U-KISS

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Re: U-KISS

Postautor: Ai_tanu » 29 mar 2011

trochę odżyłam słuchając jukisów <choć w większej części nadal jestem martwa więc może powinnam poczekać z oceną, hm...>

ale nie, ja kocham jukisy, naprawdęęęęę <33 i super im wyszło, 0330 to naprawdę dobra piosenka, tak się przyjemnie słucha <3 [no i to jukisy o czy tu mówić! <3] ogólnie jest przyjemnie i uroczo i tak... no troszkę inaczej, ale czy to w sumie takie ważne. Chyba najmniej mi się spodobało na razie 'I don't understand', ale tak jakoś...

lajwy chcęęę, i mv dajcie mi już no, to może reszta mnie też powstanie z martwych.

Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 29 mar 2011

Ja ochłodzę boom_boom - z przykrością ściągam na ziemię - DBSK, CN Blue, Kim Tae Woo, 4 minute - tych artystów na bank nie wyprzedzą, czyli na 5 miejsce mają szansę, ale zaraz Bangi wracają i Park Jung Min, więc... będą w 10 Music Banka, będzie naprawdę sukces moim zdaniem :) I będzie można gratulować, bo z Shut Up raz tylko byli w 20...

a teraz wróćmy do najnowszego wydawnictwa :D

Jak powszechnie wiadomo, byłem bardzo sceptycznie nastawiony po zobaczeniu konceptu i co tu dużo mówić, słabiuchnych teaserów... o dziwo ukisy mnie zaskoczyły na plus, ale nie do końca też o czym poniżej XD

1. Intro - Bardzo fajny wstęp - minus to wycie jednego z panów - tragedia nie wiem który to, ale aż mi uszy spuchnęły... jako pierwszy śpiewa - ja już lepiej pieję... dlatego 5-/6

2. 0330 - i tu zadam pytanie - dlaczego ukisy ostatnio na promocję wybierają najgorsze utwory z mini?? Ballada, ale niestety koszmarnie wtórna i bez polotu... po prostu przewidywalna, robiona jakby na jedno kopyto... do posłuchania na 1, 2 razy... rap też nienadzwyczajny - daleko im do panów z MBLAQ chociażby... 3-/6

3. 내게 아픈 말은... - hepi piosenka z densowym bitem... jednak na dłuższą metę niestety nudzi... do popląsania w kółeczku w kilka osób 4-/6

4. Every Day - BOSKIE!!! TO SĄ PRAWDZIWE UKISY!!! :D :D :D AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! <pląsa jak szalony> :D Więcej takich piosenek 6/6

5. I Don;t Understand - troszkę wolniejsza piosenka taneczna (zapętlenie na 4, a nie 3,5 czy 3,75 sekundy) - bardzo przyjemna piosenka - moim zdaniem ona bardzo nadawałaby się na promocję :) 5/6

6. Miracle - w lewo i w prawo czyli znak rozpoznawczy Ukisów XD piosenka fajna, ale jak się wsłuchuję to często jest za duży natłok instrumentów (dwa takie momenty są), ale piosenka i tak bardzo dobra 5-/6

Ogólnie rzecz biorąc mam radę dla UK - nie róbcie ballad, bo nie od tego jesteście :P Szczerze gdyby nie ta ballada to poleciłbym każdemu, a tak polecam tylko fanom XD Ocena 4+/6

<pląsa w rytm Every Day XD >
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: shiwana » 29 mar 2011

Nie jestem jakąś wielką fanką U-Kiss, ale piosenki z nowego albumu opisałabym zupełnie inaczeeej.
Masz coś do wokalu Kevinka? Ahah, racja, wyje, ale nadaje klimatu tym piosenkom.
Instrumenty bardzo mi się podobają, nie przeszkadza mi ich natłok [kiedyś słuchało się metalu - to było dopiero coś :P]
Też nie przepadam za balladami, ale te o dziwo wpadły mi w ucho i raczej nie znudzą się szybko o__O.
Szkoda, że mają małe szanse na jakieś wyższe miejsce, bo płyta wg mnie udana, choć w lekko odmiennym stylu ;>.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 29 mar 2011

U-Kissy nie wygrają, choć może cud się zdarzy.
Ale na tym etapie ważne, żeby:
a) się spodobali
b) przestali rozśmieszać autotunem i głupim konceptem
c) ktoś ich zauważył

Taka przepustka dla następnej promocji, że będą sę piąć wyżej.

Trzeba wydawać, nagrywać, próbować.

To jest zbyt spokojne, żeby wygrało jakieś zestawienie.
Obrazek
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Nie wygrają, bo wszędzie wygrywają słit SHINee >D może i na to zasługują, kocham ich za całokształt, ale zespoły typu B2ST czy U-Kiss też mogliby coś wygrać, a nie ciągle jakieś Big Bangi, SHINee czy MBLAQ :P to już staje się nudne.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 29 mar 2011

Beast przecież już wygrywają i to niemało - w Japonii nawet pobili rekord Bangów (w debiucie sprzedali więcej singla niż BB w swoim w 2009 roku)... Co do SHINee to czy oni są słit?? cóż ja bym się spierał, bo w Luciferze to słit nie byli...

Natomiast MBLAQ nigdy nie wygrało programu muzycznego nad czym ubolewam, bo w tej chwili dla mnie to najlepszy boysband w Korei :(

Każdy chciałby, żeby jego ulubiony skład wygrywał, ale rynek jest niestety nieubłagany...

