Polska Muzyka

wszelka muza z dala od Azji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Polska Muzyka

Post autor: mootyl » 08 lip 2010

No i doczekaliśmy się tematu o polskiej muzyce na doki ^^

Tak więc możecie tutaj pisać wszystko! Dodawać linki do teledysków, albumów czegokolwiek. Śmiać się, podziwiać czy też po prostu posłuchać naszych rodzimych artystów :)

Awatar użytkownika
Coldar
Co to jest dorama? o_O

Re: Polska Muzyka

Post autor: Coldar » 17 lip 2010

nikt tu nie słucha polskiej muzyki? z naszego kraju "karmie" się przeważnie progresywnym rockiem i w większości po angielsku śpiewanym:)

...

Riverside (od niedawna jeden z najbardziej znanych polskich zespołów)

Quidam

Believe (z Japońską skrzypaczką Satomi bez niej to już nie to samo (może to tylko moje "zboczenie" do skrzypiec))

Indukti (Tool'owe klimaty)

Satellite
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Post autor: lovegood » 17 lip 2010

Ja czasem słucham polskiej muzyki, ale są to raczej znane zespoły xD
Uwielbiam zespół Myslovitz, jak tylko w pobliżu jest jakiś ich koncert to się na niego wybieram, biegnę pod scenę i zachwycam się grą świateł (która zawsze towarzyszy zespołowi Rojka), energią Artura i atmosferą. Poza tym podobają mi się ich teksty piosenek, prawie jak poezja <3 (oczywiście nie zawsze, ale są takie kawałki).
Poza tym bardzo lubię Happysad. Ale nie przeżywam w jakiś szczególny sposób ich muzyki, ale mają fajną energię i dobrze ich się słucha jak sobie lecą w tle jak coś robię ;-)
No i jeszcze muzyka mojego dzieciństwa czyli T.Love. Kocham ich starsze kawałki, większość znam na pamięć. Fajni są, pomimo tego że Munio nie potrafi śpiewać xD
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 18 lip 2010

ja podobnie jak lovegood z polskich to tylko znanych słucham od czasu do czasu i jakoś bardziej preferuję zespoły pokolenia moich rodziców.
(przykładowo dziś sobie byłam na takim małym koncercie Haliny Frąckowiak bo 5 minut drogi miałam; i podobało mi się ;))

co do współczesnych lubię happysad bo są jak woda.. już od kilku lat ich słucham i nadal tak samo lubię.
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Post autor: akire » 19 lip 2010

Ja nie słucham polskiej muzyki ;) No, z małymi wyjątkami. Oczywiście wymieniony przez Coldara Riverside (i to od kiedy pierwszą płytę wydali), z tych powyżej to Indukti też trochę, ale się nie wkręciłam. Teraz mi leci to Believe, całkiem fajne - to jest obiektywna próbka? Bo jak tak, to może spróbuję.

Poza tym Lao Che od czasów Powstania Warszawskiego, bardzo cenię tą płytę (a jeszcze bardziej Gusła), Gospel mi się podobał dość, chociaż to już nie ten standard, a za tą najnowszą się nie umiem zabrać wcale.

A poza tym to różne poezje śpiewane i górskie zespoły, ale to z takich innych powodów. Mirosław Czyżykiewicz, Przemykowa, SDMy różne i nowsze zespoły z jakichś takich projektów czasem mi się wkręcają.
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

Post autor: zimorodek » 21 lip 2010

Z polskiej muzyki to słucham Grechutę, Maanam, Czesia (tego co śpiewa)... I co mi wpadnie w ucho (mało tego jest, niestety)
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 22 lip 2010

Zawiedzony poziomem polskiej muzyki ostatnich lat nie eksplorowałem tego rynku, w zasadzie lubię tylko dwa zespoły: KDZKPW (o nim niżej) oraz Coma

Ale najpierw dwa słowa o songach jakie podlinkował Coldar :

Riverside - brzmi bardzo profesjonalnie i ciekawie, postaram się zapoznać z ich dyskografią już nie długo (duży priorytet, bo brzmi w tych 2 kawałkach świetnie) - no i cutscenki z japońskiej serii gier Final Fantasy (nie grałem)

