Old Skool (kpop) xD

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Old Skool (kpop) xD

Post autor: mootyl » 21 lut 2010

Ostatnio często zdarza mi się przeszukiwać swoje archiwa w poszukiwaniu jakich smacznych, starych, mało znanych kpopowych piosenek, aby potem wsłuchać się w nie na nowo. Chyba, każdy z was miał kiedyś swoje ukochane piosenki, które wydawały mu się atrakcyjne tylko dla niego, albo po upływie czasu nikt ich już nie pamiętał? Po to zakładam ten temat, aby każdy mógł się pochwalić swoimi archiwami xD Ja wybrałem kilka piosenek na szybkiego starając się unikać POPULARNYCH tytułów, które każdy by mógł znać jak np. Son Ho-young i "My Heart's in heaven", które było przeogromnym hiciorem wakacji 2007 dla mnie :D
Tak więc mam nadzieję, że na mojej liście znajdziecie coś dla siebie i niedługo zobaczę wasze i poznam dzięki wam MNÓSTWO kpopowych tytułów, które powinienem znać, a nie znam :D ENJOY !

Wax - 여자는 사랑을 먹고 - HIT

Kocham tę piosenkę. Śliczna, emocjonalna i przede wszystkim mam z nią mnóstwo pięknych wspomnień *_* W dodatku dostajemy wraz z nią przyjemny teledysk z Kim Sun-ah z gorzkim zakończeniem jak to zawsze bywa w koreańskich MV :(

Eru - Manneguin HIT!

- piosenka z trzeciego albumu Eru "Returns". Pamiętam jak szalałem za nią, kiedy wykonywał ją w Music Bank ! Świetny głos i mam nadzieję, że już niedługo wróci z tego wojska i wyda coś równie dobrego. Miła dla ucha ballada z prze-świetnym wokalem.

Evan - Men are also helpless

Evan'owa piosenka z 2007r. Uwielbiam jego teksty i ekspresję w jego piosenkach. Zapewniam was, że to nie ostatni jego utwór na tej liście xD

Park Ki-young - I was sorry HIT!

Kiedyś już się chwaliłem tym odkryciem i moją obsesją z jesieni 2007 xD Naprawdę przecudowna piosenka *_*

Dear Cloud - Ice fortress

Starli bywalcy DOKI mogą pamiętać jak dawno, dawno temu założyłem o nich temat xD Uwielbiałem tę piosenkę, zapowiadał się naprawdę dobry pop-rockowy zespół, ale ucichło o nich po tym kawałku... a może niedoinformowany jestem? A w MV gościnnie występuję pan od Antique i Coffee Prince :)

Baek Ji-young - 눈물이 많은 이유

Jak wtedy słuchałem tej piosenki to nie wiedziałem, że to Baek Ji-young... szczerze to nie wiedziałem KIM ONA JEST xD Ale mimo wszystko świetny utwór !!

J - Just 10 days

Kolejna świetna ballada z bardzo drastycznym, smutnym i typowo koreańskim teledyskiem xD

Wheesung (휘성) - 다쳐도 좋아

Miało być bez OST'ów, ale tej piosenki nie uważam za OST bo nigdy tego filmu nie obejrzałem, a piosenka znajduje się także na płycie Wheesung'a. Uwielbiam ten kawałek i szkoda, że nie promował go normalnym teledyskiem.

Evan (Hosuk) ft Sol Flower - 울어도 괜찮아

Zapowiadałem i jest ! NAJLEPSZA piosenka EVEN'a. Naprawdę warto jej posłuchać bo to kawał świetnej muzyki... szczególnie końcowa część i popis wokalny ! POLECAM :D:D

KCM - Classic

Pomimo beznadziejnego teledysku to NAJLEPSZA piosenka KCM'a. *_*

Baek-chan & Lee Soo-young - What kind of love is this? HIT!

Zanim pojawiła się Baek Ji-young z Taec-yeon'em to tę dwójkę uważałem za najlepszy DUET *_* Przecudowne słowa, piosenka, teledysk, choreografia + występy w Music Bank z padającym śniegiem *_* Ahhh

Lee Ki-chan - Hope you're happy HIT!

