[2006] Lovers

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

[2006] Lovers

Postautor: Eliza » 13 mar 2007

Obrazek

Tytuł: 연인 / Lover(s)
Rodzaj: Dramat, Romans
Liczba odcinków: 20
Stacja i czas emisji: SBS, 08.11.2006-11.02.2007
Powiązane dramy: Love Story in Harvard [2004] Lovers in Paris [2004] Lovers in Prague [2005]

Obsada:
Lee Seo Jin
Kim Jung Eun
Jung Chan
Kim Kyu Ri
Kim Nam Gil(aka Lee Han)

OPIS
Jak zwykle w koreańskiej dramie: jedna laseczka, przeurocza pani doktor, córka pastora, i 2 facetów- przyrodnich braci w dość skomplikowanym i mało braterskim układzie, którzy się w niej zakochują. Dodajmy, ze główny bohater, gangster, któremu owa czarująca lekarka ocaliła życie, ma dziewczynę w ciąży. Ale serce nie sługa... Więc jest trójkącik, a nawet kwadracik :D

Bardzo przyjemna drama. Może nie z gatunku tych porywających i wciągających tak, że nie można się oderwać, nie powoduje też (przynajmniej we mnie) aż takich emocji, ale zdecydowanie mogę ją polecić. (A nie widziałam jeszcze ostatnich odcinków, więc emocje pewnie jeszcze przede mną). Na razie daję 8/10. I podoba mi się głowny aktor, choć nie należy do gatunku „pięknych chłopców” tylko raczej przystojnych ciach, znany także z mini serii Freeze.
No dobrze, ale o czym to?! :D

Dla tych, którzy chc znać zakończenie, nim się zabiora za ogladanie:
Spoiler! Ostatni ocinek jest smutny i są trupy (ale nie główna para), ale ogólnie kończy się happyendem

PS Dzięki Marta za polecenie tej dramy.

Od Maury...
Jako ciekawostkę dodam, że główna para aktorów Kim Jung Eun i Lee Seo Jin na planie tej dramy zakochali się w sobie i przez dwa lata byli jedną z najgorętszych koreańskich par . Niestety związek nie przetrwał, ponieważ gdy doszło do rozmów o ślubie, rodzina Lee Seo Jina wyraziła stanowczy sprzeciw i para rozstała się.

Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Postautor: Hiro » 13 mar 2007

Wczoraj wlasnie zaczalem ogladac ta serie i choc pierwszy odcinek nie zostawil na mnie zbyt pozytywnego wrazenie to pewnie dzis obejrze dalsze odcinki. Glownym minusem tu byli aktorzy, glowna bohaterka moim zdaniem nie jest ladna a glownie z powodu tej dziury ktora ma pod nosem, jakos nie potrafie przez to przebrnac ,hehe, a glowny meski bohater jest jakis niesamowicie sztywny, ale co ja tu mam do gadania, jestem facetem ( choc nie przeszkadzali mi zadni z innych seriali, oprocz Lovers in Paris ).
Eh te gusta i gusciki, czekam dalej na kolejna historie starsza + mlodszy : P narazie trzeba zadowolic sie tym co sie ma.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 13 mar 2007

Ja właśnie jestem w 16 odcinku.
Strasznie mi się podobała scena z końcówki 15ego epa,
Spoiler! Kiedy ta co była w ciąży odkrywa to gigantyczne zdjęcie, a chwilę później do mieszkania wchodzą nasz gangster z lekareczką. Naprawdę smutno mi się zroboiło. I dobrze to scenarzyści wykombinowali, oj dobrze! Przeżyłam to, jakbym sama sie w takiej okropnej sytuacji znalazła.
No i na miejscu tej lekarki to byłabym trochę freaked out, pomyślałabym, że może on trochę przesadza,a ona nic. Choć z drugiej strony to nawet słodkie^^
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Postautor: Hiro » 13 mar 2007

juz tu lepiej narazie zagladac nie bede, jestem o krok od spojrzenia na spoiler. Zrobie wszystko zeby nie ogladac dramy ktora moze miec smutne zakonczenie. Wroce tu dopiero jak bede na 16 :P heh. Znajac siebie i tak tu przyjde jeszcze dzis -__--
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 14 mar 2007

