Teksty piosenek Kpop

azjatycka oczywiście
Awatar użytkownika
Arishay
Już poznaję aktorów ^^"
Kontakt:

Teksty piosenek Kpop

Post autor: Arishay » 19 mar 2007

Podam tutaj stronę z tekstami piosenek Kpop (Albumy i Soundtracki do dram)...
Znajdziecie tu raczej wszystko co trzeba...
Oryginalny tekst... tekst zromanizowany i tłumaczenie angielskie

++++++++++++++++++++
http://aheeyah.com/lyrics/
++++++++++++++++++++

Jak ktoś ma czas było by super jakby to przetłumaczył na polski... No i zamieścił je tutaj :)

Są też inne podobne strony ..ale ta jest wygodniejsza w przeglądaniu

Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontakt:

Post autor: San-chan » 19 mar 2007

ale są tłumaczenia po angielsku przecież.. ;/
btw. stronke znam od dawna, uważam, że jest naprawde dobra ;)

a poza tym, z tego co pamietam to gdzieś na forum już się plątał temat o tekstach piosenek ;)

Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Post autor: madziorekk » 19 mar 2007

San-chan pisze:a poza tym, z tego co pamietam to gdzieś na forum już się plątał temat o tekstach piosenek

Masz racje, gdzieś tutaj był.. *rozgląda się*

No jeśli już w temacie tekstów piosenek jesteśmy to oprócz aheeyah polecam również tą stronkę --> Click
Oczywiscie nie ma tutaj tylko tekstów ile na aheeyah, ale i tak lubię tą stronkę.. są tam tłumaczenia z koreańskiego, japońskiego i chińskiego :)

Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontakt:

ano, aigoo to tez dobra stronka ;)
ale nie wszystko można znaleźć.. jak ostatnio aheeyah padło (bo jak zauważyłam często są problemy z serwerem) toć na aigoo i tak nie znalazłam tej piosenki, którą miałam ochotę pośpiewąc.. ;___;

ale fakt faktem, że dobrze jest mieć oba linki w 'ulubionych' :DDD

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 19 mar 2007

Hmm.... tego tam jest na prawdę bardzo dużo... chyba Ci nie chodziło o przetłumaczenie wszystkiego co tam jest? xP

Poza tym... wiadomo - tłumaczyć z angielskiego koreańskie piosenki to... nikt Ci nie gwarantuje, że to będzie to samo co oryginał... wręcz powiem tak - to się będzie nawet sporo od oryginału różniło :P
Tak czy inaczej jest przetłumaczonych kilka piosenek DBSK... gdzieś się tłumaczenia pałętają (z bogiem xP).
A czy coś gdzieś jeszcze się pałęta to nie mam pojęcia ^^'

.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Yumi » 19 mar 2007

no ja raczej tłumaczeń na polski nie mam bo wystarcza mi jak jest po angielsku. Jedynie romanizacje się pałentaja bo czasami z nudów sama je robie

*LJ* Last*
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontakt:

yumi, widać musisz sie strasznie nudzić... xDDDD
nie no, ja nie miałabym cierpliwości.. a zresztą bałabym się, że jest źle... xDDD

Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

nie no czasami łatwiej znaleść jest tekst po krn niż jego romanizacje zresztą amerykańskiej wersji romanizacji to ja w ogóle nie łapie więc wolę sobie sama zromanizować.

A owszem też się boje że robię błędy no ale praktyka czyni mistrza ;] no i jęśli zamierzam studiować koreanistyke to musze próbować :P

*LJ* Last*
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontakt:

yumi, a gdzie zamierzasz studiować? (i kiedy? xD - martwię się o swoje miejsce na studiach.. xDDD)

a ja jako tako zaczynam łapać amerykańską wersje... tzn. wiadomo, jak sie słucha piosenek i stara zaśpiewać przy tym, to trzeba sie jakoś nauczyć... xDD

Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

no zaraz po maturze czyli w tym roku w Poznaniu bo najblizej ;]

*LJ* Last*
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontakt:

