Korean folk-indie-acidpop-softrock-electronic-jazz

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 22 mar 2010

Day a może podzielisz się swoją wiedzą k-musicową;p zwłaszcza że wszystko znałaś to jestem ciekawa cóż ciekawego możesz polecić, zwłaszcza ze dotąd bardziej szukałam po japońskiej stronie a teraz wzięło mnie na przeszukanie i tej półki...
Co do do Nastyony - płytkę BYE BYE MY SWEET HONEY pierwszą słuchałam i mi się bardzo spodobało, zwłaszcza piosenka od klipu;p Teraz męczę resztę no i muszę przesłuchać tą ostatnią płytę co ledwo dorwałam;p
Did You Know that Robin is a Rabbit? - co do tego, nie wiesz czy mają więcej płyt, jakiejś ich strony, myspace nie znasz? Natknęłam się na to zupełnie przypadkowo i nic więcej za bardzo nie mogłam znaleźć. ja osobiście uwielbiam What Should I Do?, ma taki jakiś sielski klimat;p

Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 22 mar 2010

Did You Know that Robin is a Rabbit? - co do tego, nie wiesz czy mają więcej płyt, jakiejś ich strony, myspace nie znasz? Natknęłam się na to zupełnie przypadkowo i nic więcej za bardzo nie mogłam znaleźć. ja osobiście uwielbiam What Should I Do?, ma taki jakiś sielski klimat;p

Ja też wlaśnie natknęlam sie na nich przypadkiem na jednej z miliarda rotacji muzycznych na LJ ale obawiam sie ze nie wydali więcej płyt... Oj no i What Should I Do tez jest piękne ^^ a jaka miałam radochę z tego ze rozumiem tekst :D:D (Annyeong Annyeong, Anyeong haseyo, Otoke? Otoke? Otoke? - nie trudno było zrozumiec xD) Ale to taka pozytywna piosenka <3333

Właśnie kompiluje jakiś nowy update do tego tematu ^^ I chętnie bym sie podzielila ale moja wiedza k-musicowa to jeden wielki bałagan :D:D Muszę to troche ogarnąć - podziwiam Cie naprawdę i bardzo lubie jak coś zarzucasz bo nie dośc że poszukasz informacji o zespole to najczęściej zarzucasz całą dyskografią ^^
A przegladałaś wczesniejsze strony? Z tego co tam wrzcuciłyśmy to zdecydowanie bardzo polecam MOT, Roller Coaster, Cloud Cockoo Land, i jedna z moich absolutnych foworytów - Donawhale ;) Zachęcam cie tez do zapoznania się z wytwórnią Pastel Music (chociaz charakteryzują sie taka pozytywną cieplutka słodką muzyką, a nie wiem czy to tak do konca Twoje klimaty ^^) Ale na początek proponuje np Adultchild jeśli jeszcze ich nie znasz - to taka własnie muzyka ambient, soft rock - myśle ze mogłaby ci się spodobać.

Z rocka ewentualnie soft-rocka czy pop-rocka to bardzo bardzo polecam Jaurim, i Huckleberry Finn, The Traxx i Cherry Filter (chociaz osobiście uważam że tylko ich pierwsza płyta była genialna, a reszta ma juz powtarzający i nudniejszy styl wpadajacy troche w mainstreamową muzyką bo zdobyli juz troche popularnosci xD)

Ok to tak naprawde na bardzo szybko, pierwsze co mi przyszlo do głowy. Napisz ewentualnie czy jakiś sprecyzowany styl by ci odpowiadał ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

O matko, ślepa jestem jak kret oO Właśnie MoT mi sie strasznie tez podoba, no i część z tego co wymieniałaś siedzi u mnie na kompie w tym część słuchałam już na pewno, ale byłam święcie przekonana że to co tu było to już sprawdzałam a widzę że tak wybiórczo chyba xD
Co do bałaganu - to ja muszę zwykle sprawdzać czy coś jest jap, kor czy w ogóle nieazjatyckie bo jak ściągam to często skaczę po różnych zespołach <zwłaszcza jak znajduję jakąś fajna muzykę na nie-azjatycko poświęconych stronach>, ale planuję zrobić trochę porządku na dysku bo niestety mam niesamowity brak miejsca na dysku...
Tak czy siak czekam na update'a od ciebie, a jak zacznę porządkować dysk to pewnie jeszcze powrzucam tu trochę rzeczy ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 22 mar 2010

Ho ho ho nowe mięsko ^^ Jestem trochę w tyle i mały popychacz (a raczej dostarczenie do rąk własnych ) jest jak najbardziej na miejscu ;D Dziękuuuuję ; )
Na pewno na ruszt pójdzie moje GoGo Star<333 yay myślałam że już się nie doczekam ;D I ciekawa jestem tej Nastyony ^^
Resztę znam XDDD

Did You Know that Robin is a Rabbit? kykyky
'anyeong . . . anyeonhasaeyeo la la ' prosto od Day :D

oho... GGstar ma błąd i rozpakowywuje się tylko jedna piosenka ;((((

A ten... Azzel jeszcze... a pisz sobie o jakiej muzyce chcesz, byle fajna ^^ Gatunki w tytule tematu są takie tylko orientacyjne ; )
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

zaraz sprawdzę poprawię czy cuś xD

edit: ale dziwne bo dałam link ze strony z której pobrałam, a ja mam wszystkie piosenki bez błędu... wrzucam to na sendspace'a <inne ładowarki mi nie chodzą ^^"> wiec link może długo nie będzie chodził ale mam nadzieje ze będzie teraz bez błędów.

