MAMA 2009

TV azja - sitcomy, programy, quizy itd
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

MAMA 2009

Post autor: Maura » 21 lis 2009

Jak tam wrażenia po tegorocznej eeee gali? ^^

Obrazek

Nominacje:
Spoiler!
* Newcomer (Male) – BEAST, Supreme Team, MBLAQ, ChungRim, TaeGoon

* Newcomer (Female) – 2NE1, After School, T-ara, 4Minute, f(x)

* Male singer – Drunken Tiger, Rain, Lee Seung Chul, GDragon, MC Mong

* Female singer – Bada, Baek Ji Young, Son DamBi, YoonHa, ChaeYeon

* Male Group – 2PM, Big Bang, Super Junior, SG Wannabe, SS501

* Female Group – Davichi, Brown Eyed Girls, So Nyeo Shi Dae, Jewelry, KARA

* Mixed Group – Roo’Ra, 8eight, Koyote, Cool, Clazziquai

* Rock Music Award – BuHwal (생각이나), Seo Taiji (Juliet), Jang GiHa and the Faces (Living with no special things), Cherry Filter (Pianissimo), FT Island (I Hope)

* Hip hop group award – Dynamic Duo (Dead Guy), Drunken Tiger (Monster), LeeSsang (헤어지지 못하는 여자, 떠나가지 못하는 남자), Outsider (Alone), Epik High (Wannabe)

* Ballad/R&B music award – Kim Jong Kook (Today More Than Yesterday), Kim TaeWoo (Love Rain), Bobby Kim (Love, the guy), Park Hyo Shin (After Love), Baek Ji Young (Like being Hit)

* Dance music award – 2NE1 (I Don’t Care), 2PM (Again & Again), So Nyeo Shi Dae (Gee), Super Junior (Sorry), KARA (Honey)

* House& Electronic music award – Brown Eyed Girls (Abracadabra), Son DamBi (Saturday Night), Clazziquai (Love Again), 4Minute (Muzik), GDragon (Heartbreaker)

* Trot Music Award – Gyeon Miri (Happy Woman), Park Hyun Bin (Brilliant Life), Seong JinYoo (딱이야), Joo HyunMi and SeoHyun (JjaRaJaJjan), Hong JinYeong (Love’s Battery)

* O.S.T Award – Baek Ji Young (Don’t Forget – IRIS), Lee Seung Chul (No more love like this – Blue Love Story), T-Max (Paradize – Boys Over Flowers), Tiffany (I’m Along – JaMyungGo), SS501 (Because I’m Stupid – Boys Over Flowers)

* Best MV – 2NE1 (Fire), LeeSsang (헤어지지 못하는 여자, 떠나가지 못하는 남자), Bada (Mad), Seo Taiji (Juliet), D.N.G (Step 2 Me)

* MV Director – Seo HyunSeung, Jang JaeHyuk, Jo SooHyun, Joo HeeSeon, Hong WonKi

* Nominees: 35

* Song awards: 30

Wyniki:
# Newcomer (Male) – Supreme Team
# Newcomer (Female) - 2NE1
# Trot Music Award - Hong JinYeong (Love’s Battery)
# Dance music award – KARA (Honey)
# Mixed Group – 8eight
# Hip hop group award – LeeSsang (헤어지지 못하는 여자, 떠나가지 못하는 남자)
# Rock Music Award – BuHwal (생각이나)
# Asian Recommend Award – Japanese group AKB48
# House& Electronic music award – Brown Eyed Girls (Abracadabra)
# Ballad/R&B music award – Kim TaeWoo (Love Rain)
# Best Asian Star - Dong Bang Shin Ki
# Male singer – Drunken Tiger
# Female singer – Baek Ji Young
# Best Asian composer - Park JinYoung
# Music Portal Mnet Award - 2NE1
# Best MV – 2NE1 (Fire)
# Female Group - Brown Eyed Girls
# Male Group – 2PM
# Album of the Year – GDragon with ‘Heartbreaker’
# Song of the Year – 2NE1 with ‘I Don’t Care’
# Artiste of The Year – 2PM

Sama skrobnę parę słów później jak ogarnę koreański. xD

Aha, wersja w avi powinna już niedługo pojawić się na http://aja-aja.com/ lub też http://cashewmaniakpop.wordpress.com/

