Kanon Wakeshima

azjatycka oczywiście
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Kanon Wakeshima

Post autor: Lily » 05 kwie 2011

Kanon Wakeshima

Obrazek
Kanon Wakeshima (分岛花音, ur. 03.lipca 1988) - japońska wokalistka i wiolonczelistka. Mana (Moi Dix Mois) zauroczony jej muzyką, został jej producentem. Zadebiutowała singlem "Still Doll" wydanym przez wytwórnię DefSTAR Records 28 maja 2008. Utwór "Still Doll" został użyty jako pierwszy ending anime Vampire Knight, a piosenka z jej drugiego singla - "Suna No Oshiro" wydanego 12 listopada 2008 roku, została użyta jako drugi ending.
W 2008 została nominowana do nagrody za najlepszy debiut roku. Kanon sama pisze teksty piosenek.
(opis z wikipedii)

Kilka klipów:

1. Suna no Oshiro
" onclick="window.open(this.href);return false;

2. Still Doll

3. Storytelling by Lolita

Dyskografia:

Shinshoku Dolce (2009)

Obrazek

01. Still doll
02. Suna no Oshiro
03. weet ticket
04. Kuroi Torikago
05. Shinku no fatalism
06. Skip turn step
07. Still doll (Orgel Version)
08. Maboroshi
09. Ennui kibun!
10. Monochrome frame
11. Shiroi kokoro
12. Sweet dreams

Shōjo Jikake no Libretto: Lolitawork Libretto (2010)

Obrazek

01. Shakespeare no Wasuremono ~Prologue~
02. Kajitsu no Keikoku
03. Heroine Syndrome
04. Twinkle star
05. Toumei no Kagi
06. Marmalade Sky
07. Kuroneko to Pianist no Tango
08. Princess Charleston
09. Tree of Sorrow
10. celmisia
11. Otome no March
12. Shakespeare no Wasuremono ~Epilogue~
13. Lolitawork Libretto ~Storytelling by solita~

Kilka słów od siebie:
Na twórczość Kanon Wakeshimy natrafiłam przypadkiem na youtube. Muzyki japońskiej słucham raczej mało, bo jakoś język japoński w muzyce średnio mi się podoba, zdecydowanie wolę chiński czy koreański. Ale oczywiście jestem otwarta na wszelkich artystów, dlatego też bo "odkryciu" tejże pani postanowiłam przesłuchać jej dyskografię. Jej muzyka jest mieszkanką trochę popu, trochę rocku, ale też nurtów noeklasycznych i ogólnie w klimacie raczej z lekka mrocznym. Sama Kanon nosi się w stylistyce gothic lolity, także jej wizerunek współgra z twórczością pod względem ogólnego "klimatu".
Może nie wszystkie piosenki rzuciły mnie na kolana, ale jest kilka naprawdę świetnych (np. Heroine Syndrome, Suna no Oshiro). To, co najbardziej mnie urzekło w tej muzyce to wiolonczela, absolutnie uwielbiam brzmienie tego instrumentu. Poza tym bardzo cenię artystów, którzy sami piszą swoje utwory, którzy nie tylko śpiewają, ale też grają na instrumentach, i nawet jeśli nie wszystko wychodzi im totalnie na tip top, to jednak potrafię docenić wysiłek w to włożony i faktyczny artyzm, którego niestety we współczesnej muzyce światowej jest coraz mniej. Dlatego też polecam muzykę Kanon Wakeshimy, również ze względu na jej odmienność i klasyczne korzenie, ze względu na wyjątkowy klimat i wiolonczelę oraz wiele innych plusów, które każdy słuchacz wyławia już sobie sam wedle swoich upodobań. Może nie jest to muzyka, której można słuchać na co dzień (choć to też jest zależne od gustu), ale na pewno warto się z nią zapoznać.

Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: Kanon Wakeshima (j-rock, neoclassical)

Post autor: anna-banana » 05 kwie 2011

Za samo Still doll dziewczyna powinna dostać wielkie pokłony,bo utwór jest świetny fajnie wpisywał się w klimat Vampire Knight,a i mv zakręcone nieźle.
Kolejna dyskografia do sciągnięcia :victory:
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Re: Kanon Wakeshima (j-rock, neoclassical)

Post autor: Ai_tanu » 05 kwie 2011

Ja ją uważam za jedną z najciekawszych japońskich wokalistek - właściwie ciężko nawet określić gatunek jaki wykonuje, ale ma w sobie coś magicznego wręcz ta muzyka, większość piosenek jest w podobnym klimacie, co mi zupełnie nie przeszkadza, oba endingi VK były świetne i pięknie wpasowywały się w klimat, naprawdę warto jej posłuchać.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Kanon Wakeshima

Post autor: Azzel » 17 kwie 2011

Huh, anime nie oglądałam, postanowiłam zerknąć na to bo: 1. wiolonczela 2. lubię mix klasyczno - współczesny 3. takie jakieś gotykowate nawiązania czasem jakoś mnie ruszają.
Co zastałam przy Kanon? Eeee... tyle że samo "Mana" powinno mnie odstraszyć i nie powinnam z góry za to sięgać. Coś co podobało się Manie nie miało racji bytu chyba w moim słowniku, niestety. Przemęczyłam wszystkie płyty i bez żalu wyrzuciłam z dysku. Cóż, nie dla mnie chyba muzyka.
ODPOWIEDZ