RaNia

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
caporal
Oglądam regularnie xD

RaNia

Post autor: caporal » 07 kwie 2011

RaNia 라니아
Obrazek
ObrazekObrazek
Nowy Girls Band. Osiem dziewczyn różnych narodowości (chińskiej, koreańskiej, tajskiej). Mówią pięcioma językami: angielskim, japońskim, chińskim, tajskim i ma się rozumieć po koreańsku. Zostały przygotowane na scenę międzynarodową.
Można je zobaczyć w amerykańskim filmie Hype Nation.

ObrazekDi (디) / DaReh (다래) ur.18.10.1991
ObrazekJoy (조이) ur. 27.07.1990 Jutamas Wichai (Tajka)
ObrazekLucy (루씨) ur. 20.08.1990 (Koreanka)
ObrazekRiko (리코) ur. 10.03.1989 Kim Ju Yeon (Koreanka)
ObrazekSemi (새미) ur. 10.05.1989 Hwang Se Mi (Koreanka)
ObrazekT-ae (티애) ur. 24.09.1994 Lee Tae Eun (Koreanka)
ObrazekXia (시아) ur. 15.11.1994 Jang Jin Young (Koreanka)
ObrazekSara (사라) ur. 31.05.1987 Wang Hui (Chinka) ex-członkini
Rania (라니아) - DR FEEL GOOD (닥터 필 굿) [Produced by Teddy Riley]

RaNia - Teddy Riley, The First Expansion In Asia (2011.04.06)
Obrazek
Singiel
01.DR FEEL GOOD (English ver.)
02.DR FEEL GOOD (Korean ver.)
03.MASQUERADE (English ver.)
04.DR FEEL GOOD (Inst.)
05.MASQUERADE (Inst.)

Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Re: RaNia K-Pop

Post autor: Ai_tanu » 08 kwie 2011

hah, ja mam tu jednak coś do powiedzenia. nie rozumiem w ogóle, dlaczego te dziewczyny wzbudzają aż takie emocje. i to skrajne, bo przynajmniej w takim miejscu jak tumblr obserwuję kłótnię na kłótni na ich temat. że beznadzieja, nie wiadomo skąd się w ogóle wzięły i po co. że nieprawda, są cudowne, że to najwspanialszy girlsband w historii i w ogóle <ludzie! nagrały jedną piosenkę! no ok, dwie> . i szczerze to śmiać mi się chce :rolly: ja bym pewnie nawet nie obejrzała tego teledysku, ale obejrzałam z ciekawości i hm. nasuwają mi się dwa wnioski:
1) piosenka zupełnie nie w moim typie, a jeśli chodzi o girlsbandy to nie ukrywam że pierwsze wrażenia dotyczące piosenki są bardzo istotne. bardziej niż w boysbandach, wiadomo :rolly:
2) tu też nie da się ukryć, naprawdę piękne są te dziewczyny *__* Szczególnie jedna, ale nie rozpoznaję ich na razie więc nie powiem która.

generalnie dziwna dla mnie sytuacja z tym girlsbandem, lol xD
Awatar użytkownika
caporal
Oglądam regularnie xD

Post autor: caporal » 08 kwie 2011

Dla mnie ta sytuacja jest nie tyle dziwna co ciekawa. Nie zajmuję się nowościami, ale jak coś przykuje moją uwagę, biorę na ruszt:)
Teddy Riley, amerykański producent, poszukiwał koreańskiej solistki do Hype Nation, swojego najnowszego filmu. A działo się to wszystko w połowie zeszłego roku. Lecz wszystkie "gwiazdki" nie miały już miejsca w swoich grafikach. Zdecydowano na zmiany w scenariuszu i tak powstała nowa grupa żeńska na potrzeby filmu. I dalej już poszło samo.
Te wszystkie wiadomości posiadam z jednego źródła, więc są do weryfikacji.
1) piosenka zupełnie nie w moim typie, a jeśli chodzi o girlsbandy to nie ukrywam że pierwsze wrażenia dotyczące piosenki są bardzo istotne. bardziej niż w boysbandach, wiadomo :rolly:
...hmmm, ja mam na odwrót ;)

Żałuję tylko, że nie ma na płycie koreańskiej wersji "MASQUERADE".

