B1A4

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: B1A4

Post autor: jordi » 05 mar 2012

Ach nie powiem info o fullalbumie mnie ZACHWYCIŁO :D Czekam z wypiekami na twarzy aż preorder się pojawi na YesAsia - co tu dużo mówić - dla mnie najlepszy boybandowy debiut 2011 - szkoda tylko, że to taki nie do końca fullalbum, bo intro, 7 nowych piosenek i 2 remixy starych, ale ważne że w ogóle NOWE :-D (no i nie przegięli jak missA fullalbum czy KARA z 3 nowymi na krzyż XD )

Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 05 mar 2012

Nie jest złe ale też nie powala to SP. Tak jakoś leci powoli.......
Kurczaczek jest tu uroczy. Wszyscy wyglądają na nerwowych co zresztą sami przyznali. Chyba scenarzyści nie bardzo się postarali.
Co do lektorki to się już do niej przyzwyczaiłam gdy oglądałam Star golden bell ale ona chyba jest jeszcze w innych varietach.
Może się jeszcze rozkręci...
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 11 mar 2012

Zdjęcia promjące
Obrazek
dziwną minę ma tutaj kurczaczek

Obrazek
to mi się najbardziej podoba

Obrazek
ten kolor mu nie pasuje

Obrazek
pierwszy raz mi się Baro podoba

Obrazek
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 13 mar 2012

no i mamy album - tracklista z zapowiedzi w ogóle się nie pokrywa z tym, co wydali XD chyba że tytuły po prostu pozmieniali XD

Ogólnie miałem naprawdę spore oczekiwania po świetnym 2 mini, ale podsumowanie jak zawsze na końcu XD

Recka (jak zwykle po 3 przesłuchaniach)

1. Baby I'm Sorry - Z tego co kumam, to będzie promująca... no i jak to w Korei bywa nienajlepszy wybór... Wstęp jak dla mnie słaby... ogólnie ten pseudotechniawowy podźwięk jest dziwny... poza tym autotune w refrenie... ech :-/ Ogólnie nie jest najgorzej, ale dużo rzeczy mnie irytuje w tej piosence... przykro mi, ale na razie zaledwie 3+/6 (plus za tzw. "Bridge" - chyba najlepszy moment utworu)

2. This Time Is Over - to już znamy - bardzo dobry kawałek z lekka przypominający twórczość Bistów XD Baro świetnie rapuje, głosiki reszty też dobrze się uzupełniają - szkoda, że tego nie będą promować :( 5/6

3. So Fine - klimatyczne rnb, w którym chłopaki się dobrze odnaleźli - nic nadzwyczajnego, ale przyjemne rytmy np do jazdy samochodem :-) 4/6

4. Super Sonic - typowy skoczny utwór chłopaków - autotune nie irytuje tak jak w promującej 5/6

5. 둘만 있으면 (Baro solo ft. Min of missA) - pierwsza z dwóch solówek na albumie - i powiem wprost - już po 1 przesłuchaniu zakochałem się w piosence - prosta, bez przekombinowań, bez niepotrzebnych wstawek elektro itp itd XD - Baro świetnie rapuje w zwrotkach, min świetna w refrenach, no i Baro śpiewa w refrenie co fajnie brzmi XD naprawdę bardzo dobra piosenka 6/6

6. 웃어봐 - kolejna wolniejsza piosenka - kolejna przyjemna, ale też nie zapada specjalnie w pamięć... 4+/6

7. Feeling - kolejny szybszy numer - dobre do zabawy, ale nie do końca podoba mi się syntezator - jest taki z lekka dziecinny i zwrotki brzmią tandetnie przez to - na szczęście w refrenie nie ma tego syntha i jest bardzo dobry :-) 5-/6 (- za synth w zwrotkach)

8. 짝사랑 (Sandeul Solo) - sympatyczna balladka.... i to by było na tyle - Sandeul ładnie śpiewa, ale sam utwór do słuchania 1-2 razy na tydzień... szybko się nudzi... 4-/6

9. You Are My Girl - znów szybszy utwór, ale mnie nie porwał - sprawia wrażenie jakby był zrobiony "na odwal się" - niby szybkie, niby skoczne, ale.... sam nie wiem... przeciętne 4-/6

