Kumi Koda

azjatycka oczywiście
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jurichi
Już poznaję aktorów ^^"

Kumi Koda

Post autor: Jurichi » 21 mar 2006

tam gdzie ja tam i ona a więc...

Kumi Koda

Obrazek

Imie : Kumiko Koda
Pseudonim Artystyczny : Koda Kumi
Nick nadany przez fanów : Ku
Data Urodzin : 13 listopada 1982
Znak Zodiaku : Skorpion
Miejsce Urodzenia : Kyoto
Chinski Znak Zodiaku : Pies
Grupa Krwi : A
Hobby : Zakupy oraz inne rzeczy
Ulubiony Sport : Squash
Ulubiony Gatunek Muzyczny : Hip Hop
Ulubieni Artysci : Christina Aguilera, NELLY, PINK, Pharrell Williams
Ulubione Kolory : Zieloni I Fioletowy
Ulubiona Pora Roku : Lato
Ambicje : Stanie sie wlasnym producentem

Ku urodzila sie w Kyoto i tam byla wychowywana przez kochajacych rodziców oraz babcie. Koda zawsze marzyla o karierze muzycznej. Jej cala rodzina byla muzykalna. Jej siostra – misono jest wokalistka popularnej grupy Day After Tomorrow . Matka natomiast byla znana piosenkarka oraz grala na koto. Zawsze pomagala Kodzie osiagnac jej marzenie i udzielala jej lekcji spiewu. Mimo, ze styl spiewania Kody rózni sie od jej matki to glosy maja podobne. „Nawet kiedy bylam mala i odbieralam telefon, ludzie mylili mnie z moja matka. Cwiczenie glosu bardzo mi pomoglo, poniewaz gdy debiutowalam mój glos nie byl az tak gleboki, ale mimo wszystko dziekuje mamie za DNA.” mówi Koda.

Kodzie szóstego grudniu 2000 roku w koncu udalo sie debiutowac. Koda próbowala zaistniec na scenie juz od siódmego roku zycia jednak wczesniej szczescie jej nie sprzyjalo. Mozna powiedziec, ze udalo jej sie w ostatniej chwili. Gdy Ku skonczyla liceum, matka powiedziala jej, ze to jej ostatnia szansa, i jak jej sie teraz nie uda wygrac audycji to bedzie musiala isc na studia. Udalo jej sie zajac 2 miejsce w audycji dream przeprowadzonej przez Avex , w której bralo udzial 130000 osób. Koda musiala wykazac sie sporym talentem skoro zostala wybrana z tak licznej grupy :).

Tak naprawde kariera Kody rozpoczela sie dopiero w 2003 roku za sprawa real Emotion i 1000 no Kotoba , utworów do gry Final Fantasy X-2 . Kontrakt ze Squaresoft'em bardzo pomógl Kodzie, dopiero wtedy zaczeto na nia zwracac uwage, a jej piosenki promujace FFX-2 staly sie najbardziej znanymi. Byl to wielki sukces, który otworzyl Ku drzwi do wiekszej slawy. To jednak nie cala przygoda Kody z FFX-2 . Uzyczyla równiez ona glosu jednej z bohaterek gry – Lenne, jak i równiez uzyczyla ruchów Yunie (glównej bohaterce) w scenach tanecznych za sprawa motion capture . Drugim wielkim sukcesem okazalo sie byc Cutie Honey , glówny temat Live Action o tym samym tytule. Koda nawet zagrala w nim mala role, gdzie spiewala theme of sister Jill .

Jej stylem muzyki jest zdecydowanie rytmiczne R'n'B jak i pop , jednak znajdziemy w jej muzyce równiez elementy soulu czy jazzu . Jej wokal jest mocny, zdecydowany i gleboki, zupelnie inny niz slodkie glosy wiekszosci japonskich wokalistek. Jej glos jest na pewno jedna z jej wiekszych zalet. W jej teledyskach raczej nie znajdziemy wiekszych wartosci ale za to znajdziemy duzo tanca i energii. W swoich nowszych teledyskach Ku zaskakuje swoich fanów co raz to smielszymi ruchami. Od PVki Crazy 4 U w jej klipach mozemy zobaczyc co raz pikantniejsze sceny. Jej ubrania zaslaniaja mniej niz odslaniaja, a jej ruchy pelne sa kontekstów seksualnych. Jej styl jednych zniesmacza innych zachwyca ale na pewno kazdego szokuje, a co za tym idzie – przyciaga uwage. Widac, ze Koda obrala skuteczny chwyt komercyjny :).