Intrygujące są wszystkie
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 11 kwie 2011

mi sie dziewczyny spodobaly : D
rzeczywiscie, jak na debiut, to wybrały hardcore, na omonie piszą, że dzi***i, że z nocnego klubu etc... no ok, jest odważnie, ale mi i tak sie podoba ;D może ze względu na zachodnią mentalność? no i pytanie, czy klip, choreo, są tanie? i don't think so? ja nie odniosłam takiego wrażnia.
piosenka, w przeciwieństwie do Ai, całkiem w moim stylu, bicik jest zabawny, w ogóle sama piosenka bardzo mi się podoba (jeszcze musze obsłuchać wersję ang), oglądałam, a raczej słuchałam mr'ów - wyglada na to, ze rzeczywiscie potrafia spiewac, ale........ jak zwykle czekam na jakies radio! ;D dziewczyny sa ladne, odwazne, ja im daje szanse, ale.... boje sie, ze moga szybko odpasc, ale moze to tylko moje wymysly :P
Awatar użytkownika
blueshavol
Co to jest dorama? o_O

Post autor: blueshavol » 12 kwie 2011

Mi się na początku piosenka w ogóle nie podobała, ni to wpada w ucho, ale nie jest też najgorsze. A pierwsza myśl: zbyt odważnie. Ale kij wie, może to jest właśnie ich 'sposób na główną', żeby ludzie o nich mówili? Pewnie po prostu czują się lepiej w takich klimatach niż w słitaśnym kolorowym kpopie a'la Gee/Oh!, albo w nudnych balladach, które na debiut nie są zbyt dobre imo :P No ale w każdym razie teraz piosenkę bardzo lubię i jakoś nie zwracam większej uwagi na to, że jest wyzywająca, że niewłaściwa dla młodszych i inne duperele.
Na MR'ach śpiewają całkiem całkiem..Zobaczymy co dalej nam pokażą :>
Wymowę ang. mają niezłą, aż się zdziwiłam :D
...
A ile czasu zajęło mi domyślenie się, że to polskie 'tato tato' pojawiające się np. na początku songa to 'Dr Dr'... Masakra xD
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Re: RaNia

Post autor: Maru » 20 kwie 2011

Ehh, na rynku koreańskim taki natłok, ze rzadko sie zdarza, żebym w ogóle śledziła jakieś nowości. Ale zawsze sprawdzam to, co wywołuje skrajne opinie bo wzbudza to moją ciekawośc. Więc i Ranię sprawdziłam, żeby zobaczyc o co tyle szumu.

I chyba wyjdzie na to, że wyleję swój girlsbandowy ( i nie tylko) światopogląd w tym wątku.

Generalnie to ... słabo. Nie zainteresowały mnie niczym. Obejrzałam teledysk i nie pamietam co w nim było, piosenki za bardzo też nie, juz nie mówiąc o tym, że tematyka słuzby zdrowia nie wzbudza we mnie zbyt pozytywnych emocji _^_. A same dziewczyny zlały mi sie w jedno.
Promuja sie ostro i zachodnio, w sensie ma być 'sexy'. Tyle, ze ja nie jestem przekonana, czy to dobrze. Żeby było jasne - nie jestem fanką przerostu ruchów kopulacyjnych nad treścią ale jesli koncept ma być sexy i jest sexy to jest dobrze, pod warunkiem, ze ma to sens. Wolę jak ktoś mnie zainteresuje stylem, wykonaniem, ciekawą, dobrze dopasowaną rytmicznie i pasująca do piosenki choreografią, niebanalnymi strojami. A jedyne z czego je kojarzę, to kontrowersja wokół układu. Co chyba nie świadczy dobrze o ich promocji.