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 21 lis 2009

i tam zamierzam szukac pliku, zaiste... ;P

cóż, widziałam troche występów na allkpopach i było, ee, zabawnie ;P
troche dziwne wyniki imo, z częścią się zgadzam, z częścią nie... ale to chyba normalne ^^
jak dorwe całość i ovejrze to pewnie też coś napiszę jeszcze ;d
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 21 lis 2009

MAMA miało być czymś nowym, zaskakującym, lepszym od MKMF... a wyszło gorzej?! DUŻO GORZEJ! xD
czy kpop schodzi hmm... brzydko mówiąc na psy? trzech artystów na krzyż wygrywało w tym roku ... i dość dziwnie wygrywało :/ np. 2NE1 Fire to najelpszy teledysk? JAKAŚ KPINA :P
nie wiem... a te występy, które widziałem na żywo to porażka + scena też beznadziejna, nie dorównuje tej z 2008
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 21 lis 2009

Noo z tym najlepszym teledyskiem 'Fire' to dowalili, bo on raczej tandetny jest. Wersja Space, Street jest trochę lepsza (pomimo że tam nic się nie zmienia i jest postawione na choreografię, ale jest mniej kiczowate), ale też raczej się nie wybija. Fakt jest tyle lepszych, zajebiście zrobionych innych teledysków koreańskich, że mieli w czym wybierać. Ale obecna MAMA postawiła w tym roku na 2NE1 we wszystkim ^^.
No poza tym w większości rzeczy nominowałabym inaczej <ale to już jestem ja ^^>
W tamtym roku nie widziałam, więc nie mam do czego porównywać. Ale ogólnie nie wyszło źle. Pomijając fakt, że oglądając online jakość była żal.pl i ciągle mi się zacinało, ale ogólnie show był.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 21 lis 2009

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 24 lis 2009

okeeej, obejrzałam w końcu całość ;P
no i hm, poza tymi przygotowanymi występami, które były super fajne.... to wszyscy byli okropnie zwieszeni i w ogóle zwiechowa gala to była zaiste ;P

rozbierając na czynniki pierwsze:
2ne1, to chyba jasne, ciągle pokazują, że zasługują na uznanie ^^
raperki - zarąąąbiste :D nawet nie wiem co pisać, ale kurde, skopały tyłki, o ;D
superstarowiec z BJY - to było przefajne ;3
szynki co zamuliłyyyy XDDD srsly, chyba nie jestem normalna, ale sie śmiałam okropnie ;p a cassie na głodzie chyba są ;D
hm, 2PM - WIADOMO że super <3 eh taec taec <3 i w ogóle fazafaza~
ivy + khun - nie wiem o co wszystkim chodzi, mi się nawet podobało........ XD
co mnie rozwalało - kim tae woo na widowni, zawsze mam z niego lola. a nicole zna chyba wszystkie piosenki [hm, brzmi znajomo ;p] bo co kamera była na nią to podśpiewywała ;D

ogólnie brakowało sm'owców i ogólna... zamuła, no ;P
chyba zapomniałam połowy swoich myśli o_O
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 29 lis 2009

Hmm, ja szczerze mówiąc mam to na dysku ale jeszcze nie oglądalam. Generalnie o tym, że to MAMA to jest odpowiednik MKMF dowiedziałam się z pewnym opóźnieniem... i wywołało to u mnie uśmiech... Koleżanka mi mówiła, że ktoś nawet jak wrzucał plik na MU to w opisie trzasnął "Papa" xP

Poza tym... zaskoczyła mnie nagroda dla nowego zespołu.... Supreme Team? Pierwsze o nich słyszę...
- Dance music award – KARA (Honey) ??? No prosze was ;x
- Best MV – 2NE1 (Fire) ---> o tym już wspominaliście...
- Song of the Year – 2NE1 with ‘I Don’t Care’ ---> z tym też bym się nie zgodziła. Piosenka spoko... ale żeby song of the year? Przasada ;x To było chyba z powodu braku artystów SM... bo takie Gee czy Genie SNSD albo Sorry Sorry było zdecydowanie większym hitem...
szynki co zamuliłyyyy XDDD srsly, chyba nie jestem normalna, ale sie śmiałam okropnie ;p a cassie na głodzie chyba są ;D
A mi było przykro... szczególnie przez to, co powiedział Wongie ;x
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 29 lis 2009

no tak patrze teraz i rzeczywiście z nagród to dance music award najbardziej dobija D:

ah, ja reaguje na złe rzeczy śmiechem zazwyczaj, to pewnie dlatego się śmiałam z szynek ("chyba nie jestem normalna" powinno mówić samo za siebie ;p). inaczej wyrywałabym sobie włosy z głowy przy każdym ostatnim newsie o nich. a przynajmniej się staram tego nie robić, argh...

