SHINee

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

SHINee

Postautor: mootyl » 26 cze 2008

Nowy boysband wywodzący się od SM!
Mają świetne piosenki i dobrze się prezentują.
Miejmy nadzieję, że będą sobie radzić coraz lepiej...
(5 miejsce w M!Countdown)

Obrazek

INFO

Pięciu chłopców (bo o mężczyznach jeszcze wtedy chyba nie wypadało mówić... o ile teraz wypada ;D) zadebiutowali 25 maja 2008 roku. Zespół istnieje pod skrzydłami jednej z największych (nawet w piosence SHINee pt. SHINee World pojawia się wstawka "Asia producer number one" lol) agencji z Korei, SM Entertainment. Wg polskiej wiki nazwa wywodzi się od "słowa Shine (z ang. świecić), przyrostka "ee" i jest ona interpretowana jako osoba, która otrzymuje światło lub osoba w świetle jupiterów", a wypowiadamy to "Szajni" (czy też po wczytaniu się w hangul "Sjajni" XD). SHINee prezentuje muzykę z gatunku... pop, to wiadome, ale domieszki, jakich możemy się doszukać to r&b, oczywiście pojawiają się ballady, ostatnimi czasy afro-electro (cokolwiek to jest), a nowy koncept ma zawierać w sobie elementy funky. Generalnie zespół zawsze przedstawia się jako "contemporary band" - lansuje najmodniejsze obecnie trendy, nie tylko w muzyce, ale także w modzie (dziwactwa niejakiego Ha Sang Baek'a, projektanta, najlepiej widać przy promocji "Juliette"; pojawia się on w jednym z odcinków Flower Boys Generation, w którym przez jakiś czas gościło SHINee). Pierwszy minialbum o tytule "Replay" wystartował z 10go miejsca koreańskich list przebojów, a w sierpniu tego samego roku wydali pierwszy album z promującą go piosenką "Love like oxygen". Powoli zaczęli zdobywać nagordy (Popular Song, Best Style Icon, Best Male Rookie, YEPP Newcomer Album), oczywiście wystąpili na koncercie SM Town wraz z kolegami z agencji :rolly:. Potem wydali rozszerzoną wersję pierwszego albumu i promowali go z piosenką "A.MI.GO" (skrót od koreańskiego powiedzenia, który znaczy tyle co "Serce boli, gdy zakochasz się w piękności"). Rok po debiucie wrócili z nowym minialbumem zatytułowanym "Romeo", promując go piosenką "Juliette" (ciekawa gra słów, hoho). Chłopcy mieli wrócić 21go maja, ale lider, znany na tym forum jako farmer... wybił sobie zęby (SPADŁ ZE SCHODÓW :rolly:) i musieli to przesunąć o 4 dni... Ale nie ma się co martwić, bo podczas comebackowego występu w Music Banku zgarnęli pierwsze miejsce - Jonghyun płakał jak dziecko. Na kolejny powró nie trzeba było długo czekać, bo już w październiku mieliśmy okazję zapoznać się w Ring Ding Dong - pierwszą piosenką promującą napisaną od początku do końca dla SHINee, bo wszystkie poprzednie były kupowane gdzieś w Europie i miały już niejako "oryginalne" wersje. Tak naprawdę dopiero po tej piosence stali się bardziej popularni w Korei (pytałam Koreańczyków, na dowód!). Za RDD zgarnęli nawet triple crown w Inkigayo. Wspomniany comeback jest w trakcie realizacji, 19.08 wyszedł pełny album, czekamy na MV i live comebacks.

Strony pod jakimi można znaleźć SHINee:
SHINee SMTOWN
We aRe Shining
SHAWOLS
SOOMPI Thread
(polskie foro sobie daruje... XD)

PROFILE CZŁONKÓW

Obrazek

Imię sceniczne: Onew
Prawdziwe imię: Lee Jinki (이진기)
Data Urodzenia: 14.12.1989r.
Pozycja w zespole: lider, wokal, niezdara

Imię sceniczne: Jonghyun
Prawdziwe imię: Kim Jonghyun (김종현)
Data urodzenia: 08.04.1990r.
Pozycja w zespole: główny wokal, miny downa

Imię sceniczne: Key
Prawdziwe imię: Kim Kibum (김기범)
Data urodzenia: 23.09.1991r.
Pozycja w zesople: wokal, rap, taniec, gotowanie

Imię sceniczne: Minho
Prawdziwe imię: Choi Minho (최민호)
Data urodzenia: 09.12.1991r.
Pozycja w zespole: rap, wyglądanie, wyglądanie...

