L'Arc~en~Ciel

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

L'Arc~en~Ciel

Postautor: martulex » 14 sty 2006

Rockowe brzmienie tęczowych chłopców....

Obrazek

Nazwa zespołu ~

L’Arc~en~Ciel jest znany również jako Laruku, co w dosłownej interpretacji oznacza "Arc in the Sky"....natomiast po francusku "Tęczę".

Króciutka biografia :

Początki zespołu sięgają roku 1991, a dokładnie stycznia kiedy to czterech utalentowanych facetów : Tetsu, Hyde, Hiro i Pero postanowiło coś stworzyć. Nazwa zespołu powstała w bardzo prozaiczny sposób, od filmu który zrobił wrażenie na Tetsu. Jednak w takim składzie panowie długo nie pośpiewali...Zaledwie po roku odszedł Hiro i Tetsu postanowił zwerbować swojego przyjeciela Kena. Pero też postanowił wziąść przykład z Hiro i podążył własną drogą. Było ciężko, bo co to za zespół bez perkusisty... lecz wszystko się wyklarowało gdyż pieczę nad perkusją objął Sakura. I wszystko wskazywałoby na to,że zespół jest w pełni ukształtowany...lecz heroina potrafi zniszczyć niejedno życie...i tak też było w tym przypadku...w 1997 roku Sakura został niestety aresztowany i znów powstała pustka w zespole, który już świętował całkiem spore sukcesy. W tym samym roku do zespołu dołącza Yukihiro i tak voila mamy dopełnienie całości. Skomponowali mnóstwo hitów, stworzyli albumy które biją rekordy popularności...rozwijali się również na gruncie związanym z anime, a konkretnie ze ścieżkami dzwiękowy....DNA, Rurouni Kenshin, Great Teacher Onizuka czy też Fullmetal Alchemist. Skomponowali również prześliczny ending Final Fantasy: The Spirits Within. Jednak to co dobre nie trwa długo, każdy z nich zapragnął zasmakować sukcesów solo i tak przed fanami straszna prawda...rozpad zespołu. Długo nie trzeba było czekać w 2003 roku zafundowali nam wielki COME BACK, czyli siedem koncertów w Tokyo pod sztandarowym tytułem "Shibuya Seven Days". Natomiast 31 marca 2004 roku doczekano się kolejnego albumu "Smile". 2 czerwca tegoż samego roku panowie stworzyli punkowy kawałek o dźwięcznym brzmieniu Jiyuu e no Shoutai. Kolejne single utrzymane są w podobnym stylu...

Członkowie zespołu :

Ci co odeszli . . .

Sakura (perkusja 1992-1997)
Hiro (gitara 1991-1992)
Pero (perkusja 1991-1992)

Obecni . . .

Obrazek

Imię : Tetsu
Nick : Tet-chan
Prawdziwe nazwisko : Ogawa Tetsuya
Urodzinki : 10 marzec 1969
Wzrost : Waha się w granicach 167 cm
Miejsce urodzenia : Osaka
Rodzina : Mama, Tata i dwie młodsze siostry
Hobby : Samochody (a także kolekcjonowanie ich miniaturowych modeli), anime..zwłaszcza Gundam, Evangelion, uwielbia Asukę z EVA...ale przede wszystkim zakupy....zakupy i jeszcze raz zakupy :)
Ulubiony kolor : Różowy :P
Ulubione jedzenie : rzecz jasna japońskie
Marzenie : Być kierowcą formuły 1
Ulubiona aktorka : Sophie Marceau

Obrazek :

Imię : Ken
Nick : Ken-chan
Prawdziwe nazwisko : Kitamura Ken
Urodzinki : 28 listopad 1968
Wzrost : 178 (najwyższy w Laruku)
Hobby : Zakupy, jazda autkiem...
Ulubione kolory : Srebrny, czarny
Zwierzaki : koty i psy ( sam ma szarego kota, który wabi się Elizabeth Slick)
Ulubione jedzenie : japońskie (Ramen, Sushi), a także hamburgery
Ulubiony alkohol : Jack Daniels
Ulubione papierosy : Marlboro Light Menthol
Marzenia : jak był chłopcem marzył by zostać detektywem albo gitarzystą :) - - - cóż jedno mu się na pewno spełniło

