SBS, KBS, MBC Gayo Daejun 2009/2010/2011

TV azja - sitcomy, programy, quizy itd
Awatar użytkownika
olszyna
Oglądam regularnie xD

Post autor: olszyna » 31 gru 2009

A ktoś wie skąd mogę sciągnąć Part2 do 2009 MBC Gayo? bo na aja aja plik ma 1,4 GB i jak się nie ma konta premium to nie da rady;/ a strasznie chciałabym sobie całość skompletować:( błagam o pomoc haha^^

Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 01 sty 2010

http://ichigo-box.org/mbc-gayo-daejun-2009-full-show/ proszę ^^ 2gi part podzielony na 2 części i dostępny do ściągania bez konta premium xD
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 02 sty 2010

Obejrzalam wreszcie ten występ

Baek Ji Young + Lee Seung Ki 'My ears candy' i kompletnie nie rozumiem Waszej dezaprobaty ;D Mi się występ podobał ^^ Co prawda z Seungkiego bestia żadna, (nawet jakby mocno się starał zawsze wychodzi z niego taki słodziak xP) ale głosu nikt mu nie odmówi i mimo, że brzmi mniej eee agresywnie to wciąż ta barwa mi się podobała^ Brzmiał tak fajnie, momentami hmm metalicznie ;D

I faktycznie rączki mu się pod koniec lepiły xDDDD (ale wątpię by BJY narzekała XPPP)

ALE ALE bardziej od występu podobał mi się filmik zapowiadający go :D:D:D Najpierw Taecio ( :omg: ) odmawia, ta się tak fajnie zlości, a potem to przesłuchanie :D koleś od Heartbeata wgniótł mnie w podłogę XD xD xD
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 02 sty 2010

"I faktycznie rączki mu się pod koniec lepiły xDDDD (ale wątpię by BJY narzekała XPPP)"

*umiera w okolicach dywanu*

:DDDDD

no mi sie tez tam podobalo ogolnie.

nadal nie mam sily pisac relacji z tych gayo, nienienie ;PPP
Awatar użytkownika
Nashirah
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Nashirah » 02 sty 2010

Maura pisze:Obejrzalam wreszcie ten występ

Baek Ji Young + Lee Seung Ki 'My ears candy' i kompletnie nie rozumiem Waszej dezaprobaty ;D Mi się występ podobał ^^ Co prawda z Seungkiego bestia żadna, (nawet jakby mocno się starał zawsze wychodzi z niego taki słodziak xP) ale głosu nikt mu nie odmówi i mimo, że brzmi mniej eee agresywnie to wciąż ta barwa mi się podobała^ Brzmiał tak fajnie, momentami hmm metalicznie ;D

I faktycznie rączki mu się pod koniec lepiły xDDDD (ale wątpię by BJY narzekała XPPP)

ALE ALE bardziej od występu podobał mi się filmik zapowiadający go :D:D:D Najpierw Taecio ( :omg: ) odmawia, ta się tak fajnie zlości, a potem to przesłuchanie :D koleś od Heartbeata wgniótł mnie w podłogę XD xD xD
Od razu dezaprobata. Piszczałam jak głupia podczas występu, bardzo mi się podobał!!! Seunggi to taki słodziak straszny. ^___^
Ale w jednym się z tobą nie zgodzę - barwę to on może i ma, ale nie do rapu, a już na pewno nie do rapu Taecia. xDDD

NO I INTRO OMG. xDDD Umarłam. Wszystko rewelka.