Imię sceniczne: Taemin
Prawdziwe imię: Lee Taemin (이태민)
Data urodzenia: 18.07.1993r.
Pozycja w zespole: taniec, maknae, można trafić do więzienia...

DYSKOGRAFIA
Spoiler! Replay

누난 너무 예뻐 (Replay)
In my room
Real
사. 계.한 (Love should go on)
누난 너무 예뻐 (Replay_Boom Track)

http://www.megaupload.com/?d=6UG819FL" onclick="window.open(this.href);return false;

The Shinee World

The SHINee World (doo-bop)
Love's Way
Love like Oxygen
ROMANTIC
One for Me
Graze
Last Gift (In my room-Prelude)
Best Place
혜야 (Y Si Fuera Ella)
Four Seasons
In My Room (Unplugged Remix)
누난 너무 예뻐 (Replay)

http://www.megaupload.com/?d=WIHX46F0" onclick="window.open(this.href);return false;

Amigo (TSW Repackage)

dodatkowe piosenki:
Amigo
Forever Or Never
사.계.한

http://www.megaupload.com/?d=U4KZ3NCP" onclick="window.open(this.href);return false;

ROMEO

Talk To You
Juliette
Hit Me
Senorita
Please, Don't Go
Romeo & Juliette

http://www.mediafire.com/?j5njcimueui" onclick="window.open(this.href);return false;

2009, Year Of Us

01. Y.O.U.(Year Of Us)
02. Ring Ding Dong
03. Jo Jo
04. Get Down
05. SHINee Girl
06. 내가 사랑했던 이름

http://www.megaupload.com/?d=S9HSM1OD" onclick="window.open(this.href);return false;

Lucifer

01. UP & DOWN
02. Lucifer
03. Electric Heart
04. A-Yo
05. 욕(慾) (Obsession)
06. 화살 (Quasimodo)
07. 악 (Shout Out)
08. WOWOWOW
09. Your Name
10. Life
11. Ready or Not
12. Love Pain
13. 사.계.후 (Love Still Goes On)

http://www.mediafire.com/?6dtbo6r5292jkg7" onclick="window.open(this.href);return false;

TELEDYSKI

Ring Ding Dong
AMIGO
Love Like Oxygen
Noona is so Pretty
Juliette
Juliette dance ver.
Lucifer

LIVE

Spoiler! http://www.youtube.com/watch?v=6MnHHutGgQs
" onclick="window.open(this.href);return false;

link do galerii na naszym forum: >>KLIK<<

(by rikli with margot's help :D)

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 27 cze 2008

Pierwsze moje myśli po usłyszeniu o tym zespole byly "OMG! 14 lat? nie no bez przesady..." - po czym poczułam się staro xPPPP Jestem przyzwyczajona, że bywają zespoły gdzie członkowie mają 16 lat (to już w sumie normalka jest) ale to 14 mnie powaliło xP
Mimo wszystko byłam ciekawa tego zespołu tym bardziej dlatego, że jest to 'dziecko' SM Ent.
Co mogę natomiast powiedzieć po zapoznaniu się z ich Mini Albumem? Jestem jak najbardziej na.... TAK :D
Ich piosenka "Noona nomu yeppo" (Replay) wpada w ucho, spodobała mi się i jest na plus... natomiast trzecia piosenka na albumiku (Real).... jak dla mnie super! Pokochałam ją od pierwszego usłyszenia... jak dla mnie lepsza od "Replay" ^-^
Co do reszty piosenek oczywiście też jak najbardziej na plus. Dobrze zaczęli i mam nadzieję, że będzie tak dalej :D

Na koniec jeszcze tylko wspomnę o ich występie na Dream Concert. Mimo, że są bardzo 'świeżą' grupą pojawili się tam i... dali czadu ;) Jak na kogoś kto dopiero zadebiutował poradzili sobie świetnie. Śpiewali live i zrobili to tak, że przez moment rozpatrywałam, czy to czasem nie jest ściema i nie lipsyncują...

No cóż, liczę na to, że jeszcze nie raz o nich usłyszymy ;)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Miaka-chan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Miaka-chan » 29 cze 2008

Czekam na ich nowy album ~~
A pokazali ,że potrafią na swoim debiutanckim występie na którym zaśpiewali na żywo , a tego co słyszałam to nikt z SM na swoim pierwszym występie na żywo nigdy nie zaśpiewał xP
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 29 cze 2008

a tego co słyszałam to nikt z SM na swoim pierwszym występie na żywo nigdy nie zaśpiewał xP

