Indie /pop+rock+cokolwiek podobnego/

wszelka muza z dala od Azji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Indie /pop+rock+cokolwiek podobnego/

Post autor: Azzel » 15 wrz 2011

Taa, cudowne rozległe pojęcie indie, ale w sumie nie mam pojęcia w co innego mogłam tu wrzucić to, więc niech będzie indie xD

więc tak:

Gotye
Wouter "Wally" De Backer znany na scenie jako Gotye (wymawiane z angielska /ˈɡɔərtijeɪ/ gore-ti-yeah) jest belgijsko - australijskim multiinstrumentalistą.

Dyskografia:
* Boardface [2003]
* Like Drawing Blood [2006]
* Making Mirrors [2011]
+ single + płyta z remixami - Mixed Blood [2007]

myspace

próbki:
[youtube]oyVJsg0XIIk[/youtube]

i coś dzięki czemu zaczęłam przesłuchiwać płytki
[youtube]8UVNT4wvIGY[/youtube]

przy okazji zerknęłam i na panią z teledysku:

Kimbra
Kimbra Johnson (urodzona 27 marca 1990), pochodzi z Nowej Zelandii z Hamilton, ale obecnie peniosła się bardziej do Australii by tworzyć. Wydała jeden album w tym roku: Vows [2011], ale ma na koncie współpracę również z innymi twórcami jak własnie Gotye czy Miami Horror oraz parę singli.

coś bardziej jej:
[youtube]yHV04eSGzAA[/youtube]

Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Re: Indie /pop+rock+cokolwiek podobnego/

Post autor: akire » 19 wrz 2011

oh yeah, nasz ulubiony tag "indie" :rolly: dzięki że założyłaś, bo nie chciałam, że znowu ja, a potrzebuję, żeby walnąć to:

The Naked And Famous

[youtube]WdO85Qf4Poc[/youtube]

KOCHAM KOCHAM KOCHAM
tą piosenkę ;____________; bardziej niż stepa kary ;______; (lol kidding ;p). reszta płyty słuchalna, na razie nie wkręciłam się w nic specjalnie, ale jest w porządku, no i bardzo lubię głos tej babki. w dodatku, azjatką jest ona!

jak już tu jestem, to wrzucę jeszcze piosenkę z jednorożcem, bo może kogoś ominęła :rolly:

Uh Huh Her

[youtube]uQ9iPPfOMvM[/youtube]

bardzo fajna pioseneczka, ale już mi się trochę znudziła, i fazuję na Young Blood (to powyżej ;p). płyta tak samo. można słuchać, jako tło czy coś.
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 21 wrz 2011

nie znam się w ogóle na gatunkach i w sumie i don't care, wiec niech będzie że wrzucę to tu :rolly: no bo generalnie jedna z moich ulubionych wokalistek.

Ladyhawke
nowozelandzka wokalistka i multiinstrumentalistka, naprawdę nazywa się Philippa 'Pip' Brown. zanim zaczęła karierę solową była członikinią rockowego zespołu Two Lane Blacktop oraz duetu Teenager z Nickiem Littlemore. Debiutancki album Ladyhawke wydany został w 2008 roku. obecnie trwają prace nad drugim albumem.

[youtube]vqWzfH71Bww[/youtube]

[youtube]3ccbj0A6NJI[/youtube]
chyba najbardziej znana, i w ogóle, świetna piosenka!

no.
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 01 lis 2011

jak pewnie niektórzy wiedzą, Florence Welch znana światu jako Florence + the Machine, wydała nową płytę, którą już od paru miesięcy promuje zresztą utwór 'What the Water Gave Me'
[youtube]am6rArVPip8[/youtube]
właściwie to wg mnie bardzo przeciętny jest, no i słuchałam wlasnie płyty która też mnie jakoś nie zachwyciła... a trochę na nią liczyłam bo jej pierwszy album to jeden z moich ulubionych ever, nie. więc trochę przykro, może jeszcze mi się wkręci czy coś, ale no, to już nie bedzie to samo.
moja ulubiona piosenka chyba:
[youtube]qOB3G6WeZrQ[/youtube]
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Post autor: akire » 01 lis 2011

To jak już tu jestem (fajny kawałek ten co niby jest fajny, nigdy nie myślałam, że lubię ten band, ale może jednak sprawdzę) to wrzucę to co miałam azzelowi :rolly:

FALLULAH - Brigdes

[youtube]BXJB0s5aUxM[/youtube]

(wersja z koniem; oryginalny klip tutaj, ale wolicie ten u góry :'D)

Generalnie na płycie jest parę niezłych kawałków. Słucham od paru dni i wydaje mi się strasznie nierówna, no nie wiem, zobaczę jeszcze.

Z tego co wrzucałam wcześniej, szczerze polecam cały album The Naked And Famous, bardzo go lubię i słucham nadal choć już trochę minęło :3
ODPOWIEDZ