Taek to taki hot issue teraz w Korei że hej...
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 02 sty 2010

prawda xD ten filmik przed występem był boski... śmiałem się na cały dom, że aż darli się z dołu i pytali co mi się stało :D

ja nic nie mówiłem, że mi się nie podoba... a wręcz na odwrót xD Seung-ki poradził sobie i ogólnie podobało mi się to jak tak podbijał do Beak Ji-young pod koniec :P
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 02 sty 2010

Baek Ji Young + Lee Seung Ki 'My ears candy' i kompletnie nie rozumiem Waszej dezaprobaty ;D
A ktoś jakąś wyrażał? (nie no nie wiem, bo nie wszystkie posty czytałam, dlatego pytam xPP).
Ja byłam strasznie ciekawa jak mu to wyjdzie :D
Powiem tak... podobał :) Było całkiem fajnie... ale i tak wolę wersję Taeca... szori szori ;x Jakos tak... bardziej mi się podoba xP

I w sumie wiele więcej nie skomentuję z imporezy MBC bo poza skitami i tym występem to nic nie oglądałam xP
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 02 sty 2010

Piszę tutaj bo w tym temacie ostatnio poruszaliśmy temat "My Ear's Candy" xD Oglądam dzisiaj sobie spokojnie variety shows.... i w Family Outing co widzę? UEE & Yoo Jae Suk'a tańczącego do tej piosenki ;pp

(jedna z lepszych wersji xD)

Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Re: SBS, KBS, MBC Gayo Daejun 2009/2010

Post autor: mootyl » 29 gru 2010

2010
SBS Gayo Daejun 2010 - Welcome to Music Factory
*Odbyło się: 2010.12.29 o godzinie 21:55 czasu koreańskiego
*Wystąpili między innymi: 2AM, 2PM, miss A, SHINee, SNSD, Super Junior, BoA, KARA, T-ara, Secret, Sistar, Son Dambi, IU, Wheesung, 2NE1, Se7en, GD&TOP, ZE:A, Teen Top, B2ST, 4minute, MBLAQ i inni ...

Obrazek

SPRAWOZDANIE (recenzja):
Nie wiem czy będzie mi się chciało składnie i ładnie wszystko po kolei opisywać, ale postaram się. Patrząc na dzisiejsze show można powiedzieć, że sprawozdanie nie musi być poukładane ani dopracowane ^^

Po pierwsze oglądając koreańskie końcowo-roczne festiwale trzeba wiedzieć czym jest Gayo Daejun. Po prostu "gayo" oznacza piosenkę/muzykę, a "daejun" pojedynek, konkurs, wojnę. Ma to być niesamowite podsumowanie całego roku pełne widowiskowych występów i special stage'ów. Z najlepszego takiego koncertu słynęła zawsze stacja SBS. Co roku zapraszała najlepszych artystów, przygotowywała najlepszą scenę, pozwalała na zapierające w dech piersiach występy... w tym roku bardzo się zawiodłem.
Przypuszczałem, że nie za bardzo przyłożą się do tego gayo już od jakiegoś czasu... Mało newsów na temat łączonych widowisk, brak jakichkolwiek sesji zdjęciowych + marny teaser. No i zbytnio się nie myliłem, a zmarnowali wg. mnie naprawdę bardzo dobry rok. Może nie pod względem artystów oznaczanych mianem "rookie" bo nowe zespoły z roku na rok coraz gorsze (chociaż są i wyjątki), ale pod względem zasłużonych już artystów. Nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę, że w przeciągu tych dwunastu miesięcy zdążyły wrócić największe sławy Korei: Rain, BoA, Lee Hyori, Se7en, Wheesung, SNSD, Super Junior, Kara, 2PM, 2AM, Taeyang, GD&TOP, 2NE1, PSY, SHINee i wiele, wiele innych. Chociaż Lee Hyori i Rain zapowiedzieli, że nie wystąpią na gayo... można było dobrze wykorzystać resztę :)

Mam już 3 lata doświadczeń z oglądaniem gayo na żywo + jeden rok z oglądaniem urywkowych występów (czyt. 2007) i muszę przyznać, że to najgorsze SBS Gayo Daejun jakie widziałem, ale może od początku...

