Korean folk-indie-acidpop-softrock-electronic-jazz

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 20 mar 2009

Oh dziękuję za link, mi wyszukiwarka na z-degrees nie działa :<

Mi też nie działa - ale mam sposób - przeszukuję posta z dyskografią koreańską:) Akurat jeśli chodzi o Koreę to jest ok, bardzo dużo zespołów i jeszcze (chyba^^ bo nie pamietam) nie trafił mi się taki zespół którego by tam nie było. Ale chyba włąśnie Donawhale tam nie było... Z Chinami tez jest ok, najgorzej z Japonią - są tylko najbardziej znane zespoły.
Jedno jest pewne - poszerzyłam horyzonty i od ponad roku wpuszczam intensywnie w moje uszy wszelaką koreańską muzykę :D

Ja od czasu dołaczenia do forum słucham głównie koreańskiej muzyki ;) Od czasu do czasu odginam sie na chińską stronę... Za to porzuciłam trochę Japonie...
Koreańska muzyka totalnie mnie zaskakuje róznrodnoscią. Ale też tym że ludzie wykopuja te wszytskie świetne zespoły i promują w necie ;)
Tylko, że czasem mam niewielki przesyt i lubie wrócić do piosenek w których rozumiem słowa :):):)

Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 30 mar 2009

Mogę oficjalnie ogłosić, że jestem uzależniona od drugiej płyty MoT'a. No idealna pod każdym względem! Ahh~~ Cały weekend w uszach i aż się prosi by ściągnąć pierwszy album. ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 30 mar 2009

Yeeey ^^ <cieszy się ogromnie>
Cały weekend w uszach i aż się prosi by ściągnąć pierwszy album. ;]

Koniecznie:) Chociaz ja wolę drugi album odrobinę bardziej ale aż sobie z wrażenia wrzuciłam obie płyty do Winampa :) I chociaz nadal króluje u mnie Ibadi to Mot'a tak poprostu zwyczajnie nie da sie przestac słuchać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 30 mar 2009

I chociaz nadal króluje u mnie Ibadi to Mot'a tak poprostu zwyczajnie nie da sie przestac słuchać Smile

Ten koleś ma uzależniający głos. *.*

Ahh, i poprawka :D Ibadi też leciało przez cały weekend i jeszcze nowa płyta 8eight <- wszyscy zachwycają się teledyskiem z Sohee, a tymczasem oni wydali całkiem przyjemną muzykę, aż chyba rzucę się na poprzednie albumy. ^.^
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 30 mar 2009

ja jestem urzeczona ibadi :) śliczności *_*

mot i belle epoque strasznie mi się spodobało, więc się za to dogłębnie zabieram :D
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 31 mar 2009

chyba jestem bucem - nie moge ogarnąć degreesa i nigdzie nie moge zdobyć ani mota ani belle epoque ._. czy ktoś może mi to udostępnić? będę po stokroć wdzięczna ~~

ktoś słuchał flat 7? ciągle próbuje zarazić nowe osoby ^^
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 31 mar 2009

ktoś słuchał flat 7? ciągle próbuje zarazić nowe osoby ^^

Ja słuchałam :) I spodobało mi się :)
Już nawet płyte Lost in Blue upolowałam tylko musze znaleźć chwilkę czasu na wsłuchanie się. Bo nie lubie tak włączac sobie muzyki w tle bo przeważnie nie umiem wyłapac pełnego wyrazu i uroku ;) A ostatnio mam czas na sluchanie muzyki tylko w drodze do pracy - a ze jadę autkiem to zajmuje mi to ok 20 minut - zdecydowanie za mało zeby się wsłuchać :( Normalnie słuchałam muzyki wieczorami a raczej nocami a przez pracowanie zasypiam jak tylko przyłoże głowe do poduszki ;)

Ale w Flat7 spodobała mi się bardzo spodobała mi sie ta ich nierzeczywistość ;) Bardzo lubie taką muzykę :)

Co do z-deegres to niestety trzeba sie zarejstrować i bajzel mają na tym forum ;) Jeśli jednak nie masz problemów z MU lub Rapidem to postaram się dzisiaj podrzucić ci linki na PM. Albo jeśli nie znajdę to wrzucę ze swoejgo dysku na MF ^^
Niestety dopiero wieczorem - bo teraz idę do dentysty... brr
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 31 mar 2009

zazwyczaj ogarniam rapida i mu ;) wlasnie zarejestrowalam sie tam i nie moge sie dostać do podanego wczesniej linka... wszak bede wdzięczna za upload ^^
co do flat7 to świetnie ujęte - nierzeczywistość ;) dla mnie much water under the bridge kojarzy mi się z płynięciem łodzią w jakiejś jaskini, z latarnią w ręce... i takie tam ;P
właśnie przesłuchałam dzisiaj story of us ibadi i jest prawie tak śliczne jak songs for ophelia <3
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 01 kwie 2009

sory za posta pod postem, ale musze :D

Cloud Cuckoo Land - 하루

omfg, CUDO!!! <333
nie moge przestać tego słuchać **____** (porzuciłam nawet belle epoque i mota ^^'')

dziekuje za ten temat, serio, odkrywam tutaj takie cuda muzyczne, że mi się to nie śniło nawet :* ^_^
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 01 kwie 2009

