceptować Bom i Lee Young Shin.
Obrazek
Awatar użytkownika
lucyfer
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Re: [2007] Thank You

Postautor: lucyfer » 06 kwie 2015

Polecam jedna z najlepszych dram koreańskich. Piękna muzyka, bardzo dobra historia, która ukazuje głupotę i zakłamanie ludzi. Polecam
Obrazek

Obrazek
Pieprzyć Króla

Wróć do „K-drama”