Wstęp:
Przywitała nas przesłodka scena wypełniona maluszkami tańczącymi do największych hitów minionego roku. Oglądając poczynania ślicznych dzieciaczków moje nadzieje na udane show wzrosły. Zdecydowanie najlepsza okazała się mała BoA, która charyzmatycznie przedstawiła swoją unnie. Do tego w oczy rzuciła mi się scena, która... chyba nie będę bał się tego stwierdzenia: BYŁA NAJLEPSZA ze wszystkich dotychczasowych. Naprawdę dopracowana, ładna, przyjemna, a nie taka napaćkana jak w zeszłym roku. No, ale cóż... już podczas pierwszego występu było widać KIEPSKIE przygotowanie stacji do show i biedni chłopacy z ZE:A musieli przeskakiwać przez wielką "szparę" w moście bo ktoś zapomniał połączyć go na czas ! ^^
Będąc już przy występie ZE:A & Teen Top: fanki możecie się obrazić, ale wg. mnie wybór tych dwóch zespołów był naprawdę ZŁY. Ani nie zdobili jakiejś tam popularności, ani nie mieli żadnych hitów na koncie... mi by bardziej pasowało np. Infinite ! Do tego ich dance battle był żałosny i naprawdę nie boję się użyć takiego mocnego słowa. Bo szczerze powiedziawszy oni nic nie pokazali ... NIC !! Tutaj widać spadający poziom nowych zespołów w kpop'ie... Dla zainteresowanych proszę sobie obejrzeć występ SHINee i 2PM z 2008r., kiedy oni byli rookie, albo BEAST'y i MBLAQ'i z 2009r. Z roku na rok gorzej, ale między 2008, a 09 jest mała różnica... między 2009, a 10 jest wielka przepaść i długo, długo nic.
Kolejny występ należał do nowych girlsbandów. Było znacznie lepiej, wyczułem poprawę... aby znowu się zawieść.

Ja się pytam: CO TO MIAŁO BYĆ ?! Utkigayo i jakieś występy po 1:30 min i dziwny wstęp z popularnymi prezenterami radiowymi. Ani to śmieszne, ani ciekawe, ani fajne... Naprawdę wkurzyło mnie takie zagranie.

Doll House
*Secret - filmik wprowadzający bardzo fajny i dobrze zrobiony, występ trochę urozmaicony o ciekawą scenografię, zremiksowany hit i grupkę tancerzy. Przyzwoicie wyszło to dziewczynom.
*f(x) - no i kolejna porażka. Amber przepadła jak kamień w wodę, bez niej pusto na scenie + dziewczyny gubiące się we własnej choreografii. Widać, że komuś się nie chciało ćwiczyć przed występem.
*Narsha - mimo, że wszyscy to wiemy: Narsha nie jest dobrą tancerką, a przygotowała ciekawy wstęp, ale potem po raz kolejny show nie spisało się pod względem technicznym i mikrofon biednej wysiadł :(

Secret Wedding
*4minute & MBLAQ - scena w stylu special'i zeszłych lat. Może nie było to coś zapierającego dech w piersiach, ale na pewno wartego uwagi wśród tych bezpłciowych występów. Szczególnie taniec chłopaków przypadł mi do gustu.

Trot
Tak bardzo jak lubię trot, tak bardzo dłużyła mi się ta część programu i jakoś nic powalającego nie dostrzegłem.

Beautiful Voice
*Davichi - jak to dobrze, że one pojawiają się na tym gayo... bo one nawet bez specjalnych efektów i choreografii zawsze przykuwają uwagę.
*IU - powiem, że bez tego cudownego "wydarcia się" pod koniec piosenka straciła swój urok. Tak, tak + wymyślony powód, dla którego nie będzie już śpiewać tego momentu. Pozwoliliby się jej przyznać, że gardło bidule wysiada xD
no i Wheesung <3 !! SBS ma dużego plusa za to, że zaprosili tego pana ! Od razu humor mi się poprawił i baunsowałem w rytmie Insomnii :)

Maknae Special
NAJLEPSZY WYSTĘP WIECZORU !!
Nie ważne, że engrish, nie ważne, że mało dopracowane... ważne, że to był występ, na które czekałem podczas Gayo. Coś nowego, coś innego, coś wspaniałego tak jak to zawsze było... aż szkoda przyznać, że tylko jeden taki występ wydarzył się podczas tegorocznego gayo.

hip hop stage i koniec części pierwszej.
O drugiej nie będę się już rozpisywać pojedynczo bo oprócz BEAST'ów i T-ary to były zwykłe pojedyncze występy gwiazd takie jak np. widzieliśmy w Music Banku podsumowującym cały rok.
Aż mi się smutno zrobiło patrząc na śmieszny występ B2ST do Yayaya~ i łezka mi się w oku zakręciła, bo przypomniałem sobie cudowne zeszłoroczne widowisko gdzie dziewczyny udawały chłopaków i na odwrót *_* WIELKI NIEDOSYT !!

