Thee Michelle Gun Elephant (j-rock)

azjatycka oczywiście
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Thee Michelle Gun Elephant (j-rock)

Post autor: Snake » 03 wrz 2010

Obrazek

Nazwa : Thee Michelle Gun Elephant
Gatunek : Garage rock, Blues rock, Punk rock, Garage punk, Punk blues
Aktywność: 1991-2003
członkowie : Yusuke Chiba, Futoshi Abe, Kōji Ueno, Kazuyuki Kuhara
kraj: Japonia

Albumy :
Maximum! Maximum!! Maximum!!! (1993) Self-released
Cult Grass Stars (1996) Triad
High Time (1996) Triad
Chicken Zombies (1997) Triad
Gear Blues (1998) Triad
Casanova Snake (2000) Triad
Rodeo Tandem Beat Specter (2001) Triad
Sabrina Heaven (2003) Island
Sabrina No Heaven (2003) Island

+kilka singli, składanek i innych

Zespół zakończył działalność w 2003 roku, ale w prawie tym samym składzie grali później jako ROSSO (do 2006r), a obecnie jako The Birthday. Niestety rok temu zmarł Abe Futoshi gitarzysta występujący w każdym z tych zespołów.

Muzycznie TMGE jest naprawdę niezłe, na ich płycie The Best Of (32 utwory) jest sporo niezłych piosenek i parę hitów. Niedługo zapoznam się również z ROSSO i The Birthday.

W japońskim filmie Aoi Haru / Blue Spring znalazły się ich piosenki mocno podbudowując klimat filmu.

Poniżej kapitalny utwór z filmu w wersji live (Akage no kelly) :

I jeszcze dwa kawałki, których w filmie nie było, a które mi się spodobały
She's gone - taki króciutki, ale jest moc - pogłośnić na maxa i słuchać - wersja live lepsza od studyjnej ;)

Taiyo - dłuższy kawałek i teledysk dla odmiany (sam link, bo wyłączono umieszczanie filmu na stronach)
" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Thee Michelle Gun Elephant (j-rock)

Post autor: Azzel » 03 wrz 2010

Oho, moja miłość z gimnazjum <3 Co śmieszniejsze to nie zainteresowałam się nigdy właściwie co się z nimi dalej stało, a słucham również The Birthday, które też mi się podoba, ale wolę starocia^^. ROSSO miałam wrażenie że też gdzieś mi się przewinęło,ale głowy sobie teraz uciąć nie dam bo na pierwszy rzut oka nie widzę. Pamiętałam że ściągnęłam nawet koncert ich, teraz patrzę - jest chyba z pożegnalne trasy z 2003. W ogóle ja ich słuchałam w tych czasach i pamiętam że na ich temat praktycznie nic nie mogłam znaleźć i nigdzie nie pisali że się rozpadli. Dzięki Snake za przypomnienie zespołu, odświeżę sobie go bo dyskografia gdzieś po dysku rozrzucona leży^^
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 03 wrz 2010

Sporo materiałów o TMGE jest na YT, jeden gość wrzucił całą masę teledysków i koncertów - można sobie posłuchać i pooglądać :) (ostatni link jaki wkleiłem). Ja mam ich The Best of i sobie tak losowo słucham kawałków z tej płyty. Co prawda oni wydali aż 8 oficjalnych albumów + sporo innego stuffu, ale na the best of są aż 32 kawałki, zatem trochę tego jest ;) Lubisz bardzo mocno jakiś ich konkretny album ? Na the best of na pewno nie załapały się jeszcze jakieś ciekawe utwory, m.in. jest parę z soundtracku Aoi Haru, a chętnie chciałbym posłuchać wszystkiego co od nich najlepsze ;)

Natomiast co do ROSSO i The Birthday chyba nie wydali płyt The Best Of, albo wydali i pod inną nazwą. Polecisz coś od nich ?, jakiś najlepszy album itp, bo trochę dużo tego jest do słuchania ;) W przypadku ROSSO sprawa jest prostsza, bo wszystkie single są z płyty Dirty Karat, ale The Birthday mają na koncie 5 albumów w tym aż dwa z 2010 roku, więc możliwe, że musisz sobie zaktualizować dyskografię ;)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 03 wrz 2010

Uh, musiałam się rozejrzeć - moja miłosć powstała do nich z pewnością po Sabina Heaven, poza tym na Gear blues jest chociażby Smokin' Billy, na Casanova Snake też dużo fajnej muzyki, ciężko aż mi polecać;p Z pewnością Sabina Heaven! W ogóle strasznie lubię ten ich klimat muzyki, nie wiem nawet jak ich określić ^^" Z The Birthday faktycznie powydawali w tym roku, widzę nawet koncert kolejny i jakieś DVD do ściągnięcia więc przy wolniejszym dysku dociągnę. A tegoroczne płytki to widzę trochę zajmują, jedna z nich ma dwa dyski więc moze to jest jakiś "best of"? Cięzko mi powiedzieć bo The Birthday jeszcze nigdy nie wzięłam na obsłuchiwanie wszystkich płyt <na dysku mam mix płyt gdzie czasem mam tylko nazwę płyty bez zespołu i ciężko mi coś znaleźć, powoli porządkuję to przesłuchując płyty, ale do nich jeszcze nie doszłam, jakbyś przypadkiem założył i o nich temat to się może szybciej zbiorę i przesłucham;p>
ODPOWIEDZ