A-Jax

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Re: A-Jax

Post autor: mootyl » 24 kwie 2012

Z tego co wiem DSP ma prezesa, a nie panią prezes? :rolly: Jego żona zajmowała się firmą tylko na czas jego choroby ^ ^

Szczerze jak pierwszy raz zobaczyłem nazwę to sobie nie skojarzyłem jej ze środkiem czystości, spowodowały to raczej komentarze ludzi. Do tego Ajax to nie tylko grecki heros, płyn do podłóg ale także drużyna piłkarska, mydło na Filipinach, jakaś nazwa programowania i wiele, wiele innych rzeczy. Do tego w Korei nie mają Ajaxu więc raczej im kojarzyć się nie będzie... a wymowa jest całkiem inna od polskiej i niemieckiej "ayaks" i angielskiej "adżaks" bo nazwę zespołu wymawia się "ei-dżaks". Jest to kontrowersyjna nazwa, ale już zainteresowała zagranicznych fanów. Posty z teaserami na allkpopie miały maks 130 komentarzy, a post z nową nazwą dobija 400 komentarzy :lol: Czyli jednak się opłacało? :D No nie wiem B.A.P nie dość, że skrót głupi to jeszcze po koreańsku "ryż" :rolly: Hell Penis KLIK! (czyt. Hello Venus) czy Gang Kids to też raczej nazwy, które śmieszą. Na ich tle A-jax wypada bardzo porządnie xD

Do tego obejrzałem ich variety dzisiaj na żywo i przyznam, że chłopacy są naprawdę przystojni i mają potencjał, talent i charyzmę. Szkoda tylko, że Making The Star trwało ledwie 30 minut o.O Czekam teraz na napisy :rolly:

Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 24 kwie 2012

Wiesz co do prezesury to nie mam pojęcia - to info od mojej kumpeli psychofanki SS501 i KARA - ona się tam obraca po 20 forach i ponoć ten prezes nadal ma problemy ze zdrowiem i tak naprawdę żonka siedzi, a on jej doradza XD Poza tym mogła mu doradzić (np zagroziła rozwodem jak tej nazwy nie da :rolly: matko ale mam radochę z tego dzisiaj :rolly: )

Mootyl ja nie mówię, że nie ma głupich nazw - Gang Kids to w ogóle rozwala głupotą, ale Ajax się kojarzy, a że wymowa inna - spójrz na komenty na stronach - wymowa nikogo nie interesi ważne, że płyn do mycia podłóg się tak nazywa XD :rolly:
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 24 kwie 2012

jordi pisze:Mootyl ja nie mówię, że nie ma głupich nazw - Gang Kids to w ogóle rozwala głupotą, ale Ajax się kojarzy, a że wymowa inna - spójrz na komenty na stronach - wymowa nikogo nie interesi ważne, że płyn do mycia podłóg się tak nazywa XD :rolly:
Widziałem dlatego też o tym napisałem wcześniej, ale idąc za starą dobrą maksymą nieważne co mówią, ważne, że mówią :rolly: Są na ustach ludzi, wielu dopiero się o nich dowiedziało dzięki śmiesznej nazwie... a za jakiś czas jak wydadzą muzykę ludzie o tym zapomną i nie będzie się im już kojarzyło xD Mnie osobiście średnio podoba się ta nazwa, ale poczekamy zobaczymy ^ ^

Co do pani prezes to właśnie nie wiadomo co i jak z tym prezesem czy już zdrowy, czy dalej żonka wykonuje jego rozkazy? Prawda jest taka, że kobieta wypromowała KARĘ i Rainbow w Japonii co przyczyniło się także do większego sukcesu i prestiżu w Korei. Myślę, że SS501 po prostu chcieli odejść, a ona była dobrym pretekstem... Ale niech teraz żałują bo oprócz Kim Hyun Joonga nikt nie trafił pod dobre skrzydła, a Park Jung Min już się sądzi ze swoją nową firmą o pieniądze. Tak to jest jak ktoś jest chciwy, a trzeba było tylko zażądać więcej pieniędzy od DSP. Zresztą jak będą chcieli wrócić na scenę muzyczną to tylko pod skrzydłami swojej matczynej firmy bo do niej prawnie należy nazwa zespołu. Zapowiedzieli, że tak zrobią, ale im chyba nie spieszno z tego co widzę xD To już nie wina DSP, a afery z Karą nie mam im za złe bo nie dość, że teraz lepiej traktują dziewczyny i lepiej je promują to jeszcze stały się popularniejsze i wydłużyły z nimi kontrakt do końca 2013r. :)

[edit offtopowy]
Co do SS501 to przypomniało mi się, że chłopaki chcieli zostać, ale Kim Hyun Joonga zwerbował Bae Yong Joon i reszta nie miała wyboru i musiała poodchodzić bo to już by nie były te same SS501.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 24 kwie 2012

