Yuki Kajiura

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Yuki Kajiura

Post autor: Piżmak » 06 mar 2009

Powprowadzam troszkę inne klimaty, jako,że ostatnio bardzo interesuję sie nietypowymi polączeniami muzycznymi odświeżyłam moją półkę z anime i natknęłam się na kilka dobrych kawałków skomponowanych przez Yuki Kajiurę.

Kilka słów o tej pani:

Yuki Kajiura (梶浦由記 Kajiura Yuki, ur. 6 sierpnia 1965 w Tokio, Japonia) - japońska kompozytorka i producentka. Tworzyła ścieżki dźwiękowe do wielu serii anime, takich jak .hack//SIGN, Noir, Aquarian Age, Madlax, Mai-HiME, Mai-Otome, Tsubasa Chronicle i jednego z filmów Kimagure Orange Road (między innymi). Pomagała Toshihiko Sahashi przy Mobile Suit Gundam SEED oraz Mobile Suit Gundam SEED Destiny. Kajiura komponowała również dla gier z serii Xenosaga, a dokładniej muzykę do wstawek filmowych w Xenosaga II i całą ścieżkę dzwiękową Xenosaga III. Obecnie mieszka w Tokio.

Wśród cech charakterystycznych jej twórczości należy wymienić:

# Miks gatunków: Nie jest rzeczą zaskakującą słyszeć operowy styl z popowym brzmieniem. Dzięki ojcu Kajiury, który był fanem muzyki klasycznej, i jej największą inspiracją, jej ścieżki dźwiękowe posiadają równocześnie popowe i klasyczne motywy.

# Fortepian: Złożone osobiście wykonywane fortepianowe solówki.

# Tematy europejskie: Niektóre jej utwory posiadają styl europejski. Niektóre jej piosenki są napisane po niemiecku, hiszpańsku lub włosku.

# Chorały: Często można spotkać w piosenkach Kajiury chór wykonujący złowieszczą śpiewną intonacje (tak jako element pomocniczy jak również główny wątek jej piosenek) przez niektórych określany jako 'Kajiuran'. [3] Chorały Yamanii w piosence nowhere z MADLAXa jest tego dobrym przykładem.

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 06 mar 2009

Bardzo lubię jej twórczość, choć znam jej tylko wycinek. Bardzo podobała mi się ścieżka dźwiękową z Noir.
Chętnie ściągnęłabym nieco więcej jej utworów.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 06 mar 2009

Piżmak, proszę o więcej tej pani :D:D
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 07 mar 2009

kochane dziewczynki jeśli wam się podoba twórczość tej pani,. to polecam taką stronkę jak :http://gendou.com/amusic/

trzeba się na niej oczywiście zarejestrować i znajdziecie wszystko czego wam trzeba - są praktycznie wszystkie ściezki dzwiękowe do anime. Jak juz się zanurzycie w otchłani twórczości - to piszcie jak wrażenia:)
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 14 mar 2009

kocham ją prawie tak bardzo jak yoko kanno <3 to, co ona tworzy, to jest kosmiczna genialność wg mnie, w jednej piosence można znaleźć czasami wszystko. a smyczkowe solówki... najpiękniejsze <3
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 14 mar 2009

Zgadzam sie z tobą w stu procentach Rikli:)Dlatego tez nie mogłam si e oprzec by załozyc ten temat:)

Odnosnie smyczkowych solówek polecam taka oto pioseneczkę:
http://www.4shared.com/file/92926560/f1 ... -_Mai.html
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 14 mar 2009

właśnie sobie przypomniałam swoje największe marzenie :D chodźmi i o koncert na żywo w filharmonii. imaginujecie to sobie? chyba bym oszalała ze szczęścia, wrażenia, ilości emocji... ech *__* samo wyobrażenie tego, przy słuchaniu niektórych kawałków sprawia, że przechodzą mnie ciarki ^^
co do solówek szmyczkowych jeszcze: ta z canta per me i z yasashii yoake - OMG, kocham!!!

och, a mai jest śliczne! chyba mi umknłą ten kawałek przy ogromnej ilości muzyki z przeróżnych hacków :D
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 15 mar 2009