To prawda, że SM nadużywa nieco playbacku (w zeszłym roku na Dream Concert niemalże wszscy śpiewali Live a artyści SM oczywiście musili wychrzanić z playbackiem... dlatego myślałam, że i w tym roku tak będzie, ale na szczęście mnie miło zaskoczyli :) ) ale to nie jest prawda, że żaden z ich artystów nie występował live na swoim debiucie... Nie wiem jak np SuJu (oni chyba faktycznie live nie występowali ale nie pamiętam) i reszta ale np DBSK przecież HUGa śpiewali Live. Tak samo Holly Night (czy jaką oni tam inną kolędę mieli xP) śpiewali Live a wraz z nimi BoA... także nie jest tak źle xP
Tak czy inaczej i tak nie ujmuje SHINee, bo oni mieli taką żywą tą piosenkę i do tego układ... a to w sumie sporo utrudnia. Co innego stać i śpiewać (lub mieć jakiś lekki układ) a co innego jak układ wymaga więcej wysiłku...
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 29 cze 2008

ahh SHINee.. (Taemin *serduszka*).. ten zespół podbił moje serce... chłopcy są niesamowici :D ich mini album jest boski... naprawdę, aż trudno uwierzyć, że np. Taemin ma tylko 15 lat.. zresztą chyba Onew ma tylko 18 z tego co pamiętam.. O.o'' naprawdę świetnie się spisują... próbuje ściągać wszystkie ich występy i za każdym razem jak ich oglądam czy słucham na nowo się nimi zachwycam... tak mnie zauroczyli, że musiałam kupić ich płytę.. nie da sie ich nie lubić :) tworzą według mnie interesującą i troszkę różniącą ich od innych artystów muzykę :)
Awatar użytkownika
deki
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: deki » 05 lip 2008

na mnie ąz tak wielkiego wrażenia nie zrobili^^
Ale jednak nie śa tacy źlixDDDD
chciałam się przekonać do nich bardziej oglądając jakiś ich występ na żywo , ale nie mam skąd go ściagnąć_^_
a o youtobie nawet nie myśle>o<(nie ma ktoś linku do jakiejś strony z której można by coś takiego ściągnąć?.>>
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 05 lip 2008

clubbox... albo veoh ^^
Awatar użytkownika
deki
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: deki » 05 lip 2008

veoh??
ooooxD
nawet nie pomyslałam żeby tam poszukaćXDDDD
dzięki^..^
a co do clubboxa to prosze nie przypominaj mi że to istnieje, bo ja z niego ściągać nie umiem_^_
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 27 sie 2008

Słyszeliście już nową piosenkę SHINee?
Według mnie MV i piosenka jest świetna... Chociaż song jest coverem-_- Ale to nic....
Oczywiście wszyscy gadają, że SHINee zostanie zdetronizowane przez 2PM i powracających DBSK (których całkowicie nie trawię ;pp)
Zobaczymy! Ja jestem z SHINee
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 28 sie 2008

Ja słyszałam. Początkowo, po zobaczeniu preview'a miałąm mieszane uczucia bo jakoś mi nei wpadło w ucho... ale jak zobaczyłam cały MV po jakimś czasie, to... wcazoraj np oglądałam go 3 razy z rzędu xP Niby ten MV to nic specjalnego ale urzekły mnie ich ruchy i... sama nei wiem co jeszcze.... oni sami? xP
Co do tego zdetronizowania przez 2PM to... nie wiem... czy oni w ogóle już zadebiutowali? Wczoraj dopiero czytałam o nich jakieś info... ilu ich? 11? Eh... Zaczyna mi się kręcić w głowie od tych wszystki Bbandów bo na rawdę zrobił się taki wysyp ostatnimi czasy że chyba zaczeli przeginać... 2PM, 2AM.... oryginalnie xP (oczywiscie nie ujmuje tym wszystkim zespolom, bo niektore na prawde wcale nie sa zle :) ).
Jeśli natomiast chodzi o DBSK to trudno to moim zdaniem porównać. SHINee debiutowało całkiem niedawno a DBSK już trochę czasu temu i mają ogromną rzesze fanów... nie wiem czy w tym momencie można mówić o jakiejś detronizacji. Ja bym wolała przypadek SHINee rozpatrywać pod kątem nowych grup (a tutaj jak już mówiłam konkurencja zrobiła się ostatnio spora).