Z pojedyczyńczych występów najlepiej wg. mnie wypadły dziewczyny z KARA i o dziwo JYP. Chociaż wiele razy używali tych linek w dzisiejszym programie... JYP naprawdę dobrze wykorzystał ten motyw ! xD
Jak dla mnie najbardziej niedocenionym zespołem w tym roku były 2PM'y, które w 2009 wiodły prym, a tutaj tylko krótkie 4 minutki beznadziejnego remiksu. Za to PRZEDAWKOWALI z artystami YG !!
Miałem dość tej 20minutowej sceny 2NE1, która była okropnie nudna, nawet nic nie przygotowały wyjątkowego... no dobra legenda kpop'u, rozumiem 2 piosenki, ale nie tysiąc pięćset sto dziewięćset ! :/ Do tego GD&TOP + zamknięcie się YG w swoim kręgu. Dlaczego oni ciągle collaborują tylko ze sobą nawzajem ... echhh !! Teraz już rozumiem dlaczego nie wystąpią w KBS Gayo bo ci pewnie nie ulegli ich warunkom i jestem z KBS'u dumny !

Kończąc:
*Wygląd sceny = wielki plus bo była niesamowita i rzadko w Korei takie się zdarzają !
*Special Stages = wielki minus. Pod tym względem najgorsze gayo ostatnich lat od SBS !
*Przygotowanie techniczne = ogromny minus. Słabe udźwiękowienie, niedziałające mikrofonu, słyszalne krzyki załogi kręcącej, wszędzie widoczni kamerzyści i asystenci ze scenariuszami w dłoni, "zagubione" ujęcia... np. pokazywanie pustej ściany z bliska
*Gwiazdy = niewykorzystanie potencjału tego roku. Scena walki tanecznej pomiędzy BoA, a Se7en'em. Scena np. walki pomiędzy 2PM'ami, a SHINee. Więcej speciali i ogólnie dużo gwiazd pominiętych: Seo In Gook, Infinite, Ga In, PSY, Taeyang, Lee Seung Gi, SG Wannabe, Rainbow i inni.

Po KBS raczej ciekawego widowiska się nie spodziewam, ale po MBC w tym roku TAK ! Widać, że są bardziej przygotowani + mają więcej ciekawszych gwiazd ! Zobaczymy xD Czekam na widowisko :)

PS.
Szata graficzna: nie dość, że chaotyczne przedstawianie scen to jeszcze pomyłki z podpisami. Mało profesjonalna, mało fajna i ciekawa... Zeszłoroczna dużo lepsza i przynajmniej fajnie dzielili części koncertu. Wszystko było poukładane, ponumerowane, fajnie nazwane... tutaj CHAOS i to chyba najlepsze słowo opisujące SBS Gayo Daejun 2010 !
Zawiodłem się SBS, zawiodłem :/
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Post autor: rikli » 30 gru 2010

