rock

wszelka muza z dala od Azji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

rock

Post autor: Snake » 21 sie 2010

Nie znam się na gatunkach, co udowodniłem w innych postach, ale niech tu będzie wszystko związane w mniej lub większym stopniu z rockiem.

Poniżej będzie po jednym, raczej losowym kawałku z 9 zespołów, które uwielbiam (oczywiście jest tego więcej, ale i tak mało kto tego przesłucha, a o ile w ogóle ktokolwiek, więc nie spamuje tak bardzo ;) ). Zapraszam do słuchania/komentowania/postowania swoich

Mój ulubiony zespół, który jest ideałem i utożsamia wszystko to, czego oczekuję po muzyce to System of a Down ;). Gatunkowo w sumie nie da się ich określić (alternative metal, alternative rock,art rock,experimental rock,hard rock,heavy metal, nu metal, progressive metal ,progressive rock -za wikipedią). System tworzą amerykanie ormiańskiego pochodzenia (zespół się rozpadł w 2005, ale obecnie reaktywacja jest całkiem realna) i ich muzykę cechuje : melodyjność, brak schematów (czasem nie wiadomo co jest refrenem, rzadko zdarza się, aby zwrotki jeśli są, brzmiały tak samo), świetnie występy na żywo, teksty mające niekiedy kilka interpretacji i poruszające ważne sprawy.
Każda płyta nieco inna, każda piosenka również, więc nie jestem w stanie dać takiego kawałka, który może ich podsumować. Znać ich można za piosenkę choćby Lonely Day, którą często puszczali w rockowych radiach.
Poniżej piosenka Aerials (na żywo)
Spoiler!

No i parę innych świetnych bandów, w alfabetycznej kolejności
10 years, alternatywny rock

Audioslave - czyli zespół rage against the machine + Chris Cornell (znacie go na pewno, szkoda, że ostatnio rozmienia się na drobne) . Poniżej ich najbardziej znany kawałek
Spoiler!

Avenged Sevenfold - w tym wypadku dam coś swieżego z ich najnowszej płyty - trochę zmienili styl na łagodniejszy, ale i tak ich bardzo lubię
Spoiler!

Breaking Benjamin - dwie bardzo dobre, rockowe płyty, ale ostatnia słaba
Spoiler!

Hurt - (nie ten polski!) raczej mniej znany, ich albumy to na ogół 2 hity i 10 słabych kawałów ; poniżej najlepsza rzecz z ich ostatniego albumu (zaczyna się od 20 sekundy)
Spoiler!

Iron Maiden - klasyka ;)
Spoiler!

Muse- brytyjczycy są dośc znani, nie trzeba chyba przedstawiać ; dodam, że pierwsze 3 albumy są znakomite , a te późniejsze już niestety znacznie gorsze ; kawałek z pierwszej płyty :
Spoiler!

Unjust - najmniej znani ze wszystkich, ale znam ich jeden bardzo równy i kapitalny album ;
Spoiler!

Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: rock

Post autor: Cherry » 21 sie 2010

też uwielbiam SOAD. oni są wyjątkowi. kiedyś miałam niezłą fazę na nich ;D
wszystkie kawalki fajne (szczególnie BB)
teraz próbuję azjatyckiego rocka no i vocaloidy ^^
ale wczesniej raczej komercyjny rock i znane zespoły tj:

Escape the Fate - Situations . moja ulubiona piosenka po dzień dzisiejszy. może wam się wydawać zła (nie dość że śpiewa jakieś emo to jeszcze o czym :crazy: ) no ale takie już moje klimaty ;p (btw w tym filmiku jest jakieś 20 sekund wprowadzenia)

The All-American Rejects - It Ends Tonight. ta piosenka mi się podoba. pozostałe - też fajne ale bardziej..hmm komercyjne? ;p

Arctic Monkeys - Brainstorm . indierock ;)

The Rasmus - In the Shadows. wiem, że strasznie stara piosenka i w ogóle ale to moja pierwsza rockowa piosenka.

Flyleaf - Cassie.
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Post autor: akire » 22 sie 2010

Hm wstyd, ale większości zespołów nie słuchałam (znaczy, znam z nazwy i może jednej piosenki, prócz biednego Muse'a na którego nie mogłam dziś jechać do krk).

Wrzucę od siebie coś na co fazuję:

Ashes Divide - The Stone. (klip jest trochę dziki, sorry, nie ja go wymyślałam). Aaaale mi się to podoba, dawno nie słuchałam tak po prostu normalnego rocka ;p Zespół to właściwie projekt Billy'ego Howerdela (tego od A Perfect Circle), ma jedną płytę, parę genialnych kawałków i ponad drugie tyle słabszych.
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Post autor: Kibou » 22 sie 2010

Muse, 10 Years (szczególnie song Wasteland <3), Breaking Benjamin, All-American Rejects i Flyleaf to miłość <3333
jestem strasznie zawiedziona tą nową płytą Breaking Benjamin. Phobia była tak zarąbista, myślałam, że nagrają coś podobnie dobrego a tu buba ;<

akire, ten song którym zarzuciłaś jest genialny~ <3

to może coś odemnie~? ;D

Dead by Sunrise - to solowy projekt wokalisty Linkin Parka, Chestera Benningtona. ^^ z tego co mi się obiło o uszy, to miała wyjść tylko jedna płyta, ale nie wiadomo czy Chesterowi się nie spodoba granie pod innym szyldem niż LP ;D w ogóle na krążku Out of Ashes jest wiele fajnych piosenek.
zarzucam wam moim zdaniem najlepszą. ^^