Jeszcze tylko co do nowego MV - jestem niezmiernie szcześliwa, że Taemin pozbył się grzyba z głowy... w tych włosach wygląda o WIELE lepiej wg mnie ^-^ Bardzo mi się tam podoba :D

Ah, no i zapomnialabym... co do coverow... ostatnio czytalam komenty na temat tej nowej pisoenki SHINee... ludzie zaczeli wypisywac, ze LSM sie skonczyl i nie potrafi stworzyc dobrej pisoenki... i do tego niszczy SHINee coverem... _^_' A czy np Timles JRI nie jest coverem? A wcale nie wyszlo jej to na zle. Do tego uwazam, ze to przesada z tym, że SM juz dobrych pisoenek nie potrafi stworzyc.... a niby Noona nomu yeppo to cover? a Don't Don SuJu? a 'O' DBSK? Ludzie sie zbytnio zagalopowali z wjezdzaniem na LSM wg mnie.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 28 sie 2008

Oczywiście fani Wonder Girls będą kochać 2PM, ponieważ mało utalentowane dziewczynki poleciły im ten zespół... bo oczywiście także wyszedł spod skrzydeł JYP. Ogólnie to 2PM i 2AM to dwa oddzielne zespoły... Jeden gra szybką, taneczną muzykę, drugi ballady, a po połączeniu powstaje zespół "One Day"... który śpiewa wszystko... Takie trochę jak Super Junior... no zobaczymy czy to będzie warte oglądania i słuchania. Obejrzałem zapowiedź teledysku i uważam, że ubrani są jak wieśniaki tak troszeczkę... taki styl a'la 2000-2003?! Jak kiedyś Super Juniory. Zespół w sumie jeszcze nie zadebiutował... Debiut przypada na 4 czerwca...

Wyszła ogółem już płyta SHINee. Od razu zassałem i muszę powiedzieć, że lubię ich muzykę... jest taka prawdziwie r'n'b. Nigdy bym nie powiedział, że śpiewają to chłopacy, którzy w połowie są młodsi ode mnie^^
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 28 sie 2008

Ja ściągnęłam album ale jeszcze nie przesłuchałam (jakos zajęłam się zapisywaniem ich fot xP).
2PM nie skomentuje, bo tak na prawdę widziałąm tylko jedno ich zdjęcie i nic więcej xP
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 31 sie 2008

Jestem trochę załamany tym co SM zrobiło z SHINee-_-
Teraz SHINee będzie znany jako zespół od coverów...
Bo cały ich album to jeden wielki cover wszystkiego!!
Chociaż płyta cała w sobie jest świetna... to muzyka tak na prawdę nie jest MADE IN KOREA (tak jak to Hyori nam pokazuje^^) ... Zresztą widzę, że trochę z ich promocją nawet zwolnili... no ale cóż... Chłopacy się jakoś bronią... Są wciąż lepsi od 2PM, którzy wydali MV i płytkę właśnie w dniu dzisiejszym i cóż mogę o nich powiedzieć... totalna klapa JYP. Według mnie piosenka w starym stylu, MV pewnie wywoła mały skandalik w Korei, że tak młodzi chłopcy myślą o czymś takim <lol2> .... w sumie też taki dziwny i ich ubiór jak już wspomniałem, także z poprzedniej epoki... Więc SHINee nic nie grozi i wciąż będą no. 1 of new idol groups^^
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 31 sie 2008

Hmm.... covery... Które to jeszcze cover poza "Love like Oxygen" i "Y Si Fuera Ella" ?
Mi jakoś nie przeszkadzają te covery. Jestem wręcz zakochana w "Y Si Fuera Ella".... Nie przesadzajmy z tym niszczeniem xP
Co do 2PM... widziałam ten ich MV. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to fakt, że jest tam gość o imieniu Junho a drugi Junsu hahahah xP Poza tym sama piosenka do gustu mi nie przypadła. Mojej koleżance wręcz przeciwnie więc ściągnęła ten ich singiel/album (?). Ja nie będę go oceniać ale wg jej słów jest średni... Także wydaje mi się, że niepotrzebny był ten szum z tym zdetronizowaniem SHINee.
Covery czy nie, nadal liczy się, że zrobili to dobrze. O wiele bardziej np. podoba mi się ich wersja niż ta oryginalna jeśli chodzi o "Love like Oxygen".
Poza tym, muszę to napisać.... - rozwala mnie "SHINee Worl", serio xPPPP
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 31 sie 2008

ja także uwielbiam ich płytę i nie obchodzi mnie, że są to covery bo np. Love Like Oxygen czy Y Si Fuera Ella są lepsze od oryginałów. Chodziło mi raczej o opinię innych ludzi, anty-fanów i fanów 2PM...
a na płycie oprócz piosenki nr. 1 ... wszystkie są coverami^^ może mało znanych piosenek, ale są...
co do 2PM jak sama napisałaś, specjalnie zrobiony szum wokół czegoś, co nie jest warte żadnej uwagi... tylko jeden koleś jest łudząco podobny do RAINA^^

Wróć do „Muzyka”