[2004] Phoenix

seriale z Korei
Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

[2004] Phoenix

Postautor: Mieczyslavv » 11 sty 2006

Phoenix/Firebird - 불새 (Bool-sae)

Obrazek
Gatunek: dramat/romans
Kraj: Korea Poludniowa
Rok produkcji: 2004
Ilośc odcinkow: 26 (kazdy po ok 60min)
Strona serialu: Link do strony

Wystepuja:
Jang Sae-hoon: Lee Suh Jin
Lee Ji-eun: Lee Eun Joo
Yoon Mi-ran: Jung Hye Young
Seo Jung-min: Eric Moon
Lee Young-eun (Mlodsza siostra Ji-eun): Kim Bin Woo
Nam Bok-ja (Kolezanka Ji-eun): Lee Yoo Jin
Jo Hyun-sook (Matka Ji-eun's mom): Lee Kyung Jin
Lee Sang-bum (Ojciec Ji-eun): Han In Soo
Yeo-jin (Chlopak Bok-ja): Kim Dong Hyun
Mr Yoon (Ojciec Mi-ran): Shim Yang Hong
Seo Moon-soo (Ojciec Jung-min'a): Park Geun Hyung

Ucz sie koreanskiego :D
bool = ogien
sae = ptak

Nie bede ukrywal, ze to moja ulubiona drama, mozliwe jednak ze nie jest to najlepsza, ale nie ulega watpliwosci ze byla bardzo popularna i ma naprawde swietna obsade jak na serial. Moze tez dlatego ja tak lubie i czasem wracam do poszczegolnych odcinkow, bo lubie aktorow w niej wystepujacych bo widzialem ich w innych filmach, wracam do niej zdecydowanie ze wzgledu na Lee Eun-joo (이은주)
Obrazek
Niestety popelnila ona samobojstwo 22 lutego zeszlego roku i po tym serialu zagrala jeszcze tylko w jednym filmie.
O niej wiecej w dziale aktorki

Przejdzmy do serialu
"Aby sie zakochac potrzebujemy po prostu odpowiednij chwili. To nie dlatego ze kochalas jego lub ja mniej nic wam sie nie udalo. Niebiosa sprowadzaja ci bratnia dusze kiedy nadszedl wlasciwy czas.
Phoenix udowadnia, ze Niebiosa naprawde maja w tym swoj udzial."

Lee Ji-eun jest rozpieszczona cureczka milionera, jadac beztrosko swoim kabrioletem po Seulu, powoduje wypadek, uderza w sklep na stacji benzynowej, szczesliwie wszyscy wychodza bez szwanku, natomiast Ji-eun, nie ma zamiaru brac winy na siebie, przejmuje sie tylko ze auto jest zniszczone i ze tata bedzie zly. Kiedy dostaje po twarzy od Jang Sae-hoon
Obrazek
Obrazek
Ji-eun rzada aby natychmiast wyrzucono go z pracy, ostatecznie daje sie sprawe zalagodzic, dziewczyna jednak nie daje za wygrana i kiedy chlopak odmawia aby ja przeprosic, zabiera jego torbe.

Tak wlasnie zaczyna sie Phoenix
Obrazek

Chlopak w zamian za zwrot torby zgadza sie pomoc naszej bohaterce w pewnej sprawie, poznaja sie lepiej, on zauwaza ze nie jest ona jednak taka ignorantka, ona natomiast dowiaduje sie, ze Sea-hoon jest biednym bardzo dobrym studentem, zarabiajacym na swoje utrzymanie, gdyz jest sierota.
Jak sie juz domyslamy Ji-eun i Sae-hoon zakochuja sie w sobie.
Bez pozwolenia rodzicow Ji-eun biora slub...
Sae-hoon nie chce zadnej pomocy finansowej od rodzicow Ji-eun.
Niestety jak to w zyciu, cos idzie nie tak, Ji-eun nie bardzo potrafi sobie radzic bez pomocy finansowej rodzicow, calosc dopelnia pewien wypadek, po ktorym Ji-eun nie moze sie pozbierac. Ji-eun i Sae-hoon rozstaja sie, Ji-eun wraca do domu rodzicow, Sae-hoon wyjezdza do Nowego Jorku na wymiane studencka.

To praktycznia tylko prolog historii.

Po dzisieciu latach Sae-hoon wraca do Koreii, wtedy to dowiadujemy sie jaki los moze byc przewrotny.

