Himitsu no Arashichan (HnA)

TV azja - sitcomy, programy, quizy itd
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Himitsu no Arashichan (HnA)

Post autor: Eliza » 29 cze 2008

Właśnie widziałam Himitsu no Arashichan z 12.06.2008 (jak zawsze lekki poślizg >_<).
I był to najlepszy program jap. TV like... EVER?!
http://d-addicts.net/torrents/himitsu%2 ... vi.torrent

Chłopki, a głównie Aiba, rozkminiają subkulturę dziewczynek laleczko-księżniczek (extremalna lolita, zmixowana w 20% z gyaru, tak bym to określiła), skupionych wokół pisemka ageha. I tak Aiba wyrusza na poszukiwania takiej właśnie księżniczki, i jedzie do niej na jakąś wiochę (Yamaguchi to było... nie pamiętam dokładnie), spotyka
(-hajimemashite, sugoi ne...,wow, ale włosy. (...) Cześć tu Aiba z Arashi-
- tak, wiem... kakkoi
- a dziekuję. a tak naprade, to kogo z Arashi lubisz najbardziej?
- MatsuJuna~~ [no, jedyny słuszny wybór!]
- _^_.)
Poznaje jej tryb życia (laska wstaje o 3 rano, bo zrobienie makijażu, włosów ubranie się itd zajmuje jej 4 h >_<), idzie do jej pokoju, ogląda sukienki, wszystkie różowe, wszytkie kupione przez sprzedaż wysyłkową (bo to nie Tokio i na wiosce nie ma odpowiednich sklepów), i jedna sztuka kosztuje tak z 60000y (kurs yen jest strasznie słaby, wiec kwota 1200 zł nie robi aż takiego wrażenia, ale... drooooogo?!), a ozdoby do włosów 6200y (124 zł). No i Aiba postanawia zabrać księżniczkę do Tokio... Tam dołącza do nich Matsujun. Głównym celem księżniczki jest spotkać "księżniczkę księżniczek". Ale najpierw ida do salonu ozdabiania paznokci i wszelkiego innego staffu (gameboy'e, lusterka)- jak największa ilością świecidełek, plastikowych kryształków i szkiełek itd... Na oko, każdy paznokieć waży kilogram >_< Potem idą do sklepu z bielizną... (to chłopaki słodko zawstydzone, ufufufufu ^_^).
potem księżniczka spotyka swoją idolkę.. i płacze ze szczęścia. Robia zakupy i koniec tej części programu.

Wszytko to komentowane zza kadru przez dość wczutego narratora, który dopełnia dzieła zniszczenia ^o^
Lubicie Araski, czy nie... ten program to absolutne must see- zresztą, nie zdziwiłabym się, gdyby już fragmenty żyły własnym życiem na youtubie w kategorii "popaprani Japończycy"
Jestem zachwycona, choć może to bardziej zasługa tematu niż samych Araśków.

W drugiej połowie programu dwóch Araśków zostaje niańkami. Dziewczynka którą się zajmują jest przesłodkie. ^o^ Oby tylko nie wyrosla na taka księżniczkę ^_~
kyaaaaa

Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Aragami » 29 cze 2008

plik avi do którego odnosi się torret posiada jakieś napisy?
Nawiasem mówiąc był kiedyś taki japoński film zwany 'himitsu' (chyba z 2005 roku) ale zupełnie o czymś innym ;)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Plik oczywiście nie ma napisów, takie programy to niemal zawsze rawki. Przy czym bardzo możliwe, ze gdzieś na clubboxacha, na lifejournalu, youtube, czy stronach fangirlowych fansubberów można znaleźć z napisami.
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Aragami » 29 cze 2008

Oglądnąłem... z tą dziewczynką małą było śmieszne :]
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 29 cze 2008

Czytają Twój post Eli nieźle się uśmiałam, no grzechem by było nie zassać. Mnie z kolei zastanawiają dwie kwestie, czy te istototy zdają sobie sprawę, że kiedyś trzeba będzie w końcu dorosną i gdzie do jasnej ciasnej są ich rodzice?

4h z życia wzięte na makijaż, włosy, ubranie... przerażające i jednocześnie takie chore. Co za koszmarna strata czasu i tym samym życia!!

Najgorsze jest to, że te małe, żywe laleczki traktują swoją pasję jako sposób na życie, no bo przecież to jest takie... normalne :roll:
Eliza pisze:(extremalna lolita, zmixowana w 20% z gyaru, tak bym to określiła), skupionych wokół pisemka ageha.
Całe szczęście, że tylko 20%^^ A tak na marginesie, na swój sposób je podziwiam, muszą mieć niesamowitą koordynację ruchów, że nie zabijają się na tych swoich metrowych platformach.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

To chyba jeszcze ie widziałaś ego epa... laska chodzi jak ostatnia pokraka i niewiele jej brakuje by sie zabić >_<
No ale w sumie to niemal każda Japonka tak chodzi, jak ma burty na nieco wyższym obcasie. może to genetyczne?