Generalnie mam wrażenie, ze dziewczyny sa najbardziej zanane z tego, ze dostały "bana-na-kolana". Nie wiem czy producentom o to chodziło.
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: shiwana » 09 maja 2011

Piosenka fajna.
Na początku nie obczaiłam tego 'tato tato', nie podobała mi się ta nuta, uważałam ją za chorą, ale po jakimś czasie ją pokochałam.
Mv jest ostre, racja, przegięły, dobrze, że je zbanowali, aczkolwiek mv nie zostało usunięte z yt z tego co widzę.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 09 maja 2011

aczkolwiek mv nie zostało usunięte z yt z tego co widzę.
Dlaczego miałoby zostać usunięte?

Dziwna sprawa bo po 2 czy 3 występach laski przestały się pokazywać w tv. Tzn wiadomo, przestali je pokazywać ;p Występy same w sobie były krótsze o pół minuty, jeden nawet o minutę, nie żeby jakieś super bo był problem z odróżnieniem która to backdancerka, a która to członkini zespołu, ale jakoś tak... za którymś razem ten ich taniec tak elektryzuje, że nie można wzroku oderwać :P Przyznaję, że na początku miałam lekkie wtf, ale kurczę noo ile można słuchać przesłodzonych kawałków. Szkoda, że ich nie ma, dziewczyny moim zdaniem dobrze przygotowanie wokalnie, mam nawet dwie faworytki - blondyna i któraś z brunetek, ale jest ich tam tyle, że nie ogarniam :P
Widocznie Korea nie jest jeszcze gotowa na atak czegoś konkretniejszego i dalej woli pokazywać nieletnie dziewuszki w mini mini z lizakami. Oł je.
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: shiwana » 09 maja 2011

Maura pisze:
aczkolwiek mv nie zostało usunięte z yt z tego co widzę.
Dlaczego miałoby zostać usunięte?

Stroje, ruchy.. MV U-Kiss zostało usunięte, mowa o shut up, musieli nakręcić nową wersję :P
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Maru » 10 maja 2011

Maura pisze:Widocznie Korea nie jest jeszcze gotowa na atak czegoś konkretniejszego i dalej woli pokazywać nieletnie dziewuszki w mini mini z lizakami. Oł je.
Ot róznice kulturowe (;

Żeby nie było - ja tez lubię girlsbandy, które nie sa przesłodzone, ale nie przepadam za takim przekraczaniem granicy w druga stronę.

I nie dotyczy to tylko rynku koreańskiego - nie chce, żeby zrobiła się z tego druga ameryka, gdzie podstawa teledysku to tyłek, cycki, i jeszcze jeden tyłek. A widzę, że próbuje je wypromowac w ten iście "zachodni" sposób. Jak juz pisałam - dobry sexy koncept jest dobry, jak nie jest przesadzony. Ja się po prostu tej przesady boję, żeby nie skończyły pokazując cycki jak wiekszosc pseudo-wokalistek jednorazowaych w MTV.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 23 maja 2011

O matko, ja przegapiłam całą tę fazę...... :cry: :cry: :cry:

Muszę powiedzieć, że wczoraj wieczorem kliknęło mi się na YT i zobaczyłam ich klip. I całą piosenkę usłyszałam. Bo wcześniej słyszałam tylko fragment, dzięki temu, że się Ciapki z Ciulem zachwycali w radiu.
Ale wracając do przesłuchania...
TO JEST ZARĄBISTA PIOSENKA!!!!!! :fav: :fav: :fav:
TO JEST POP.
Ten bit jest genialny, wkręca się i przeszywa. Wokale są świetne, wyszkolone i ogólnie nie ma do czego się przyczepić. Pomysł bardzo mi się podoba, cały czas mam w głowie ten utwór, nie może wylecieć, AAAAAAAAAAAAAAAAAA. A poza tym cały ranek slucham jej ja i zapewne moi sąsiedzi, bo słucham na rozkręconym głośniku i przy otwartym oknie. Mam nadzieję, że moja ulica lubi Ranię. :twisted:
Co do konceptu, to ja lubię. Dobra, w kpopie to się musiało skończyć wyzwaniem ich od dz*wek, ale ehhhh... Ja tam jestem fanką Britney, więc mi machanie tyłkiem nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Nie lubię tylko kozaków za kolano, ale to już rzecz gustu.
Prześliczne są i przeseksowne. Uważam, że dużo lepiej niż np. 4minute, które na siłę chcą być sexy, chociaż do ich piosenek też niekoniecznie to aż tak pasuje. A poza tym laski z Rania są dużo ładniejsze. Chociaż, dobra, przepraszam, nie powinnam porównywać. Chciałam tylko powiedzieć to dlatego, że choreo po prostu dopasowuje się do utworu. Dla mnie mogą się wić, chętnie popatrzę :D
Oryginalnie, odważnie, ciekawie...

