Folki i wszystko dookoła

wszelka muza z dala od Azji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Folki i wszystko dookoła

Post autor: boom_boom » 30 cze 2010

Myślę, że taka muzyka wielu osobom w sercu gra, więc w miarę własnych możliwości, będę wrzucać jakieś swoje "smaczki", pewnie najpierw bardziej znane.

Moi bogowie....
ANIMAL COLLECTIVE
Obrazek
Freak folk, coraz więcej elektroniki, dużo rockowej zadziorności, nieprzewidywalne melodie, wariacje, ach, och, słuchać!!! ;) Łatwo oszaleć na ich punkcie.

Proponowane płyty
SUNG TONGS
Obrazek

STRAWBERRY JAM
Obrazek

MERRIWEATHER POST PAVILION
Obrazek

próbka 1 próbka 2

-------

DEVENDRA BANHART
Obrazek
Pan, który nie ma czasu, żeby się ogolić, bo muzykę nosi się w sercu, a nie na gładkiej buzi. Fajny folk, świetny klimat, serce aż się rozgrzewa ;)
Natalie Portman nie mogła się mylić!
Polecam (znaczy, wszystko polecam!)

NINO ROJO
Obrazek

CRIPPLE CROW
Obrazek

próbka1, z panię Portman próbka2

-------
CARIBOU
Obrazek
Dan Snaith i jego odjechane wizje na temat muzyki. Dużo swobody, dużo pomysłów. Połączenie elektroniki i garści folku.

Polecane płyty
ANDORRA
Obrazek

SWIM
Obrazek

jedna z najbardziej wkecających się piosenek

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 03 lip 2010

Sięgnęłam po ostatnią płytkę Caribou - SWIM. Bardzo przyjemna, może lecieć w tle i w niczym nie przeszkadzać. ; )
Co do rodzaju muzyki jaki zespół gra to ja nie wiem czy to jest folk ;p Ale z drugiej strony jest elektronika, jakieś tam grzechotki w tle, jest jazzowo , lougne'owo i w ogóle to lubię <3
jedna z najbardziej wkecających się piosenek
No Sub włączylo mi sie jako pierwsze i ten... uwielbiam to jazzowe 'czesanie' perkusji ;p
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 03 lip 2010

Dlatego też zaznaczyłam w temacie, że tak "około-folkowo" tu ma być, po prostu po co robić osobny temat dla każdej z moich faz :D I chwal się, Maura, czego słuchasz, chociaż nazwami poleć (a tak nieoficjalnie, to wakacje masz, więc się nie ociągaj :twisted: )
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 03 lip 2010

gypsy music to tez około folki więc zapuszczę coś co jest około tego ;p

Obrazek

Gogol Bordello – nowojorski zespół muzyczny grający żywiołowego punk rocka z domieszką muzyki cygańskiej. Tworzy go ośmiu imigrantów, głównie z Europy Wschodniej.
Zespół został założony w 1999 przez Ukraińca Eugene Hütza. Początkowo zespół nazywał się Hütz and the Béla Bartóks, lecz lider zespołu (Hütz) stwierdził, że "nikt w Stanach nie będzie wiedział, kim do cholery był Béla Bartók". Aktualna nazwa zespołu odnosi się do postaci Nikołaja Gogola oraz potocznej nazwy domu publicznego.
Pierwszy singel zespołu ujrzał światło dzienne w 1999. Zespół jest dobrze znany w Europie i USA (grał z takimi zespołami jak Primus czy Flogging Molly). W 2004 nagrał płytę "J.U.F." wydaną w Tel Awiwie (Izrael) z synem rumuńskiego emigranta Tamirem Muskatem. Album utrzymany był w podobnej konwencji muzycznej, co poprzednie wydawnictwa.
źródło: wikipedia;p

Ode mnie: punkowo-gypsy muzyczka, energetycznie i osobiście uwielbiam tego czasem posłuchać^^

Dyskografia:

* Voi-La Intruder (1999)
* Multi Kontra Culti vs. Irony (wrzesień 2002)
* East Infection (styczeń 2005)
* Gypsy Punks: Underdog World Strike (sierpień 2005)
* Super Taranta! (lipiec 2007)
* Trans-Continental Hustle (kwiecień 2010)

do posłuchania/pooglądania:

Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Kocham Gogol Bordello, ogień!!! Najbardziej "Super Taranta" mi się wkręca. Trochę może zbyt mocny wokal dla mnie może.

Z podobnych (a kocham bardziej niż Gogolki):

DEVOTCHKA
Obrazek

Mieszanka folka, indie rocka i jakichś odjechanych jazd muzyków. Ponieważ członkowie pochodzą z różnych kultur, ich twórczość jest zlepkiem inspiracji każdego z nich. Z jednej strony, potrafią przygrać z taką energią, że buty spadają, z drugiej- wyśpiewać emocje, które oruszają serca skute lodem.

Z płyt polecam przede wszystkim "Supermelodrama" i "Una Volta"

Piosenki na YT
Danglin' Feet
Vengo! Vengo!
Something stupid (cover)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 03 lip 2010

Grrr, Lady, ja miałam tysiac innych rzeczy robić:p a nad folkiem to ja bym mogła tu godzinami siedzieć xp Swoja drogą Devotchkę bardzo lubię^^ no nic, trzeba chyba wyłączyć doki by się nie rozpraszać ;p <i załączyć sobie Devotchkę, a co!;p>
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

I ave, Azzel! Co to za robota bez Devotchki?! :wink:

Jeszcze zalatwię coś przy okazji.