to ja tylko napisze, króciutko, że kbs gayo miliard razy lepsze od sbs! serio, jak oglądałam rok temu sbs'a na żywo, wcześniejsze sobie sciągnęłam i też widziałam - no w tym roku żal... tak jak mootyl napisał - niedosyt! gdzie special stage? tylko jeden? który był fajny, ale też widziałam w nim braki (tanecznie chociażby było takie pitu pitu, tylko taemin mi się bardzo bardzo podobał, nawet nie dlatego, że to szajny, oj nie!) - ale mało, mało!
trot, jak kocham ;P tak też mogli o wiele lepiej zrobić, bo rzeczywiście było przynudno...
ja nie wiem co takiego super w tegorocznej scenie XD zeszłego roku były na tym gayo chyba 4, co nie? i jakoś... bardziej udekorowana, nie wiem, tutaj mi wszystko przemknęło, umknęło... a jeszcze zasadzili latającego jyp XD co z jednej strony troche żalowe, ale z drugiej miałam się z czego pośmiać :P
soll house i beautiful vice były chyba najlepszymi segmentami, no ale te nieszczęsne mikrofony - z nagłośnieniem lipa straszna, przebiegający kamerzyści PRZED ARTYSTAMI NA SCENIE też byli o.O no troche nie bardzo...
no więc generalnie na minus, ale to chyba głównie ze względu na wysoką poprzeczkę z poprzednich lat, bo najgorzej też nie było...
ale kbs!! *__*
od początku zaskoczyli, pierwsze kilkanaście minut i ja byłam wniebowzięta - świetne pomysły, z dziewczynami, wstępy wszystkie, OH 2AM!!! nawet kwon bieber, no to był super motyw : DDD (choć chyba dwójka śpiewała na żywo?)
dziewczyny może czasem ze starociami troszke wystąpiły (bo beep chociażby? o.O), ale w sumie mało ważne, bo fajnie, właśnie takie smaczki powinny być na gayo! generalnie w którymś momencie padł mi net, także trudno mi ogarnąć dokładnie... no szajny słąbiej, bisty w sumie też, ale, ah, tak, speciale! it's my life i bohemian raphsody - kto widział na chacie - miałam wątpliwości spore, a tu zaskoczenie! hyun nie zmaścił, junsu dostał jakieś nadzwyczaj idealne partie dla siebie, changmin i yoseob wymietli - łaaa! choć ci baletujący ludzie byli troszke bez sensu XD nic specjalnego, a troche mnie rozpraszali :D no i jungmo tam pomykał z gitarką, dongwoon na pianinku (dobrze pamiętam?), klasa <3 nie spodziewałam sie, że tak super to wyjdzie :) występy z gwiazdą też super, choć głosowanie na piosenkę roku sobie mogli darować... (oh?! o.O plz, żalowo, nie, żebym jakoś dyskryminowała snsd, ja nawet całkiem lubie tą piosenke, ale bez przesady?!)
ej, mi najbardziej na gayo brakuje chociazby ga in ;P we swoja piosenka, z kwonem jakby cos zrobila to juz w ogole by byl szał ciał! rain, hyori... nawet bardziej hyori zaluje, jakby tak swing zrobila (smutne, ale na gayo by dalo rade!), oh my *_* a badz co badz dosc sporo krolowala w tym roku. tak samo jak taeyang! no troche tych songow bylo! (o ile mi sie lata nie zacieraja z koncowka 2009, hehe). rainbowki tez mogly byc... :( no i nawet na kbs'ie nie doskwieral mi brak yg w ogole! i mootyl trafna uwaga - porobili by kolaboracje z innymi.. takie fajne rzeczy by mogly wyjsc, maja super gwiazdy, utalentowane, no kurcze...
ale czeka jeszcze nas mbc jutro... zobaczymy! :D
(chyba wyszlo dlugie calkiem XD)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 31 gru 2010

KBS Gayo Daejukchae 2010 - Harmony
*Odbyło się: 30 stycznia 2010r. o godzinie 21:50 czasu koreańskiego
*Wystąpili między innymi: 2AM, 2PM, 4minute, After School, Beast, CN Blue, Kara, miss A, SHINee, SNSD, Super Junior, Sistar, Supreme Team i inni