Obrazek

Imię : Hyde (Haido)
Nick : Doi hachirou (ksywka nadana przez Tetsu, na samym początku nazywali go " spoiler2 ")
Prawdziwe nazwisko : Hideto Takarai
Wzrost : 157 (autentycznie)
Urodzinki : 29 styczeń 1968
Miejsce urodzenia : Wakayama, Osaka ( Kansai )
Rodzina : Mama, Tata...jednym słowem - - - jedynak :)
Hobby : Pisanie poezji, gry komputerowe (Biohazard), szkicowanie,Rajicon, zabawy z yoyo :P
Ulubienie artyści : Marilyn Manson, Billy Joel, Radiohead, BAKI,Cranberries,David Sylvian, chociaż tak naprawdę nie słucha wiele muzyki...zabawne
Stan cywilny : żona, piękna modelka Ooishi Megumi
Ulubione jedzenie : ryż curry
Ulubione anime / manga : Nekojiru, Monster
Choroby : Niestety jest daltonistą...
Ideał dziewczyny : Bijin (Piękna kobieta)

Obrazek

Imię : Yukihiro
Nick : Yukkie
Prawdzwie nazwisko : Awaji Yukihiro
Urodzinki : 24 listopad 1968
Wzrost : 165 cm
Hobby : gry komputerowe
Ulubione papierosy : seven stars
Ulubione kolory : czarny i czerwony
Ulubione jedzenie : japońskie, a także czekolada i cola
Ulubiony zespół : Hysteric Glamour

To tyle jeśli chodzi o sylwetki, teraz wypadałoby zatroszczyć się o dyskografię :

ALBUMY :

DUNE (1993)
Tierra (1994) #7 - 161,000
heavenly (1995) #3 - 391,000
True (1996) #1 - 1,428,000
HEART (1998) #1 - 1,551,000
Ark and Ray (1999) #1 & #2 - 2,275,000 & 2,138,000
REAL (2000) #1 - 1,098,000
SMILE (2004) #2 - 378,748

KOMPILACE I REMIXY :

ectomorphed works (2000) #3 - 228,000
Clicked Singles Best 13 (2001) #1 - 1,337,830
The Best of L’Arc~en~Ciel 1994-1998 (2003) 195,500
The Best of L’Arc~en~Ciel 1998-2000 (2003) 190,800

SINGLE :

1992
Flood of tears |indie single| 1,000 (limited edition)
1994
Blurry Eyes |major debut single| #22 - 52,000
1995
Vivid Colors c/w Brilliant Years #16 - 118,000
(natsu no yuuutsu) [time to say goodbye] c/w あなたのために (anata no tame ni) #15 - 67,000
1996
  (kaze ni kienaide) c/w I’m so happy #4 - 196,000
flower c/w さようなら (sayounara) #5 - 320,000
Lies and Truth c/w (sai wa nagarareta) #6 - 285,000
1997
(niji) c/w THE GHOST IN MY ROOM #3 - 708,000
1998
winter fall c/w metropolis #1 - 835,000
DIVE TO BLUE c/w Peeping Tom #1 - 845,000
HONEY #1 - 1,224,000
(kasou) #4 - 1,036,000
(shinshoku)~lose control~ #2 - 926,000
snow drop c/w a swell in the sun #1 - 1,132,000
forbidden lover c/w (kasou) -1014 mix- #1 - 826,000
1999
HEAVEN’S DRIVE c/w metropolis -android goes to sleep mix- #1 - 1,124,000
Pieces c/w fate -fake fate mix- #1 - 735,000
Driver’s High c/w Cradle -down to the earth mix- #2 - 340,000
LOVE FLIES c/w shinjitsu to gensou to -out of reality mix- #1 - 514,000
2000
NEO UNIVERSE/finale c/w hole #1 - 1,104,000
STAY AWAY c/w get out from the shell #2 - 734,000
2001
Spirit dreams inside -another dream- c/w Spirit dreams inside #1 - 340,770
2004
READY STEADY GO #1 - 365,500
(hitomi no juunin) #1 - 194,600
(jiyuu e no shoutai) c/w milky way by P’UNK~EN~CIEL #1 - 232,900
2005
Killing Me c/w Round and Round 2005 by P’UNK~EN~CIEL #1 - 120,

CLIPY WIDEO :

1992
L’Arc~en~Ciel (VHS/concert)
1993
Touch of DUNE (VHS)
1994
(VHS/video single)
Siesta~Film of Dreams (VHS)
1995
and She Said (VHS/video single)
1996
heavenly ~films~ (VHS/concert)
1998
A PIECE OF REINCARNATION (VHS/concert)
Light My Fire (VHS/concert)
1999

CHRONICLE (VHS+DVD/PV collection)
Light My Fire (DVD/concert)
A PIECE OF REINCARNATION (DVD/concert)
1999 GRAND CROSS CONCLUSION (VHS+DVD/concert)
2001

CHRONICLE 2 (VHS+DVD/PV collection)
CLUB CIRCUIT 2000 REALIVE - NO CUT - (VHS+DVD/concert)
2003

heavenly ~films~ (DVD/concert)
and She Said (DVD/video single)
Siesta ~Film of Dreams~ (DVD)
(DVD/video single)
7 (DVD/concert)
2004
LIVE IN U.S.A. ~at 1st Mariner Arena July 31, 2004~ (DVD/concert)

STRONKA OFICJALNA

A na deser dodaję śliczne zdjęcie, Panie chyba wiedzą o kogo chodzi ...

