Korean folk-indie-acidpop-softrock-electronic-jazz

azjatycka oczywiście
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Korean folk-indie-acidpop-softrock-electronic-jazz

Post autor: Maura » 24 sty 2009

To znowu ja :)
Chciałam się podzielić mieszanką moich ulubionych koreańskich zespołów właśnie z rodzaju folk-indie-acidpop-softrock-electronic-jazz. Od jakiegoś czasu zebrało się kilka fajnych i godnych polecenia. Na tej liście nie znajdzie się praktycznie nic znanego (a może się mylę?), niektóre utwory usłyszycie po raz pierwszy, inne mogły zaplątać się w tle jakiegoś filmu czy dramy. Przyjemnie dla ucha, wręcz kojące delikatne dźwięki, jak dla mnie idealne przy czytaniu książki albo zwyczajnym leniuchowaniu.xP Myślę, że fanom takich gigantów jak Jaurim czy Loveholic, ale też i Cazziquai spodobają się te zespoły. ^^
Ze względu na regulamin wstawię tu linki do youtube'a, kto chce więcej może do mnie napisać lub zarejestrować się na z-degrees i sobie poszukać. ;] Oczywiście jeśli znacie jakieś inne zespoły tego typu oświecenie jest jak najbardziej wskazane ;]
Niestety próbek niektórych bandów jest mało na yt (ze względu na ich niepopularność?), niektóre nie mają nawet porządnego mv, ale za to albumy są wspaniałe! O i zalecam dawkowanie, szybko uzależnia xP

Roller Coaster
Obrazek
Rollercoaster - Love Virus
Rollercoaster - Can't Hide
Rollercoaster - Have Strength Mr. Kim
Rollercoaster - 내게로 와 (Come Closer)
Rollercoaster - Rainbow
Rollercoaster - Butterfly
Rollercoaster - 겨울은 가고
Rollercoaster - D-Day

Beautiful Days
Obrazek
Beautiful Days - Gakkai
Beautiful Days - 장미빛 인생 [promo]

Sweater
Obrazek
Sweater - No.7
Sweater - 멍든 새 [live]

Humming Urban Stereo
Obrazek
Humming Urban Stereo - Hawaiian Couple "My Love" OST
Humming Urban Stereo - 커피한잔 어때 "Coffee Prince" OST
Humming Urban Stereo - Baby Love
Humming Urban Stereo - Rainbow
Humming Urban Stereo - Sophie Marceau

Cloud Cuckoo Land
Obrazek
Cloud Cuckoo Land - 하루 [A Day]
Cloud Cuckoo Land - Coffee is "Coffee Prince" OST

The Melody
Obrazek
The Melody - Lala, it's love Coffee Prince OST
The Melody - Remember
The Melody - Paradise
The Melody - Whatever
The Melody - Goodbye Coffee Prince OST

Small Acacia Band
Obrazek
Small Acacia Band - So Goodbye
Small Acacia Band - Love
Small Acacia Band - 모르는 일들

W & Whale
Obrazek
W & Whale - 최종병기 그녀
W & Whale - R.P.G. Shine
W & Whale - W & Whale - 소리 (Outcry)
W & Whale - 월광(Moonrise) Que sera sera OST

Uf, na dziś koniec, chociaż jeszcze parę zostało do 'podzielenia' się. Zmęczyłam się już xP Dodam więcej jak mi siły wrócą. ^^
Na pożegnanie Loveholic bez Ji Sun czyli Loveholics :
Loveholics - Butterfly

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 24 sty 2009

Kurcze, jak zobaczyłam temat to mnie przeraził... taki mix xP
Ale tak później przeglądam te nazwy zespołów i jak doszłam do W & Whale to mi coś "zadzwoniło" No i fakt, bo przecież mieli piosenkę w Que Sera Sera :D I to calkiem mi się podobała ;)
Później sobie może przejrzę resztę jeszcze bo w sumie reszta zespołów mi nic nie mówi ;)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 24 sty 2009

Później sobie może przejrzę resztę jeszcze bo w sumie reszta zespołów mi nic nie mówi Wink
Takie było założenie (:
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 24 sty 2009

szczerze powiedziawszy to nie znam trzech zespołów: Sweater, Cloud Cuckoo Land i Small Acacia Band.
Resztę kojarzę, albo znam^^ Co do W & Whale to tak z 1,5 miesiąca temu często byli puszczani na KMTV z nową piosenką... :)
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 25 sty 2009