Post autor: San-chan » 20 mar 2007

użżż... ^^"
ja też w tym roku i tez to samo miasto... xD
kurde, konkurencja sie robi duża.. bo poza nami ania i noirika chca w tym roku isc... xD

Awatar użytkownika
Arishay
Już poznaję aktorów ^^"
Kontakt:

Post autor: Arishay » 20 mar 2007

Oh Yumi no i San-chan koreanistyka... super...
Będzięmy mieli ekspertów od KOREAŃSKIEGO

Sam narazie potrafie tylko czytać po koreańsku.. no i coś może jeszcze uda mi się powiedzieć...
Ale to łatwy język więc sądzę że w tym roku znaczną część opanuję ...chyba ;)

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 20 mar 2007

użżż... ^^"
ja też w tym roku i tez to samo miasto...

Haha, no proszę ile mamy przyszłych koreanistów (e... dziwnie zabrzmiało ale wiadomo o co chodzi :P).
Zdecydowanie powinni powiększyć limit miejsc... i gdzieś jeszcze zrobić koreanistyke, a nie tylko na 2 uniwerkach ^^'

.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontakt:

Post autor: San-chan » 20 mar 2007

fakt, miejsc jest 20 ino ;(
ale damy rade ! xDD

Awatar użytkownika
piretka
Oglądam regularnie xD

Post autor: piretka » 20 mar 2007

Arishay pisze:Sam narazie potrafie tylko czytać po koreańsku.. no i coś może jeszcze uda mi się powiedzieć...
Ale to łatwy język więc sądzę że w tym roku znaczną część opanuję ...chyba ;)

Heh, pozwole sobie nie zgodzic sie z tym ze koreanski jest latwym jezykiem. Tzn jesli ktos uczyl sie i francuskiego, ktory ma wiecej samoglosek niz nasz jezyk rodzimy, to pewnie mu latwiej, jednak te "dodatkowe" samogloski w koreanskim to IMO spory problem. Podobnie z opozycja spolglosek przydechowych, zwartych i nienacechowanych - do ktorej my Polacy jestesmy nieprzyzwyczjeni, bo zamiast niej mamy tylko opozycje dzwiecznosci.
Mnostwo zasad wymowy powodujacych ze czyta sie inaczej niz pisze, oraz fakt ze jest opozycja dlugosci dzwieku, ale w przeciwienstwie do japonskiego nijak sie jej nie zaznacza w pismie tez nie ulatwia sprawy.
A to dopiero sam poczatek. Owszem pismo jest o wiele latwiejsze od japonskiego, ale zapamietywanie nowych slowek staje sie koszmarem jesli nie zna sie znakow hanja (kanji, hanzi).
Potem dochodza problemy kategorii gramatycznych takich jak chociazby honoryfikatywnosc, ktore banalne sa tylko w teorii no i ukochane przez wszystkich japonistow, koreanistow i sinologow klasyfikatory czy onomatopeje.
Reasumujac uwazam, ze nie bez kozery studia koreanistyczne trwaja 5 lat i zawieraja bardzo intensywny kurs jezyka koreanskiego - na pewno nie jest to jezyk, ktorego lekka reka mozna sie samemu w rok nauczyc w domu.

Na koniec tego dlugasnego offtopa dodam jeszcze, ze bynajmniej nie uwazam ze jest to jezyk dla kosmitow ani nie bede demonizowac, jaki to on trudny - ale imo trzeba sie liczyc z tym ze troche wysilku i czasu on jednak pochlonie zanim sie go opanuje ^_^;

A wracajac choc mniej wiecej do tematu, czy na forum jest gdzies napisane jaka nas tu obowiazuje transkrypcja koreanskiego ?? McCune'a-Reischauera, poprawiona, polska, jeszcze inna, dowolna ?

I jeszcze na koniec do wszystkich forumowiczow startujacych w tym roku na kierunki orientalistyczne - powodzenia ^__^v
Mysle ze cale forum bedzie w odpowiednim czasie trzymac kciuki :)

내 사랑 김광석 ~^_^~

[img]http://i27.photobucket.com/albums/c194/piretka/banner.jpg[/img]
ODPOWIEDZ