eksperymentalna+post-rock+downtempo+ambient (czyli MIX)

wszelka muza z dala od Azji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

eksperymentalna+post-rock+downtempo+ambient (czyli MIX)

Post autor: Azzel » 04 lip 2010

Wybaczcie ale musiałam to tu zarzucić^^ Bedzie jeden zespół który znam już dłużej i uwielbiam, + cos co niedawno znalazłam u siebie na dysku i sie wpasowuje w moje wymagania i to bardzo ^^ W ogóle to nie mam pojęcia jak nazywać tematy, chyba te dwa zespoły łączą się tylko w pierwszej partii tytułu xD

L'Homme Puma

Obrazek

Brzmienie LP jest wypadkową brutalnego zderzenia między screamo, noise i post-rock’iem, wszystko to doprawione samplami, rozmaitymi tłami dźwiękowymi i dub’owymi smaczkami… gdzieś w połowie drogi między From monument to masses, Isis i Sonic Youth.
Specyfika muzyki LP odzwierciedla rozmaitość horyzontów jego składu, zarówno muzycznych jak i geograficznych: jedna czwarta zespołu w osobie perkusisty wyrosła z polskiej sceny noise, pozostali wywodzą się z paryskich i normandzkich kapel dub’owych, emo i hardcore.
źródło: last.fm

http://www.myspace.com/hommepuma" onclick="window.open(this.href);return false;

Dyskografia:

* L'Homme Puma (2007)
* On remplace les yeux cassés (2009)

DO obczajenia:

L`homme Puma - Prélude D'un Baiser
L'homme Puma - Toute Pudeur Mise A Part - to uwielbiam zwłaszcza za polską wstawkę;p
L'Homme Puma - Solidaire dans la déchéance

a wszystko się znajdzie TU

Jeden z zespołów dzięki którym uwielbiam francuski w piosenkach :p

Saltillo

Obrazek

Saltillo to projekt jednego człowieka. Mentona J. Matthewsa, członka grupy Sunday Munich - multiinstrumentalisty i kompozytora.
Mathews gra na skrzypcach, wiolonczeli, altówce, gitarze, perkusji, banjo i kontrabasie, tworząc jednocześnie trip-hopowe sample służące za podkład do jego utworów.
Ciężko jednoznacznie zdefiniować muzykę Saltillo. Matthews w wyrafinowany sposób bawi się zmysłami słuchacza wzbogacając utwory wersami z Shakespeara i filmów; łącząc klasyczne brzmienie smyczków i klawiszy z elektroniczną, czasami niemalże drum&bassową perkusją.
źródło: last.fm

Dyskografia:

* Ganglion (2006)
* Broken Nightlights (2006) <to chyba jakaś płyta mieszana>

Do obczajenia:
Giving in
Remember me
Grafting

a TU do znalezienia.

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 06 lip 2010

L'Homme Puma (2007) pierwszy album sobie pobrałem dwa dni temu i już przesłuchałem jakieś 3 razy. Zwłaszcza te dłuższe nagrania bardzo mi się podobają (akurat dałaś link do samych najlepszych na YT) , czy jako pełnoprawna piosenka, czy jako podkład do nauki /pracy/czytania doki ;)

Jeden z sampli to jest przemówienie jakiegoś kryminalisty/mordercy, zgadza się ? Jest też przemówienie z PRLu, coś chyba po japońsku no i oczywiście po francusku.

Zapoznam się jeszcze z chęcią z tym drugim albumem, bo pierwszy zachowam sobie i będzie gościł w mojej plejliście :)
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 06 lip 2010

ej bo ja mam problem ze stylami muzycznymi, a mogłabym coś podrzucić... czy taki clann zu tutaj pasuje? albo, hmm, the twilight singers? :D
a link do saltillo nie działa :[
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 06 lip 2010

Łaaa, ktoś tu zajrzał xD Clann Zu jak zerknęłam pasuje, ja się kieruję tagami na last.fm xD ewentualnie na myspace <jak ktoś to uznał za coś takiego to czemu nie xD>
Rikli który link nie chodzi? Jeśli ten gdzie muzyka jest to mi działa, może akurat strona była niedostępna czy coś?
Snak, własnie z tej płyty chyba najbardziej lubię ten z kawałkiem z kryminalistą, no i oczywiście socyialistyczną mowę:) Strasznie mi się podoba w muzyce wykorzystywanie takich fragmentów różnych fragmentów przemówień, filmów itd <3
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

no pasuje właśnie, ale last lubi troche przekłamywać ;D i dla mnie granice są tak cienkie... :D tylko teraz muszę tego poszukać albo uploadnąć ;O
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 06 lip 2010

wiem że przekłamuje ale zawszę mogę zrzucać wtedy winę na lasta nie na siebie xD dajesz dajesz Rikli, jestem ciekawa cóż to za Clann Zu:D
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

no to lecim z clann zu

RUA (2003)

1. "Words For Snow"
2. "Five Thousand More"
3. "Hope This Day"
4. "All That You've Ever Known"
5. "Everyday"
6. "All the People Now"
7. "Ri Rá"
8. "Lights Below"
9. "Crashing To The Floor"
10. "You're Listening to a Dead Man Speak"

Black Coats & Bandages (2004)

