Bye Bye Sea

azjatycka oczywiście
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Bye Bye Sea

Post autor: evelinux » 24 mar 2011

Bye Bye Sea

Obrazek
[Zainteresował mnie ostatnio pewien fakt. Oglądałam "Playful Kissa" i strasznie mi się spodobał ten zespół z tym kolesiem w blond afro. Jak się już głębiej wczytałam w sprawę okazało się ,że to nie jest sztucznie utworzony zespół na potrzeby dramy, ale realnie istniejący zespół. Pościągałam ich płytki i się w nich po prostu kocham! Chciałam ich skomentować.. ale jak się okazało, ci panowie nie mają jeszcze swojego tematu.. a myślę, że im się naprawdę należy...]
Obrazek
Na zespół Bye Bye Sea (안녕바다) składają się 4 osoby:

:arrow: Namu (Kim Sun Guk, ur. 01.05.1986 r.) - wokal, gitara
:arrow: Dae Hyun (Yoo Dae Hyun) - keyboard
:arrow: Myung Jae (Woo Myung Jae, ur. 15.08.1982 r.) - gitara basowa
:arrow: Jun Hyuk (Lee Joon Hyuk) - perkusja

Debiutowali w 2006 roku jako zespół indie o nazwie I Cross With You the Sea, w maju 2007 roku zmienili nazwę na tą, pod którą są obecnie znani. W marcu 2008 roku podpisali kontrakt z wytwórnią Fluxus Music. Na ekranie możemy ich zobaczyć w dramach "I am Legend" oraz "Playful Kiss."
Spoiler! Obrazek
wyżej: drużyna do zadań specjalnych Bong Joong Goo
Obrazek

BOY'S UNIVERSE
(07.12.2009) >>klik<<
Obrazek

01. 내 맘이 말을 해 (My heart speaks)
02. 별 빛이 내린다 (Starlight falls)
03. Soon
04. Beautiful Dance
05. 어둠이 깊을수록 별은 더욱 빛난다

CITY COMPLEX
(16.11.2010) >>klik<<
Obrazek

01. Never Stop
02. 내 맘이 말을 해 (Reprise)
03. 창 밖은 평화로운 식탁 (Outside the Window is A Peaceful Table)
04. You & Me
05. 오늘도 생각이 나네요 (I Remember It Again Today)
06. 청혼 (Proposal)
07. Fight Club
08. 별 빛이 내린다 (Starlight is Coming Down)
09. 눈물바다 (Sea of Tears)
10. Liar
11. 베개를 적시다 (Wet My Pillow)
12. City Complex

Wszysktie piosenki niezwykle szybko wpadają w ucho, ale tutaj są moje ulubione - ostatnia z Playful Kissa
[youtube]8jHx90ui5GM[/youtube]
[youtube]zDy28CLC7s4[/youtube]
[youtube]fmSz7FuZa84[/youtube]
[youtube]4sE-QHELHBc[/youtube]

Awatar użytkownika
Helianthus
Co to jest dorama? o_O

Re: Bye Bye Sea

Post autor: Helianthus » 05 kwie 2011

No ja ich poznalam w inny sposob i od razu sie zakochalam :) Slucham dość regularnie Kim Hee Chul Youngstreet i on ciagle katowal kawalek "My Mind is Talking", który bardzo bardzo mi się podobał, ale ze wzgledu na to, ze nie rozumiem koreanskiego nigdy nie udalo mi sie wychwycic, kto go wykonuje.

Jak ogladalam Playful Kissa zupelnie nie skojarzylam, ze to mogą być oni. W sumie sympatyczne były te ich przerywniki ;)

Dopiero ostatnio był odcinek Yu HeeYeol Sketchbook, gdzie własnie był ich występ i krótki wywiad - ach i dzieki temu poznalam ich nazwę i od razu sobie wszystko przesluchalam :) Sa przeswietni! A najlepsze jest, ze w YoungStreecie Kim Hee Chul ma ich piosenke - Beautiful Dance jako intro do audycji - przeuwielbiam ten kawalek :) Czyli Kim Hee Chul tez musi byc ich fanem :P

Hmm.. Watek o Bye Bye Sea, a ja tyle o KHC pisze - ale to w sumie dzieki niemu ich poznalam i za to dziekuje ;)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 27 lut 2012

hmm, powrót Bye Bye Sea jako Annyeongbada z kolejnym albumem, ktoś się cieszy...? ^^
[youtube]2vjyIYawA1o[/youtube]
i coś więcej w tej kwestii
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 27 lut 2012

Azzel pisze:hmm, powrót Bye Bye Sea jako Annyeongbada z kolejnym albumem....
A czy to nie znaczy przypadkiem dokładnie to samo ;)
Mi się piosenka spodobała, i cieszę się ze wokalista już nie zaciąga tak bardzo jak w debiucie ^^
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 27 lut 2012

Przeniosłam nas bo zapomniałam że wątek mamy i zespołu tutaj :ashamed:
co do nazwy - niby to samo ale nie do końca xD Tzn moje ciężkie wnioskowanie na podstawie wcześniejszego linka - niby jest różnica w danym kraju czy używasz swojskiej nazwy czy angielskiej - czyli przerzucili się z angielskiej nazwy na koreańską <techniczna zmiana, dla nas żadna różnica niby>. (w ogóle tak sie śpieszyłam ze jeszcze zostały błędy w poprzednim poście :omg: >
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 29 lut 2012

kocham ich odkąd odkryłam przez przypadek nowo wydany pierwszy mini bardzo dawno temu <3 : )
iii... wczesniej tez wszedzie widniala nazwa i byebye sea i annyong bada o_o moze zmiana dotyczy np formy napisu na albumie? ale! patrze i na pierwszym mini bylo annyong bada i na tym tez, wiec, em... no nie wiem : D
a na album nowy trafilam zupelnie przypadkiem, bo k-indie na fb wrzucilo nowy klip, no i bec : D musze przesluchac <3
ODPOWIEDZ