Obrazek

Tegorocznym tematem KBS'owskiego gayo była "harmonia". Chociaż hasło mało sprecyzowane jak najbardziej trafne i chyba najlepiej opisujące dzisiejsze wydarzenie muzyczne Korei. Dlaczego? Może właśnie dlatego, że po wczorajszym chaosie, sodorze i gomorze przyszedł czas na porządne, dopracowane (z małymi "ale") show.
Scena prawie, że identyczna jak te z poprzednich lat czyli sprawdzona, ale wciąż efektowna. Naprawdę świetnie prezentował się taki wielki kolos wypełniony ekranami i światłami z każdej strony. Bardzo profesjonalna i na światowym poziomie scena ^^ Także praca kamer przemyślana i ładnie ukazująca nam artystów... Jak coś zmieniali na scenie to pokazywali albo publiczność, albo robili ujęcia z lotu ptaka, albo po prostu wyłączali światła na kilka sekund, aby potem cieszyć się występem bez przebiegających członków załogi :) Jedynym problemem było ZNOWU nagłośnienie. W szczególności dało się we znaki CN Blue, ale Young Hwa poradził sobie jakoś... ukradł mikrofon koledze ^^
Wracając jeszcze do wyżej wymienionej harmonii trzeba dodać, że spisali się tym razem zaproszeni artyści. Udało im się obronić talentem, ciężką pracą i treningiem... Stacja nie musiała bawić się w fajerwerki, latanie na linach, wyskoki spod sceny, a wszystko było efektowne i robiło wrażenie. Obronili się kpopowcy tym razem i w sumie taka rozrywka w tym roku przemówiła do mnie najbardziej na chwilę obecną.

Przechodząc do występów:
Wstęp:
Wczorajszy był przesłodziany i pocieszny, a dzisiejszy był polewkowy xD Może nie było to najlepsze wejście, ale można było się pośmiać. Jedni fałszują, drudzy nie znają tekstu, trzeci nie wiedzą jak się zachować... Jeden wielki ścisk na scenie i uśmiechy od ucha do ucha. Nie było to powalające, a wręcz słabe... Mimo wszystko przyjemnie się oglądało pocieszne, uradowane mordki naszych ulubieńców :)

miss A - Bad Girl Good Girl & Breathe (+ dance break)
Taneczny początek Fei i Jia był ciekawy, a przede wszystkim dobrze zatańczony. Fajerwerków nie było, szału też nie... ale czyż nie lubimy missek? Do tego uważam, że BGGG jest zdecydowanie piosenką tego roku. Tyle pierwszych miejsc i do dzisiaj jako jedyny utwór w ciągu roku wciąż utrzymuje się w K-chart'owym TOP20 !!

2AM - (speciale) + Intro
Aj ! Aj! Aj! Po wczorajszej fajnej kolaboracji z Baek Ji Young i khab'owym Jo Kwonem przyszedł czas na odmianę. Changmin został "dziewczyną z video", Ji-won pokazał swoją rockową stronę, Seulong udowodnił, że potrafi nieźle tańczyć, a Jo Kwon? No Jo Kwon udowodnił, że piosenka Justina B. nie musi być taka straszna, a on potrafi być mega świetny i słodki bez swojego khabowego tańca. Potem już tylko wisienka na torcie i przepięknie odśpiewane Intro *_*

Dance Special - G.I.R.L.S (4minute, Secret, After School, f(x), KARA)
Omijam T-arki bo nie pokazały nam nic nowego, oprócz przesłodkich dzieciaczków ^^ Ja bardziej skłaniam się ku wyjątkowym występie dziewczyn. 4minute w końcu udało się porządnie zatańczyć, Secret po raz kolejny udowodniły, że mają cudowne głosy, After School znowu miały okazję pochwalić się efektem swoich ciężkich treningów gry na bębnach, f(x) dały taneczny popis, a KARA udowodniły, że są "SO HOT" i że ciężko pracują na swój tytuł ! Potem już tylko miks najpopularniejszych hitów wszystkich bandów i special stage jak wymalowany ! Czy to takie trudne SBS?!

efti, efti, a potem I'm Kiss... U-KISS - Manmanhani + Siekiera
Może znowu nie mieli za dużo czasu antenowego, ale tym razem zdecydowanie lepiej go wykorzystali. Pobawili się trochę swoim sprzętem, to znaczy pistoletami. Postrzelali sobie w publiczność, a potem zaczęli wszystkich ciachać siekierą. Koreańska Masakra U-kissową Siekierą xD