Mi się to nie skojarzyło z niczym dopiero gdy przeczytałam inne posty o tych ajaxach.
Niektóre zespoły mają naprawdę beznadziejne nazwy a ta jest w miarę ok. Przynajmniej łatwa do zapamiętania.
Teraz czekac tyko na resztę.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 25 kwie 2012

W końcu ktoś wrzucił program chłopaków na youtube. Na chwilę obecną jeszcze bez napisów, ale grupa suberska pewnie niedługo się za to weźmie.
Co ja mogę powiedzieć po obejrzeniu "Making The Star"? Chyba jestem fanem :rolly: Chłopaki bardzo fajnie wystąpili do piosenki swoich sunbae z SS501 - Crazy 4U (03:07), lider i maknae odstawili śmieszny rap (18:03)... Zresztą lider :lol: Macho Man :lol: Najstarszy z nich wszystkich, a chyba najgłupszy... pozytywnie zakręcony koleś :) Już go lubię xD Ogólnie DSP naprawdę się stara tym razem: A-Jaxy mają od początku swoje własne ładne dormsy, uczą się aktorstwa, japońskiego, chodzą na siłkę :rolly: No nie pogadasz! xD Teraz jeszcze bardziej nie mogę doczekać się debiutu bo widać, że chłopacy mają talent, charyzmę i osobowość ^ ^ Miejmy nadzieję, że dostaną dobrą piosenkę na start :)

Zapomniałem jeszcze o śpiewa Yun Young'a (20:35) :rolly:
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 30 kwie 2012

Obejrzałam sobie odcinek z angielskimi napisami.
Chłopaki są boscy choc właściwie nie wiem po co ta historia z bohaterami itp.
Dobrze śpiewają, mają niezłe ciałka i są przystojni.
Uczą się japońskiego i już całkiem nieźle się nim posługują.
Od samego początku Yun Young i Jae Hyung byli tymi których od początku polubiłam i po obejzeniu MST to się nic nie zmieniło.
Ciekawa jesttem ile będzie odcinków. N'uest chyba miało 3.
Fani przypuszczają że ich debiut nastąpi w czerwcu. Jak dla mnie może byc. Oby nie zwlekali z tym w nieskończonośc
No i zdjęcie herosów :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 01 maja 2012

Woah to zdjęcie jest... woah :rolly: DSP idzie na całość z tymi herosami greckimi i całą mitologią xD Właśnie dlatego w programie jest mowa o tych superbohaterach. Myślę, że to ma ukształtować ich wizerunek. Co do debiutu to wytwórnia potwierdziła i jest to oficjalna informacja, że A-Jax zadebiutują w połowie maja :) Więc nie będziemy musieli czekać, aż do czerwca bo na czerwiec/lipiec przewidziany jest debiut DSP Girls.

Dla zainteresowanych przetłumaczony odcinek "Making The Star" :)
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 01 maja 2012

Mi się osobiście to zdjęcie podoba. Jednak na forach i stronach ludzie są zdecydowanie na nie.
Patrząc na nie mam nadzieję że zadebiutują z naprawdę dobrym kawałkiem
I teraz 2 odcinek jeszcze bez napisów

I kawałek który nie tylko mi się podoba ale też fanom :D :D :D

Mam radochę ogldając to
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 08 maja 2012

Trzeci odcinek Making The Star za nami i o dziwo nie ostatni. 40% gotowości do debiutu coby oznaczało, że jesteśmy na półmetku (co odcinek rośnie 20%)... Ale nie zapominajmy, że każdy odcienk przybliża nam sylwetkę jednego z członków A-Jax co sugerowałoby 5 odcinków do końca. Hmmm... Z debiutem zapowiedzianym na połowę maja i tajemniczym teaserze z Harą w roli głównej wydaje mi się, że pięć to całkiem sporo o.O

Co do samego programu robi się coraz śmieszniej z tą całą koncepcją herosów/superbohaterów :rolly: Ale nie to było najważniejsze bo cały odcinek skradła piosenka... Remake piosenki sunbaenims z DSPmedia - Sechskies xD Dziewczyna, która gra ich fankę jest prześliczna :melt: Mam nadzieję, że to jedna z DSP Girls :melt:

Występ (10:20) : Sechskies - Couple (1998)
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 08 maja 2012

No to chyba debiut nie będzie w połowie a raczej pod koniec maja skoro ma byc jeszcze trochę odcinków a emitowane są co tydzień. Może to i dobrze bo wracają Infinity i Dalmatian w połowie.
Szkoda że wciąż nie ma tłumaczenia. Z pierwszym im poszło w miarę szybko a teraz czekam i doczekac sie nie mogę.
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 10 maja 2012

mootyl wybacz, ale dla mnie po fragmencie oni są robieni na SS502 i to ewidentnie XD totalny styl esków dla mnie XD Jednak DSP jest mocno przewidywalne XD
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 10 maja 2012