COŻ TO BYŁ ZA HICIOR DLA MNIE *_* Szkoda, że promocja tej piosenki tak krótko trwała bo Ki-chan musiał śmigać do wojska. Uwielbiam ten song i MV!!!!

Son Dambi - Invisible Person

Ktoś się spodziewał, że ona się tutaj znajdzie? Ta piosenka Dambi wyszła jej chyba najlepiej... a była chyba najmniej popularną piosenką w jej wykonaniu. Śliczna nuta i niech ciekawscy poszukają sobie tłumaczenie bo WARTO !! xD

8eight - 3 piosenki
Za czasów, kiedy promowano ich jeszcze jako koreańskie Black Eyed Peas i kiedy jeszcze mało kto o nich wiedział. Uwielbiałem ich debiutancką piosenkę i nawet zakupiłem album xD Enjoy:
(1st single)
(2nd)
(2nd album 1st single)

Lee Da-hae - I love rock'n'roll

To dodaję tylko dla śmiechu xD Tak żeby sobie popatrzeć na inną stronę Lee Da-hae niż tą w "Chuno". Kto oglądał MKMF 2007 to wie o co chodzi :)

Haha - You're my destiny

Pamięta ktoś go ktoś z czasów jak prowadził Music Bank xD Naprawdę go lubiłem i aż żal mi było, że poszedł... DO WOJSKA xD Wszyscy do wojska... :D Ale ogólnie spoko piosenka :D

E.bul - Forever

Nie wiem dlaczego on nie stał się wtedy popularny. Taka dobra piosenka, gwiazdy w teledysku... hmm... Dzisiaj znamy go jako RUN i też nie jest popularny. Chłopak ma pecha, ale piosenki zawsze można posłuchać :)

H-eugene - Kiss me

Czy tylko ja kiedyś miałem fazę na tę piosenkę i uważałem, że jest zajebista? :D:D

Lena Park & Crown J - No Break MV

Kawał dobrej muzyki jak zawsze w przypadku Lenki :)

MEGA HIT! Park Ji Heon of V.O.S - Bogoshipeun Naren

CÓŻ TO BYŁ ZA HIT !! Kochałem tę piosenkę cąłym swoim sercem i słuchałem jej z milion razy... czasem nawet cały dzień. Nie ma to jak początki Music Bank :D

Sung Si Kyung - 사랑하는 일

Ejjj ! To nawet nie jest takie stare, a mnie się wydaje jakby minęło tyle lat. Prześwietna ballada jak na CF xD

한서경 - 내사랑 TROT HIT !

Jedna z moich ulubionych trotowych piosenek xD !!!!!!!! Zdziwię się jak ktoś jeszcze słuchał oprócz mnie, ale nie zdziwię się jak teraz po przesłuchaniu nie będzie mógł się oderwać. HIT !! xD

Toy (EZ Hyung) - 뜨거운 안녕

Nie wiem dlaczego, ale ten kawałek strasznie mi się podobał i z tego co pamiętam to raz wygrał w Music Bank ? :D:D

김현정 - 사랑해 그리고 미안해 <- HIT !

Ależ ja uwielbiałem tę piosenkę xD Naprawdę kawał niezłego pop-rocku :D Od tej artystki polecam także to (bardziej znane i z tej samej płyty):

Ran - I love you

Mało popularne, nic nowego, oklepane, popowe, a jednak bardzo mi sie podobało xD

Dobra zmęczyłem się. Wiem, że niektóre z kawałków były dość popularne w Korei, ale na DOKI nigdy o nich nie rozmawiałem z nikim więc nie wiem czy ktoś zna i przesłuchał.