I nie porównywać z dz*wkami, przy tych drogach to jakieś straszne tandeciary stoją, o czym w ogóle mówić...

A jeżeli tak wyglądają kluby nocne, to się chyba przejdę :rolly:
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 24 maja 2011

boom boom, kocham Cie : D
czyż to nie jest porządna, k-popowa piosenka? ^^ dziewczyny są bardzo ładne (ta w kucyku, albo ta czarnowłosa tajka <333)
ale dzisiaj przeczytałam o jakiejś aferze z rileyem, że on porzucił ranie, ma je w pupie i pracuje teraz z sm... :rolly: ej, bez kitu, ja osobiście nie chce, aby dziewczyny zniknęły ;( bardziej niż chętnie oczekuję comebacku w przyszłości, dziewczyny są ładne, fajnie śpiewają, no kurde... jak na debiut to i tak wypadły lepiej niż wiele obecnie popularnych g-bandów, hellou. tyle, że są zbyt kontrowersyjne dla pruderyjnej korei, PLE PLE >.< ale mam nadzieje, ze nie bedzie jakiejs lipy przez rileya _-_
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 24 maja 2011

Właśnie... Aż mi żyłka wyszła, bo wczoraj je odkryłam, a dzisiaj taka afera z nimi :( :( :(

Nie wiem, niech się Riley w zadek pocałuje, jak chce je opuścić, ty ty ty ty ty *********!!!!

A zresztą, one są bardzo zdolne, więc mam nadzieję, że mimo wszystko pociągną bez takiego cepa.
O ile w ogóle dobrze rozumiemy tę historię z odejściem.

Za dobrze laski śpiewają i za dobrze tańczą, są mega-zmysłowe, mega-kobiece, jak znikną, to pojadę je odnaleźć aż!!!!! Ehhh.

Ech, nie może tak być, świat jest przecież piękny, RaNia będzie istnieć <3

rikli, uwierz w to, nasza wiara uczyni cud :rolly: Będziemy widzieć sukces tego gbandu!
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 25 maja 2011

hmmm, dzisiaj czytam znowu, że agencja sie za bardzo posłużyła rileyem, który na dobrą sprawę spotkał dziewczyny jak już zostały skompletowane? zrobił im troche muzyki i to by było na tyle, a podobno agencja wypromowała się zupełnie na jego nazwisku, w sumie bez jego zgody... who's right???? coś o zmianie agencji było, ale podobno to tylko fakt współpracy... trudno powiedzieć co teraz będzie, ale przynajmniej mamy fajne fotki z maxima ;D i chyba ma być jakaś konferencja dzisiaj w całej tej sprawie?
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 10 cze 2011

A więc wyciskamy jak najwięcej z nazwiska Rileya i promujemy się z Masquerade, tak? ;)

Moje mysli:
1. Wolę Doctora, tak już mam :D
2. Chyba trochę niedopracowany pokaz jak na nie. W tańcu linie ciała jak połamane, wokalnie też już nie tak rewelacyjnie, ale może nadrobią.
3. Nieeeee, one są bardzo zdolne i cieszą moje oko tak czy siak. :)
Gdzieś ponad przeciętność, na pewno.
ODPOWIEDZ