Takie nagromadzenie emocji mogłoby sie okazać trochę szkodliwe...a jakby ci serce nie wytrzymało? I pufnęłabyś w tej filharmonii? W Łodzi jest piękna filharmonia - jak studiowałam to ją juz kończyli - tam bym z chęcią posłuchała pani kajiury. A tutaj kawałek o którym wcześniej była mowa, a który ci się tak podoba( ten drugi juz mi sie nie chce uploadowac z racji na pozna porę)
canta per me z wokalem: http://www.4shared.com/file/92946778/6a ... er_Me.html
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 15 mar 2009

oj pewnie bym pofrunęła :D

dopiero teraz przypomniałam sobie, że przecież jest nowy projekt tej pani, a mianowicie kalafina. jak dla mnie - cudo *_* szczególnie piosenka oblivious. i znowu - kto nie zna niech się za to zabiera :D

http://www.4shared.com/file/93006220/6b ... _moon.html
świetny kawałek *_*

http://www.4shared.com/file/93011756/6b ... vious.html
i kalafina :)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 15 mar 2009

Tak za pamięci ,żeby innym przybliżyć z czym sie je Kalafinę:)
Kalafina to japoński zespół stworzonym przez kompozytorkę Yuki Kajiura w 2007 głównie po to, aby tworzyć muzykę do anime Kara no Kyoukai. Zespół zadebiutował w styczniu 2008 z dwoma pierwotnymi członkiniami projektu Yuki Kajiura’s FictionJunction, Wakana Ootaki i Keiko Kubota. W maju 2008 doszły kolejne dwie wokalistki Maya i Hikaru, decydująco zatwierdzając ostateczny skład Kalafina.
Ich pierwszy studyjny album nosi nazwę Seventh heaven i znajdziemy na nim 14 pioseneczek, w tym Oblivious juz wcześniej zapodane przez Rikli.
Mnie spodobał się Sprinter w ich wydaniu:)
http://www.4shared.com/file/63020828/ee ... r.html?s=1

zapomniałam o Lacrymosie - proszę bardzo: http://www.4shared.com/file/90234227/64 ... e.html?s=1

Pojawiła sie następna pioseneczka, której słucha się dość przyjemnie, chociaż długo się rozkręca. Załączam linka do całego albumu:

http://www.4shared.com/file/90652503/65 ... n.html?s=1

Pioseneczki tytuł brzmi tak samo jak tytuł albumu.
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 24 mar 2009

sprinter jest super :D

właśnie dzisiaj, zupełnie przypadkiem, weszłam na ytb i wpisałam, nie spodziewając się nawet w 1%, że coś znajdę, "kalafina live"
.
.
.
i doznałam szoku, bo jak się okazuje, live był i do tego PRZECUDOWNY.
wszystkie panie śpiewają jakby to było cd-version, a i że to live, to jest nawet jeszcze lepsze

oblivious

aria

you turn it into light

scar

słuchać koniecznie!
chciałabym jeszcze usłyszeć sprinter właśnie ~~
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 25 mar 2009

Rikli przesłuchałaś cały album Kalafiny? Co o nim sądzisz?Lepsza sama Yuki Kajiura czy kwintet? Znalazłam na stronie wikipedii,że w sumie zespół posiada cztery wokale i z tych wokali - Maya i Hikaru zostały wyłonione( bo inaczej nie można powiedzieć jak sie konkuruje z 30 tysiącami chętnych ) przez sony music Japan i właśnie Yuki Kajiurę.

Wystepy na zywo faktycznie wywolują emocje. Wszycy wykonawcy powinni prezentować tak wysoką formę na występach na zywo co Kalafina:)
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 25 mar 2009