Prawda jest smutna - napiszę raz jeszcze - będą w 10 w Music Bank to już będzie sukces i dobry znak... jednak potencjału na wygrywanie u nich dla mnie nie ma... ich wydawca nie potrafi ich tak naprawdę wypromować dobrze - np te teasery teraz - były beznadziejne i nic nie ukazywały... no i ostatnie odejścia Alexandra i Kibuma i przyjścia dwóch nowych - to też im na pewno nie pomogło...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

SHINee byli słit, teraz już mniej, ale za to walą im za dużo mejkapu, czego nie znoszę. Mblaqom też >.<'
Lubię wszystkie koreańskie zespoły, więc tak naprawdę nie liczy się dla mnie kto wygrywa, nie śledzę tego :]
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

A to nie jest przypadkiem temat U-Kiss?

Ja ich kocham, ale nie są promowani dobrze, przez co nie wygrywają. To jest normalne.
A fandom (i tak nieduży w Korei) się mocno podzielił po odejściu Kibuma i Xandra. Zwłaszcza to było widoczne po pierwszych fancamach ze wspólnego gigu z Hoonem i AJem.
Obrazek
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Jest temat o U-Kiss, o tym samym pomyślałam :P
Nie tylko fani w Korei przeżywali, mam dwie koleżanki co przez 2 tygodnie chodziły jak strute po wywaleniu Kibuma i Alexandra.
Mi się podoba ta nowa płyta, choć jest w zupełnie innym stylu niż ich poprzednie krążki.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Ja chodzę struta do tej pory.
Akurat fanek w Korei jest mało, oni są bardziej znani za granicą, w Korei się nie przyjęli. Jednak ten "international" koncept nie wypalił.
I za dużo autotune'a + słabe szkolenie + słabe piosenki (chociaż ja kocham tę ich remizę bardzo, bardzo) + choreografie, które sama bym lepsze zrobiła w 10 minut....
A szkoda, zespół z takimi osobowościami mógłby być bardzo wysoko.

A teraz już wyglądają jak Koreńczycy i śpiewają spokojnie- i tak, żeby każdy się uśmiechnął.

Ale i jordiemu, i mnie pozwalają popląsać trochę <3
Obrazek
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Ja tam zawsze kochałam ich autotune wlaśnie o__O.
Ja też tańczę, ale sama bym lepszych choreografii nie ułożyła na pewno - bez przesady.
Remizy, tak jak większość koreańskich piosenek, jak każde - czyli fajne.
Słabo wyszkolone U-Kiss? Hęę? Co masz na myśli? Oświecisz mnie, bo nie czaję XD
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

shiwana pisze:Ja tam zawsze kochałam ich autotune wlaśnie o__O.

Ale po co autotune, skoro naturalnym głosem też można wyciągnąć?
Sluchamy muzyki... Słuchamy ludzi, czy komputerów?

shiwana pisze:Ja też tańczę, ale sama bym lepszych choreografii nie ułożyła na pewno - bez przesady.

Może jeszcze "Shut up" było jakieś, ale choreografie" w prawo, w lewo, pokręć główką, zrób groźną minę"...? Wymyśliłabyś na pewno sama.

shiwana pisze:Słabo wyszkolone U-Kiss? Hęę? Co masz na myśli?

1. Soohyun ma mocny wokal, ale ile razy coś śpiewa i nagle mu głos siada....
2. Tak, fajnie, jeszcze zamiast mu pozwolić śpiewa, to często mu wsadzają autotune.
3. Choreografie też takie sobie, jak już pisałam.
4. Wyrzucili dwóch czlonków z uzasadnieniem, że "są zbyt mało utalentowani", zamiast ich talenty rozwijać.
5. Kiseop serio dobrze śpiewa, nie jakoś wybitnie, ale nie fałszuje, ale po co mu linijka, po co ma śpiewać, hmmm.
6. Strasznie było widać brak przygotowania scenicznego u AJa, zadyszka przy paru wersach, co kiedyś śpiewał Xander (a nigdy też nie twierdziłam, że Xander jest wybitnym raperem, choć go kocham, fakt)
I tak pokrótce o to mi chodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Okej, ja tam nie śledzę U-Kissów, więc nie wiem jak to jest z tymi 'fejlami scenicznymi', a tańce ujdą, ale każdy ma swoje zdanie - rozumiem. Do rapu nic nie miałam, szkoda, że Alexa wyrzucili. A dla Kibuma to może nawet lepiej, może stworzy coś ze swoim bratem :)
Awatar użytkownika
TAIyou
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: TAIyou » 29 mar 2011

:rolly: 'to the left to the right' musi być obowiązkowo, do pełnej koncepcji brak 'do przodu do tyłu' xD A tak na poważnie, właśnie przesłuchałam albumu i jestem zaskoczona...pozytywnie :wow: Co prawda ich tytułowa piosenka raczej nie zawojuje list, ale jest na prawdę miła. Mam wrażenie, że oprócz ogólnej zmiany i konceptu jukissiaki trochę dorosły.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Rosia-chan
Przyklejony do ekranu

Postautor: Rosia-chan » 29 mar 2011

Album wysłuchany i bardzo się podoba,zwłaszcza Every day i 내게 아픈 말은 ^^
Mają takie przyjemne w brzmieniu piosenki,takie radosne,aż czuć,że lżej na sercu się robi :) Udała się chłopakom płyta :mrgreen:
Obrazek
KAŻDY CZŁOWIEK NA KULI ZIEMSKIEJ MA SKARB,KTÓRY GDZIEŚ NA NIEGO CZEKA

Wróć do „Muzyka”