SuperStar K

TV azja - sitcomy, programy, quizy itd
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 09 wrz 2009

W tym programie uczestnicy za zadanie mieli zrobić "remake'i" ^^
ja szczerze oprócz piosenki Rain'a także żadnej nie kojarzę... :D
---
yyy napisy?
nie wiem czy jeszcze w ogóle ktoś je tworzy, a szukać za bardzo też mi się nie chce:D Może są na soompi? :D
---
EDIT:
Mówiłem, że kopia CL ^^ Na castingach też ją mi przypominała i w teatrze też :D
CL to mi bardzo mocno przypomina przy 0:51 sek. występu... taki ruch prosto od niej ^^

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 09 wrz 2009

no to jak już mootyl zarzuciłeś linkami do występów... ;D to nie mogłam się oprzeć ;3

Kim Joo-wang - no fajnie tańczy, ale... jakoś też mnie nie zachwycił o_O wszystko przez ten koślawy mikroport ;< 0:18 motyw jak w milk way boy XD

Park Sae-mi - półplaybeck do wora _-_ ;P

Gil Han-mi - omg, genialna była! *_*

Jo Moon-geun - aż mi się łezka w oku zakręciła, cudowny jest ^^

Seo In-gook - kolejny balladowy wokal... wszystko fajnie, ale no ;P

Park Tae-jin - denerwuje mnie mimika jego twarzy XD

Park Na-rae - bez rewelacji, mam wrażenie, że przy wyciąganiu góry ściska gardło D:

Jeoon Seon-gook - za dużo chrypki ;d

a dwie co odpadły... chyba zasłużenie w sumie ;O

ciekawe co będzie w nastęonym odcinku... znaczy jaki koncept ^^

a i jeszcze rozwala mnie hyori - taka skupiona siedzi, słucha i sie przygląda ;D
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 09 wrz 2009

Gdybym patrzył na zdolności to z pewnością według mnie powinien wygrać Jo Moon-geun^^ Koleś po prostu ma niesamowity talent... Gil Han-mi też ma potencjał, ale chyba na rynku nie potrzebujemy drugiej CL... a może jednak? :D
---
Co do Joo-wang'a: tańczy świetnie, wygląd jakiś tam ma i nawet jeżeli miał ten beznadziejny mikroport to i tak jego głos brzmiał b.dobrze^^ Mam nadzieję, że za tydzień wystąpi z normalnym mikrofonem i pokaże na co go stać :D
---
Park Sae-mi: może i pół-playback, ale jaka ona jest śliczna*_* Do tego cudownie pasuje do sceny... Normalnie ten występ najbardziej mnie rozruszał itp. + ta płacząca matka, która widzi jak marzenie córki się spełnia... i musiała być pewnie dumna z córki, że jej się udało :D
---
Dlaczego moimi faworytami są Sae-mi i Joo-wang? Bo jak sam tytuł mówi to musi być SuperStar K, a koreańskie gwiazdy musza dobrze wyglądać, dobrze śpiewać, dobrze tańczyć :D
Gdyby to było Mam Talent to bym głosował na pana z bębnem i kopię CL:D
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 09 wrz 2009

Co do Joo-wang'a: tańczy świetnie, wygląd jakiś tam ma i nawet jeżeli miał ten beznadziejny mikroport to i tak jego głos brzmiał b.dobrze^^ Mam nadzieję, że za tydzień wystąpi z normalnym mikrofonem i pokaże na co go stać
no ja mam róniez taką nadzieje, jak się ładnie zaprezentuje to ja będę za nim, no bo w sumie ma wszystkie atrybuty potrzebne superstarowi ^^
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 10 wrz 2009

mootyl z ciekawości poszukał oryginałów piosenek^^
---
Jeon Seon-gook
Park Sae-mi
Gil Han-mi (TO BYŁA PIOSENKA DAVICHI o.O)
Jo Moon-geun (bęben)
Seo In-gook
Park Tae-jin

i nie widzę nigdzie piosenki śpiewanej przez Na-rae, ale to nic ;pp

Muszę powiedzieć, że NIEKTÓRZY to są zajebiście kreatywni w tym programie! Pozmieniali piosenkę nie do poznania *_* !! Szczególne brawa dla: Sae-mi i Han-mi o.O Z Davichi to bym nigdy nie zgadł :) Podobało mi się jeszcze to co zrobił z piosenką Jeon Seon-gook :D Chociaż pomylił się ze 3 razy podczas śpiewania to odwalił kawał niezłej roboty z tym songiem^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 10 wrz 2009

Jeon Seon-gook
Lee Juck and The Panic :shock: i to jeszcze jedna z moich ukochanych piosenek :shock: Aż musiałam się wrócić i jednak posłuchać tej osoby z programu xP Całkiem fajnie zaśpiewana, już pominę ten fałsz momentami bo to trudna piosenka. Oryginał najlepsiejszy <333
Park Sae-mi
<-będę mieć koszmary xD
Gil Han-mi (TO BYŁA PIOSENKA DAVICHI o.O)
Jak to jest 'Warning' Yoon Mi Rae o.0 Ale fajne wykonanie Davichi, a tej CL to już w ogóle ^^