Do dwojki bohaterow dolacza jeszcze syn wlasciciela korporacji Seolin
Seo Jung-min gra go Eric Moon, obrzydliwie bogaty i arogancki
(To cos dla to cos dla Allii) :D
Obrazek
Obrazek
Oraz przyjaciolka Ji-eunz mlodosci, Yoon Mi-ran grana przez Jung Hye Young.
Obrazek
Obrazek
Jest ona po prostu niesamowita, jej spojrzenie paralizuje i przeraza, nie zdradam szczegolow.
I oto mamy czworke glownych bohaterow.
Obrazek

Jeszcze tylko wspomne o muzyce, naprawde niezla, miedzy innymi jest piosenka w wykonaniu Lee Seung Chul.
Wrzucilem specjalnie dla Was na megaupload i jest do pobrania w dziale muzyka Milego sluchania

Przypominam, ze w dziale aktorki, napisalem post o Lee Eun-joo (이은주)

A w galerii jej zdjecia.
galeria

Milego ogladania.
Jak ktos jest zainteresowany drama, to poczta polska niezle sobie radzi z dostarczanie wyslanych plyt, wiec jak ktos chetny to prosze bardzo. :D
Pozdrawiam

내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 12 sty 2006

dużo dobrego słyszałam o tej dramie i nawet kiedyś chciałam ją bardzo obejrzeć - niestety zawsze jakaś inna wpadała w łapki i jakoś tak się złożyło, że w końcu nie obejrzałam..
a z tą pocztą to się chętnie zgłoszę niebawem :D
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 12 sty 2006

Kolejny klasyk, ktorego jeszcze nie widzialam...to naprawde dziwne w jaki sposob ja wybieralam kdramy do sciagania = ogladalam mase rzeczy, ktorymi wiekszosc sie wcale nie interesowala (mimo, ze to swietne dramy) a pomijalam te wszystkie must see i to calkiem przypadkiem :P i Phoenix jest jedna z nich. zdecydowanie musze to nadrobic chocby ze wzgledu na Erica^^
wiec jesli nikt z moich znajomych tego nie sciaga to tez sie zglosze po plyty :P

btw, czy to jest ta drama co.... Spoiler! on staje sie bogaty, a ona biedna?

allia: musimy miec spoiler2 tagi...jak nie wiesz jak to dodac to moge zapytac Ruro jak on to zrobil...
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 12 sty 2006

yamatsumi pisze:allia: musimy miec spoiler2 tagi...jak nie wiesz jak to dodac to moge zapytac Ruro jak on to zrobil...

jak się domyślam, trzeba zainstalować odpowiedniego moda.. problem tylko, że nie wiem jak się ten mod nazywa (a do sciagniecia sa ich setki) sprawdze jeszcze dziś na forum albo spytam czy ktoś wie, jak się nazywa :D
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 12 sty 2006

Ja zawsze chciałam ściągnąc, ale!zawsze było coś innego, np HYD, czy NwP^^, ale może teraz się wezmę za to?zobaczymy. Ciekawe jest...
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 01 sty 2007

bardzo mi sie podoba ta drama:DDDD szczegolnie muzyka :d
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 25 cze 2008

Wczoraj skończyłam oglądać ^_^

początek podobał mi się bardzo. Dużo się działo, było ciekawie. Pomyślałam sobie, skoro już na początku jest ciekawie, to co będzie dalej (w końcu koreańskim dramom a ogól trzeba dać z 5 epków by się rozkręciły). Dobrze jest do 13? 15? epka. Miedzy głównymi bohaterami widać chemię, akcja się rozwija. Ale te 26 epków to jest przesada. zupełnie nieuzasadniona ta ilość. Ciągłe refleksje bohaterów, rozkminki, wspominanie dialogów, retrospekcje. Są ok, gdy jest 16 epów, ale w kolejnych 10 to jest nudne. bardzo dużo przewijałam.
niemniej jednak, jak się przewinęło nudne fragmentu według swojego uznania, zostaje nam nadal dobra drama, za która warto się wziąć, byle by nie nastawiać się jakoś specjalnie.

Oceniam na 6,5/10. Ale spokojnie można obejrzeć.

Głowna bohaterka jest beznadziejna, na początku wręcz mnie denerwowała, ale w końcu się przyzwyczaiłam.
I dawno nie widziałam dramy z tak bezpłciowym, beznamiętnym, zupełnie niezapadającym w pamięć soundtrackiem.

Wróć do „K-drama”