Obrazek

To tyle 8)

Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 14 sty 2006

Kochaaaam ten zespół, zwłaszcza Tetsa i Hyde'a :>> Swego czasu pisałam nawet o nim artykuł na nippon.pl ;) Nie ma takich utworów które by mi sie nie podobały, choć oczywiście mam swoje ulubione ^^

Polecam wszystkim ich koncerty, panowie potrafią zrobić niezły show ^^ Moim ulubionym jest chyba Grand Cross Tour ^^ Yeeey, fajnie, że założyłaś ten topic :>

Jakie są Twoje ulubione PV'ki? :>
Awatar użytkownika
kinoji
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: kinoji » 14 sty 2006

Ja powiem tak - do niedawna wogole jrocku nie sluchalem. Moje uszy chyba nie byly nastawione na takie brzmienia. AWAKE np mi sie podobał srednio (teraz mysle, ze musialem byc niewasko glupi). Potem, za sprawa paru osob z pewnego forum zaczalem sluchac innych gatunkow niz jpop, rock w to wliczajac. I zaczelo dzialac.
W Laruku wkrecilem sie wlasnie za sprawa jednej z osob z tego forum. Koles uwielbia Hyde'a to i podrzucal co jakis czas linki do najrozniejszych utworkow itp. W koncu cos mnie targnelo i zassalem Shibuya Seven Days. Koncert dobry, ale mnie nie powalił. Zaczalem troche wiecej za to ich sluchac, w miedzyczasie obczajając kariery solowe Hyde'a i Tetsu. No i przełom przyszedł w momencie, kiedy na moim dysku znalazł sie AWAKE Tour. CZAD! cos wspaniałego. Moze wkleje to, co napisalem gdzie indziej:

Ja nie byłem i raczej nie jestem jakims wielkim fanem Laruku to i do całego koncertu podszedłem z dystansem i dopuszczałem mozliwosc wylaczenia np w połowie. Tym bardziej, ze Shibuya Seven Days nie byl dla mnie niczym wspaniałym. Ale te 2 koncerty są jak niebo i ziemia raczej i od 10 do 12 dzisiaj przeżyłem jedne z najlepszych 2 godzin z muzyką w życiu.

Zaczyna się prześwietnym wejściem - na ogromnycm stosie kartonów (przed którym stoją świetnie ubrani kolesie którzy sie przez cały koncert przewijają) wyświetlane są rozne teksty po angielsku czytane przez lektora. Chwilke to trwa, po czym jako ostatnie słowo ukazuje nam się AWAKE. Kartony zaczynaja upadać rzucane przez wspomnianych kolesi, widzimy zespoł, Hyde'a ubranego w strój przypominający te, ktore nosili ss'mani i zaczyna sie jazda.
AS ONE swietnie wprowadza w klimat koncertu a zaraz potem dostajemy drugiego mocnego kopa przy EXISTENCE. Lepszego poczatku sobie wymarzyć nie mozna raczej. Potem jest wyrównanie i do końca pierwszej godziny koncert trzyma równy, dobry poziom. Ale tak na prawde to co najlepsze zacznie się, kiedy Laruku wychodzą na scene po przerwie.
Ta część koncertu jest po prostu czystym geniuszem i przez cały czas jej trwania miałem w słuchawkach głos na maxa (w programie i na głośnikach), co czuje teraz troche w lewym, nieco przygłuchym, uchu ;p Na wejście dostajemy REVELATION (pred którym calutka publika rytmicznie wykrzykuje 'hey, hey!') i Hyde'a przebranego za Papieża śpiewającego siedzac na tronie, kiedy to jest noszony przez tych fajnie ubranych kolesi. Potem zrzuca wdzianko i chłopaki spiewaja genialne New World i Jiyuu e no Shoutai. A po tym zaczyna sie juz to, na co czekałem od poczatku koncertu po przeczytaniu kolejności repertuaru. Pod rząd dostajemy mieszanke utworów, ktore kocham wchuj: Stay Away (ze spiewajacymi wszystkimi czlonkami zespołu), Lost Heaven, READY STEADY GO (czyli utworki z FMA, podczas których Hyde daje takiego czadu ze parodia! 'ARE YOU FUCKING READY!?'), a dalej NEO UNIVERSE, Driver's High i Link. Nie ma co sie szczypać - to, co robią przez ten czas wszyscy, totalnie wszyscy z zespołu niszczy wszystko co do tej pory widziałem na jakimkolwiek koncercie! Kilkanascie minut geniuszu w najczystszej formie i pokaz talentu, jakim obdarzony jest cały zespół i kazdy z chłopaków osobno. Cudo, cudo i jeszcze raz cudo. Potem jest Twinkle, Twinkle ktore lubie srednio i przed ostatnim utworkiem (za ktory idealnie wybrali Hoshizora) na scene wychodzi Hyde i przez chwile mówi wyjasniajac chyba wszystko, o co do tej pory chodziło w całym tym wielkim show, którego byliśmy świadkami: (NIZEJ CZYTAJCIE DOPIERO PO OBEJRZENIU!)