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 21 lut 2010

mootyl, a czy istnieje cień szansy, że popakujesz to i wrzucisz na jakiś serwer? ^^ bo jak myśle o przeglądaniu tylu jutubów... a potem szukaniu tego co mi się spodoba to mnie się coś dzieje ;P

a sama nie mam nic do napisania za bardzo, bo jeszcze rok nie minął odkąd w kpopie siedze... D:
chyba, że miałabym wymienić jakieś songi by BoA XD co chyba jest troche pointless... ;p

aaa i licze na jakis oldschool od Maury :DDD
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 21 lut 2010

Sung Si Kyoung !!!!
OMG nie wiedziałam nawet ze ta piosenka była w reklamie ;) On był u mnie absolutnie pierwszy i uwielbiam jego balladki. Tylko nie mogę sobie przypomnieć skąd on mi sie wytrzasnął... Może z jakiegoś filmu albo dramy... - nie pamiętam za cholerę... Pewnie jakoś na chybił trafił ściagnełam jego Best of album i tak zaczęła sie moja miłośc ;P

A po za nim to niestety nikt więcej... no ale w sumie ja tez nie za długo w muzyce siedzę ;P Ale znam cześć przynajmniej z nazwiska - tylko piosenek nei kojarzę ;P
I oczywiście Dear Cloud no! - A ta piosenka naprawdę jest taka stara?
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 21 lut 2010

Dear Cloud to Listopad 2007 xD
naprawdę bardzo dawno temu :D pamiętam jak jeszcze zobaczyłem teledysk i powiedziałem sobie: "o to ten od wafli w Coffee Prince" :D

Rikli postaram się z tym zrobić jakiś porządek :D Zresztą planuję dodać jeszcze kilka fajnych tytułów + BARDZO dawne hity, kiedy jeszcze nie śniło mi się, że zainteresuję się Koreą :)
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

ajjjj to czekam! bo wlaśnie mnie interesowały jakieś stare dzieje, a sama sie za to zabrać nie zabiore - za dużo tego! nie wiedziałabym czego sie chwytać ;D
no ale ja się bardzo fazowałam dear cloud... tylko że ze 3 miechy temu dopiero >_<
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 21 lut 2010

ja od siebie raczej nie dołożę bo siędzę w kpopie tylko trochę ponad rok, wyłączając DBSK, BoA i Younhę >D ale na pewno skorzystam z sugestii, bo zawsze chciałam właśnie obczaić te starsze koreańszczyzny xD
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 21 lut 2010

Znowu jakieś listy xP Spoko, teledyski sobie pooglądam ;D
aaa i licze na jakis oldschool od Maury :DDD
Muszę pomyśleć ;p Wątpię czy ktokolwiek tknął to co napisałam w dziale o teledyskach więc nie wiem czy jest sens ;p

Rok 2007 stare dzieje, LOL xD

Mootyl ja też byłabym zainteresowana jakąś ładnie spakowaną paczuszką z tymi oto piosenkami w mp3 ^^ Tzn prawdopodobnie większość mam, ale że kpopy z różnych okresów mieszczą się na trzech komputerach + dysk to nie mam pojęcia co gdzie xP
Lee Da-hae - I love rock'n'roll

To dodaję tylko dla śmiechu xd Tak żeby sobie popatrzeć na inną stronę Lee Da-hae niż tą w "Chuno". Kto oglądał MKMF 2007 to wie o co chodzi Smile
Nadal się z tego śmieję XD
Park Ki-young - I was sorry HIT!

Kiedyś już się chwaliłem tym odkryciem i moją obsesją z jesieni 2007 xd Naprawdę przecudowna piosenka *_*
Ahhhh moja moja moja <3333
김현정 - 사랑해 그리고 미안해 <- HIT !