IU & Seulong - SŁODKOŚCI
December - POWTÓRZĘ SIĘ ! Nie lubię ich po tej aferze z high-notes. Zrobili z siebie ofiary losu, niepopularny zespół, a wszystkie ich piosenki zawsze są w TOP20 K'chartu + niby nie chcą ich w programach... Przepraszam? Ej? A co wy robiliście na gayo? -_-
SHINee & f(x) - troszkę niewypał, ale Hyun na krześle dalej tryskał charyzmą xD Naprawdę lubię go za to :)

2PM - I'll be back (+ dance break)
No dobra 2PM od promocji tego mało zacnego kawałka bardzo straciły w moich oczach. JYP i jego jakikolwiek brak pomysłu na tych chłopaków spowodował moją ogromną niechęć do nich i omijanie wszystkiego co możliwe z tymi panami. Jednak dzisiaj sobie odpokutowali ^^ Stroje i w sumie taniec trochę a la Rain mimo to... CUDOWNY! Jakie synchro, jak wszystko równiutko, dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Szacunek !

No i koniec części pierwszej :)
Mocny, mocny wstęp z It's My Life i Bohemian Rhapsody *_* Świetnie to wyszło chłopakom mimo wielu obaw ! Jedynie potwierdzę zdanie rikli... ci tancerze byli zbędni i czasem, aż cisnęło się na usta wielkie, capslockowane WTF xD

Sistar - Push Push (+ Beyonce Dance Break)
Hyorin ma cudowny głos i już nie raz to nam udowodniła... do tego dziewczyny świetnie się prezentowały i miały niezłą choreografię ^^ Jestem dumny !

After School - oj tam, oj tam wybaczam im to, że do tych gayo kompletnie się nie przygotowały. Liczy się obecność ^^
CN Blue - no to mają u mnie wielkiego plusa ! To wyjście do publiczności *_* Uwielbiam taki kontakt z publiką ...
Supreme Team - wszędzie ich pełno ! Dzięki temu wkręciła mi się kolejna kpopowa piosenka... DZIĘKI :/ ! xD
Secret - cudownie się wypromowały w tym roku. Z nieznanych dziewczyn, przez magię do Madonny ^^
Special Stage z weteranem Shin Seung Hoon - mówiłem już, że uwielbiam "I Believe" ? xD

KARA - Lupin (+ Dance Break)
Kocham DSP Media za to, że w tym roku nie skrzywdzili dziewczyn! Nie przebrali ich za króliczki, w jakieś kolorowe peruki, czy też za czirliderki ^^ Jest charyzma, są piękne buzie, ciekawe i dopracowane taneczne przerywniki ... Czego chcieć więcej? Postarały się dziewczyny mimo ich napiętego terminarzu ! Nie wiem dlaczego Korea ich nie docenia... PRZYKŁAD: KARA i SNSD oba zespoły promują się w Japonii. Jakoś KARA tu i tu potrafi się pojawić i zrobić niesamowite show, a SNSD gadają jak im to trudno, jak wynajmują prywatne samolociki i bidule nie mają czasu przygotować wyjątkowych występów. Patrząc na KARĘ mówię: BZDURA !

4minute & Beast
Za pierwszym razem przy wspólnym występie wydawało mi się to mdłe, ale za drugim podejściem uważam, że wyszło im całkiem, całkiem ^^

Potem już tylko SNSD i SuJu. O SNSD się już wypowiedziałem, wypowiem się o SuJu. Wkurza mnie ich nonszalancja i nieprzygotowanie. Tak bezkarnie niszczą tą dobrą choreografię ! Tańczą od niechcenia, nierówno... naprawdę gdybym był ich zaciętym fanem czułbym się urażony, że moi idole nie starają się aby odwalić kawał dobrej roboty na scenie ^^ Ale to tylko moje osobiste zdanie.

