Spangle call Lilli line

azjatycka oczywiście
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Spangle call Lilli line

Post autor: Snake » 24 mar 2011

Obrazek

Nazwa: Spangle call Lilli line (skrót SCLL)
Gatunek: Indie Rock / Alternative / Downtempo / Post-Rock
Rok założenia: 1999
Miejsce założenia: Shimokitazawa, Setagaya, Tokyo, Japan

Członkowie :
Kana Otsubo - wokal, klawisze
Ken Fujieda - gitara
Kiyoaki Sasahara - gitara

Dyskografia (bez singli i DVD) :
rok-miesiac-dzień nazwa albumu
2001 3 25 Spangle call Lilli line
2002 11 10 Nanae
2003 6 11 or
2004 3 17 68 SCLL
2005 4 20 Trace
2005 6 29 For Installation
2006 10 25 Since
2008 9 24 ISOLATION
2008 11 12 Purple
2010 4 21 View
2010 6 23 Forest At The Head Of A River

Linki :
http://www.lilliline.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.lastfm.pl/music/Spangle+call+Lilli+line" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianmediawiki.com/Spangle_call_Lilli_line" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawostka:
Codzienne zajęcia członków zespołu :
Kana Otsubo to ilustratorka, Ken Fujieda - grafik komputerowy, a Kiyoaki Sasahara fotograf.

[youtube]COWJ7p4nDsc[/youtube]

Muzyka SCLL jest dość odprężająca, przyjemna, rytmiczna, mimo, że poszczególne albumy różnią się brzmieniem.
Trafiają się ponad 10 minutowe piosenki, w których ciężko doszukać się schematów, refrenów, ale są też również nieco bardziej konwencjonalne, jak ta zamieszczona wyżej.
Dość wyrywkowo zapoznaję się z dyskografią, ale póki co przynajmniej na każdym krążku jest kilka świetnych nagrań (a i pozostałych miło się słucha). Najbardziej podoba mi się pierwszy album, ale nie przesłuchałem jeszcze nawet 50% ich twórczości, więc może to się zmieni.

Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Re: Spangle call Lilli line

Post autor: akire » 24 mar 2011

dość ciekawe, choć nie wychodzi to za bardzo poza najbardziej standardowy ze standardowych post-rocków ;D poza tym ta dziewczynka jednak fałszuje - nie wiem czy to tak ma być, ale dziwnym trafem jak trafiam na tego typu azjatyckie zespoły to nie mogę przeżyć tego mijania się z melodią.

masz jakąś płytę ulubioną? bo mogłabym sobie przesłuchać w sumie, ale nie chce mi się wszystkich sprawdzać.
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 24 mar 2011

Wokalistka ma ładną barwę głosu, choć rzeczywiście nie eksperymentuje zbyt z wokalem, bo byłoby słychać pewnie jej niedostatki.

Ulubiona płyta to pierwsza, czyli tak jak nazwa zespołu. Link wysłałem Ci na PW.
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Snake » 02 lis 2015

Parę dni temu na Spotify wylądowało 10 albumów zespołu. Ze studyjnych brakuje tylko debiutanckiej płyty i tej najnowszej, która nie miała chyba dotąd premiery.
ODPOWIEDZ