Ibadi

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Ibadi

Post autor: daydreamer4 » 20 mar 2009

Chcialam tu dorzucić album, który ostatnio kompletnie zdobył moje serce. Słuchałam go po raz pierwszy w drodze do pracy i tak sie zasłuchałam, że o mały włos przegapiłabym przecznicę w którą musze zjechać^^.
Zespół nazywa się Ibadi i jest pobocznym projetkem Ho Ran z Clazziquai. Podchodziłam do niego dość sceptycznie ponieważ nie wszytskie utwory Clazziquai od razu przypadły mi do gustu ale skusiłam sie ze względu na tytuł. Jest to ich drugi album a własciwie pierwszy minialbum. Tego poprzedniego jeszcze nawet nie słuchałam, ponieważ zupełnie utonęłam w zaledwie 6 utowrach z tej płyty.
Nie użyłam slowa 'utonełam' przypadkowo bo płyta nosi tytul SONGS FOR OPHELIA ;)

Obrazek
Niestety wszytskie linki do YT się potraciły - ostał sie tylko jeden.
Secret Waltz
Ale tutaj mozna sciągnąć całość => klik

Płyta moim zdaniem jest niesamowita. A głos Ho Ran uspokaja i otula ze wszystkich stron. Wsłuchiwanie sie w słuchawkach jest jak najbardziej wskazane :) Pierwsze utwory są optymistyczne i wesołe a następnie kolejno przechodzą w bardziej smutny i przejmujący klimat. A tytułowa Ophelia jest poprostu przepiękna... i jakby nie z tego świata. Ma sie wrażenie jakby wszystko zamierało w bezruchu, nawet czas na chwilę sie zatrzymywał i zadumał sie nad losem biednej Ofelii. Któregoś dnia wybrałam się z psem na spacer, z ta płyta w słuchawkach. Doszłam do Ofelii i zaczął padać śnieg... Stanęlam i zaczełam wpatrywac sie w wirujące płatki... Moze to smieszne ale z ta muzyką to było kompletnie surrealistyczne przeżycie ^^
Ostatnia piosenka jest już bardziej współczesna i jak mówi tekst (po części angielski, ha :D) jest jak powrót do rzeczywistości ;)
Krótko mówiąc bardzo polecam :D choć taka muzyka chyba nie wszystkich poruszy tak jak mnie :)
Właściwie płyta nie wpisuje sie w żaden z gatunków. Są to utowry instrumentalne, głównie fortepianowe, na pierwsze skojarzenie przypomnialy najbardziej chyba Turnaua (któego swoja drogą uwielbiam ;)). Klimatem przypominają mi też poezję śpiewaną.

Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 24 mar 2009

Zasysnęłam i przesłuchałam. Wydaje mi sie ,że nie powinnam słuchać tej płyty siedząc przed komputerem, ponieważ nie poczułam nic specjalnego. Myślę ,że tak jak ty powinnam wziąść psiaka mojej babci (jako że swojego brak) , z kotem raczej pochodzone i przesłuchać ją na zewnątrz , gdzie można odciąć sie od świata zewnętrznego niewidzialną barierą muzyczną:)
Plyta w każdym razie przyjemna dla ucha, ale w określonych warunkach:)
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 24 mar 2009

Chociaż nie spodziwałam sie jakiś okrzyków entuzjazmu na temat tej płyty to i tak bardzi się cieszę że jednak się skusiłaś ;) Być może jesli poświęcisz jej jeszcze trochę więcej uwagi to też cię ujmie tak jak mnie. Przez tą lekką formę nie łatwo od razu skupić sie i wyłapać wszyskie atuty tych utworów. Szybko wpadaja poprostu w tło ale jako takie wlasnie tło też nie przeszkadzają ... :)
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 24 mar 2009

ja właśnie przesłuchałam ten kawałek z ytb i muśze przyznać, że bardzo mnie to zainteresowało, piosenka jest prześliczna. zaraz zabieram się za zasysanie albumu ;) bardzo prawdopodobne, że mi się spodoba :D
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 24 mar 2009

Jakaś telepatia ^.^
O Ibadi słyszałam w zeszłym roku, ale jakoś nigdy nie było okazji posłuchać. ^

Na początek zafascynowała mnie okładka i tytuł. Włączyłam sobie wczoraj wieczorem i ojej. Jakie fajne xP Takie ni kołysanki, ani walczyki zwłaszcza Spring Waltz z udziałem mojego idola (dosłownie) Lee Seung Chula <3 Głos Horan jest unikatowy, gdziekolwiek ją słyszymy. ;] Mi też poezja śpiewana momentami przychodzi na myśl. ^.^

Chciałabym tą już płytę (bo oni chyba drugą wydali, nie?) Ibadi znaleźć, ale jakoś bez skutku....
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 24 mar 2009

Jakaś telepatia ^.^
A nie mówiłam ;)