Quidam - już słyszałem ich parę razy, ale jakoś nigdy bliżej nie zapoznałem się z ich dorobkiem, może kiedyś

Indukti - Toola nie lubię, choć ten kawałek jest ok, jeszcze sobie raz tego wszystkiego co zamieściłeś posłucham niedługo i może mi bardziej wpadnie w ucho

Collage - nie działa :P

Satellite -melodyczne, nostalgiczne, wpada w ucho, ciekaw jestem ich innych kawałków, mam nadzieję, że w ich repertuarze jest też krótszego, ale bardziej pokombinowanego

Ogólnie muszę przyznać, że zamieściłeś bardzo dobre piosenki, na pewno będę wracał do tego wątku i jeszcze słuchał

-------------

Teraz pora na coś ode mnie i do wszystkich :

Pierwszy zespół jaki lubię i który ma wg mnie bardzo równą dyskografię (czytaj płyty są równe) jest KDZKPW , którego pełna nazwa brzmi :" Kombajn do zbierania kur po wioskach" . Teraz pewnie na Twojej twarzy userze doki pojawił się szyderczy uśmiech lub zażenowanie, jeśli dotąd nie słyszałeś o tym zespole.
Jest to w sumie alternatywny rock, zespół który jeśli się lubi, to mocno (a na ogół się olewa ;) ). Wydali dotąd dwie płyty (w tym co najmniej jedna sygnowana logiem Radiowej Trójki) : "Ósme Piętro" oraz " Lewa strona literki M", tworzą trzecią, a w międzyczasie połowa zespołu utworzyła projekt "Materac" , jednak jako Kombajn grają cały czas. Zespół ciągle się zmienia, ale wokalista pozostaje ten sam (średni wokal, choć chrypka daje radę, a on sam nadrabia energicznością na scenie)

Ich muzyka jest dla mnie osobiście bardzo melodyjna i ujmująca oraz to co zawsze jest dla mnie ważne, tzn teksty, Kombajn ma bardzo charakterystyczne. Nie mieć pojęcia o czym oni śpiewają (po polsku), to nic nadzwyczajnego w przypadku tego bandu. Mimo wszystko teksty tworzą jakąś całość, nawet kiedyś bawiłem się w interpretacje i jestem przeciwny mówieniu, że śpiewają od rzeczy ;) (a i poetyckość niektórych tekstów jest zaskakująca)

Nie wiem co zamieścić od nich , może te trzy piosenki (i tak nie ma ich wszystkich piosenek w ładnej jakości na YT) : ostatnia z nich mogła być przez was zasłyszana (dlatego ją daję)

Oczywiście zdziwię się, jeśli ktoś powie, że te piosenki przynajmniej są ok

Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach - 8 dzień tygodnia

Kombajn do zbierania kur po wioskach - My

Comy raczej przedstawiać nie muszę. Najbardziej znani za piosenkę "Spadam". Też silą się na nieco bardziej wysublimowane lyricsy stosując ciekawe słownictwo, tematykę, metafory oraz masę środków lirycznych. Ich ostatni dwupłytowy album "Hipertrofia", który jest opowieścią o ludzkim życiu i poszczególnych jego fazach okraszony "teatralnymi" wstawkami, nie są one jednak pełnoprawnymi piosenkami (czasami trwają 5 sekund, czasami kilka minut) , ale i tak brawa za tak ryzykowne zagranie. Coma ma ugruntowaną pozycję, choć jest przez dłuższych stażem fanów krytykowana (od ostrzejszego grania idzie w kierunku melodyjności, ale tak robi połowa podobnych im zespołów) właśnie za ostatni album, album, który uważam za najlepszy w ich dorobku.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 23 lip 2010

Snake pisze:Pierwszy zespół jaki lubię i który ma wg mnie bardzo równą dyskografię (czytaj płyty są równe) jest KDZKPW , którego pełna nazwa brzmi :" Kombajn do zbierania kur po wioskach" . Teraz pewnie na Twojej twarzy userze doki pojawił się szyderczy uśmiech lub zażenowanie, jeśli dotąd nie słyszałeś o tym zespole.
:D :D :D Drogi user się nie zdziwił :D :D :D Nawet się ucieszył :D :D :D Jakiś rok... no, może dwa? [nie pamiętam :confused: ] byłam na ich koncercie i bardzo pozytywne wrażenie wyniosłam ... Namiętność szalona może to nie jest ale lubię i doceniam.