A Aiba nawet pyta jej mamę, co ona na to:
-Co pani myśli na temat tego, ze pani córka tak wygląda?
-Jakby to... na początku się zdziwiłam ale... no cóż... nawet ładne...
-Skoro jej pasuje, to ok?
-Unnn...
-Czyli oficjalnie zaakceptowane przez rodzinę.
(wolne tłumaczenie^^)
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 30 cze 2008

Ekum, po takiej zapowiedzi MUSIALAM to zobaczycXD

Oh moj losku? Dzialusza o IQ rozowej spinki do wlosow jest co najmniej porazajaca.

Szczerze, przegladalam pare razy takie gazetki -choc nigdy nie posunelam sie do jej kupienia-
ale bylo to glownie po to, zeby sie posmiac z dzialuszek ktorych marzeniem zycia jest wygladanie jak lalkaXD
Albo popodziwaic paznokcie, ktore naprawde sa the win<3
Jakos nie podejrzewalam ze bycie princess-kei moze byc filozofia ludzi. A jest to tylko cienko przerazajace.

Zastanawiam sie tylko skad ona ma np kase na to wszystko?
No i rodzice japonscy sa....ummm. Pewnie jakby w nastepnym tygodniu przyszla jako death-gothic laleczka mamusia tez by powiedziala
Coz, troche mnie zaskoczylo ale oh well?`

Troche mi sie skojarzylo z taka dzialuszka co w `Rozmowach w toku` badajrze sie pojawila -
polska, bardziej uboga ale rownie niemal inteligentna wersja rozowej laleczki.
Jaki kraj takie standarty, ale i tak bylo dosc....straszne><;

A z innej beczki. Wlosy MatsuJuna. Buahahaha.
A ktos stwierdzil ze to Kame wyglada jak pudelek w trwalejXDDD
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 04 lip 2008

Obejrzałam właśnie resztę dostępnych na DA odcinków himitsu no Arashi, i nawet nieźle się bawiłam.
W epku z 5ego czerwca MatsuJumn ma wybrac jedną z 4 duzo od siebie starszych kobietek na randkę- odcinek obowiązkowy dla fanek MatsuJuna.
Zaś w odcinku z 26ego czerwca jest pokazana randka z jedna z nich (w której próbuje przeszkodzić Makino Tsukush :D). MatsuJun jedzącycós (jak w każdym szanującym się jap. programie;D) i mówiący oishii, MatsuJun na koniku… ech, czegóż chcieć więcej. A w pierwszej części epka jest kontynuacja wątku „księżniczek” z 13ego czerwca- więc też zdecydowanie polecam^^
Właśnie ściągam wczorajszy program ^o^ jest dobrze scedowany^^

I kurde! włosy MatsuJuna są słodkie!
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 04 lip 2008

Eeehm, a nie zapraszaja przypadkiem jakis ciekawych gosci?
Wiesz ze Arashi, a juz szczegolnie MatsuJun, pociagaja mnie strasznie slabo, ale dla jakis zabawnych gosci bym obejrzala nawetXD Te ksiezniczki byly cienko boskie np~
Wiec jakby co, polec jakies konkretne odcinki, hmm?
włosy MatsuJuna są słodkie!
Aaaha....ja~sne:D W kategorii pudelek?XD
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 04 lip 2008

To że włosy nie są proste, nie czyni z nich jeszcze pudelka, kaman~!
A Arashi też nie lubię, ale Matsujun zupełnie niweluje cienkość reszty :D

Na razie nie napotkałam tam na ciekawych gości ;D
Wszędzie w opisie podaję datę odcinka (która jest tez w nazwie każdego pliczku), więc spokojnie sobie poszukasz na DA, czego Ci potrzeba^^ np Księżniczek >_<
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Post autor: kye.chwan » 04 lip 2008

No wlasnie to co tam opowiedzialas wyzej (a.k.a brak zabawnych gosci) tak srednio mi pasuje do ogladania,
wiec jak znajdziesz cos co mogloby mi bardziej przypasowac, to napisz do moi, k?^^

Haha, i moze lepiej nie zaczynajmy dyskusji o MatsuJunie bo mamy kompletnie inne zdanie jesli uo to chodzi,
i zrobilby sie z tego tylko wieeeeelki spamXD

A w ogole, trwala/krecone wlosy=pudelek? XDDD
Eeeej, nawet PI nie wyglada rewelacyjnie w trwalej. A to juz mowi duzo, nie?XDDD

Haha, za to Kaame wyglada slo~dko w trwalej, ale z drugiej strony mam klapki na oczach jesli chodzi o niego, wiec^^;
ODPOWIEDZ