Cały koncert, czego dało sie domyslec kręci sie wokoł pokoju i sprawy wojen na świecie. Z tego co mi sie udało wyłapać Hyde mówi, ze zyjemy w smutnym swiecie w ktorym wojny stały się codziennościa i ze musimy przestać postępować w ten sposób, jesli cokolwiek chcemy zmienić. Na koncu dostaje zasłuzone brawa. Piękny moment.

(KONIEC)

Wspaniały koncert zakonczony wspaniałym utworem. Cała otoczka, wszystko, co dzieje się na scenie i widowni podczas tych 2 godzin jest nieziemskie i nie wierze, zeby komus z tego forum się ten koncert nie spodobał. Swietnie sie zaczał, genialnie rozwinał i pięknie skonczyl. Obok ZONE - Final in NipponBudokan to bedzie drugi koncert, który nagram na płyte jednoczesnie nie usuwajac z kompa, zeby w kazdej chwili móc do niego wrocić. Mistrzostwo świata!

No i solówka Yukiego, o ktorej chyba tam nie wspomniałem a ktora miazdzy totalnie.

SMILE Tour, mimo, ze lepszy od Shibuya Seven Days jest imo gorszy od AWAKE. No ale mimo to polubiłem chłopaków (za charaktery tez w duzym stopniu - wystarczy popatrzec na ich behind the scenes czy programy, w ktorych wystepuja zeby zobaczyc, jacy sa swietni) i teraz pewnie bede wyczekiwał na kolejne ich utworki.
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

L'Arc~en~Ciel

Postautor: martulex » 14 sty 2006

Asu pisze:Polecam wszystkim ich koncerty, panowie potrafią zrobić niezły show ^^

Masz rację Asu ich koncerty są fenomenalne :) Absolutna rewelacja... Pewnie to co teraz napiszę nie będzie miało sensu...każdy ich koncert, clip, cała otoczka i wiążące się z nią wykończenie ma ustalony ład i porządek, przy czym zawsze zauważalny jest pewien chaos...A sam głos Haido:) jest tak różnorodny, że aż piękny....i to stwarza dodatkowy klimat...

Asu pisze:Jakie są Twoje ulubione PV'ki?

Moje ulubione PV`ki...a wiesz, że ciężko stwierdzić :!: Chyba Kasou i Niji...są niezwykłe...a co do samego Haido to uwielbiam Shallow sleep i Secret Letters...Ale ale a Ty jakie masz ulubione ??

Co do wypowiedzi
kinoji pisze: teraz pewnie bede wyczekiwał na kolejne ich utworki.

Oj tak...ja wyczekuje od samego początku jak tylko ich usłyszałam, a każdy następny kawałek powoduje niesamowite uzależnienie :crazy:
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 20 mar 2006

ja napiszę krótko - Larka nie słyszałam za dużo, chyba ze 2 albumy i kilka singli + jakieś solówy Hyde'a... Głos Hyda kiedyś lubiła, ostatnio przestał mi się podobać. Najnowsze single jakoś też tak niezbyt do mnie przemawiają... właściwie nigdy mnie nie zachwycili, ale tez nie są najgorszą kapelą jaką słyszałam. Aczkolwiek rozumiem uwielbienie tłumów do nich, bo widać, że są zespołem, który ma duszę i który potrafi za sobą porwać [przykład: większość moich znajomych, którym ich pokazałam XD]. Może to ja jestem jakaś inna :P
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 20 mar 2006

kurcze mam ich plytke ale jakos sie nie moze rzucic by przeskluchac ^^
Awatar użytkownika
Mizuki87
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Mizuki87 » 31 sie 2007

