Deserts Chang (chiński indie-rock)

azjatycka oczywiście
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Deserts Chang (chiński indie-rock)

Post autor: daydreamer4 » 04 lis 2008

Przez ostatnie tygodie łaziłam po internecie i zaznajamiałam sie z najróżniejszymi wykonawcami. Najpierw byli koreańczycy potem troche mnie zepchnęło na Japonię aż nagle coś mnie podkusiło żeby ściagnać dośc niepozornie wygladajacy chiński album... Nic spektaklarnego - zwykłe zdjęcie na okładce ale zawartość... :D Powalająca!!!!!

Tak mi się spodobał ze prawie nie moge przestac go słuchac i chciałam sie z wami podzielić moim wspanialym znaleziskiem :D Nie jest to nowy wykonawca wiec na pewno znajdzie sie ktoś kto juz ja zna :)

張懸 (Deserts Zhang(Chang)/ Deserts Xuan/ Zhang Xuan)
Obrazek
Gaunek: indie- rock, acustic rock
Muzyka Deserts to głównie akustyczne gitarowe utwory i chociaż podpisala kontrakt z wytwórnią SONY BGM uznawana jest za główna, a przynajmniej najbardziej rozpoznawalną przedstawicielkę muzyki alternatywnej. Jej głos jest naturalny, ciepły i niezwykly, a jej muzyka lekka i łatwo wpadająca w ucho.
Bardzo bardzo bardzo polecam!!!!

Dyskografia:
2005 Maybe I Don't Care
2006 My Life Will...
2007 Oh, dear, dear. I haven't.
Na dwie pierwsze płyty składają te same utwory, ale w innej kolejności :)

My Life Will… Do sciągnięcia MU /SS
Linki zaczerpnięte z http://community.livejournal.com/music_envy/
Obrazek
01. Scream
02. 寶貝 [In the Night] (Baby)
03. 迷惑 (Confused)
04. So?!
05. Ain't My Man
06. My Life Will
07. 酒館300秒 (Scatter 300 Seconds)
08. 新任的樣子 (New Appearance)
09. 無狀態 (Unstately)
10. 馬來貘 (Ma Lai Mo)
11. 寶貝 [In the Day] (Baby)

Scream MV:
Bao Bei MV:
無狀態:
信任的樣子 MV:

Jej piosenki są piękne, zwłaszcza pierwsza płyta. Ja zakochałam się od razu, po uszy i w ogóle. Od pierwszego przesłuchania. Juz zaczynajac słuchac otwierającej piosenki Scream juz wiedzialam ze to jest TO przez wielgachne T :) A potem jest coraz lepiej i lepiej. Bao Bei jest prawie nieziemskie i tak uzaleznające ze własciwie caly czas tkwi mi w głowie. Cieżko wybierać który utwór spodobał mi sie najbardziej bo wszytskie są świetne i trzymają równy wysoki poziom. Aż załuję że z jezyka chińskiego nie rozumiem kompletnie nic. Chciaż właściwie to naprawdę nieważne. Jej głos jest tak wspaniały ze mogłaby śpiewać nawet w suahili i tak bym sie zakochała.

Najnowsza płyta:
Moim zdaniem druga płyta jest bardziej melancholijna żeby nie powiedzieć smętna. Bardziej poważna, jednostajna, ciężko odróznic jeden utwór od drugiego. Nie znaczy to jednak, że jest gorsza, bo mi nadal się bardzo podoba ale wiem jak to jest i nie wszystkim taka muzyka odpowiada. Ale zachęcam do sprawdzenia :D

Mam ten album niestety nie bardzo wiem jak się obsługuje te wszystkie serwisy :P Poszukam wiec linka do innej strony i uzupełnię, obiecuję :P
A na razie spora ilość teledysków:
Xi huan MV:
Bi jing MV:
Er Ge MV:
Mo yang (Apperance) MV:
Tao ren yan de zi (Most Hated Word) MV: ][/url]

Awatar użytkownika
Noemi
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Noemi » 04 lis 2008