10. Wonderful Tonight (Unplugged Version) - na plus że nieprzerobione głosy, ale i tak wolę oryginał XD za dużo już wcześniej było smęcenia i jeszcze to dali... aczkolwiek dobrze brzmi XD 4+/6

11. Baby I'm Sorry (Inst.)

Ocena ogólna: 4+/6

Szczerze?? jak dla mnie za dużo tu wolniejszych klimatów - chłopcy byli po 2 mini znani raczej z dopracowanych, ale i zarazem prostych, skocznych piosenek, a tu poszli bardziej w ballady, rnb... - a z bólem serca przyznaję, że część szybszych piosenek mnie zawiodła - promująca jest chyba najsłabszym utworem (to samo mam z 2AM) - cóż po części może to też moja wina, bo 2 mini uwielbiam i miałem ogromne oczekiwania, a tu jest tylko "dobrze" - pewno kupię, bo album wydany jest z 50-stronicowym bookletem i 60-stronicowym photobookiem :D ale nie tego oczekiwałem po albumie :D

Najlepsze dla mnie solo Baro, oraz The Time Is Over i Super Sonic (szkoda, że nie dali 2 takiej w tym stylu, bo najbardziej mi przypomina chłopaków ala 2 minialbum XD )

Tak więc dla mnie dobrze, ale mogłoby być dużo lepiej...
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 13 mar 2012

Płytka fajna szkoda tylko że tyko wolniejszych kawałków jest.
Pierwsza pozycja bardzo mi się podoba i chyba jest naj jak dla mnie + jeszcze this time is over
Popieram Jordiego że jest dobrze ale mogło byc zdecydowanie lepiej.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 13 mar 2012

No i jest tak jak myślałem XD

Promująca w necie jest dopiero na 8 miejscu biorąc pod uwagę wszystkie piosenki z płyty...

Najwyżej zadebiutowało So Fine - na 29, solówka Baro na 33, Feeling na 34, Super Sonic na 41, solo Sandeul na 45, a promująca.... dopiero 68...

Ale tak czy siak 29 miejsce to nisko :( z Beautiful Target od razu byli w TOP10 :( Prowadzi piosenka Kim Soo Hyun z dramy "Moon Embracing Soon" przed dwiema piosenkami 2AM...
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Post autor: Kibou » 13 mar 2012

ja chyba nawet nie dosłuchałam promującej do końca. co to ma być ten autotune, takie rzeczy to były w 2009 roku.
okropieństwo, w ogóle mi nie pasuje ani do nich ani do piosenki.
jak jakieś Aqua i ich Barbie girl.
w ogóle te szybkie piosenki to jak ze smerfnych hitów, ŻADNA mi się nie podoba chyba.
fajne jest 'so fine' i solo Baro.
wciąż najbardziej podoba mi sie debiutanckie mini i poprzednie mini jakoś polubiłam im więcej leciało.
Awatar użytkownika
Rosia-chan
Przyklejony do ekranu

Post autor: Rosia-chan » 13 mar 2012

W sumie moje zdanie pewnie nic odkrywczego nie wniesie ale... czuję się zawiedziona tym albumem,bo jakoś tak dziwnie i niby inaczej,ale to chyba nie do końca poszło w tę stronę,w którą mogło iść.
Podoba mi się solo Sandula i Wonderful Tonight Unplugged version zawojowała moje serce,ale poza tymi dwiema,piosenką promującą i szóstą z tracklisty to jakoś tak... łyso? No nie wiem.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 14 mar 2012

Jaki zespół taka dziewczyna :rolly: Malutki żarcik (wybaczcie xD) Lubię B1A4, ale tym razem chyba nie trafili w 10tkę :wall: Już przy promocji "My Love" zauważyłem, że robią się na Bangów no i trzeba przyznać, że miałem rację xD Szkoda, że chłopaki poszli w tą stronę co nie trzeba bo mieli inny styl, wyróżniali się, a teraz dołączyli do kpopowej papki...