Hiro pisze:glowna bohaterka moim zdaniem nie jest ladna a glownie z powodu tej dziury ktora ma pod nosem, jakos nie potrafie przez to przebrnac ,hehe

Wystarczylo, ze spojrzalem na foto w tym temacie i nawet za bardzo mi sie nie chcialo czytac, o czym jest ta drama. XD Mimo, ze zadnej dziury pod nosem nie widze, heh.
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 14 mar 2007

No tak, może ja nie jestem expertem od aktorek, ale ona mi się bardzo podoba. Zdjęcia tutaj z pewnością tego nie pokakuzją, ale ona robi przesłodkie minki i ma takie śmiejące się oczy. A z ta dziurą pod nosem to zupełnie nie wiem, o co chodzi.
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Postautor: Hiro » 14 mar 2007

Obrazek

no to macie zdjecie jak jest to bardziej widoczne, a nie z plakatu
Jak juz mowilem to zalezy od gustu, dla mnie to jest jedna z najbrzydszych aktorek grajacych glowne role. Juz ladniejsza jest ta zona szefa mafii, heh ( grajacy w tym serialu "lovers oczywiscie " )
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

tutaj jest link do tapetek z oficjalnej strony:
http://wizard2.sbs.co.kr/resource/templ ... Id=1005124
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 14 mar 2007

O masakra, hehe. Widac, ze do tapet bylo specjalne pozowanie, bo na kadrze z filmu jest tragiczna. XD Ale po przejrzeniu tapet i tak zostane przy swoim zdaniu, ze nie ma co szczegolnie ogladac. :P
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Eliza, mam prosbe. Jak skonczysz ogladac mozesz napisac jakie jest zakonczenie , nie mam mysle zadnego streszczenie , ale czy jest dobre czy zle ( koncza razem i zaden z bohaterow nie umiera - dobre , ktos z bohaterow umiera - zle )

bede bardzo wdzieczny : )
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Tak miałam zamiar tak zrobić. Skończę jutro, albo i dziś w nocy (tak to jakoś na ogół jest, że mi się do rana schodzi jak końcówka serii ^^*).
Dodam do pierwszego posta w spoiler2, kto będzie chciał, to sobie przeczyta.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Odcinek 18 zaliczony.
Spoiler! Takiego pocałunku to ja jeszcze w dramie ie widziałam! Kasuje nawet ten z Goonga!
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

ej, nie rob tego ; ) to jest niezwykle nieprzyjemny spoiler, ludzie ktorzy nie widzieli jeszcze serialu moga sobie zepsuc niespodzianke ( np. ja , hehe ). Wez spoiler ten tekst,ok ?
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Mogę ukryć, chociaż nie sądzę, by był to spojler... Treść się tak układa, że i tak wiadomo co i jak już dużo wcześniej, tylko natężenia można się nie spodziewać ^_~
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 15 mar 2007

Obejrzałam zakończenie i mi się nie podobało... Sporo się napłakałam i ogólnie lubię smutne sceny i w ogóle, ale trochę to takie mało logiczne było. I jeszcze te komplikacje rodzinne jak w telenoweli.
Ale ogólnie twierdzę, że drama warta obejrzenia. Tyle, że ja bym sobie po 19 odcinku zakończenie inne zrobiła.
Ale przynajmniej było nieprzewidywalne. Spoiler! No przynajmniej ja się więzienia zupełnie nie spodziewałam. I czemu on nie chciał się z nią przez te lata kontaktować?! Żeby niby zapomniała?! blabla... No joke.
I ten wątek z tą dziewczyną co się zaprzyjaźniała z lekarką i ładniusim gangetem, też by mogli jakiś taki bardziej rozwinięty zrobić, a może nie tyle rozwinięty, bo czasu nie było, co jakiś taki bardziej sensowny i żwawy.

Wróć do „K-drama”