Wyznam, że ostatnio polskiej muzyki słucham mało... a jeśli już to na żywo. Czasu nie starcza po prostu żeby wszystko ogarniać - zainteresowania dryfują w inną stronę. Cóż - coś za coś. Z ulubieńszych (chociaż w tej chwili też już starszych, niektórych nieistniejących - choć do tej pory słuchanych) mogłabym wymienić Pogodno (z płytą Pogodno gra Hoffmana mogliby mnie nawet pochować - uwielbiałam i uwielbiam to poczucie humoru... :D ). Poza tym... bardzo lubiłam Ściankę...; Pustki (genialny projekt - muzyka do rosyjskiego filmu niemego Aelita - też stare ale co tam...) - próbka:

... trójmiejską "scenę jazzową" - projekty Tymona Tymańskiego: np. - ukochany kawałek z "Miłości i Lestera Bowie" - Venus in Furs (cover [?] przeróbka [?] - raczej cover - Velvet Underground - klasyka :D Matko! To też jest staaaare..... ) Tutaj Tymon z tym solo (z Mózgu <333):

Dalej: Pink Freud - poniżej też znana (dość) ich przeróbka (aby lekkostrawniej było :D):

I w ogóle duzo, duuuużo innych... Może jeszcze kiedyś ogarnę wszystkie swoje płyty i dopiszę co nieco.... Aj, mam ochotę na koncert... Aj!
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 23 lip 2010

... trójmiejską "scenę jazzową" - projekty Tymona Tymańskiego: np. - ukochany kawałek z "Miłości i Lestera Bowie" - Venus in Furs (cover [?] przeróbka [?] - raczej cover - Velvet Underground - klasyka Matko! To też jest staaaare..... ) Tutaj Tymon z tym solo (z Mózgu <333):
Volli ty chcesz chyba przepaść :D Tymona znam całe wieki, ale jako DJ'a i prowadzącego Łossskot (oglądał ktoś kiedyś? ;D) i . . . jako koleś, który w wieku 30 paru lat deklarował publicznie miłość do 15latki o.0 Ale nieważne ;p Podczas sesji słuchałam sobie kolejnej jego audycji i to z jaką pasją opowiadał o Milesie Davisie sprawiło, że pomyślałam, że może cover 'białego misia' to nie wszystko co ma do zaoferowania. I teraz ostatnio mnie natchęło, ściąnęłam całą Miłość, całe Kury, Przepaść, cały ten Yass i wszystkie Tymony i się topię <3 Jako, że znowu faza koreańska powoli w tym tygodniu już się wyczerpała mogę się brać za słuchanie tego wszystkiego. A jest tego od cholery :D
Pierwszy zespół jaki lubię i który ma wg mnie bardzo równą dyskografię (czytaj płyty są równe) jest KDZKPW , którego pełna nazwa brzmi :" Kombajn do zbierania kur po wioskach" . Teraz pewnie na Twojej twarzy userze doki pojawił się szyderczy uśmiech lub zażenowanie, jeśli dotąd nie słyszałeś o tym zespole.
Melduję, że też znam Kombajn od daaawna ;p Nie wiem, ale zawsze w ramach wspominania o Kombajnie do głowy przychodzi mi jeszcze Bruno Schulz. Może dlatego, żę słuchałam ich równolegle? :roll: nie wiem. . .
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 23 lip 2010

Maura pisze: Volli ty chcesz chyba przepaść :D Tymona znam całe wieki, ale jako DJ'a i prowadzącego Łossskot (oglądał ktoś kiedyś? ;D) i . . . jako koleś, który w wieku 30 paru lat deklarował publicznie miłość do 15latki o.0 Ale nieważne ;p Podczas sesji słuchałam sobie kolejnej jego audycji i to z jaką pasją opowiadał o Milesie Davisie sprawiło, że może cover 'białego misia' to nie wszystko co ma do zaoferowania. I teraz ostatnio mnie natchęło, ściąnęłam całą Miłość, całe Kury, Przepaść, cały ten Yass i wszystkie Tymony i się topię <3 Jako, że znowu faza koreańska powoli w tym tygodniu już się wyczerpała mogę się brać za słuchanie tego wszystkiego. A jest tego od cholery :D
:D :D :D A jest! :D :D :D