O jeee !! :o
Zanim jeszcze wiedziałam, ze istnieje coś takiego jak Big Bang czy DBSK usłyszłam piosenkę 'One love' Loveholic i zakochałam sie w tym zespole i ich piosenkach. Zaczełam szukać podobnych klimatów więc w mniej znanych zespołach jestem lepiej rozeznana niż w tych uwielbianych przez wszytskich ^^
Ile tu moich ulubionych zespołów :D Humming Urban Stereo to przecież mój ukochany Coffee Prince i My Love (uwielbiam piosenke z tego filmu :D) The Melody to tez Coffee Prince :] Sweater lezy na dysku i się kurzy bo nie mam kiedy słuchać :P I tak dalej i tak dalej :P Usłyszłam piosenkę w dramie i sciągnęłam resztę albumu :P.
Nie kojarzę tylko Rollercoastera ale myslę ze da sie to nadrobić :)

Moze jeszcze dorzuce parę zespołów (moge prawda?) ale to trochę później bo trzeba by zrobic pozukiwania na YT... bo faktycznie niewiele o tych zespołach jest w przepastnym necie.
Jeśli jednak komuś przypasowały piosenki to polecam tez pogrzebanie w róznorakich community'ach livejournalowych - tam jest tego mnóstwo :)

EDIT:
Z całej tej radości nie doczytałam w całosci posta :) Więc zanim zacznę wpychac na siłe swoje 3 grosze, poczekam na aktualizaję Maury :P

EDIT2:
Ech, Loveholic bez Ji Sun nie brzmi juz tak dobrze....
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 03 lut 2009

Ponieważ jej już w Loveholic już nie ma, a pasuje pod typ chciałabym wszem i wobec ogłosić, że kochana Ji Sun wróciła z nowym albumem! Nareszcie!
Więcej o tym =>tutaj
mmmm ;]
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 06 lut 2009

Dzisiaj znalazłam chwilę żeby przesłuchac sobie na spokojnie świeżutkiego kąska jaki nam tu Maura wrzuciła. Bo przy pierwszym przesłuchaniu niewiele mi się spodobalo :) Niestety nadal jestem nieco zawiedziona... Bo właściwie nie jest to nic nowego - a moze miałam znowu za duze oczekiwania ;) Ale spokojnie nie mówię że płyta jest zła... Tylko dawno nie słuchałam Loveholic i trochę odzwyczaiłam sie od specyficznego głosu Ji Sun... Ogólnie płyta wywołała u mnie skojarzenia z disco niż z gitarowymi utworami Loveholic. Ale z kazdym następnym przesłuchaniem zakochuję sie od nowa w głosie Ji Sun... Myśle że jeszcze parę przesłuchań i płyta spodoba mi sie calkowicie :) Na razie Windflower, LOVE i Polaris to moi faworyci :D

EDIT:
Jeszcze jedno przesłuchanie - i utwory 8 i 9 (zwłaszcza 9 :))także można wliczyć do listy ulubionych :D
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 07 lut 2009

Mi się właśnie podoba to, że JiSun zbyt daleko nie odeszła od tego co tworzyła razem Loveholic, z drugiej strony czujesz jakby wcale zespół się nie rozwiązał^^ Jak dla mnie to dobrze ponieważ jestem naprawdę wielką fanką jej głosu. W tej postaci, z taką aranżacją muzyczną jej głos według mnie najlepiej się komponuje. W ogóle nie wyobrażam jej sobie w innym stylu muzycznym. Jak narazie osłuchuję się i nie mam większych zastrzeżeń.

W ogóle to ciapa jestem. Zamieściłam tu zespoły, które przyszły mi do głowy, a zapomniałam o tym, któy mnie zainspirował. Otóż od kilku tygodni wręcz obsesyjnie słucham The The Band. Niestety nie znalazłam nic ich na yt, (tzn to jest pewnie do znalezienia, ale przez nazwę zespołu zbyt dużo bym miała do przekopania;p) więc pożyczę linki od dramabeans, która jakby nie patrzeć wywiera na mnie duży wpływ, szczególnie ten muzyczny. ;]

Hmm linki od dramabeans nie działają, więc jak narazie możecie mi uwierzyć na słowo. xP

edit.
Wiedziałam, że jak chcę to potrafię ;p
Jednak znalazłam coś na youtube:
TheTheBand - 나는 락스타 (New Remix Version)
TheTheBand - 뱅뱅뱅 오리지날버젼
Jednocześnie zauważyłam, że The The Band ma już długą historię i przewinęły się już conajmniej dwie wokalistki. I widzę, że znałam zespół tylko przez pryzmat ostatniego albumu bardziej jazzowego.
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 07 lut 2009