1. "Black Coats & Bandages"
2. "There Will Be No Morning Copy"
3. "So Complicated Was the Fall"
4. "t-éan bán
5. "One Bedroom Apartment"
6. "From an Unholy Height"
7. "An deirdreadh scéal"
8. "From Bethlehem To Jenin"
9. "You'll Have to Swim"
10. "A Sudden Intake of Breath"

info: http://pl.wikipedia.org/wiki/Clann_Z%C3%BA" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.myspace.com/clannzuclannzu" onclick="window.open(this.href);return false;

w 2005 zespół nam się rozpadł i wokalista wydał solową płytkę

Declan de Barra: Song of a Thousand Birds
Obrazek

1. Throw Your Arms Around Me
2. Song of a Thousand Birds
3. Blackbird Song
4. Someday Soon
5. Apple Tree
6. Leaves in the Autumn
7. Slow Dissolve
8. Welcome
9. Three Days from Now
10. Curfew
11. Improv at 20, 000 Feet
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 06 lip 2010

rikli, odpaliłam tę pierwszą płytkę (RUA) i jest świetna! Bardzo dobre, ciekawe kompozycje, szukałam czegoś takiego. Widać, jak wiele rzeczy ich inspiruje. Poza tym płyta jest równa, słucha jej się dobrze od początku do końca, a nie trzeba ciągle wracać do jednej, bo reszta jest słaba. Muszę zobaczyć, czy reszta dyskografii trzyma poziom, a jeśli tak, to cieszę się, że ich tu wkleiłaś :)
A czemu się rozpadli? Tendencje odśrodkowe, terror lidera, wiesz może, co się stało? :lol:
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

a wiesz, że nie wiem... chyba po prostu zakończyli współpracę? nie chciało mi się googlowac tego ;D
songi są świetne, teksty, nie bede ukrywać, poruszające

I walk for hours amongst the crowds & watch their silent passing; I picked your photos up today. I talked for hours amongst the dead & searched the half-life places but your still not here with me. I loved you more than I could ever breathe. I miss you more with every day. Inside me here behind my eyes to me you've never faded, your face wont leave me till the clay. From dark to dark I walk the streets & try to find a reason, I'll be here searchin till the grave. I whisper words into my hands & leave them fall onto your grave hoping that somehow they'll go though the soil & you'll hear them. And every drop of rain that falls on the back of me neck I keep thinkin is that your answer to me somehow.
cudo <333

i uwielbiam kawałek rira, te smyczki! :D

hmm, potem może wlepię the twilight singers ^^ kurcze, tak to znam raczej rzeczy dość spokojne, np. the kings of convenience są (a raczej byli) genialni <333 coś jeszcze pogrzebie po dysku, o :D
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Obydwa te zespoły znam i bardzo mi się podobają (Kingsów bardziej, bardziej lubię), ale jakoś mi umknęło, że Kings of Convenience, ostatnia płyta była taka genialna. Nie wiem, rikli, czy Tobie nie chodzi o tę przerwę przed "Declaration of Dependence", która wyszła jesienią tamtego roku. Chyba, że im coś znów się w główkach ułożyło złego. Ale nie wiem, czy o tym zespole nie powinnyśmy rozmawiać już w "Folku...". Nie lubię szufladek, bo gdzie te granice wyznaczać...?
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

no właśnie ja nie wiem co gdzie szufladkować ;( ale do folku to chyba im brakuje o.O

czekaj... to oni coś wydali ostatnio??? ja w ogóle nie śledzę tej muzyki i nie wiem co się dzieje... jak chcesz to możesz uploadnąć wszystko ich, nie obrażę się ^^
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Ze wstydem muszę przyznać, że większość moich dyskowych zasobów poszła z dymem, gdy miałam 3 tysiące trojanów na kompie i większości nie zebrałam od nowa. Tego też nie.
Tu zdaje się być link, ale nie jestem pewna, czy dobry, bo mam pilne inne rzeczy do ściągania akurat.
Kings of Convenience - Declaration Of Dependence (2009
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

ok, to zajmę sie tym na dniach jak nie zapomnę i wrzucę co tam znajdę ^^
link niby działa, ściągam :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: eksperymentalna+post-rock+downtempo+ambient (czyli MIX)

Post autor: Azzel » 26 wrz 2011

Amatorski
- belgijski zespół, czemu mają polską nazwę nie mam pojęcia, nie chce mi się grzebać, wydali pierw ep'ke: "Same Stars We Shared" a w tym roku płytę "TBC" (którą tylko przesłuchałam ale lubię taki smęt <3). Słychać ambienty, downtempo, jakiś może triphop, nie znam się więc daję do posłuchania:

Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Re: eksperymentalna+post-rock+downtempo+ambient (czyli MIX)

Post autor: akire » 01 gru 2011

Dobra walnę mainstreamem bo se włączyłam w plejlistę po, nie wiem, dwóch latach, i och jakie to fajne jest.

GOD IS AN ASTRONAUT

Właściwie wszystkie płyty są takie same to hm, nie wiem czy jest sens polecać konkretną. Genelranie dwie pierwsze są chyba najpopularniejsze? All Is Violent, All Is Bright i The End of the Beginning. Przestrzenny instrumentalny post-rock dobry jako tło do wszystkiego :3 (np. życia).

ODPOWIEDZ