Właśnie miałem pisać i jestem 100% na taaaaaaak :fav: Ciekawy jestem czy to title song, czy tylko inna piosenka użyta w teaserze? xD Nic dziwnego, że brzmią jak SS501 bo udało im się ponowić współpracę z twórcą ostatnich dwóch mini-albumów esesmanów - top producentem Stevenem Lee :) Czyli zero Sweet Tune z którym DSP ostatnio coraz mniej współpracuje xD Podekscytowałem się bo koncepcja wygląda dosyć ciekawie... *-* Co do stylu wydaje mi się, że oni jednak są inni od SS501, mają inną koncepcję itp. itd. Moim zdaniem inne wytwórnie dużo bardziej cisną na jedno kopyto ;) SS501 - ideały, Kara - słodkości, Rainbow - sexy, A-jax - herosi :P Ciekawe czy w MV'ce będą ratować Harę? :rolly:

Czekam, czekam i jeszcze raz czekam! :fav:

[edit]
Dużo osób się wkurzyło, że aby zapewnić A-Jax'ą szybszą popularność DSP wrzuciło randomowo Harę do promocji -_- Jak ja nienawidzę takich tekstów... DSP nigdy tak nie robiło - zrobili to po raz pierwszy, a np. takie SM'y już wcisnęli na siłę EXO do MV'ki TaeTiSo, a sam JYP w teaserze do JJ Project (na który też czekam :rolly: ) zniknął nam z oczu może na 2 sekundy, a chłopaków nawet nie pokazał xD

[edit2]
Oficjalny Kanał A-Jax na YouTube: KLIK!
Teledysk ma wyjść 15 maja chociaż oficjalna data debiutu nie została ustalona. Podejrzewam, że jest to przedebiutowy singiel mający na celu promocję grupy (?!) a oficjalną promocyjną zobaczymy wkrótce? xD A może DSP idzie na całość? :rolly:

[edit3]
TAK! To pewne! xD 15 maja wyjdzie pełna wersja teledysku, a na oficjalnym fancafe DSP napisało, że to "Pre-Open Song". Czyli mamy do czynienia z przedebiutowym singlem, który ma nas przygotować na prawdziwy debiut pod koniec maja? :fav: Zaczynam się zastanawiać czy to naprawdę ta wytwórnia którą znam? :rolly: W końcu ich dział promocji wziął się w garść i zaczynają pięknie promować chłopaków wszelkimi możliwymi chwytami. Szkoda tylko, że robią to tak bez zapowiedzi... Prosiłbym jeszcze o to by częściej kontaktowali się z różnymi mediami i przekazywali im informacje o wydaniu teasera czy coś. Nie każdy subskrybuje kanał DSP na Youtube ... :P
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 14 maja 2012

Kocham DSP :fav: Kocham Karę :fav: Zaczynam uwielbiać A-Jax :fav: Świetny przeddebiutowy teledysk, świetna promocja grupy, bardzo dobra piosenka... szkoda, że taka krótka :( DSP wydało specjalnie tę piosenkę, aby pokazać dobry wokal swoich podopiecznych <3 Nie mogę doczekać się aktualnej promocji, prawdziwej promocyjnej, MVki i chłopaków w akcji *-*
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 14 maja 2012

Fajna ta piosenka i teledysk też świetny. Chłopaki mają fajne głosy choc jeszcze nie rozróżniam ich wszystkich.
Mam nadzieję ze promocyjna będzie jeszcze lepsza niż ta.
Już się nie mogę doczekac. :)
A no i chłopaki mają fajne logo :)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 14 maja 2012

Dla mnie nadal przeciętniarstwo :P Nie no szczerze utwór jedzie stylem SS501 na kilometr, a refren to w ogóle na conajmniej 100 kilometrów... sama piosenka niewyszukana i po 2 minucie szczerze już czekałem, kiedy się skończy...

plus za klip, bo naprawdę ciekawy i z pomysłem, ale sama piosenka no dla mnie nic nadzwyczajnego - ale refren to serio normalnie jakbym nie wiedział, to bym powiedział, że to eski śpiewają.... DSP jednak chyba po prostu nowym składem chce kontynuować politykę wzrostu popularności, jaką mieli dla wcześniejszego bandu....

Zobaczymy co dalej - dziś i tak Infinite zmiażdżyło tych chłoptasi - bo w ogóle o nich nie piszą, wszędzie MOJE KOCHANE INFINITE :fav: :fav: :fav:
ODPOWIEDZ