Matryoshka

azjatycka oczywiście
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Matryoshka

Post autor: Azzel » 13 sty 2010

Ciekawa jestem czy ktokolwiek zna ów zespół, a dziwny on jest.... mój pierwszy topic muzyczny wiec o wyrozumiałość proszę xp

Obrazek

Zespół ten pochodzi z Tokyo, powstał w 2006 r., a tworzą go autor podkładów muzycznych Sen i wokalistka Calu. Za czasów gdy oboje byli w zespole Parachute Coats, jeden z ich fanów wydał w Holandii na winylu ich twórczość, która dobrze się tam przyjęła i tak powstał ten duet.
Zaledwie rok po utworzeniu owego zespołu otrzymali sponsoring ze strony Yamahy. Ich muzyka jest określana jako nowoczesna muzyka klasyczna, eksperymentalna, trochę z pogranicza ambientu, trip-hopu i innych gatunków.

Dyskografia:

Album – Demo
Gatunek – Ambient, Shoegaze / Post-rock influence, Glitch, Eectro, Piano
<z 2008r (?)>

01 – Matryoshka – Gentle Afternoon
02 – Matryoshka – Hallucinatory Halo
03 – Matryoshka – Monotonous Purgatory
04 – Matryoshka – Niedola
05 – Matryoshka – Oblivion

Album – Zatracenie

Data wydania – 2007

01 Sink Into the Sin 6:31
02 Slowsnow 4:39
03 Evening Gleam Between Clouds 5:33
04 Viridian 5:22
05 My Funeral Rehearsal 5:46
06 Tyrant’s Miniature Garden 7:20
07 Anesthetic 4:34
08 Ezekiel 5:30
09 Beyond 4:20
10 February Lifesaver 4:39
kto chce posłuchać proszę:p

Album – Coctura

Data wydania – 2009

01 Sink Into The Sin (Remixed By world’s end girlfriend)
02 My Funeral Rehearsal (Remixed By Goldmund)
03 Tyrant’s Miniature Garden (Vocals & Remixed By Tujiko Noriko)
04 Viridian (Crescent Version) Remixed By matryoshka Vocals By Yuko (from miimi)
05 Ezekiel (Remixed By Riow Arai)
06 Beyond (Remixed By Headphones Remote)
07 Slowsnow (Remixed By FORT WAYNE)
08 Evening Gleam Between Clouds (Gleamy Loop Version) Remixed By mondii
09 Anesthetic (Remixed By aus)
10 February Lifesaver (November Version) Remixed By matryoshka
rach ciach

Pierwszą podaną płytkę też mogę wrzucić jakby kogoś zainteresowało.

do obaczenia

No! Na koniec ode mnie parę słów! ;p Tak najogólniej - kto nie lubi smętów niech nie sprawdza nawet. Kto zna Sigur Ros - myślę że mogło by się bardzo spodobać bo to dokładnie te klimaty, dla mnie świetnie się to słucha - bardzo odprężająco xD Poza tym to co mnie na samym początku zafascynowało - to tytuł ich jednej płyty - pisze jak wół zespół z Japonii a ja widzę polski tytuł oO Jeszcze z nazwą bardziej rosyjskiego pochodzenia, o co chodzi nie mam pojęcia ;p

Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Post autor: akire » 13 sty 2010

yay, Azzel <3 to z jutjuba jest piękne *___* biorę płytę, na razie tą z 2007 zaraz, jej, ale fajnie. a śpiewają coś po japońsku w ogóle? jak tak, to umrę ze szczęścia ^^

(ja sigurów uwielbiam, a post-rocka słuchałam chyba przez rok non-stop, aż mi się przejadł ;p ej, znasz jeszcze jakieś fajne zespoły?)

Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 13 sty 2010

Jak cię ten klimat interesuje to znam znam^^ W wolniejszej chwili w takim razie zrobię tematy - -ostatnio mam fazę na ściąganie muzyki zamiast się uczenia to wynalazłam trochę ciekawej muzyki:] No a tą płytkę z 2007 właśnie chyba najbardziej lubię^^
Tak w ogóle to zastanawiałam się czy robić w ogóle jakieś tematy w tej działce czy to zainteresuje kogokolwiek, ale miło że choć jedna dusza się znalazła^^

Obrazek
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Post autor: akire » 13 sty 2010

ja jestem bardzo zainteresowana, prawdę mówiąc ciężko mi jakąś bardziej odpowiadającą moim zainteresowaniom japońską (czy tam azjatycką) muzykę znaleźć... więc chętnie przesłucham cokolwiek wrzucisz, a nuż mi się spodoba :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontakt:

Post autor: Maura » 04 lut 2010

Ściągnęłam sobie w końcu Zatracenie i że tak powiem trafiłaś XD Jak ja kocham takie smęty <3 Jako fanka Cocteau Twins nie mogę powiedzieć nie ^^

Ja też jestem jak najbardziej za nowymi tematami (albo jednym duuuużym ) ^^ Do zatracenia <3

Aha i pytanie techniczne -> w jakim języku oni śpiewają? bo ciężko jest mi się zorientować xP chyba że kolejny zespół wymyślił sobie własny język ^^

Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontakt:

Post autor: daydreamer4 » 09 lut 2010

Podoba mi się !!!!
Mozna sie całkeim wyłączyć. Mam wrażenie jakby czas się upłynnił albo jakbym go przesypywała tak sobie z reki do reki jak piasek... Strasznie lubię to uczucie przy słuchaniu muzyki. <33

Podobne trochę do world's end girlfriend. Masz może w planach temat o nich? Kilka jeszcze innych japońskich smętów mi sie pałęta po dysku tylko czasem ciezko mi sie zabrać jak mam w głowie pełno jakiś Bingeul Bingeul'ów czy Ring Ding Dong'ów XD

Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 09 lut 2010

oi zapomniałam Maurze odpisać - język - pierwsza piosenka to był angielski, później to za cholerę nie wiem oO
Podobne trochę do world's end girlfriend. Masz może w planach temat o nich?

huh, pamiętam ze miałam ściągać i w końcu nic nie zaciągnęłam ich oO Nadrobię to, mam chwilę wolną więc w końcu zrobię jakieś tematy i może jednak jakieś coś zbiorowe bo nie wiem czy mam siłę robić naście tematów bo jednak chyba uzbierało się trochę muzyki którą bym się chętnie podzieliła...

Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 09 lut 2010

Cud - miód. W dodatku w nastrój jakoś tak mi podpasowało. Siedzę w domu sama obłożona książkami ... cały świat się bawi i tańczy gdzieś tam, a mnie przy biurku wszyscy święci trzymają ... Teledysk też dobry ... Oj poszłoby się na koncert jakiś ... Więc ściągam i wracam do pisania ...

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Matryoshka

Post autor: Snake » 05 maja 2011

Trafiłem na zespół przez jakieś podobieństwa na last.fm, chyba do Spangle Call Lily Line i płyta "Zatracenie" jest rewelacyjna i bardzo równa, co jest ogromnie rzadko spotykane (i lepsza od best of SCLL)

Co się chwali, prawie cały album jest dostępny do ściągnięcia z lasta, za darmo, ponadto również cały demowy zestaw (który jednak jest zbyt monotematyczny w porównaniu do Zatracenia). W 2011 ma być premiera drugiego albumu : http://www.matryoshka.jp/noise.html" onclick="window.open(this.href);return false; , can't wait :lol:

Japoński zespół, śpiewany angielski, rosyjska nazwa zespołu i polski tytuł płyty :) Ciekawe.

Miałem zakładać wątek na doki, ale szukałem materiałów na google i trafiłem tutaj :P . Ciężko mi wskazać na najlepszą piosenkę, bo wszystkie mi się podobają, więc jeśli ktoś jeszcze chce się zapoznać to podaję linki

bezpośrednio do pobrania : http://www.last.fm/music/Matryoshka/Zatracenie" onclick="window.open(this.href);return false; (bez dwóch środkowych utworów ; można też pobierać z ich strony)

i parę utworów na YT : http://www.youtube.com/artist?a=4oVf-d_ ... ideo_title" onclick="window.open(this.href);return false; (ale jest więcej dostępnych)

10/10 dla albumu, i bardzo wysokie miejsce na mojej nieformalnej liście najlepszych albumów ;)

ODPOWIEDZ