Ikimonogakari

azjatycka oczywiście
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Ikimonogakari

Post autor: Piżmak » 31 mar 2009

Ikimono Gakari to pop-rockowe trio, w skład którego wchodzi młoda wokalistka oraz dwójka niewiele od niej starszych muzyków. Ich muzyka jest lekka i przyjemna do słuchania, a wokal Kiyoe choć brzmi młodzieńczo jest dojrzały i mocny.

Zespół powstał w roku 1999, zadebiutował jednak dopiero 4 lata później, a w 2006 roku przeszedł na major, podpisując kontrakt z EPIC RECORDS JAPAN, należącym do Sony Music.

Ich debut major, singiel 'SAKURA', ukazał się w połowie marca 2006 osiągając spory sukces - na liście Oricon utrzymywał się przez 16 tygodni. Doświadczeni jako muzycy sceniczni dzięki licznym koncertom w okresie indies, Ikimono-gakari zdecydowali się zagrać darmowy koncert w parku w swoim rodzinnym mieście, na który przyszło ponad 2000 ludzi.

Jeszcze zanim przeminął sukces pierwszego singla do sprzedaży trafił drugi - 'HANABI'. Aby uczcić premierę nowej płyty zespół zorganizował kolejny darmowy koncert, na którym tym razem zgromadziło się 5000 widzów. 'HANABI' radził sobie równie dobrze na listach przebojów co jego poprzednik, osiągnął 5 pozycję na liście Oricon. Zapewne pomógł mu fakt, iż tytułowy utwór z singla wykorzystany był jako opening anime BLEACH.

Perełki:

1) Sakura -

2) Hanabi -

3) Kira Kira Train -

Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontakt:

Post autor: mootyl » 31 mar 2009

wow... post o tym cudownym zespole...

pamiętam jak kochałem się w ich piosenkach, gdy jeszcze nie byłem zdecydowany czy bardziej kocham Koreę, czy Japonię^^

obstałem przy tym pierwszym... ale ostatnio wzięło mnie na sentyment i sprawdziłem nowe dokonania tego zespołu. Wciąż tworzą to samo...

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontakt:

Post autor: rikli » 01 kwie 2009

wiedziałam, że skądś to znam - bleach ;D

całkiem przyjemne, tylko w hanabi strasznie mnie wkurzała ta harmonijka czy cokolwiek tam gra tak wkurzająco w tle ;P
ale bardzo mi się wokal podoba *_* całkiem nietypowy

"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 01 kwie 2009

Fakt harmonijki troszkę za duzo - tu masz calkowita racje, ale w wczesniejszych jej piosenkach jest jej mniej i mozna smialo wczuc sie w przyjemny dla ucha glos. Bleach pelna geba:) ja w ogole zauwazylam ze wiekszosc muzyki jaka zapodaje na tym forum to w anime jest uzyte:)

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontakt:

no bo nie oszukujmy się - w anime zapodają dobrą muzykę ;>
kurde, muszę przebadać inne piosenki, bo, serio, wokal przepyszny ^^

edit
sakura jest śliczne *_*

"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 01 kwie 2009

jak bedziesz chciala cos innego to moge na share wrzucic i wtedy przesluchasz sobie kilka wiecej. Tez nie mam duzo, ale niektore sa naprade ladne:)

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontakt:

chetnie, chcetnie, jesli to nie problem :))

i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontakt:

Post autor: rikli » 02 kwie 2009

spoko, spoko, i tak wieeelkie dzięki :)

i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontakt:

Post autor: daydreamer4 » 02 kwie 2009

jutro kolejne bo mi sie juz oczy kleja. pora spac, bo jutro praca czeka:)

Będzie offtop :) ale chyba dobrze mi sie wydawalo ze wyczytałam na Bof-ach ze pracujesz już :) Heh to gratulacje :) Tak mnie natchneło zeby napisać bo znam ten ból ^^

Ale nie będzie offtop całkowity bo przesluchałam sobie Hanabi i spodobało mi sie :) I powiem wam ze zwłaszcza te harmonijki mnie ujęły:) Troszkę (a nawet bardzo) podpadło mi pod ska - które kocham ;) Więc planuję zapoznac sie z nimi lepiej :)
Dzięki za linki :D

EDIT:
Bleach pelna geba:) ja w ogole zauwazylam ze wiekszosc muzyki jaka zapodaje na tym forum to w anime jest uzyte:)

Serio?? To ja naprawde antyanimowa jestem... albo za bardzo zkoreanizowana ^^

Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 04 kwie 2009

jak offtopowo to ja też troszke odejde od tematu. Tak zaczelam kolejna prace - i nie chce mi sie wstawac z rana do tych parszywych cyferek, vatow i innych ksiag rachunkowych. czarna magia podana na bialych kartkach:) ale dzieki za gratulacje -dzieki nim bede pracowala wydajniej. Dzis postaram sie ejszcze cos wrzucuc do sluchania:)

I mamy kolejne świeże bułeczki - szału nie jak w przypadku poprzednich, ale warto o nich wspomnieć . Singiel "Nostalgia" pojawi sie w marcu a póki co możemy usłyszeć dwie pioseneczki wchodzące w skład new stuff:)

1) http://www.youtube.com/watch?v=XfeXGrYsB-g

2) http://www.youtube.com/watch?v=Kr1FccXJTeo

Dodam tylko, że utworki te będą wykorzystane w ekranizacji live-action znanego filmu animowanego pt. "Toki wo Kakeru Shoujo".
Ostatnio zmieniony 05 cze 2011 przez Snake, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: niedozwolone, nieaktywne linki

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontakt:

Post autor: Maura » 13 mar 2010

No więc ja mam chyba naprawdę niezłą gorączkę bo coś mnie palnęło i oglądam sobie 4 sezon polskiej edycji You Can Dance. I tak przyszła taka dziewczyna ze swoim 'tańcem na łące' jak to ktoś określił i właśnie jako podkład wykorzystała piosenkę tego zespołu. Biedna, zlana została totalnie (za taniec znaczy się ) xD No to taka ciekawostka na dobranoc. xP

Obrazek
ODPOWIEDZ