No ja wiedziałam ze tak będzie ^^ Na początku marudzę, a potem jak sie wsłucham to chodze i nucę tak mi sie te piosenki podobają ;) Więc, po zasypianiu przy akompaniamencie tej płyty jestem uzależniona od Endurance (utworu 9 - wcześniej nie zauważyłam, że każda mp3 jest opatrzona angielską nazwą - wrzuciłam do Winampa a tam niestety tylko różne krzaczki się wyświetliły :P)
Tak prawdę mówiać to nie wiem czego spodziewałam sie po solowej płycie Ji Sun. Ja ją wprost uwelbiam w taki właśnie wolnych z braku lepszego określenia napiszę 'zawodzących' balladach i prawie szeptanych utworach :D I właściwie dostalam co chciałam ;) Na płycie zostaje tylko jedna piosenka, która mi się kosmicznie wręcz nie podoba a jest to utwór 4 (Rollercoaster Love). Przekonałam sie nawet do tych disco'wych, chociaż to zajeło mi najwiecej czasu bo Ji Sun ma wysoki głos i utwory które spiewa pełnym głosem, wywołują u mnie na początku jakby uczucie zaniepokojenia :P Wiem, dziwna jestem :P:P

Heh, znowu się rozpisałam. To teraz czas na 'The the Band'. Nie słuchałam tego zespołu - tzn nie mam ich płyty na dysku ^^ Bo mam nieodparte wrazenie, że obili mi sie o uszy. Ale skoro odkryłaś ich na Dramabeans to pewnie ja tez ich stamtąd kojarzę :D Nie jestem może nagminnym gościem na jej stronie ale czasem jak mam zły dzień wstępuję, żeby pośmiać sie z jej uszczypliwych komentarzy :D I kocham tą dziewczynę za napisy do Evasive Inquiry Agency :D:D:D
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 15 lut 2009

Postanowiłam jednak dorzucić kilka zespołów ze swojej strony. Właściwie to tylko taka wymówka bo chciałam wrzucić kilka piosenek jednej z moich ulubionych ostatnio artystek czyli Yozoh :D Ale przy okazji podzielę sie też moimi małymi perełkami :D Miłego słuchania i piszcie jakie wrazenia :D

Soft rock
MOT
To taki jakby ospały rock... ^^ Można by powiedzieć mroczniejsza wersja Nell. Nie wszytskim moze przypaść do gustu taki odrobinę deprsesyjno psychodeliczny klimat - ja osobiscie sie zakochałam ^^
Obrazek Obrazek
Teledyski:
Mot vol.1 -Cold Blood
MOT vol.2 - Close
MOT vol.2 -서울은 흐림
Piosenki do ściągniecia:
MOT vol.2 - 이상한 계절
MOT vol.1 - What a Wonderful World

Donawhale
Obrazek
Teledyski:
Donawhale - Hole
Donawhale - Echo
Donawhale - 꽃이 피다
Donawhale - Close Your Eyes
'She and her's cat' To nie jest oficjalny teledysk tego zespołu podejrzewam ze jakiś genialny fan stworzył to stworzył. Jest to zupełnie inna piosenka od wszytskich, które mozna znaleść na ich płycie. Delikatny fortepian przy akompaniamencie padajacego deszczu. A do tego w tle jedno z najpiękniejszych anime jakie widziałam. 'She and her's cat' - zaledwie 5 minutowe ale przecudowne. Jedno z pierwszych dzieł Makoto Shinkai. Coś przepięknego - przepiękne to aż za mało powiedziane. Słów mi brakuje zeby opisać urok tego MV. To trzeba obejrzeć i posłuchać :)
Sama melodia do ściągnięcia => Bioneun Bam

Folk - indie - acustic - bossanova
YOZOH
Yozoh jest esencją optymizmu. Nie da sie smucić przy tych piosenkach.
Obrazek
Płyta nagrana razem z Small Acacia Band. Brzmi więc bardzo podobnie do utworów tego zespołu.
Teledysk: My Name is Yozoh
Piosenki do ściagnięcia:
Yozoh - 그런지 카
Yozoh - 꽃

Obrazek
To juz pierwsza 'własna' płyta Yozoh. Nieco inna, mniej akustyczna ale wcale nie mniej cudowna :D
Piosenki do sciągnięcia:
Aegugugu Moja absolutnie ukochana jej piosenka ;)
Harmonica Sound
Oh Lonliness

Lucite Tokki (Lucite Rabbit)
Obrazek
Delikatne balladowe utwory, wpadające troche w klimat bossa novy
Teledysk: Lucite Tokki - 봄봄봄 (Bom - Spring)
Piosenki do sciągnięcia:
Link1
Link2