[edit]
Okej po 10 przesłuchaniu okazuje się, że czasem dobrze wymieszana papka jest całkiem dobra i strawna :rolly: Chyba słucham :P
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 14 mar 2012

Nawet fajny ten teledysk. Chociaż wolałam ich poprzednie.
Ta dziewczyna ma strasznie dziwne oczy.
Co do porówniania do BB to chłopaki pewnie robią tak jak im każą nie mając większego wpływu.
Piosenka od początku mi się podobała i tu ciagle jestem na tak ale ja chcę ich dawne teledyski buuu.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 14 mar 2012

mootyl pisze:Już przy promocji "My Love" zauważyłem, że robią się na Bangów no i trzeba przyznać, że miałem rację xD

Mam nadzieję, że o występy ci chodzi, bo to moja naj ich piosenka XD 666666666/6 XD

Natomiast tutaj rzeczywiście i klip i piosenka z mocnym autotune - BB mogą się nasunąć, aczkolwiek mnie się nie nasunęły :rolly: dopiero jak przeczytałem, to rzeczywiście kilka podobieństw jest XD
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 14 mar 2012

Chie pisze:Co do porówniania do BB to chłopaki pewnie robią tak jak im każą nie mając większego wpływu.
Piosenkę napisał jeden z członków zespołu, ale mi nie chodziło o samą piosenkę tylko o ogólny image grupy xD I z tym mogę się zgodzić bo pewnie firma jest za to odpowiedzialna ^ ^ To po prostu było czysto lekkie skojarzenie z mojej strony ;)
jordi pisze:Mam nadzieję, że o występy ci chodzi, bo to moja naj ich piosenka XD 666666666/6 XD
Tak, tak miałem na myśli występy xD Też lubię ten kawałek (wspominając nieśmiało ^ ^)

[edit]
zapomniałem dodać, że jednak uzależniłem się od tej piosenki :rolly: heh tak to już ze mną jest ^ ^
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 15 mar 2012

Live
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 15 mar 2012

Chie pisze:Live
O kurde. Niniejszym nadszedł czas, żebym i ja się wypowiedziała, bo na początku mi się nie chciało, ale czegoś takiego to już nie mogę w spokoju zostawić ><

Ogólnie może powiem dwa słowa o CD, że moje ogólne wrażenie jest średnie raczej, ale żadnej ich mini mi sie w całości nie podobało nigdy. Raczej pojedyncze piosenki. I tak tutaj This time is over jest najlepsze chyba, ale w przeciwieństwie do większości nie pogardze i Baby I'm sorry bo mnie ogólnie rusza taki typ remizy :mrgreen: Ogólnie z wolniejszych to 웃어봐 wyjątkowo mi się podoba, ale reszta wolniejszych też ok... Tylko tak bez echa jakoś specjalnie...

Dalej, MV. Laska paskudna >< Poza tym jakoś tak.... No dobra, przejdę do rzeczy. CNU. Zbaisowałam na niego totalnie i nie mogę wprost patrzeć na to marnotrawstwo >< Po pierwsze, te zdjęcia z początku marca - wreszcie ktoś z niego zrobił ciacho, przecież to naturalny talent jest no >< A tu fryz mu tylko podcięli i przyjął wygląd Waffle boya normalnie, ale okulary zostały uh// No cóż. Po sexy CNU została ta jedna fotka a Vogue'a. A poza ty - przcież jego głos sie totalnie marnuje.... Akurat Jiyoung najgorzej śpiewa w głównej piosence, jakby miał głos zdarty :P

A co do live'a.
Zaczęli super, narobili smaku i nadziei że jednak This time is over.... No ale naprawdę, dobrze wyciągają i mają spory potencjał.
Co do Baby, to mają komiczny wkrost układ :D I dużo fajerwerków. Ogólnie nie jestem pewna czy na to akurat czekałam, ale jeśli mam słuchać tylko 3 piosenek to nie mam nic przeciwko bo ogólnie są fajne :P
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 16 mar 2012

autotune do pupy, a szkoda, bo chlopaki dobrze brzmia, fajnie sandal brzmi i nie ma czego ukrywac generalnie ;p
w zyciu by mi sie to nie skojarzylo z bangami lol : DDD nein, nein! przegieli, laska w mv paskudna szkarada jak sto piekiel XD przykro mi z tego powodu, no ale... musze przyjrzec sie lajwom ile tam wsadzili autotuna (a raczej jak jest glosno)
ODPOWIEDZ