Dramowe piosenki

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Dramowe piosenki

Post autor: isamar84 » 17 mar 2010

Tak sobie przeglądam moje piosenki na kompie i ostatnio stwierdziłam, że praktycznie większość jest azjatycka, a z kolei wśród nich sporą część to piosenki z różnych dram i filmów azjatyckich xD
I pomyślałam, że może podyskutujemy na temat naszych ulubionych piosenek pochodzących z dram xD

Pierwszy OST ściągnęłam dla piosenki z mojej pierwszej koreańskiej dramy i do dziś ją uwielbiam, choć nie mam już na nią takiej fazy jak wcześniej:

Half Love z My Sister in law is 19
http://www.youtube.com/watch?v=2DEbI6g3YNk&feature=related
to chyba moja najstarsza miłość do koreańskiej piosenki, jeszcze jak sobie przypomnę scenę, gdy on śpiewał tą piosenkę w barze :love:
i jeszcze Da Shi Shi Jak Hae - Yoo Ha Jin

ToGetHer OST - Judy Chou - Yuan Zai Shen Bian
http://www.youtube.com/watch?v=KvJ9G0X4gPU
właściwie w OST jej nie ma, ale w dramie się przewija, jak dla mnie to najlepsza piosenka z całej dramy :smitten:

BBF OST - Jisun - What should we do i T-MAX - Fight The Bad Feeling (Ballad Ver.)

Miss No Good - Rainie Yang - Take me away

You're Beautiful OST - Still as Ever

dodam tu jeszcze kompozycję, która wprawdzie nie odnosi się do dramy, ale od dzieciństwa uwielbiam ten kawałek i pewnie większość go zna, bo pochodzi z Sailor Moon - Uranus, Soshite, Neptune
http://www.youtube.com/watch?v=5UuENjsvX4Q

Tokyo Juliet OST - Fang Bu Xia - Can't Let Go
http://www.youtube.com/watch?v=yA9R6yhIAG4&feature=related

HYD OST - Ai Otsuka - Planetarium

MARS OST - Vic Zhou i Barbie Hsu - Rang Wo Ai Ni (Let Me Love You) oraz Shuo Ai Wo (Say You Love Me) - Liang Yi Zhen

Meteor Shower OST - I Want To Fly

WTSYA - I Believe in Love - WOW - od tej piosenki zaczęła mi się faza na WOW xD

Goong OST - [b]Perhaps Love[/b] - J & HowL

SP - NIcholas Teo - Tears from Polaris i Finally smiled

pewnie jeszcze by się coś znalazło xD
jak teraz się tej liście przyglądam, to więcej tu smętów, pięknych, ale zawsze to smęty i pomyśleć, że na co dzień słucham rockowych kawałków :P

Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 17 mar 2010

właściwie ciężko tak na szybko wybrać najlepsze, ale...
najwięcej z piosenek z dram słuchałam chyba szajniowe "Stand by me" z BOF - nie wiem czemu ale ta piosenka mi się tak okropnie wkręciła w pewnym momencie że się od niej uwolnić nie mogłam.
poza tym BOF w ogóle ma świetny ost, piosenki SS501 i T-Max się wkręcają, no i jeszcze 'I'm going to meet her' Kim Buma.

prawie cały ost Coffee Prince'a <3

no i 'Hallelujah' z IRIS xD no bo bangowe <3

i... "Koe wo kikasete", z tego samego powodu, chociaż nie oglądałam Ohitorisama.

oprócz powyższej z japońskich dram:
- Planetarium z HYD i Flavor of life z HYD2 <3
- Beautiful days (Arashi) z 'Ryusei no kizuna' <3 bo tak świetnie wg mnie pasowała do tej słodko-gorzkiej dramy <3
- truth (też Arashi) z 'Maou' - wyjątkowo udana piosenka Arashi
- Prisoner of love (Utada Hikaru) z 'Last Friends'
- Konayuki, Sangatsu Kokonoka (Remioromen) i "Only Human" (K) z 'One litre of tears' - melancholia mnie bierze za każdym razem jak słyszę którąś z tych piosenek, ale piękne są <3
- "Over the rain"i teraz "Zanzou" z Bloody Monday, bo to flumpool, aktualnie chyba mój number 1 japoński zespół <3
- "Shirushi" (Mr Children)z '14 sai no haha' - piosenka przecudna, mimo że do dramy chyba nie pasuje
- 'Ashita Hareru Kana' (Kuwata Keisuke) z 'Proposal Daisakusen' - przepiękna *__* i tekst, i ogólnie cała <3
- 'Chiisana Koi no Uta' (Mongol800) też z "Proposal Daisakusen" - ależ faza na to była <3 wpada w ucho jak nic <3

no to tak w skrócie, może jeszcze coś sobie przypomnę.

Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Post autor: isamar84 » 17 mar 2010

najwięcej z piosenek z dram słuchałam chyba szajniowe "Stand by me" z BOF - nie wiem czemu ale ta piosenka mi się tak okropnie wkręciła w pewnym momencie że się od niej uwolnić nie mogłam.

też miałam na nią fazę, ale potem zwyciężyły Jisun i T-MAX xD

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 18 mar 2010

och no jesli chodzi o BOF to caly OST jest jak dla mnie the best.. a w wolnej chwili dodam tez moje ulubione z innych dram.

Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 18 mar 2010

dobra nie chce mi się myśleć, ale chyba nikt nie wymienił

ale jak dlla mnie K. Will Dream a love to kill OST

dalej smile Arashi

niezmiennie Shayne Ward Breathless z YaB

nie śpiewają tu ale kocham tę melodię z Temptation of Angel- Blue days 3 wersja

Luna and Krystal - Hard and easy oraz Mc Mong feat Maybe z Invincible Lee pyung Kang

OST z Devil Beside You - jakiś mam sentyment
:D

o i jeszcze to get her OST Fahrenheit - numer dwa coś tam Momo daaaj śpiewa jiro :wink: uwielbiam tego songa

Awatar użytkownika
Sheeruun
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Sheeruun » 18 mar 2010

Ja uwielbiam OST z HanaKimi Japońskiego. Normalnie miodzio.. Wiem, że to same melodie, ale normalnie zyć sie chce jak posłucham :D
Szczególnie ta dwójka mnie urzekła:

Poza tym cały OST z YeBa i hiciory Arashi z HYDa :wink:
No i OST z DoReMi jest genialny. Bardziej rockowy niż inne, lubię te piosenki :wink:

Ouran High School Host Club | My Girlfriend is a Gumiho
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontakt:

Post autor: rikli » 18 mar 2010

KartoflAnka pisze:ale jak dlla mnie K. Will Dream a love to kill OST

to mi się chyba nigdy nie znudzi, genialny kawałek imo <3

kurde, musiałabym nieźle się nagrzebać w kompu, żeby wypisać te najfajniejsze songi :D może spórbuje, ale na pewno dramy takie jak: City Hall, Slingshot, God of Study, Pasta, Shining Inheritance... tak, w nich znajdą się songi, które uwielbiam ^^

ah, wiem, z góry mogę rzucić Cuntdownem z Dream by SHINee :3

"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 18 mar 2010

ale jak dlla mnie K. Will Dream a love to kill OST

to mi się chyba nigdy nie znudzi, genialny kawałek imo <3

Dla mnie cały OST z A Love to Kill to jedna wielka miłość...

W ogóle z co lepszych (według mnie) OSTów to dorzucić jeszcze można na ten przykład OST z: Evasive Inquiry Agency, Capital Scandal, Legendy, Nodame Cantabile, po części Iljimae, pioseneczki ze Swallow the Sun i opening (a może ending?) z Tamra, the Island... no i kurcze, w sumie jak tak myślę to z połowy obejrzanych dram (zwłaszcza koreańskich) coś wynieść można. Aże za dużo tego...

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 18 mar 2010

Trafiłeś w sendo - główny motyw z HK jest tak świeży i radosny, tak przyjemnie sie go słucha że jest tio jedna z 3 melodii z dram któych spokojnie śłucham bez obrazu jak sobie jadę autobusikiem :P (the other ones being : główna muzyka z Tokyo DOGS i motyw przewodni z SHS :))

U mnie piosenki sie zmieniają w miarę jak oglądam, faza całożyciowa (:P) na Utadę i Flavour of life,
Cant let you go z Full House'a,
Perhaps love z Goonga,
Seishun amigo z Nobuty,
prawie cały BOF soundtrack,
Dream by K. Will opczywiście ( i w zasadzie wszystko co on tworzy do dram i nie tylko :P),
Aqua Timez i Niji z Gokusena 3,
cały OST do Nodame (ale to już inna bajka :D),
uwielbiam ost do My Girl!,
uwielbiam ost do My fair lady (co jest ewenementem bo nawet serialu jeszcze nie oglądałam :P)
Why why love z tego samego serialu no i ostatnio Bladimandejowe kawałki, ale jest tego tak dużo że bosh...

Najnowsza faza (Believe z ISILY ale to tylko ze względu na Szynki :P)

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 18 mar 2010

ej a ja z nowości to OST Z Chuno

-zalatuje średniowieczem i jakimś takim zespołem w kapturach w ciemnej Bazylice ale sie zakochałam w nim na maksa

Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Post autor: isamar84 » 19 mar 2010

Sheeruun pisze:Poza tym cały OST z YeBa i hiciory Arashi z HYDa :wink:
No i OST z DoReMi jest genialny. Bardziej rockowy niż inne, lubię te piosenki :wink:

OST z DoReMi jest super, jak mogłam o nim zapomnieć, nawet mojemu bratu się podoba, choć on słucha metalu i gotyku
a jak jesteśmy przy filmach, to jeszcze Chiki Chiki Love Song - Travel Sketch z OST 100 Days with Mr Arrogant xD

Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Post autor: isamar84 » 01 maja 2010

ostatnio nie mogę się oderwać od OST z O!ML, szczególnie od piosenki: 4MEN - Love Is i Sunny (SNSD) - Your Doll i praktycznie wszystkie piosenki z Personal Taste z lekkim naciskiem na 그대라는 날개 -- Kim Tae Woo (http://www.youtube.com/watch?v=mIAt6bF5HBQ) - generalnie jakoś tej wiosny dramy mają fajne kawałkie wpadające w ucho xD

Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 02 maja 2010

no ja z tego roku polecam przede wszystkim OST 'OB & GYN Dostors' <3 zwłaszcza dwie piosenki - K.Will - 사랑까진 안돼요 i Naomi - You Are My Everything <3

poza tym mam wieeeelką fazę na nową piosenkę Alexa z OST 'Cinderella Sister' <3 i piosenka Yesunga z tego samego OST też jest boska <3

Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Post autor: anna-banana » 02 maja 2010

z Cinderella sister ,nie znam tytułu,ale na ost jest to nr 12, walczyk który jest w scenach Eun Jo i oppa.
i caaały soundtrack z coffe prince,z naciskiem na Go go Chan :D
a i jeszcze Goong i BOF->piosenka z 5 lat później :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontakt:

Post autor: Maura » 02 maja 2010

Hmm
That Fool Ost

Lena Park - That Fool

Obrazek
ODPOWIEDZ