Bump of Chicken

azjatycka oczywiście
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontakt:

Bump of Chicken

Post autor: margot. » 02 wrz 2009

Bump of Chicken バンプ・オブ・チキン 

Obrazek

Bump of Chicken zostało stworzone przez gimnazjalistów, którzy postanowili założyć zespół i zmienić historię muzyki rockowej, którą zna świat.
Członkowie Bump of Chicken poznali się w gimnazjum West Usai i w 1994 roku zdecydowali się założyć zespół mając zaledwie czternaście lat. Wokalista Motoo Fujiwara stworzył zespół z przyjaciółmi, których znał od dzieciństwa, czyli z Hiroaki Masukawa (gitara), Yoshifumi Naoki (bas) oraz Hideo Masu (perkusja). Ich ciężka praca wkrótce się opłaciła i w 1995 roku zespół wystąpił na szkolnym festiwalu, grając covery The Beatles. Nie minęło dużo czasu, a zespół zaczął tworzyć swoje własne kompozycje i tak na prawdę wtedy Bump of Chicken rozpoczęli działalność.
Bump of Chicken tworzą różne piosenki od ballad miłosnych po ostrzejsze rockowe kawałki, co zapewniło im wielu fanów. Mimo, że ich brzmienie wydaje się przestarzałe, to niewątpliwie zespół tworzy swój własny unikalny styl, na który wpływ miała europejska legenda The Beatles.

Członkowie:
Fujiwara Motoo
Obrazek
Moto Fujiwara jest kompozytorem, twórcą słów do piosenek, gitarzystą i wokalistą, jak również i w pewnym sensie liderem zespołu. Większość tekstów piosenek jest właśnie jego dziełem, ponadto narysował okładkę do płyt "The Living Dead" i "Yggdrasil". Urodzony 12 kwietnia 1979, grupa krwi 0. Lubi: prać, jeść kurczaki, grać na harmonijce, nie lubi: ostrych potraw. Ma słaby wzrok. W chwili obecnej jest jedynym członkiem zespołu, który stworzył solowy album zatytułowany "Songs for Tales of the Abyss", który składa się m.in. z piosenki Karma i instrumentalnych wersji utworów z gry Tales of the Abyss.

Masukawa Hiroaki
Obrazek
Masukawa Hiroaki jest gitarzystą zespołu i twórcą tekstów do bonusowych, zazwyczaj żartobliwych piosenek do singli. Urodzony 20 grudnia 1979, grupa krwi A, leworęczny. Uważany przez siebie i innych jako nieśmiały i pesymistyczny. Lubi: anime, gry. Ma różne pseudonimy - "Hiro", "Hose" i "Nikke".

Naoi Yoshifumi
Obrazek
Naoi Yoshifumi jest basistą zespołu. Urodzony 9 października 1979, grupa krwi A. Uważa siebie za otaku anime i gier, oraz za rzadkiego geniusza. Lubi - fotografię, rysowanie (nawet wydał własny artbook i pomagał przy tworzeniu okładek do płyt i singli). Jego ksywa to "Chama" (końcówka od słowa "Obotchama" - zwrot do syna z bogatej rodziny)

Masu Hideo
Obrazek
Masu Hideo jest perkusistą zespołu. Urodzony 10 sierpnia 1979, grupa krwi A. Uważa siebie za introwertyka. Ma dobry wzrok, nie umie zbyt dobrze kanji. Lubi różnego rodzaju wypady z domu, często miewa bóle głowy.

Dyskografia:
Albumy:
FLAME VEIN (1999)
THE LIVING DEAD (2000)
jupiter (2002)
THE LIVING DEAD (2004)
FLAME VEIN+1 (2004)
Yggdrasil (2004)
SONG FOR TALES OF THE ABYSS (pierwszy solowy album Motoo Fujiwara) (2006)
Orbital Period (2007)
Present from you (2008)
Cosmonaut (2010)

Teledyski:
Mayday
http://www.youtube.com/watch?v=GnAhE-IIQvI
Sharin no uta
http://www.youtube.com/watch?v=Zp6TSBFOZog

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 02 wrz 2009

Ach, normalnie jeden z moich ulubionych zespolow^^ I same dobre wspomnienia - kumpel mial zespol, ktory zajmowal sie glownie graniem ich utworow, a tenze wlasnie kumpel akurat spiewal - wiec zawsze na karaoke byl zestaw ich piosenek :D

W ogole, moja ukochana plyta to Living Dead, a piosenek
Lamp -> http://www.youtube.com/watch?v=4X9qeqryd28
K -> http://www.youtube.com/watch?v=EvKpeZAhFro
to moglabym sluchac w kolko <3

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontakt:

Post autor: rikli » 02 wrz 2009

brzmi zacnie, jak zobaczyłam tytuł "karma" to od razu mi się spodobało XD

zabawne, taki rok, a wokalista ma dość delikatny i miły głos :D

"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontakt:

Właśnie rikli cały w nich urok, że śpiewają łagodnego rocka ^^

Ja najbardziej lubię albumy Yggdrasil i Orbital Period.

Kye. gdzie można poznać kumpli z zespołem? XDD ale ci się super trafiło, że grali japońską muzykę.

"Bin jip"
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 02 wrz 2009

Ehm, grali japonska muzyke bo byli Japonczykami?XD I byl to facet mojej jednej z najlepszych kumpeli ;p

A co do BoC jeszcze, jak dla mnie najwiekszy ich urok jest wlasnie w glosie wokalisty - bardzo specyficzny. I strasznie wciagajacy~

Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Post autor: Piżmak » 02 wrz 2009

PIOSENECZKA kARMA TO OPENING DO ANIME tales of the abyss:0 bardzo miło brzmi głos pana wokalisty i tak samo miło wpada w ucho - takie delikatne brzmienia zawsze mają swój urok i mozna ich słuchac praktycznie wszędzie:)

Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontakt:

kye.chwan pisze:Ehm, grali japonska muzyke bo byli Japonczykami?XD I byl to facet mojej jednej z najlepszych kumpeli ;p
~

ekch... a ja już się łudziłam, że takie rzeczy w Polsce są możliwe... -_- najwidoczniej nie XD

właśnie ostatnio szukałam do ściągnięcia ich jakiś koncert i nic nie znalazłam... szkoda :(

Teledysk z Maki Horikitą i BoC są w mundurkach ^^
Namida no Furusato
http://www.youtube.com/watch?v=_FQvmqhZdLE

"Bin jip"
Awatar użytkownika
Alera
Oglądam regularnie xD

Post autor: Alera » 30 lis 2009

Piżmak pisze:PIOSENECZKA kARMA TO OPENING DO ANIME tales of the abyss:0

Ja znam panów z BoCh tylko z tego jednego utworu, który bardzo mi się podoba co jest gwarancją że kiedyś sięgnę po więcej ;)

ODPOWIEDZ