O rany, dzięęęęki! :-) już mi się podoba, szczególnie ciągnie mnie do tego drugiego albumu :-)

Zapowiada się obiecująco, kłaniam się niziutko za namiary!
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 29 maja 2009

Ach !!!
Deserts założyła zespół i wydała nową płytę ;) której właśnie słucham ^^ Ponarzekam sobie trochę, że brak na niej urokliwości pierwszego albumu, ale i tak jest bardzo, bardzo dobry :D Zdążyłam sie juz zakochać w piosence otwierajacej album: About Me Loving You
Nie trwało to długo wystarczyło ją raz usłyszeć ;);)

Okładki:
Obrazek Obrazek
I MV do pełni szczęcia ^^ => tutaj
Ojej, uwielbiam ją :D
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 03 cze 2009

ooo, mua zassała i się podoba baaardzo! przypomina ibadi, a ibadi kocham, so... proste równanie ;D
z początku troche mnie gryzł chiński w ucho, ale szybko przywykłam. wokal bardzo przyjemny, muzyka też, szczególnie te spokojne kawałki. jak do tej pory najbardziej wpadło mi w ucho 南國的孩子, ale brnę dalej, do nauki historii chin w sam raz :mrgreen:
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 03 cze 2009

Yay! ^^
A moim zdaniem tutaj teksty są tak dobrane że wszystkie te elementy które czasem drażnią mnie w języku chińskim tu skaładaja sie we własną melodię i jakoś się to wszysko ładnie wpasowuje w całość :) A moze to tylko zasługa jej ślicznego głosu ;) A może ja poprostu nie jestem obiektywna xPPPP

Słuchałaś tylko najnowszego albumu?? Jeśli tak to polecam bardzo bardzo pierwszy - najbardziej mi się podobał ale jest też najłatwiejszy do sluchania bo jest bardzo melodyjny. Z kolei na drugim jest zdecydowanie wiecej takich spokojnych ballad a z kolei trzeci ma taki lekki rockowo- punkowy pazurek ;) Oj sama nie wiem który lubię najbardziej xD

Dobra, juz kończę sie nakręcać ^^
Ach, znowu dopadł mnie Bao Bei ;);) Ta piosenka chyba nigdy mi się nie znudzi :D
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 05 cze 2009

słucham city i my life will ^^ i obydwa mi się podobają [chyba bardziej city... chyba ;D]
ok, nie oszukujmy się, i tak podoba mi się chiński!
Awatar użytkownika
JaneGreen
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: JaneGreen » 13 wrz 2009

Ach, Deserts kocham <3
Pierwszą płytę ściągnęłam dawno temu i nie spodobała mi się zbytno, ale zaraz potem wyszła druga i w tej drugiej się zakochałam. A jak się zakochałam w drugiej, to podeszłam do pierwszej z trochę innym nastawieniem. I pokochałam ^^
Trzecia płyta pojawiła się w momencie jak zaczęłam marudzić, że mogłaby się wziąć do roboty i coś nagrać XD
Uwielbiam jej klimat i w ogóle ją <3 Nie wspominając już o tym, że to wszytko jest posypane moim ukochanym chińskim językiem <3
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Deserts Chang (chiński indie-rock)

Post autor: Snake » 05 cze 2011

Posłuchałem sobie albumu City i jest bardzo przyjemny, ładne, nastrojowe, melodyjne granie, kilka piosenek wyróżnia się na plus.

Słowa głównie po chińsku, ale to nie przeszkadza, co więcej bardzo miło brzmi. Wokal mógłby być bardziej zróżnicowany, poza tym wszystko ok. W planach zapoznanie się z wcześniejszymi albumami.

Niżej jedna z wielu fajnych piosenek z albumu City - 07. Stay-牡蠣之歌 , akurat w wersji live, z fan-cama, ale da się słuchać ; wersji studyjnej nie znalazłem na YT

[youtube]6VK1qLFfEqE[/youtube]
ODPOWIEDZ