Na swoim koncie Koda ma juz trzy albumy, a na poczatku 2005 wydaje czwarty. Na poczatku karier Koda malo sie pokazywala, dopiero po sukcesie real Emotion zaczela sie pokazywac. Od roku 2002 co roku bierze udzial w a-nation – letnim festiwalu Avex'u . Koda moze tez sie pochwalic tym, ze nie spiewa zawsze sama, na swoim dorobku ma juz duet z BoA , z Heartsdales oraz z Heartsdales i LISA . Obecnie Ku jest co raz bardziej popularna i ostatnio co raz czesciej wystepuje w telewizji (po czterech latach najwyzsza pora :D). Chcialaby tez w koncu w tym roku zaczac koncertowac, mamy nadzieje, ze jej sie uda ^^. Zyczymy Kodzie co raz to wiekszych sukcesów i tego by jej grono fanów sie rozrastalo ^^.

^ zaczerpnięte z Ultimate Ku

Na chwile obecną jest ona piosenkarką numer jeden w Japonii, co moze poniektórzy z was wiedzą, a jezeli nie to teraz juz tak. Niestety wciąz wiele ludzi ma o niej złe zdanie i mysli o niej 'what a b**ch' i tym podobne. Smutne to troche bo przecież Kumi wcale taka nie jest. Ja osobiscie jestem in love with her juz jakieś dobre dwa lata.

Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontakt:

Post autor: Nachebet » 21 mar 2006

Kodaaaaaaa *_________*

Jak już Ci pisałam w topiku powitalnym, kocham Kodę! *^^*
Poznałam ją latem zeszłego roku w Gdańsku, gdzie udało mi się spotkać z Deedem [mówiła, że się znacie ^^], która akurat miała przy sobie DVD do Secreta. Zanim mi ją pokazała, wiedziałam o Kodzie tylko tyle, że jest zdzirowata xD [tak mi powiedziało jpopowe towarzystow ;P]. Anyway... pierwszy klip leciał do Coutie Honey i normalnie zakochałam się z miejsca w jej fryzurze. Później kazałam sobie ten klip puszczać jeszcze wiele razy i do tej pory moim głównym celem jest zafundowanie sobie takiego fryza na studniówkę :D [ino może bez tych koralików, chociaż kto wie, kto wie..]. W ogóle to jeszcze fajniejszych włosów u nikogo nie widziałam, nawet u jrockowych visualowców z Japonii ^_~. W każdym razie skończyło się na tym, że pozgrywałam od koleżanki całe DVD do Secret i kilka innych klipów. Początkowo lubiłam ją głównie za imicz, za to, że zawsze wyglądała tak super i że ma ciekawe klipy. Po jakimś czasie doszłam do wniosku, że jestem głupia, skoro dopiero w późniejszym czasie zauważyłam jaki ma piekny głos. I tak oto dopełniło się moje postrzeganie Kody i obecnie jest moją ulubioną japońską wokalistką. Prawda, że nie wszystkie jej kawałki lubię, ale nikt nie wydaje piosenek, które zawsze się wszystkim podobają ;).
Do tej pory moim ulubionym jej klipem jest Selfish - nie mam żadnych górnolotnych powodów, po prosotu świetnie mi się go ogląda i tyle^^. Poza tym Hot Stuff *__*. Co tam, że przypomina Dirty Aquilery, i tak jest super <333 [w ogóle widać, po niektórych klipach, że Ku lubi Aguilerę ^~]. Z nowszych klipów, to You, Candy, Ima sugu hoshii i Birthday Eve. W ogóle co ja tu będę gadać, wszystkie klipy ma fajne xD [no dobra - nie lubię do Shake it up i do No regret :P]. Co do piosenek, to w sumie również większość mi się podoba, zmieniają się tylko miejscami, zależnie kiedy na którą fazuję [ostatnio na pierwszym jest Get it on *___*]. Obecnie nie mogę się doczekać, kiedy wrzucą część koncertową z najnowszego DVD na JPS :D. Poza tym ostatnio odkryłam, że najwięcej tapet mam z Kodą na kompie w porównaniu do reszty person z jpopu xDDD. Tak, i na tym chyba zakończę, bo coś czuję, że za mocno się rozpisałam ;P.