Lostprophets - moi faworyci ostatnio ;DD co prawda wolę o wiele bardziej ich słuchać, niż na nich patrzeć, ale teledysk którym wam zarzucę jest wtf ;D
płyta Liberation Transmission moim zdaniem najlepsza ^^
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 25 sie 2010

Wybiórczo : Arctic Monkeys są super, choć dotąd zapoznałem się chyba tylko z ich jedną płytą. The Rasmus i "In the shadows" -chyba każdy lubi tę piosenkę ; mi od nich podoba się też "No fear". Flyleaf - dobry kawałek, choć ja się kiedyś od nich odbiłem, może dam im jeszcze jedną szansę ;) Z kolei wokalisty Linkin Parku nigdy nie lubiłem ;)
Breaking Benjamin i płyta "phobia" jest niezła, na "we are not alone" też jest parę dobrych utworów ; najnowsza płyta to niestety porażka.
Wokalista System of a down w tej chwili poświęca się solowemu projektowi (swoją płytę przerobił na symfonię, tu przykład : " onclick="window.open(this.href);return false;), a drugi wokalista oraz perkusista utworzyli zespół Scars on Broadway, dużo lepszy niż solowa plyta Serja.

Mogę jeszcze polecić :

The Butterfly Effect - i album "Final Coversation ..", pierwsze 7,8 utworów b.dobre
Spoiler!

My Chemical Romance (kawałek od 30 sekundy)- i album Black Parade, gdzie jest może tylko 1 słaby kawałek ; mimo, że są emo-style lubię ich twórczość i czekam na nową płytę :) ciekawostka, ich pierwszy teledysk został nakręcony na podstawie filmu Audition Miikego :)
Spoiler!

Scars on broadway, o którym napisałem wyżej - wydali świetną płytę moim zdaniem i z powrotem wracają na trasę
Spoiler!

z kategorii pojedyńcze kawałki bardzo lubię :

Fuel - Quarter (jakieś fan-made video :P )
Spoiler!

Coldplay -Trouble ; Coldplay jest znany, ale ten utwór to jedna z najfajniejszych ballad jakie słyszałem
Spoiler!

Him - When Love And Death Embrace (dłuższa wersja tego kawałka jest zdecydowanie lepsza i ją zamieszczam)
Spoiler!
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Post autor: Cherry » 25 sie 2010

My Chemical Romance - właśnie się zdziwiłam że Ci się podobają. ale ta piosenka spoko :)
kiedyś siedziałam w takim emo-rocku, dobrze że się nie załapałam na Biebera ( chociaż to typowy pop - dla mnie większość popowych piosenek brzmi tak samo :confused: ) xD
Awatar użytkownika
Coldar
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Coldar » 26 sie 2010

SoaD oczywiście kiedyś się słuchało, teraz tylko okazyjnie, z wymienionych jeszcze Ashes Divide....

...a to jedne z moich ulubionych :

Pure Reason Revolution - prog-rock, z całym zespołem na wokalu, w tym z kobietą co jest rzadkością w progresywnej muzyce,...

Ayreon - solowy projekt multiinstrumentalisty, kt. do nagrania każdego albumu zaprasza ciekawych gości, w sumie ponad 100 znanych muzyków grało/śpiewało w tym zespole (polecam na początek album "The Human Equation" i "01011001")

Porcupine Tree - prog-rock'owy zespół genialnego Stevena Wilsona, który "maczał swe palce" w setkach innych zespołów (np. producent Opeth'a i Anathemy)... Muzyka bardzo zróżnicowana, od pop-rockowych brzmień do ambientowych instrumentalnych kawałków, mój ulubiony utwór ma 40 minut więc pierwszy lepszy:

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 19 paź 2010

Porcupine Tree trochę znam, pojawiało się nieraz na ActiveRock liście ( http://www.activerock.pl/lista/activerocklista.htm" onclick="window.open(this.href);return false; polecam, sam czasem głosuję)

Kings of Leon - Sex on fire - zwykły, schematyczny, ale interesujący rock, dość znany utwór
Spoiler!

I przeciwieństwo, alternatywny metal/rock , czyli Sevendust ze świetnym wokalistą, wg jakiegoś pisma, na 35 miejscu wśród top100 najlepszych rockowych głosów. Wokalista jest czarnoskóry, warto dodać.

jeden z lżejszych utworów ze świetnym teledyskiem :
Spoiler!

i kawałek z innej płyty, jeden z moich ulubionych
Spoiler!
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 18 lis 2010

To mi dzisiaj wpadło w ucho :

Hail the Villain - My Reward
Spoiler!

Caves - Chiodos
Spoiler!
Awatar użytkownika
phoenixa
Co to jest dorama? o_O

Post autor: phoenixa » 22 lis 2010

The All-American Rejects - It Ends Tonight.
Ach.. czesto słucham tej piosenki, jest cudowana :D

A tutaj coś ode mnie.
:smitten: jedne z ulubionych piosenek
Muse - Undisclosed Desires
Superchick - One More

Flyleaf - All Around Me
ODPOWIEDZ