Belle Epoque
Obrazek
Właściwie nie wiem jak tą muzyke opisać - to taki senny pop z odrobina elekroniki, dobrze sie ich słucha i też maja taki optymistyczny przekaz :D
Do ściągnięcia
5월의 후유증
Vacation
나와 같은 너

The Green Tea
Moje najnowsze odkrycie ^^ Fantastyczne jazzujace kawałki :)
Obrazek
Ale znalazłam w sieci tylko tyle:
Teledysk: Green Tea

Faktycznie takie wrzucanie może człowieka zmęczyć a zostało jeszcze wiele fantastycznych małoznanych zespołów :)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 24 lut 2009

Kurczę nie wiem gdzie to napisać, w sumie już stary news bo jakiś tydzień, ale panienka, która śpiewała kiedyś w Loveholic (Jisun) rozpoczęła solową karierę z piosenką "Anyeong Maeuma (Żegnaj serce)" ... którą wręcz ubóstwiam, jak najnowszą piosenkę FT Island^^
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 14 mar 2009

zna ktoś flat 7?

http://flat-7.com/
http://www.myspace.com/flat7

jest to indie, wydali jedną płytę, lost in blue, pare lat temu. jest to bodajże kooperacja różnych muzyków.
wg mnie płyta jest GENIALNA, podesłała mi to znajoma i od razu się zakochałam <3 jest prze-ge-nial-ne! teraz z niecierpliwością czekam na nowy krążek ~_~ na myspace są już jakieś próbki nowych kawałków ^^
polecam! ^^

z wyżej wymienionych zespołów kilka tylko kojarzę z nazwy, a większą styczność miałam z belle epoque - całkiem mi się podobało :>
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 19 mar 2009

Ho, zbieram się do napisania o tych zespołach co Daydreamer wrzuciła co najmniej od miesiąca i właściwie to jest mi wstyd. XP

Z tych wszystkich znałam tylko cudowne The Green Tea, Lucite Tokki i z dwóch czy trzech kawałków Donawhale. Absolutnie podoba mi Yozoh ^^ I MOT mnie zaskoczył dosyć pozytywnie. Kiedyś słyszałam jakiś kawałek, ale stwierdziłam, że zaraz się zaziewam i więcej do niego nie wracałam. Ale kiedy ściągnęłam sobie pierwszy kawałek (do ściągnięcia^^) myślę sobie, że on brzmi jak mój pan z Muse i jakoś tak dwa tygodnie temu miałam niezłą fazę na tą piosenkę. Oceniając własnymi standardami jest to fajna muzyka do czytania książek. ( czyli dobrze bo nie przeszkadza, a czasami można oderwać się od książki i zasłuchać)^^ Btw Daydreamer, masz może namiar na jakąś Motową płytę?
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 19 mar 2009

Btw Daydreamer, masz może namiar na jakąś Motową płytę?
Mam namiar nawet na obie ^^ Są na Z-deegrees, ale dla leniwych wrzucam linka: =>KLIK
Ja generalnie od jakiegoś czasu nie moge przestać słuchac Mota :) Zwłaszcza 'Close' i jeszcze jednego utworu z drugiej płyty 'Cloudy Seoul'.
Nie wiem czy wpasuje sie w Twoje standardy, bo jest własnie taki spiący i do ziewania, ale uwielbiam go słuchać juz wieczorem jak leżę w łózku i ogarnia mnie wtedy błogi spokój :)
Link YT - Cloudy Seoul Akurat jest taki dopasowany do naszej aktualnej pogody ;)

Aha, Maura - cudny ten Twój Jun Pyo w sygnaturce^^ Chyba mój ulubiony motyw z 20 epa :D
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 19 mar 2009

Oh dziękuję za link, mi wyszukiwarka na z-degrees nie działa :< Zwyczajowo ściągnę sobie najpierw drugi album. ^^

Co do moich standardów, to ostatnio jest bardzo różnie - chyba zależnie od nastroju, pogody wszystko mi się zmienia. Jedno jest pewne - poszerzyłam horyzonty i od ponad roku wpuszczam intensywnie w moje uszy wszelaką koreańską muzykę :D Czy to wychodzi mi na dobre? Tego nie wiem, po dłuższych oporach nie mogę się już od tego oderwać, szkoda, że tym samym muzyka której słuchałam wcześniej zeszła jakby na drugi tor. Ale z innej strony toleruję już właściwie wszystkie rodzaje muzyczne no i poznaję coraz to nowsze rarytasy azjatyckie :D:D
ODPOWIEDZ