Oj tak Cloud Cuckoo Land potrafi zaczarować. *.* Tylko ja się zastanawiam czemu taki fajny zespół spoczął na pierwszej płycie i właściwie słuch po nich zaginął...
Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 07 kwie 2009

Mam coś nowego ^^

Pierwszy zespół może spodobać się fanom Nell ;] Ja w każdym razie już mam lekką obsesję xP

Mary Story
Obrazek
Album można pobrać TU lub TU
Mary Story - 잊어야 한다
I jedna z moich ulubionych na żywo;]
Mary Story - 너 없인 행복할 수 없잖아

Szkoda tylko, że wydali jeden album i cisza...

Teraz będzie zespół Where the story ends znany w skrócie jako W (Tak to samo W z W&Whale <3) To jest taki electronic pop-rock. Na początku myślałam, że W&Whale to jeden band, tu wychodzą na dwie różne historie w podobnym klimacie ;]

Linki - klik :)
Obrazek Obrazek

Ten kawałek może być znany, zważywszy na nagromadzenie znanych kumpli z tej samej wytwórni. xP
Where The Story Ends - Shocking Pink Rose feat.Clazziquai, Loveholic, and Yi Sung Yol.
Where The Story Ends - Everybody Wants You

A na koniec kolejna perełka, z którą zamierzam się głębiej dotrzeć^^^ Znam AŻ dwie piosenki XP Jak na razie szukam płyty z taką okładką :D Widział ktoś? edit. YES yes! znalazłam! Nie ma to jak google XPP
The Black Skirts – powstało w Nowym Yorku i jak to dramabeans napisała jest ogromna szansa, że słuchając ich kawałków można pomylić ich z jakąś angielską kapelą. Pierwotna kapela rozpadła się, a wokalista wrócił do Korei gdzie panowie zebrali się na nowo ^^

Album =>klik
Obrazek

The Black Skirts – Tangled Kto by pomyślał, że to koreańska kapela? :D Uwielbiam tą piosenkę ^^
The Black Skirts - 좋아해줘 Totalne wariactwo ^^ Przypomina mi Dandy Warhols <3
O i wygląda na to, że byli w Lee Hana Peppermint show xP
The Black Skirts-Antifreeze

+ bonus
=>klik <3<3
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 07 kwie 2009

The Black Skirts – Tangled Kto by pomyślał, że to koreańska kapela? Very Happy Uwielbiam tą piosenkę ^^

z ciekawości zajrzałam... i faktycznie się zdziwiłam, brzmi jak jakiś Coldplay oO
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 07 kwie 2009

skąd te cuda bierzesz?
mary story super super *_*
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 07 kwie 2009

skąd te cuda bierzesz?

Bo jak słucham jakiejś piosenki na yt to wchodzę na wszystko co jest obok ^^ I tak żałuję, że nie wszystko znajduję....

edit
hah przesłuchałam The Black Skirts (właściwie cały czas słucham na zmianę z Mary Story) i jest naprawdę świetna. ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 07 kwie 2009

Mary Story znam juz od jakiegoś czasu ;) To chyba pierwszy rockowy album koreański jaki ściągnełam razem z Cherry Filter :) Ale nie slucham za często. Po pierwszym przesłuchaniu stwierdziałam ze trochę zbyt jednostajne sa ich piosenk,i a po za tym ciagle jestem na etapie poznawania i ciągle coś nowego słucham, więc zaniedbalam zespoły których słuchałam przed Erą Doki Doki ^^ Ale czas odświerzyć sobie listę piosenek na mp3.

A jeśli chodzi o Black Skirts:
Ich angielski faktycznie jest nienaganny :) Muzyka też. ALE!! Wokalista - ojej. Page-kun z Akihabara@Deep stanał mi przed oczami ^^
A od Tangled juz zdązyłam sie uzależnic ;););)

Jeśli chodzi o Where The Story Ends to z taką muzyką zawsze musze sie najpierw osłuchać. Ale teledyski mi sie podobają ^^
Obrazek

Wróć do „Muzyka”