Dong Bang Shin Ki

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: Dong Bang Shin Ki

Post autor: Chie » 13 maja 2012

Piosenka jest fajna i szybko wpada w ucho. Po chwili można juz nucic refren razem z Junsu.

Przesłuchałam sobie całą płytę.
Jak dla mnie za dużo ballad. Nie przepadam za balladami a tu jest ich dośc sporo. Za to szybkie kawałki są naprawdę dobre. To są takie utwory których możesz słuchac przez dłuższy czas i ci się nie znudzą.
Promująca jest cudowna. Trochę przypomina mi piosenki z bollywoodu.

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 14 maja 2012

Umarałam.

Ta płyta jest niesamowita, okropnie sie cieszę że jednak ballady wygrały, bo głos Junsu jest stowrozny do wyższych celów niż remiza. Któa sie tu też pojawia, btw :P

W zasadzie chyba najfajniejsze piosenki z ballad to bezapelacyjnie: 돌고 돌아도 <3 <3 Miłość mojego życia. Poza tym 알면서도, Lullaby i 이슬을 머금은 나무. Piosenka napisana przez Jae czyli No gain też już we mnie "rośnie".

W zasadzie z szybkich to tytułowa i bardzo fajne Set me free.

Jedyne zaś które mi sie nie podobają, albo raczej podobają średnio to oczywiście Intoxication koreańskie, co już wiedziałam od czasu jego musicalu że jest masakryczne i Breath jest takie....

W kazdym razie już czekam na prezent urodzinowy i czuję że będę z nim spałą pod poduszką. Poszlochałąm sobie od nadmiaru emocji i muszę iść spać żeby trochę odreagować <3

Junsu!!! :smitten: :smitten: :smitten:
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 14 maja 2012

Eggie pisze:Umarałam.

Ta płyta jest niesamowita,
PŁYTA WYSZŁA A JA JESZCZE NIE ŚCIĄG..... znaczy się NIE PRZESŁUCHAŁEM??? :rolly: (pędzi ściągać XD )

Co te Infinity z człowiekiem robią - zapomniałem, że Junsu wydaje w ten sam dzień XD
Awatar użytkownika
Rosia-chan
Przyklejony do ekranu

Post autor: Rosia-chan » 15 maja 2012

Szczerze,o ile lubię Junsu,o tyle tak się umęczyłam słuchaniem tej płyty,że aż nie wierzę... Ze trzy piosenki mi się podobały,reszta to była jakaś droga przez mękę. Klip wygląda jak reklama klubu dla gejów (bez urazy,naprawdę...) Koncept w ogóle do mnie nie trafia, jest straszny
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 15 maja 2012

RECKA XD

Fakt faktem bardzo wyczekiwałem tego albumu, więc oczekiwania były duże zwłaszcza po albumie JYJów XD a jak wyszło to w praniu?? :P

1. Sunset (Intro) - zaskakujące dla mnie, zapowiadające coś, czego po Junsu bym się nie spodziewał i za ten zaskok 5/6

2, Tarantallegra - nadal piosenka średnio do mnie przemawia - nie wiem no Junsu mi nie pasi sam do takich klimatów - taki dość mocny rnb... plus za Flowsika z Aziatix bo on jest świetny, ale sam Junsu mi dziwnie brzmi XD 3+/6

3. Set Me Free - PLĄĄĄĄĄĄĄS XD Taki porządny nie jakiś boski wystrzelony w kosmos, ale o dziwo podoba mi się XD Zwłaszcza zwrotki BARDZO dobre - refren już taki sobie, ale całościowo fajne 5/6

4. No Gain - to za co uwielbiam Junsu - on ma idealny wokal do ballad :D Sam utwór jest przeciętny, ale Junsu swoim wokalem bardzo podnosi ocenkę :D 4+/6

5. 사랑이 싫다구요 - to już pisałem i na czacie i nie wiem czy w temacie też nie - piosenka z RTP - słabizna straszna - gwizdy ohydnie nie pasujące do całości - tak "odbębnił" tę piosenkę Junsu niestety... myślałem, że uratuje OST przed dnem, ale nie wyszło... dostosował się do reszty (prócz świetnej piosenki Ali reszta OST bez komenta - oczywiście piszę o wokalnych piosenkach XD ) 3/6