Laruku ach żyć nie umierać kocham ich.... Taki wielobarwny zespół, bo każda piosenka jest inna a nie jak w innych kapelach wszystko na jedno kopyto :x
A jeśli chodzi o Hyde to marzenie mojego życia... Tylko, że dużo osób mówi, że to baba :cry: Bardzo przykro mi wtedy i to wygląda jak nadepnięcie na odcisk reakcja moja wiadoma!! Bronić to co kochane i to jak lwica xD
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 02 sie 2009

L'arc *_* Jeden z moich ulubionych jrockowych zespołów, a na początku wcale nie mogłam się do nich jakoś przekonać.
Chętnie bym się wybrała na jakiś ich koncert. Czemu oni do Polski nie chcą zawitać... >.>
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 02 sie 2009

margot. czemu żaden japoński boysband nie chce zawitać do Polski? (ja bym na Arashi poszła xD)

poza tym, (tak wlasciwie to juz na temat) słyszałam parę ich piosenke i tez mi sie bardzo spodobaly :)
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 02 sie 2009

Oj słucha się trochę laruku, a ma się nawet ich jeden album i singiel w domu :D swoją drogą mam nadzieję kupić sobie jeszcze jakąś ich płytkę w najbliższym czasie ^^

Flower i Hitomi no Jyuunin to są chyba moje ulubione piosenki tego zespołu, no i jeszcze Blurry Eye's bo od czegoś było trzeba zacząć ;)
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 02 sie 2009

Bo w Polsce tak naprawdę jest tak dużo fanów japońskiej muzyki. I sprzedać bilety na koncert w Polsce dla większej publiki, nie wiem czy by im się udało. A nie opłaca im się przyjeżdżać i zrobić koncert dla powiedzmy około 800 osób (chociaż pewnie i tyle się nie zbierze). A na ich koncerty, bilety sprzedają się w tysiącach więc niestety Polska pod tym względem jest zacofana i niestety raczej zawsze będzie. U nas przecież rządzi Doda a i Madonna ostatnio, o ile moherowe berety jej nie zbojkotują XDDDD
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Avalia pisze:Oj słucha się trochę laruku, a ma się nawet ich jeden album i singiel w domu :D swoją drogą mam nadzieję kupić sobie jeszcze jakąś ich płytkę w najbliższym czasie ^^

skąd ty bierzesz ich plytki zęby kupić?

margot. pisze:A na ich koncerty, bilety sprzedają się w tysiącach więc niestety Polska pod tym względem jest zacofana i niestety raczej zawsze będzie. U nas przecież rządzi Doda a i Madonna ostatnio, o ile moherowe berety jej nie zbojkotują XDDDD

:( no niestety.. Polska jest bardzo zacofana pod tym wzgledem..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 02 sie 2009

Mój ukochany zespół od 10 lat, przez 8 lat Drive's High było moim dzwonkiem na komórce :D! Też mam ich oryginalne płyty, ja polecam oedo.pl
Ogolnie praktycznie moje ulubione piosenki pochoza z albumu ARk, a jeli chodzi o PVki nic nie pobije "Stay Away". Mam wielki sentyment do Snow Drop, ponieważ to pierwsza piosenka, którą usłyszałam jak miałam 12 lat (korespondentka z Japonii przyszłała mi kasetę z japońska muzykę, it o była jedyna, która nie byla soulem ani hiphopem więc cąły czas jej słuchałam XD)

Po pierwsze, zaden Dżanizowy bojsbend nie ma szans przyjechać do polski, jedynym zespolem, którego Johny łaskawie wypuszcza do Europy, a i to baardxo rzadko jest TegoMass.

I wydaje mi się, ze predzej przyjechali by VAMPsi czyli nowy zespół Hyde niz Laruku, jak już coś :)
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 02 sie 2009

a jeli chodzi o PVki nic nie pobije "Stay Away"
A no, to PV jest świetne, zresztą tego mam singiel :D
I tak jak Otai-senpai wspomniała to Oedo.pl chociaż ja swoje zwykle zakupuje w katowicach.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Avalia pisze:I tak jak Otai-senpai wspomniała to Oedo.pl chociaż ja swoje zwykle zakupuje w katowicach.

thx :) Ja bym życie oddała za płytkę dvd z ajkiegos koncertu arashi ;) xD teraz probuje sciagnac jeden kontcert ale ide jak krew z nosa.. ale juz nie bede off-topować.. sorcia
Obrazek
JAPAN:

Wróć do „Muzyka”