całej jeszcze nie słuchałam, dopiero co się do niej dobrałam ;) ale wszystkie kawałki, które do tej pory słyszałam podobały mi się strasznie.
czy kalafina lepsza? staram się trszokę oddzielić YK, bo bądź co bądź widać zmianę w stylu. słyszałam głosy, że właśnie YK stała się troszkę monotonna i myślę, że kalafina wyszła jej tylko i wyłacznie na dobre :) YK zawsze będę kochać, szczególnie ulubione kawałki, ale kalfina to strzał w dziesiątkę i czasami podoba mi się jeszcze bardziej :D oblivious i sprinter to mistrzostwo moim zdaniem i nie wiedziałam, że na żywo może to brzmieć tak genialnie *_* i też czytałam o tych przesłuchaniach - wow. wszystkie cztery panie mają strasznie podobne wokale i raczje trudno mi powiedzieć co która śpiewa :D ale to też daje fajny efekt, bo głosy zgrywają się idealnie, a ile tam chórków, drugich głosów i innych cudów jest, co dla mnie, przy małym "chóralnym" skrzywieniu, jest jak polewa na torcie (czy jak to się tam mówi XD)

podsumowując - jestem na tak ;D

i zabieram się za słuchanie całości oczywiście!
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 11 lip 2009

czy ktoś ma jej live'a? bo ok, jest na ytb, ale nie mogę się doszukać torrenta ani nic, bo chciałabym mieć to jakoś w dvd żeby to oglądać na telewizorze i w góle.. no MIEĆ to.
anyone? ;_;
Awatar użytkownika
Greta
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Greta » 15 lis 2009

rikli pisze:wszystkie cztery panie mają strasznie podobne wokale i raczje trudno mi powiedzieć co która śpiewa
To chyba ostatnia wypowiedź o Kalafinie, jaką oczekiwałam zobaczyć Oo' Ich głosy są bardzo, bardzo różne. Keiko ma bardzo głęboki, niepowtarzalny alt, Wakana mocny, lekko nosowy sopran, a Hikaru dość słodki sopranik :P Jedynie Mayę mi trochę trudno odróżnić od Hikaru... ale jej nie ma praktycznie gdzie odróżniać.

No to ja może update'a ogólnego apropo Kalafiny zapodam ;)
Maya odeszła z zespołu w maju bieżącego roku z powodu studiów. Nie wiem, jak dokładnie z nią było, bo jedyny teledysk, w którym występuje, to Sprinter, a w czasie jej członkostwa w zespole zostały wydane jeszcze dwa single, Fairytale i Lacrimosa... trza będzie poszukać info, bo to dziwne. Nie mam pojęcia, czy ona w ogóle tam śpiewała... na okładce albumu Seventh Heaven też jej nie ma _^_

Dalsze newsy: w lipcu została wydana Storia [zapraszam: tu], bardzo przyjemna piosenka, no i B-Side: Lirica jest śliczna <3
A zaledwie 2 tygodnie temu, czyli 28 października, wyszedł singiel zatytułowany "progressive" - najpierw kojarzył mi się z Love Come Down, następnie z Mata Kaze ga Tsuyokunatta, a teraz twierdzę, że jest podobny do Oblivious. W każdym razie, jest w stylu tych trzech, ma bardzo chwytliwą melodię, genialną okładkę i piękną grę świateł w teledysku [i przepiękną Keiko!]: tu znajdziecie. Zakochałam się w tym teledysku, po prostu sie zakochałam <3 No i tekst, który trafił do mojego podpisu.

Zapraszam na oficjalną stronę zespołu: http://www.sonymusic.co.jp/Music/Info/kalafina/ , w związku z wydaniem Progressive mają przepiękną nową szatę graficzną <3 Keiko mnie po prostu powala tam *__* I w teledysku tak samo.

Co do DVD - mam w dość dziwnym formacie DVD z Seventh Heaven... Ściągnęłam stąd, ale z tego co patrzyłam to dość sporo tego można znaleźć w necie :) Co do innych koncertów - nie mam pojęcia.

A tak w ogóle to...
Obrazek
Zapowiada się cudny koncert <3

Yyy... wiem, co jeszcze chciałam :P Ulubione piosenki.
Sprinter
Lacrimosa
Aria
ta trójka to zdecydowanie moi faworyci <3

A jeśli chodzi o inne twory Kajiury-sensei... live You Are My Love z koncertu z lipca 2008 @.@ aż mnie dreszcz przeszedł, jak usłyszałam <3 No i Hoseki, również z tego koncertu - Keiko dużo lepiej prezentuje się w tej piosence niż Marina.
ODPOWIEDZ