Jurichi pisze:Na chwile obecną jest ona piosenkarką numer jeden w Japonii, co moze poniektórzy z was wiedzą, a jezeli nie to teraz juz tak.

ooo, tego nie wiedziałam! Cały czas dochodzą mnie negatywne opinie o niej ze względu na jej wyzywający imicz i wciąż mi się wydaje, że to Ayu rządzi na tym rynku XD.

Shina>> cóż za elokwentny post XDDD[/quote]

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 21 mar 2006

Shina pisze:cool

Nie chce być niemiła, czy coś, ale jak nie masz nic do powiedzenia, to posty w rodzaju "cool" mogłabyś sobie darować -_-'
Ponad połowa Twoich postów to jedna albo dwie linijki textu...

Awatar użytkownika
Jurichi
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Jurichi » 21 mar 2006

Deedem [mówiła, że się znacie ^^]

jo! Deed jach ciach mach!

wiedziałam o Kodzie tylko tyle, że jest zdzirowata xD [tak mi powiedziało jpopowe towarzystow ;P]

tak to jest jak sie ocenia ksiązke po okładce xP

pierwszy klip leciał do Coutie Honey

to był mój pierwszy klip Kody jaki widziałem i pierwsza piosenka jej jaka słyszałem, zassałem go z Frukta gdy wychodził singiel LOVE&HONEY, pamietam ze mysląłem ze ta 'czarna' koda to zupełnie inna osoba zatrudniona specjalnie do tego video by tańczyć na barze XD, teraz obecnie nie moge patrzeć na ten klip już mi sie mega przejadł tak samo jak piosneka... _-_" .. ale beaty w video version podczas tańca na barze wciaz lubie xD

ale nikt nie wydaje piosenek, które zawsze się wszystkim podobają ;).

so tru

No regret :P

nie lubisz no regert? O_O"? ja bardzooooo lubie ten klip w sumie z całej tej nowej 12tki to mi sie on podoba najbardizje zaraz po you xD

rzeczywiscie shina super komentarz xD

Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Post autor: Shina » 21 mar 2006

a czemu by nie skoro tak sie rozpisales coz wiecej dodac ^^;;;;sam wiesz ze lubie kode ^_^ szczegolnie album secret, oraz ten nowy best second things ^_^ ma swietne Mv ^_^

Nie chce być niemiła, czy coś, ale jak nie masz nic do powiedzenia, to posty w rodzaju "cool" mogłabyś sobie darować -_-'
Ponad połowa Twoich postów to jedna albo dwie linijki textu...

to wlasnie dobse ze linijka a nie buzka ^^;; jakos nikomu to nie przeszkadza, nie bede robic referatu na pol strony ^_^

Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontakt:

Post autor: Nachebet » 23 mar 2006

Zgadzam się z Elizą, po co pisać takiego posta z którego nic nie wynika i który w dodatku ma jeden wyraz oO?

tak to jest jak sie ocenia ksiązke po okładce xP

ej, ja jej nie oceniałam wtedy, bo jej nie znałam jeszcze :P po prostu taką opinię o niej przekazały mi dziewczyny i poleciły obejrzeć, bo wiedziały, że nie lubię słodkich panienek z upośledzonymi głosikami xDDD

teraz obecnie nie moge patrzeć na ten klip już mi sie mega przejadł tak samo jak piosneka... _-_" ..

w sumie mnie też się znudził. początkowo bardzo przyciąga oko, głównie ze względu na fryzurę, ale ponieważ nic specjalnego się tam nie dzieje, to i szybko staje się nudny ^^;;. A sceny z baru są hot *__*

nie lubisz no regert? O_O"? ja bardzooooo lubie ten klip w sumie z całej tej nowej 12tki to mi sie on podoba najbardizje zaraz po you

No regert podoba mi się najmniej i jest na przedostatnim miejscu, po nim jest tylko pv do Kamen :PPP. Z całej dwónastki najbardziej lubię rónież You [*___*~~~~ weehe, wzrusza mnie ten klip T_T płacząca Ku jest taka puci puci ;o;], a później klip do Ima sugu hoshii [jest piękna w tych krótkich czarnych włosach i czerwonym gorsecie <3] i do Candy - weee, super wystylizowali ją *_*. Klimatycznie przypomina trochę Shake it, które mimo wszystko jest lepsze od Candy, ale ja i tak lubię takie turecko - egipskie klimaty ^^;;. Fajne jest też Lies, ale głownie ze względu na tę scenę, kiedy Koa rzuca nożem w przyrodzenie swojego faceta :D [wiem, podła jestem xP].

a w maju nowe klipy, can't wait *o*

ODPOWIEDZ