Ależ ja uwielbiałem tę piosenkę xd Naprawdę kawał niezłego pop-rocku Very Happy Od tej artystki polecam także to (bardziej znane i z tej samej płyty):

O fajne ^^ (ej co to za film? ;D)
Haha - You're my destiny

Pamięta ktoś go ktoś z czasów jak prowadził Music Bank xd Naprawdę go lubiłem i aż żal mi było, że poszedł... DO WOJSKA xd Wszyscy do wojska... Very Happy Ale ogólnie spoko piosenka Very Happy

Ja go pamiętam w ogóle ;D XMAN :D:D:D Sposób na uwodzenie według Hahy i Haha Jong Kook XD To był dopiero oldschool! ;DDD

No cóż... zobaczę cóż ja tam mam u siebie, ale... pewnie nic odkrywczego xP

Tymczasem mój eee oldschool na gorsze dni xD
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

ehh, ale...
oldschool XD
kurde, nie wiem kiedy odzyskam swoje cd, ale gdzies gdzies mam sciagniety zupelnie przypadkowo stary odcinek jakiegos programu muzycznego - sciagalam, bo BoA i kurde strasznie mnie ciekawi ktory to, co tam bylo i w ogole XD musze sie do tego dokopac!!!

a i dla mnie oldschoolem jest tez:
było właśnie w tym programie i mi sie wkrecilo wtedy strasznie ;D

Tymczasem mój eee oldschool na gorsze dni xd
o bez kitu XD XD XD[/size]
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

a i dla mnie oldschoolem jest tez:
było właśnie w tym programie i mi sie wkrecilo wtedy strasznie ;D
Zaczęło się ok, myślałam, że jakiś koleś zatańczy,a le dlaczego to laska musi być xP

No dobra jak 2007 to 2007, w końcu wtedy zaczęły się kpopy w życiu mym xP
Znalazłam jakąś kopię zapasową paru pierwszych songów^^
JJ (제이제이) - Love Actually MV (ft Yoo Gun)

Mi się wtedy nie tylko piosenka, ale i teledysk strrrrasznie podobał ^^

Tą musicie sobie ściągnąć bo jej online nawet nie ma xD Jedna z fajniejszych ever <3
Ex - TV star
http://www.mediafire.com/?zdqytmfmnky

Rocket Diary - What you want

Every Single Day - 톰 소여의 일기 <333333
http://www.mediafire.com/?gwzm1myecik

Seeya - 사랑의 인사

Suho (feat. Kim Tae Woo) - Spring, Summer, Fall, Winter

Shinhwa - Hero ;DDDD

i RUN ;D

Tei - Bad Love OST

CSJH - The Club (feat. Bi (Rain))

Shim Eun Jin - My Love (My little bride OST) <333333

Moon Hee Jun-Legend

Faza na koncertówkę byłego HOTa była duuuuża ;D

(LOL, właśnie znalazłam Supernovę w tych pierwszych xDDDD)

kolejny były (najulubieńszy) HOT - Kangta - Persona

Uwaga Kangta powrócił i to może być dla doki niebezpieczne xDDDD

I jeszcze TROCHĘ , ale już mi się nie chce ;p

Z takiego prawdziwego oldschoolu to znalazłam ten kawałek, który kocham do dziś <333
Lee Ji Hoon - Why is the sky
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

no ta laska jest generalnie wtf i głośniki miast oczu? wtf? XD ale nic to!
nie wygrzebie sie ze sciagania ;P ale to po egzamie i po sprzataniu kompa, bo znowu burdel i to pogubie gdzies ;P
prawdziwego oldschoolu!!!
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

prawdziwego oldschoolu!!!
Nie chcesz tego xD
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

ja sie kocham w trocie, myślisz, że nie podołam? ;P i w ogóle jestem hardkorem, dawać!!! XD
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Masz, ściągnij sobie ten album upierdliwcu! GWARANTUJĘ, że zaniemożesz :victory:
http://www.megaupload.com/?d=6K08VLK8

A tak na serio to nie chce mi się pisać o tym wszystkim. Może kiedyś ;p Pogooglaj sobie narazie ;p

O a za tą przedszkolną piosenkę rodzina mnie nienawidzi bo zaczęły nawet ją nucić xD

<3
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

leniwcowi nr 1 nie chce sie napisac, a leniwcowi nr 2 nie chce sie szukac XD
ale pakuje do sciagania i zobaczymy ;D ale chyba przeslucham na sluchawkach jak ktos bedzie w domu................ ;P
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 21 lut 2010

Myślałam że cos naprawdę starego a tu 2007 rok :D
ODPOWIEDZ