BEIRUT
Obrazek
Przeuroczy Zach Condon o przeuroczym nazwisku i wielkiej wyobraźni muzycznej, dla mnie to jest człowiek orkiestra. Łączy elektronikę, muzykę bałkańską, meksykańską, cygańską. Trąbki, ukulele, miksery...

Dyskografia (bo ja niczego nie umiem wybrać)
The Gulag Orkestar (maj 2006) – LP nagrany niemalże w całości przez Condona w domu
Lon Gisland (grudzień 2006)– EP
Pompeii EP (luty 2007) – EP
Elephant Gun EP (czerwiec 2007) – EP
The Flying Club Cup (wrzesień 2007) – LP
March of the Zapotec/Holland EP (luty 2009) – 2 x EP

My Night With A Prostitute From Marseille
Nantes
Sunday Smile (super wykonania)

Siedemnastego sierpnia odbędzie się w warszawskiej Stodole jego koncert. Kto sie wybiera? Ja jeszcze nie wiem.
info

+kto mnie zabierze na Bałkany? :twisted:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 04 lip 2010

Lady, jeźdźmy razem co? <3 też Beiruta kocham, ahhh, to jeszcze do kolekcji powinnaś tu wrzucić The No Smoking Orchestra :D a jak już przebrnę kiedyś przez te studia moje i będę miała pracę to się nauczę serbskiego, o! <3
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 04 lip 2010

oooo zaczynają się moje ulubione okolice <333
Devotchka są genialni <3 (haha momentami śpiewają jak The Witches, a może odwrotnie? ^^) Zaczęło się od ostu do filmu Little Miss Sunshine, a potem popłynęło <3 A o Gogol Bordello miałam się właśnie wytać, btw zaczepista nazwa xP

to ode mnie przyjemny bułgarski folk
Obrazek
track list
01.Ha te tudnád
02.Shto Kaszmete
03.Bánatra
04.Volt nékem szeretőm
05.Édes voltál, kedves voltál
06.Férfiszívről
07.Átkozott gyötrelem
08.Két ragyogó szép szemedért...
09.Se nem eső
10.Tavasz után
11.Ha te tudnád [Remix]
więcej info tutaj <- w ogóle super blog ^^

i moi gypsy ulubience <3
Mahala Raï Banda

Obrazek

Myspace

próbki
Mahala Rai Banda - Spoitoresa
mahala rai banda - dicta mamo chi bari

do ściągnięcia -> tutaj
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Folki i wszystko dookoła

Post autor: Azzel » 15 wrz 2011

daję to do około folków bo w sumie chyba coś w tym jest okołofolkowego xD

Dengue Fever
Dengue Fever pochodzą z Los Angeles i łączą kambodżańską muzykę popową z psychodelicznym rockiem. Zespół utworzyli w 2001 roku Ethan Holtzman i jego brat Zac pod wpływem inspiracji podróżą do Kambodży. Wokalistka Chhom Nimol odkryli w czasie występu w Long Beach w okolicach „Małego Phnom Penh”. Zac i Etha poszukiwali wokalistki śpiewającej w języku kmer. Zac śpiewa i gra na gitarze, a Ethan gra na organach Farfisa. Zespół domykają Seson Williams (członek Radar Brothers), perkusista Paul Smith i basista David Ralicke.

Debiutancki album „Dengue Fever” wydano w 2003 roku w wytwórni Mimicry Records. Wszystkie piosenki są w języku kmer. Wiele piosenek jest coverami kambodżańskich piosenek rockowych z lat 60, artystów takich jak Sinn Sisamouth i Ros Sereysothea, ale niektóre są oryginalne. Napisali je bracia Holtzman, a następnie przetłumaczono je na kmer. Ich drugi album „Escape from Dragon House” wydano w 2005 roku i zawierał więcej oryginalnych piosenek.
źródło: last
Dyskografia:

* Dengue Fever (2003)
* Dengue Fever EP (EP, 2005)
* Escape from Dragon House (2005)
* Sip Off the Mekong (EP, 2006)
* Venus On Earth (2008)
* Sleepwalking Through the Mekong (2009)
* Cannibal Courtship (2011)

myspace

jakiś prymitywny teledysk:

Lekko mi się słucha tego, podoba mi się głos tejże Kambodżanki i w ogóle sposób jej śpiewu, to chyba jakaś bardziej regionalna maniera dlatego zarzucam to na okołofolki ;p
i koncertowo dla przykładu w kmenglishu xD
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Post autor: akire » 19 wrz 2011

lol wtf z tym teledyskiem :rolly: sorry musiałam, zrobił na mnie wrażenie, czemu ona śpiewa na tle jakiegoś wulkanu i ma takie oczy XD zaczynało się fajnie, ale ta maniera śpiewania no niestety mi nie podchodzi do końca.

(i nawet nie mam co tu akurat wrzucić, uh. gomen ne)
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 19 wrz 2011

dobra podzielę się zespołem bo go ciągle słucham ostatnio jakoś.

The Unthanks

angielski zespół folkowy, poprzednio znany pod nazwą Rachel Unthank and the Winterset, zadebiutował w 2004 roku albumem Cruel Sister, kolejne wydano w latach 2007, 2009 i 2011.

takie tam coś, ale chwilowo sie uzależniłam ;p
ODPOWIEDZ