a, tak, supreme team też było dla mnie niemałym zonkiem. również nie znam o_O

żart z PAPA zajarzyłam po dwóch dniach......... (bez komentarzy proszę ;P)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 29 lis 2009

ja postanowiłem tegoroczne MAMA po prostu przemilczeć... poziom imprezy był ŻENUJĄCY w tym roku.

ŻENUJĄCY !!

Od nominacji, po zwycięzców, przez scenę, gwiazdy i występy...

W zeszłym roku na MKMF było światowo: Lee Hyori, Rain, Big Bang, Jewelry, BEG, Wonder Girls
W tym roku dla porównania: 2NE1, 2PM (bo oni najwięcej nagród dostali) ... grupy, które możemy zaliczyć do ROOKIE + 2PM w zeszłym roku nawet nagrody za debiut nie dostali bo wygrało SHINee

W zeszłym roku występy były MEGA: Big Bang & Hyori, Rain, ballada Davichi, Wonder Girls i nie pamiętam kogo jeszcze, Rockowa scena girlsbandów, mega scena z debiutującymi boysbandami (których w 08 był wysyp jak w 09 girlsbandów)
W tym roku: tylko 2NE1 miały zadowalającą mnie i niezwykłą scenę xD a reszta... po bandzie xD zwykły występ oprawiony jakimś badziewiem ...
+ rozśmieszył mnie występ SupeStar K'eja ... bo Baek Ji-young udawała taką zaskoczoną xD muahaha! a potem wiedziała, w którym momencie skrócił song i wiedziała jak śpiewać, a później ta laska... wielki zonk, a choreografię potrafiła xD

O co wielkie halo z tą IVY i Nickhunem czy jak on tam ma xD W zeszłym roku TOP pocałował Hyori ...

Scena była beznadziejna... Żal siedzieć na widowni bo przez pół imprezy widziało się tyko plecy gwiazd xD

Moda: wszyscy na czarno o.O ;/

i ogólnie porażka roku!
Naprawdę wyglądało to tak jakby k-pop cofnął się o kilka lat świetlnych wstecz...

No przecież piosenka roku to: Gee - SNSD
Artysta roku: zdecydowanie SuJu
Album roku: wg. mnie też SuJu
Boysband roku: też SuJu/Big Bang/ SS501 ale 2PM (?!) 2 piosenki na krzyż ;// (nie zmienia faktu, że ich lubię, ale dla mnie SHINee jest nawet lepsze!)
Wokalista roku: G-dragon
MV roku: Lessang (z nominowanych patrzę)
ehh... żal, żal, żal xD
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 29 lis 2009

To ja już się cieszę że 2NE1/2PM wygrało zamiast SuJu.
Piosenka Gee do przełknięcia, ale szybko się nudzi.
Co do wokalisty roku, to fakt G-dragon mógł wygrać niż Drunken Tiger (w ogóle co za ksywa O.o)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 29 lis 2009

Drunken Tiger (w ogóle co za ksywa O.o)
Wymyślona po kilku głębszych xP
Nie no bez obrazy dla fanów, żarcik taki xP
Ja raczej tego gościa nie znam ale mam wrażenie, że on w Korei to znany jest calkiem ;x I lubiany...
No przecież piosenka roku to: Gee - SNSD
Artysta roku: zdecydowanie SuJu
Album roku: wg. mnie też SuJu
Boysband roku: też SuJu
Wokalista roku: G-dragon
MV roku: Lessang (z nominowanych patrzę)
No tak mniej więcej właśnie...
G-Dragon za ten album wygrał chyba ze względu na to, że miał najwięcej sprzedanych egzemplarzy?
Ale na allkpop ktoś niezłe podsumowanie (naznaczone krytyką) zrobił... i było m.in. właśnie o G-Dragonie, że sprzedał może najwięcej... ale powinni brać pod uwagę też skandale jakie za sobą niosła ta płyta... tyle oskarżeń o plagiaty powinno dać trochę do myślenia i powinni wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko liczby.
Eh, jednak widać, że artyści SMu mają spore przebicie... i bez nich ma się wrażenie, jakby coś istotnego z tych nagród wycięli O.o