No, ale generalnie widzę, że Ci się Mootyl nudzi xDDDD
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

offtop:
generalnie to tak^^ - czekam, aż przetłumaczą to co mają przetłumaczyć i w między czasie nie mam co robić :D
ale ogólnie to też jest spowodowane tym, że ten program mi się spodobał ?! :D Idola polskiego też oglądałem, więc chyba już tak mam ^^
(dziwne bo jak moja sis ogląda YCD to ja nie mogę tego znieść ;pp )
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 10 wrz 2009

Offotop continue..

Mootyl, Ty idź lekcje lepiej odrabiać xD
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

offtop:
wiem, że to dziwne jak dla mnie, ale dzisiaj wszystkie odrobiłem^^ nawet ponad 20 zadań z matmy :D:D 3 konspekty z polskiego i jakieś pytania na francuski :D Czuję się przygotowany do szkoły jak nigdy ^^
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 12 wrz 2009

SuperStar K - ep 8 (090911)
Zadanie: piosenki Abby
- jak wszyscy wiemy Koreańczycy, którzy w szkole nie przykładali się tak jak trzeba do angielskiego nie mają zbyt dobrego akcentu, wymowy itp. w tym odcinku kogoś mogła razić niepoprawna wymowa uczestników, a ja powiem tyle: tam na akcent nie zwracam uwagi bo sam nie jestem Anglikiem, ale gdy Koreańczycy śpiewają po angielsku - ich głosy są trochę dziwniejsze i było to widać w tym programie ...

Część pierwsza - wstęp
TOP8 miało za zadanie pójść do klubu gdzie bawili się sami obcokrajowcy i zaśpiewać dla nich po angielsku^^ Podobało mi się to zadanie :D:D Konkurencję wygrał pan rock - on dostał najwięcej głosów od osób zebranych w klubie - i to on mógł wybrać kolejność występów w tym tygodniu.

Część druga - występy
Popularność programu po pierwszym odcinku STRASZNIE WZROSŁA. Teraz trzeba kupować bilety, aby dostać się na widownię, w studio była orkiestra, zatrudnili drugą prowadzącą, która zdawała relacje z Green Room'u i z publiczności, więcej ludzi głosuje internetowo i sms'owo

Joo Moon-geun (bębniarz) - Honey Honey
Coraz bardziej go lubię^^ Jak już wczesniej powiedziałem chłopak ma niesamowity talent, coraz bardziej się rozwija i ma taką poztywną energię... Jak się na niego patrzy to automatycznie pojawia mi się uśmiech na twarzy. W tym tygodniu wystąpił bez bębna i nawet trochę zatańczył :D:D Jeden z lepszych występów ...

Park Sae-mi (śliczna*_*) - Thank you for the music
Szczerze... zawiodła mnie trochę tym występem, chociaż nie było najgorzej^^ Może nie zawiodła, zawiódł mnie dobór piosenki... jakoś nie trawię tego kawałka Abby i jak na złość to ona musiała go dostać... no, ale dobra... przeżyję^^ Dalej ją uwielbiam i jej kibicuję... !!

Kim Joo-wang (tancerz) - Gimme Gimme Gimme
Wg. mnie to on nawet jak nie wygra tego programu to i tak zostanie gwiazdą bo już pewnie wypatrzyła go sobie jakaś wytwórnia muzyczna^^ Występ był dobry, ale teraz uważam, że Joo-wang powinien skupić się na jakiejś balladzie i zaśpiewać coś porządnie od początku do końca... (to nie znaczy, że źle zaśpiewał... ale zawsze może być lepiej) Dalej jest moim faworytem ^^
WYSTĘP

Jeong Seon-wook (pan rock) - Mamma Mia
Strasznie podobał mi się jego występ i uważam, że to był jeden z lepszych tego wieczoru !! Rockowa wersja z pazurem, już się nie mylił jak za pierwszym razem i rozruszał publiczność... czego chcieć więcej? No chyba chcieć jednak można^^

Seo In-gook (make-up) - Super Truper
Mój nowy faworyt! Jego występ był najlepszy!! Słodki, ciekawy, przede wszystkim dobry:D Z ballady po przyjemną, popową piosenkę... Do tego ten taniec... haha^^ Teraz mam już 3ech faworytów :)

Gil Hak-mi (kopia CL) - Waterloo
Dzisiaj nie rapowała, pokazała mniej charyzmy prosto od CL, a raczej skupiła się na śpiewaniu i na tym aby dobrze wyglądać :D Nie byłbym zawiedziony gdyby wygrała bo na gwiazdę to ona się nadaje!