Co do drugiej tzn. pierwszej plyty to mam ja nawet na dysku. Przesłuchalam tylko po krótce i na razie mogę powiedzieć tylko tyle ze jest bardziej balladowa bo za chwilę wróciłam spowrotem do Ofelii. Jeszcze chyba duzo czasu upłynie zanim otrząsne sie z tego oczarowania :)
Tylko też nie pamietam skąd zdobyłam ta pierwszą płytę. Podejrzewam ze stąd:
http://community.livejournal.com/yongwonhi/ jak większosć moich róznych innych skarbów.
Trzeba chyba dołaczyć do nich zeby móc zobaczyć wszystkie posty :)
Aha, pierwsza plyta nosi tytul "Story of Us"
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 24 mar 2009

ok, link skasowany, ale ten, weszłam na 4shared.com, wpisałam ibadi i wyskoczyło :D także czasem warto tam poszukać :)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 24 mar 2009

rikli, dzięki ^^ Ratujesz mi wieczór. ^^

(tylko najlepiej wykasuj niedługo tego linka, albo jakoś go schowaj, zamaskuj xP bo u nas bezpośrednie linki są trochę... nie bardzo :) w sumie i dobrze)

edit 26.03.2009

Osłuchałam się z płytą, teraz czas na werdykt....
Otóż po tym co zrobił Alex, nie spodziewałam się, że Clazziquai zaskoczy mnie czymś jeszcze milszym. Ale tak! Ta długogrająca płytka Ibadi jest cudowna! Słucham jej, no bez przerwy właściwie i sama przyjemność dla uszu. ^^ Zdziwiłam się trochę, że parę kawałków już nawet miałam na kompie. ^.^ Horan ma cudowny głos. Momentami myślę, że jest taką mieszanką cudownej Kim Yoony z Jaurim i Ji Sun, z domieszką takiego czegoś charakterystycznego, bardzo kobiecego w głosie. I ta gitarka czasami przypomina mi o Jasonie Mrazie ^^

Zdecydowanie polecam ;]
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 10 maja 2009

Ojej obejrzałam właśnie teledysk do Spring Waltz i strasznie podoba mi się ta historia. Taka prosta... I to zakończenie :D
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 10 maja 2009

Właśnie zauwazyłam ze wszytski linki już wygasły - więc podrzucam tutaj linka ;)
Aha ;) No i piosenka ma tytuł Secret Waltz :) Ale sama skojarzyłam to dopiero przy poszukiwaniu teledysku :P:P:P
[MV] Ibadi - Secret Waltz
Co prawda chyba mam jakiś zanik umyslu bo nie zrozumiałam tego teladysku... -.--- Czy ta pani na końcu to Ho Ran?? Nie, no chyba nie...

I tak bonusowo z pierwszej płyty Ibadi moja ulubiona piosenka ^^
[MV] Ibadi - "Neverending Story"
A tytuł to mi się z tym starym starym filmem skojarzył ^^ Aż sie bałam czy to czasem nie będzie cover tej piosenki Limahla :P:P Chociaz tak naprawde to uwielbiam ten film :P A książkę czytalam nawet 2 razy ;)
A piosenka jest cudowna... Przypomina mi leniwe popołudnia, które spędzałam u moich dziadków i słońce prześwitujące przez firanki ^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Aha Wink No i piosenka ma tytuł Secret Waltz Smile
Hah, wiem wiem. Tylko ja ciągle Spring Waltz i Spring Waltz- > za dużo tej dramy w moim życiu xP
Aha Wink No i piosenka ma tytuł Secret Waltz Smile
Nie no, co ty xP Horan ładniejsza jest^^
I tak bonusowo z pierwszej płyty Ibadi moja ulubiona piosenka ^^
Ja właściwie nie wiem którą lubię najbardziej. Najlepiej jak lecą wszystkie po kolei ;)
A tytuł to mi się z tym starym starym filmem skojarzył ^^
O masz, bałam się tego psa XPPP
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 10 maja 2009

nevernding story jest super *-*

w ogóle nadal pałam wielką miłością do tej kapeli. nie słuchałam kawałek czasu, pare dni temu wpakowałam do winampa songs for ophelia... i "zakochałam się na nowo" :D
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Nie no, co ty xP Horan ładniejsza jest^^
No właśnie ^^ Ale tak mnie ten teledysk zakręcił ;)
O masz, bałam się tego psa XPPP
Tego dużego białego?? To smok był ;P;P;P I to Smok Szczęścia ^^ Ja go uwielbiałam ;) A moze chodzi Ci o tego dużego czarnego?? Ja byłam na tym filmie w kinie (jak bylam mała) i na scenie kiedy zaatakował Atreju to schowałam sie pod fotel ;););)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Teraz to ja się schowałam pod fotel xPPPPPPPPPPPP
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Teraz to ja się schowałam pod fotel xPPPPPPPPPPPP
Aaa Maura oszczędź mi dzisiaj mój mózg ^^ Dlaczego się chowasz pod fotel ?? Przeciez napisałam ze wielbę ten film ^^

Kurcze... trochę offtop....
ODPOWIEDZ