W ogóle dla mnie te wszystkie spięcia w stylu producenci kontra stacje TV są... beznadziejne. Bo później właśnie mamy takie oto wyniki.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 05 gru 2009

Co do wokalisty roku, to fakt G-dragon mógł wygrać niż Drunken Tiger (w ogóle co za ksywa O.o)
A słuchałaś chociaż JK? ^___^ No ja akurat się cieszę że wygrał ^ Ta ostatnia płyta była zajebista ;D I wyobraź sobie nikt go o plagiat nie posądza ;D

(Dla jasności - Dunken Tiger to było duo hiphopowe (chyba najbardziej wpływowe), natomiast ten koleś co wygrał kiedyś do niego należał i ma ksywę JK Tiger ;p)
Eh, jednak widać, że artyści SMu mają spore przebicie... i bez nich ma się wrażenie, jakby coś istotnego z tych nagród wycięli O.o
No fakt ;D Ale w zeszłym roku na którąś galę nagród w ogóle Big Bangów nie zaprosili i też było uczucie że czegoś brakuje. W sumie tutaj też mi Bangów brakowało xPPP
O co wielkie halo z tą IVY i Nickhunem czy jak on tam ma xd W zeszłym roku TOP pocałował Hyori ...

Scena była beznadziejna... Żal siedzieć na widowni bo przez pół imprezy widziało się tyko plecy gwiazd xd
E tam ten występ będę tylko kojarzyć z późniejszą spostrzegawczością obywateli xP
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 05 gru 2009

Maura pisze:
A słuchałaś chociaż JK? ^___^ No ja akurat się cieszę że wygrał ^ Ta ostatnia płyta była zajebista ;D I wyobraź sobie nikt go o plagiat nie posądza ;D

(Dla jasności - Dunken Tiger to było duo hiphopowe (chyba najbardziej wpływowe), natomiast ten koleś co wygrał kiedyś do niego należał i ma ksywę JK Tiger ;p)
Hmm... aż taką ignorantką to nie jestem. Ściągnęłam jego ostatnią płytę: "Feel gHood Muzik : the 8th wonder" z ciekawości, żeby zobaczyć czy jest aż taki dobry że wygrał (nawet na doki mało osób o nim słyszała XD) I wybacz, ale mi się nie podoba. Strasznie amerykańsko dla mnie brzmi i wszystkie piosenki brzmią tak samo (nie dałam nawet rady tych 27 utworów przesłuchać, sorry -_-)
A co do ksywki, jeden pies skąd ona się wzięła. Ale jak mówisz komuś "Słucham Drunken Tigera", to odbiorca nie myśli sobie "ooo to jakiś zajebisty wykonawca", tylko raczej "eee? że jak?". Pierwsze co się narzuca to twoje własne wyobrażenie słysząc taki nick. A dopiero później głębsze podłożone.
No a co do GD, to udało mi się przez GD zainteresować kogoś muzyką koreańską, a przez DT nigdy w życiu by mi się to nie udało, raczej by mnie zniechęciło XD

Ej w ogóle kisi mi się MAMA z tamtego roku, bo wszyscy mówią że było o wiele lepsza gala a jak zwykle nie mam czasu -_-
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 05 gru 2009

No a co do GD, to udało mi się przez GD zainteresować kogoś muzyką koreańską, a przez DT nigdy w życiu by mi się to nie udało, raczej by mnie zniechęciło xd2
No nie wiem... puściłam to -> komuś ostatnio i się podobało ^^^ Ja nie wiem, czy GD to jest dobry wstępniak do muzyki koreańskiej ];-> Eh....nieważne xP
Strasznie amerykańsko dla mnie brzmi i wszystkie piosenki brzmią tak samo
To pokaż mi koreańskiego wykonawcę który ani trochę nie wzoruje się na uesańcach .....
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 05 gru 2009

ej, ale doszliśmy do tego, że ludzie nawracają się na kpop przez GD - dla mnie to też zagadka, ale jednak! ;D
ODPOWIEDZ