Park Na-rae (druga ładna) - S.O.S
i znowu! Znowu jej występ był nudny i mi się nie podobał. Niby wszystko ok. Ładna dziewczyna, dobry wokal, dobra piosenka... a jednak czegoś brakuje...

Park Tae-jin (uderzył ojca) - The winner takes it all
Emocjonalna piosenka, emocjonalny występ... Wkurzało mnie trochę jak on na początku wyrazów brał oddech i one tak dziwnine brzmiały... Średni występ, średni...

Na chwilę obecną znalazłem tylko oddzielne video z występem tancerza... potem dodam resztę

Część trzecia - wyniki głosowania
Podoba mi się, że w Korei głosowanie nie opiera się tylko na sms i kasie tak jak w polskiej TV... tylko podzielone jest na % ... głosowanie internetowe, głosy jurorów i głosy smsowe

Odpadła słusznie wg. mnie Park Na-rae... Dziewczyna, która niczym specjalnym się nie wyróżniała... i odpadł T_T ....
Do wyboru był tancerz i pan rock (MIAŁEM STERSA - bo ich dwóch b. lubię)
Spoiler! odpadł Pan Rock
i wg. mnie niesłusznie odpadł bo mógł odpaść Park Tae-ji... To jest żywy przykład na to, że rock w Korei nie ma szans noT_T

i chciałem jeszcze dodać o śmiesznym wątku, kiedy to Lee Hyori przyszła do pokojów uczestników pod ich nieobecność i zastała tam taki burdel^^ hahaha :D A potem jak siadała (kładła się) w różnych miejscach, aby wchodząc uczestnicy się jej wystraszyli ;pp

MC
Poprawił się trochę... Już nie czyta z kartki jak wcześniej^^ Powoli zaczynam nie mieć do niego uwag... Mógłby tylko być trochę żywszy i śmieszniejszy :D

Jury
Hyori okazała się najbardziej wymagającą, surową jurorką ... dziwne :D

UWIELBIAM TEN PROGRAM I POLECAM GO WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU...
Zostały już tylko 3 odcinki T_T
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 19 wrz 2009

SuperStar K - ep 9 (090918)
Smutno mi ;//

W tym tygodniu uczestnicy dostali do zaśpiewania SWOJE kawałki^^ To znaczy wybrani kompozytorzy z myślą o uczestniku stworzyli piosenkę, która odopowiada jego stylowi ^^ Strasznie mi się podobały songi *_*

Gil Hak-mi (kopia CL) - Blah Blah
Świetny występ, świetna piosenka, która szybko wpada w ucho^^
WYSTĘP:

Kim Joo-wang (tancerz) - My Story
Piosenka idealnie dobrana do niego... Występ jak zwykle... Czegoś brakowało no! Nie wiem dlaczego, ale on sprawia wrażenie jakby w ogóle nie widział swoich błędów w poprzednich programach i wciąż je powtarza... Wciąż bardzo go LUBIĘ i ŻYCZĘ mu jak NAJLEPIEJ!!
WYSTĘP:

Park Sae-mi (śliczna) - Liar
Z tego co zrozumiałem to jej się chyba nie podobała własna piosenka, albo coś do niej miała... no i RACJA! Brzydko jej to jakoś wyszło i nawet pogodziłem się z myślą, że odpadnie bo to było oczywiste... Szkoda T_T
WYSTĘP:

Park Tae-jin (uderzył ojca) - 편지
NIE LUBIE GO!! Dostał balladkę, która podchodzi pod styl, który podoba się zazwyczaj Korei i co?! ;// Miał najmniej głosów w internetowym głosowaniu, a został w programie ;//
WYSTĘP:

Seo In-gook (nowy faworyt no.1) - Young Love
Nie dość, że piosenka fajna to do tego idealny występ i głos... Chłopak z tygodnia na tydzień jest coraz lepszy i coraz bardziej popularny. Mam nadzieję, że to on wygra ten program!!
WYSTĘP:
ALTERNATYWNY LINK:

Jo Moon-geun - 따뜻한 노래
Nie wiem dlaczego, ale ten występ strasznie mi się nie podobał. Dotychczas jego występy były świetne, takie z powerem, z przekazem i mocą... ten był nijaki... -_- i chociaż go lubię to NIE MA WYGRAĆ bo on na gwiazdę się nie nadaje... raczej na artystę indie-rock czy coś takiego...
WYSTĘP:

No pewnie wszyscy się domyślili, że oprócz Park Sae-mi odpadł tancerz T_T_T_T
A to wszystko przez tego Tae-jin'a i piosenkę jaką dostał ;// On powinien odpaść!
- dobra koniec frustracji...

Teraz ma wygrać Seo In-gook, albo Gil Hak-mi !! :D

UWIELBIAM TEN PROGAM *_*
ODPOWIEDZ