6. 돌고 돌아도 - a tu wstęp mi strasznie zajechał Fox Rain z Gumiho OST XD Ale potem już nieco inny utwór - fajny, bajkowy klimat, a głos Junsu dopełnia całości :) 5/6

7. Intoxication - dobrze znany staroć z japońskiej dyskografii XD jak japońska mi się podoba, to koreańska też - podobny poziom prezentują XD 5/6

8. Breath - też mocny rnb z elektroniką, ale moim zdaniem lepszy od promującej - tu głos Junsu dużo lepiej się wpasował - trochę brakuje mi mocy w punkcie kulminacyjnym, ale tak to bardzo dobra piosenka :) 5-/6

9. 알면서도 - też nijaka ballada jak nr.5, ale tutaj słychać zaangażowanie Junsu i dlatego lepiej to brzmi ogólnie - no i nie ma tych wnerwiających gwizdów XD 4/6

10. Lullaby - AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA - matko cudowna ballada - szkoda, że więcej takich nie nagrał - no magiczne po prostu :D 6/6

11. Fever - SZOK!!! Jakie to jest WYJECHANE :D Matko takie psychodeliczne, ale ja takie klimaty KOCHAM XD 6/6

12. 이슬을 머금은 나무 - brzmi jak ballada do dramy, ale BOSKA ballada do dramy - śliczne po prostu :) Idealne zakończenie albumu :D 6/6

Ocena ogólna: 5-/6

Szczerze jestem zaskoczony XD Bo część ballad jak na Junsu jest po prostu przeciętna, za to szybsze i mocniejsze utwory (prócz promo, które nadal nie wiem... no słucham i dziś nawet do końca nie wytrzymałem... nie pasuje do niego taki klimat moim zdaniem...) są naprawdę dobre - pomijając promo i balladę z RTP jest to naprawdę bardzo dobry album - TOP5 tegorocznych wydawnictw na pewno, a komu można polecić prócz fanom JYJ czy DBSK starego?? Osobom, które lubią, gdy piosenkarz nie siedzi w jednym stylu - mamy tu psychodeliczny dance, rnb z elektroniką, dance, ale też chwytające za serce ballady (np 10 i 12 to mistrzostwo wręcz moim zdaniem) - ja nie żałuję preorderu :-)
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 27 maja 2012

3. Set Me Free - PLĄĄĄĄĄĄĄS XD Taki porządny nie jakiś boski wystrzelony w kosmos, ale o dziwo podoba mi się XD Zwłaszcza zwrotki BARDZO dobre - refren już taki sobie, ale całościowo fajne 5/6
11. Fever - SZOK!!! Jakie to jest WYJECHANE :D Matko takie psychodeliczne, ale ja takie klimaty KOCHAM XD 6/6
Nooo OK, jak mi podobają się te same piosenki Kartofla, co jordiemu, to komu jest gorzej? :omg: :omg: :omg: Mnie, Kartoflowi czy jordi wstał dziś rano prawą nogą? :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:

Nie, ale bez kitu, jak dla mnie dwie dobre piosenki z albumu, promującą Tarantallegrę ratuje tylko rap Flawsika( którego kocham zresztą tak, jak i Aziatix :smitten: ), bo reszta to XIAHTIC jest żywcem :P( bo kartofel kartoflem zostanie). Co do ballad nie wypowiadam się, bo mam swój kartoflany zestaw wyjcowania a tutaj jakoś nie ten czas, nie ta godzina, niech sobie wyje dalej, ja wracam do łubu dubu Set me free, set me free, freee....poszła sobie potańczyć :taniec: :taniec: :taniec:
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 14 sie 2012

O! Bo nikt nie zobaczy :angry: Post pod postem hehehe

Wątku nie zdychaj nam tu. Kartofel powraca w glorii, chwale, zdradzie i macanku. Czekam z niecierpliwością :rolly:

Uncommited :lol: Epicki teaser :rolly:

[youtube]oNbVXZx_8vE[/youtube]
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Post autor: Lusia » 14 sie 2012

Jak on zrobi w MVce to czego pragnę od bardzo bardzo BARDZO dawna, to zmienię biasa :rolly: Wybacz Jae, za chudy jesteś :P
W ogóle aaaaaaaaaa... piosenka oryginalnością nie pachnie, ale teledysk chcę~ :D
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 14 sie 2012

Lusia pisze:Jak on zrobi w MVce to czego pragnę od bardzo bardzo BARDZO dawna, to zmienię biasa :rolly: Wybacz Jae, za chudy jesteś :P
W ogóle aaaaaaaaaa... piosenka oryginalnością nie pachnie, ale teledysk chcę~ :D
Myślisz, ŻE TO ZROBI? :shock: :shock: :shock: buahahhahaha O matko, nieeeeee!!!! :panic: :panic: :panic:
Zamienimy się, podpasę ci zasmarkańca kartoflami i oddam spowrotem :rolly:

TEASER no 2

[youtube]WhddaYF2tFY[/youtube]
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Post autor: Lusia » 14 sie 2012

Ja nie wiem Anuś czy TO zrobi, ale na pewno zrobi COŚ :rolly: A drugi teaser prawie, że jest potwierdzeniem~
Zabieraj anorektyka :P
Junsu, chceeeee <3
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 15 sie 2012

Poczekaj, bo blondynkę na rękach nosi :lol: :lol: :lol:
No jakaś kiss i bed scene by mogła być.
Szkoda tylko, że jak na razie nie za dużo słychać, żeby się namęczył przy śpiewaniu ke ke ke~~
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Post autor: Lusia » 17 sie 2012

I jest.

[youtube]KEo6AdSTVfI[/youtube]

Jak mówiłam, piosenka pupy nie urywa. Miał być english wyszedł konglish, ale who cares. Głos Junsu w dość kuriozalny sposób... mnie zaczarował. Podoba mi się.
Poza tym MVka :fav: :fav: :fav: Może moje marzenie nie do końca zostało spełnione, jednak jestem szczerze i niezaprzeczalnie z Kartofla dumna :D
Jae i Misiek powinni brać lekcje z macania. Dziękuję. :P
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 18 sie 2012

Chcę niebieskie włosy...a teraz wracając do tematu, może i piosenka nie urywa głowy, ale aranżacyjnie jest genialna i tekst przeboski - co tam, że musiałam się mocno skupić, co tam Kartofel wypluwa :rolly: :rolly: :rolly:
MV też takie poprawne, a mogłoby być odważniejsze. Troszkę zawiedziona.
W 1:44 mina KARTOFLA BEZCENNA :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: Brak skarpet i ten wyrzut nogi LOL - leżałam.
Blondynka nie płacz :D Porzucał kasą i zgrywa lowelasa.

Obrazek

Tarantallegra prosta po angielsku, idzie pośpiewać, choć nie przepadam za tą piosenką. Szkoda, że nie dał jeszcze Set me free :P
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 20 sie 2012

Czy tylko ja tam mam ze ta piosenka jest lepsza i mniej Konglishowa jak sie jej slucha bez teledysku ? :D

Mnie sie wkrecila, od dwoch dni jako podklad muzyczny sobie puszczam jak robie make-up ^^
Awatar użytkownika
Lusia
Doramowy maniak

Post autor: Lusia » 20 sie 2012

Eggie pisze:Czy tylko ja tam mam ze ta piosenka jest lepsza i mniej Konglishowa jak sie jej slucha bez teledysku ?

Mnie sie wkrecila, od dwoch dni jako podklad muzyczny sobie puszczam jak robie make-up ^^
Nie, nie tylko :wink: Wczoraj w busie słuchałam jej przez całą drogę i oprócz tego, że głos Junsu był jeszcze bardziej czarujący <3 to byłam w stanie więcej zrozumieć ^^

Taaaak...
I przy malowaniu paznokci też się powinna nadać :P
Spoiler! Obrazek
ODPOWIEDZ