Zabawne, bo moje pierwsze spotkanie z Tymonem to właśnie Miłość była. Kury i Białe Misie są zwałowe :D ale to są projekty naprawdę marginalne... :D :D :D Z resztą ja ich (i nie tylko o Tymonie mówię) kocham za dystans do siebie i muzyki, za poczucie humoru, za eksperymentowanie, za zabawę konwencjami, łamanie granic między muzyką... eeee.... "wysoką", ambitną i niską (oooo.... czasem się im za to obrywało oj, oj :D ) i za to, że z tego wszystkiego taka właśnie ciągła fascynacja bije. Ale przede wszystkim też za to, że (raczej) nie ma w tym fałszu i związanego z tym snobizmu. Jest może elitaryzm (bo muzyka dla mas to jednak nie jest :D ) ale snobizmu nie ma. A tego ja po prostu nie cierpię - czy to o muzykę czy o inne dziedziny sztuki chodzi.

W razie czego jak już Tymona zabraknie to innymi Mazzolami, Trzaskami, Olesiami, Mordami i resztą służę... :D ... Naprawdę teraz to już mam straszną ochotę na koncert...
Maura pisze: jako koleś, który w wieku 30 paru lat deklarował publicznie miłość do 15latki o.0
LOL - Taemin's story :D :D :D
Awatar użytkownika
Coldar
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Coldar » 23 lip 2010

Volli pisze:Pink Freud - poniżej też znana
przypomniało mi się że obok PF mamy kilka perełek jazzowych (np. Krzysztof Komeda, Contemporary Noise Quintet, Laboratorium,...), a nawet sporą starą serie płyt winylowych pt.:"Polish Jazz" (ponad 70 części) na których bazuje wiele dzisiejszych polskich zespołów http://polish-jazz.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; jednym z nich jest np. Skalpel z Wrocławia (elektronika i nu-jazz) należący do bardzo znanej angielskiej wytwórni "ninja tune" (dzięki temu jest najczęściej słuchanym polskim zespołem na last.fm (nie licząc pana Chopina))

...jak już do elektroniki przeszedłem

Job Karma (z Wrocławia) industrial, dark ambient

Aural Planet (również z Wrocławi (miasto polskiej elektroniki)) ambient

...i na koniec najbardziej znany polski kompozytor elektroniki (stara szkoły elektroniki syntezatorowej)
Awatar użytkownika
phoenixa
Co to jest dorama? o_O

Post autor: phoenixa » 22 lis 2010

Niestety w naszym kraju jest dość mało dobrych artystów, ale niektórzy maja bardzo fajne piosenki.
jednak sa perełki, które naprawde umieją śpiewać i nie robia tylko koło siebie szumu - i niestety o tych artystach zbyt wiele się nie mówi.
A tu inne;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false; oraz jeszcze piosenka tej wokalistki pt "Miłość"
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Post autor: Mina » 22 lis 2010

Mamy dobre zespoły rapowe czy jak to się zwie jak na przykład zespół Ascetocholix ( sori jak żle napisałam ) i mnóstwo innych o których w normalnej telewizji i radiu nie usłyszymy .
Ja lubi stare klimaty jak Urszula z dawna , Marek Grechuta , Myslovitz, Skaldowie , CZerwone gitary albo
Kaya i Bregovich :-).
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Reira » 19 lip 2011

To ja też coś dorzucę, głównie polski hip-hop i rap:

Świetna piosenka o czekaniu na wyniki testu na HIV nieżyjącego już Magika.

Zeus - Supełek z pętelką:

W dół:
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Post autor: Mina » 20 lip 2011

Ta piosenka Zeusa jest bardzo dobra ale i smutna , przejmująca więc drugi raz jej nie będe słuchać
ODPOWIEDZ