edit2: gotowe, proszę sprawdzić czy działa;p
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 29 mar 2010

Humming Urban Stereo wydało singiel! I to jaki! Czuję się jak w filmie dla młodzieży z lat 80tych ;D
Super sprawa ; )

Obrazek
Release Date: 16/03/10
Genre: Electronic/Pop
Language: Korean
Bit rate: 320kbps
Easy Come, Easy Go (Ft. Sugar Flow)
봄날의 사케 (Ft. Sugar Flow)
Download
Obrazek
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 30 mar 2010

wa~ Humming Urban Stereo <3
dzięki, Mauruś. ^u^
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 06 kwie 2010

LUCID FALL

genre: ballad, indie (wg mnie ;p)

Lucid Fall (2001)
Obrazek

Tracklist:
01. Bird
02. Landscape always
03. Through my downstream
04. Ginko Forest
05. You, left in my heart
06. Sunflower
07. Bird (ACOUSTIC)
08. TAKE 1
09. WHY DO I NEED FEET WHEN I HAVE WINGS TO FLY?
10. OUTRO

download

Oh, Love (2005)
Obrazek

Tracklist:
01 . 물이 되는 꿈
02 . 할머니의 마음은 바다처럼 넓어라
03 . 오, 사랑
04 . 삼청동
05 . 들꽃을 보라
06 . 그건 사랑이었지
07 . 이젠 더 이상 기다리지 않아도
08 . 꽃
09 . 보이나요?
10 . 사람들은 즐겁다.
11 . 몽유도원

download

Night at the Border (2005)
Obrazek

Tracklist:
01 . 마음은 노을이 되어 (Feat. 전제덕)
02 . 무지개
03 . 국경의 밤 (Feat. 김정범)
04 . 가을 인사 (Feat. 이적)
05 . 노래할게
06 . 빛
07 . 날개
08 . 바람, 어디에서 부는지
09 . Kid
10 . 라오스에서 온 편지 (Feat. My Aunt Mary)
11 . 사람이었네
12 . 당신 얼굴, 당신 얼굴 (Feat. 정수욱)

download

Les Miserable (2009)
Obrazek

Tracklist:
1 평범한 사람
2 걸어가자
3 레미제라블 Part 1
4 레미제라블 Part 2
5 벼꽃
6 고등어
7 그대 슬픔이 보일 때면
8 외톨이
9 그대는 나즈막히
10 알고있어요
11 문수의 비밀
12 유리정원
13 봄눈

download

poza tym pojawił się na:
Compilations: The Light of Songs, 2007
Soundtracks: Bus Stop, 2002
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 06 kwie 2010

to ja się poczęstuję~ ;D <3
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 kwie 2010

o, miałam tylko jeden, dziękować ^^

edit o widzę że miałam jednak dwa XP
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

dwa to nie cztery! ;P

humming urban stereo jest jak wczesna madonna albo coś, a nawet przez chwile skojarzyło mi sie z ghost busters o_O zuo XD
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
EwCzAkIs
Przyklejony do ekranu

Postautor: EwCzAkIs » 06 kwie 2010

Dobra za kazdym razem jak widze ten temat to robie wielkie oczy zastanawiajac sie co to :wink: musze w wolniej chwili to obczaic kurde bo zastanawiajace jest TO (pisze "to" bo nazwy tematu nie pamietam - za dluga xD )

k-indie starczy ^^
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 06 kwie 2010

O Lucid Fall ^^ Chociaż mam wszytskie albumy to nie mogłam sie zabrac za słuchanie tego pana bo jakoś... no nie wiem... za smętny jest? Ale ja kocham smęty wiec coś myślę jest tu nie tak xP Nieważne, trza nadrobić ;)

Acha - nie wszystkie oczywiście - ostatni album to wielka miłość <33333
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 kwie 2010

Nie działa mi myszka, nie mam pojęcia jak się zaznacza na tym płaskim, ale mam nadzieję, że każdy znajdzie odpowiedź na własny tekst ;p

Rikli: No Madonna ;D Ja kiedyś bardzo fazowałam na wczesną Madonnę i lata 80te więc <3

Ewczakis: bo widzisz kochana, koreańska muzyka to nie tylko pop podczas, którego płoniesz ze wstydu i zastanawiasz się czego ty właściwie słuchasz, gdzie twoje życie i Metalica słuchana w gimnazjum. Oczywiście żartuję, ale w sumie warto wiedzieć, że Korea to nie tylko kpopy. . .
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Maura pisze:Ewczakis: bo widzisz kochana, koreańska muzyka to nie tylko pop podczas, którego płoniesz ze wstydu i zastanawiasz się czego ty właściwie słuchasz, gdzie twoje życie i Metalica słuchana w gimnazjum. Oczywiście żartuję, ale w sumie warto wiedzieć, że Korea to nie tylko kpopy. . .

to jest sama święta prawda - tylko drukować i wieszać na ścianie, z wyboldowaniem "podczas którego płoniesz ze wstydu" :D
w gimnazjum słuchałam dimmu borgira ;( gdzie te czasy! XD

potrzebuje więcej nowego ;< ale lucid fall <3 last.fm jest magiczny, musze sie bliżej z nim zakumplować przy szukaniu muzyki :D
i ship boa with anyone

Wróć do „Muzyka”