Jaka to melodia? Doki Doki Edition

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
Marcus
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Marcus » 04 sty 2007

Dlaczego niby wszyscy mieli to znać? ;) Poza tym minęła dopiero godzina, może ktoś będzie wiedzieć.

Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Miki » 04 sty 2007

Po prostu mi się tak wydawało Sama nie wiem czemu :D Poczekamy zobaczymy jak to dalej będzie Mam nadzieję że zgadniecie :)

Awatar użytkownika
Marcus
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Marcus » 05 sty 2007

Dobra, skoro jest taki pat, to ja zgaduję: Smile Again.

Notabene odpowiedz jest na końcu piosenki :P ale akurat tą dramę oglądałem, chociaż nie polecałbym jej(dostała ode mnie 6/10).

Pewnie zgadłem dobrze, to następna zagadka: http://ultrashare.net/hosting/fl/e3b10d7fe4/
dość koreańszczyzny :giggle:

Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Miki » 05 sty 2007

Hehe nom podpowiedź jest pod koniec piosenki Tak to było Smile again a piosenka nosi ten sam tytuł :) A Twojej piosenki raczej nie zgadnę :/ Nie znam jej Ale jest ładna taka w zastępstwie kołysanki byłaby w sam raz... :)

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 05 sty 2007

Szczerze wam powiem, iż nie wpadło mi w ucho to "Smile Again" pod koniec piosenki... nawet teraz jak to słuchalam to wiecie... to "Smile Again" brzmi tak... po koreańsku hahahaha

Oczywiście kolejna zagadka którą chciałam zgadnac i niestety... nie znam tego.
Tak czy inaczej spodziewałam się tego bo jak napisałeś, że dość koreańszczyzny to pomyślalam, że bedzie japońszczyzna teraz (i się nie myliłam) no a ja japońskich dram wiele nie ogladałam hahaha (koreanskich tez nie jakos specjalnie duzo ale na pewno wiecej :P).

A ja mam tylko takie pytanie... kto śpiewa tą piosenkę "Smile Again" ? Bo chcialam ją sobie opisać :P

.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Co do końcówki piosenki to chyba Devi masz rację Taki zkoreańszczony angielski:P
Wiesz Devi u mnie też jest tak kiepsko z ilością oglądanych dram japońskich Trzeba to jakoś nadrobić;]
A Smile again śpiewa Ji Moo Jest jeszcze druga wersja tej piosenki w wykonaniu kobiecym Jeśli chcesz Devi to Ci podeślę to sobie porównasz...

Awatar użytkownika
Marcus
Co to jest dorama? o_O

Podpowiedzieć? Czy zgadujecie dalej bez podpowiedzi? :giggle:

Zakładam, że tak :P
Akcja serialu toczy się na Hokkaido, głównie w małej kawiarence, gdzie goście popijają sobie własnoręcznie zmieloną kawkę.
Głównymi bohaterami są Wakui Takuro i jego ojciec Yukichi.

Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Drama "Yasashii Jikan" ("Affectionate Time") Piosenka "Ashita" w wykonaniu Hirahary Ayaki :D

Awatar użytkownika
Marcus
Co to jest dorama? o_O

Tak, dobrze.

Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Awatar użytkownika
Marcus
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Marcus » 12 sty 2007

Mineło 7 dni od ostatniej zagadki i nikt nie odgadł. Autorka zagadki nie podała też poprawnej odpowiedzi, więc zgodnie z regulaminem(ktoś go czyta w ogóle? :P) zagadka ulaga przedawnieniu i daję nową zagadkę:

http://ultrashare.net/hosting/fl/cb831d1469/

Zmieniłem też regulamin:
punkt 2: teraz dozwolone są tylko dramki japońskie i koreańskie z powodu trudności w odgadywaniu(vide ostatnia przedawniona zagadka)
punkt 7i8: skracam czas zgadywania, żeby nie robić większych przestojów(j.w.)

Zachęcam też do podawania podpowiedzi(Mika) jeżeli są trudności ze zgadywaniem.

Powodzenia :thumb:

Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Miki » 13 sty 2007

Ojej to już tyle dni minęło :shock: Chyba się zagapiłam z lekka A regulamin obowiązkowo czytałam no a jak;P To może podam tą nieszczęsną odpowiedź Piosenka była z dramy Smiling pasta Tytuł: Tears from Polaris w wykonaniu Nicholasa Teo :D To teraz podaję odpowiedź do zagadki Marka Densha Otoko czyż nie? :)

Awatar użytkownika
Marcus
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Marcus » 15 sty 2007

Jak już pisałem 2 dni temu Miki odgadła poprawnie, ale chciabym dodać, że skoro nie zależy jej na zadawaniu następnej zagadki to po co do cholery odgadywała :omg: Dodaje następny punkt do regulaminu: jeżeli ktoś zgadnie i nie poda następnej zagadki w ciągu 1 dnia, to traci prawo do zadawania następnej i zadaje kto pierwszy ten lepszy.
Ende :evil:

Next one:
http://ultrashare.net/hosting/fl/3e22bffa88/

Awatar użytkownika
Miki
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Miki » 15 sty 2007

Chyba zdrowo Ci podpadłam Marcus...Poprawię się A obecnej zagadki chyba nie zgadnę :(

Awatar użytkownika
Marcus
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Marcus » 16 sty 2007

Minął jeden dzień, więc podaje podowiedz :)
Dramę wyświetlała koreańska telewizja MBC. Jest to komedia romantyczna licząca 16 odcinków. Jeden z głównych bohaterów wpadł w długi u mafii i musi się gdzieś ukryć.

Chyba tyle podpowiedzi wystarczy ;)

Edit
Miałem dać odpowiedz wcześniej, ale miałem kłopoty z prądem(działał jakieś parę godzin/dobę) i internetem. Odpowiedz brzmi: Attic Cat, dokładnie Come Back To Me - TB (True Bird). Teraz zadaje kto pierwszy ten lepszy.

ODPOWIEDZ