PODSUMOWANIE:
*Nie było to idealne gayo, ale dużo lepsze od SBSowskiego. Jestem dumny z KBS'u i zaskoczony bo co roku mieli najgorsze ^^
*Spisały się zespoły! To dzięki nim i ich pomysłowości to gayo zaistniało i było ciekawsze. Pokazali coś nowego, przygotowali się, dali popis możliwości... SBS próbował nadrobić sztuczkami technicznymi, a nie potrafili zapanować nad kadrami.
*Na plus scena... Duża, ładna, przejrzysta, pasująca do podsumowania roku.
*Na plus szata graficzna... Może nie była świetna, ale KBS naprawdę znany jest z wieśniackich podpisów.
*Nie podobało mi się zbędne głosowanie na hit roku bo wynik był oczywisty :/
No i jeszcze raz... Nie było to najlepsze gayo, ale w porównaniu do wczorajszego było ŚWIETNIE ! Teraz mam jeszcze większe oczekiwania co do MBC :) Zawsze byli na drugim miejscu... więc może w tym roku wskoczą na pierwsze? To oni mają najbardziej imponującą listę gości i zróżnicowanie scen. Zobaczymy ^^
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 29 gru 2011

2011 rok dobiega końca, a co to oznacza? Muzyczne festiwale podsumowujące minione dwanaście miesięcy. Co w tym roku przygotowały dla nas stacje telewizyjne?

Obrazek
SBS Gayo Daejun - 29.12.2011
Start: 20:50 (czasu koreańskiego)
MCs: Lee Seung Gi, YoonA, Song Ji Hyo
Wystąpią: TVXQ, 2PM, Super Junior, 2NE1, SNSD, Wonder Girls, KARA, B2ST, CNBLUE, F.T. Island, Brown Eyed Girls, T-ara, miss A, f(x), Lee Seung Gi, IU, Kim Hyun Joong, After School, MBLAQ, INFINITE, Dal Shabet, Boyfriend, A Pink, B1A4, SECRET, 4minute, G.NA, SISTAR, Davichi, K.Will, TEEN TOP, Rainbow, i U-KISS.

Obrazek
KBS Gayo Daejukjae - 30.12.2011
Start: 20:55 (czasu koreańskiego)
MCs: ??
Wystąpią: Super Junior, SNSD, Wonder Girls, miss A, T-ara, 2PM, Sistar, Secret Davichi

Obrazek
MBC Gayo Daejaejun- 31.12.2011
Start: 21:50 (czasu koreańskiego)
MCs: pary z programu rozrywkowego We Got Married
Wystąpią: 2PM, 4minute, After School, Apink, B1A4, Baek Ji Young, Baek Chung Kang, Beast, Boyfriend, Brown Eyed Girls, CN.Blue, Dal Shabet, Davichi, David Oh, f(x), FT Island, G.Na, Girls' Day, Girls' Generation, Infinite, IU, K.will, KARA, Kim Bum Soo, Kwon Ri Se, Kim So Ra, MBLAQ, miss A, NORAZO, Park Hyun Bin, Park Jung Hyun, Park Sang Chul, Rainbow, Secret, Shin Moon Hee, SHINee, Sistar, Super Junior, T-ara, Teen Top, TVXQ, U-kiss, Wonder Girls

SBS zawsze ma najlepsze Gayo, chociaż w zeszłym roku się nie popisali zbytnio. Najbardziej imponującą listę jak zwykle ma MBC, ale oni nawet taki potencjał potrafią zniszczyć :P KBS za to marność nad marnościami - ze wszystkimi już się chyba pokłócili czy co? :( No szkoda, szkoda... Już jutro na żywo będę emocjonował się występami na Gayo *-* SBS w tym roku może wróci do formy bo nawet zainwestowali tym razem w czerwony dywan ^ ^ Zacieram rączki xD
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak

Re: SBS, KBS, MBC Gayo Daejun 2009/2010/2011

Post autor: rikli » 30 gru 2011

nie zapominajmy, że w zeszłym roku to właśnie mbc miało najlepsze gayo, co wszystkich zaskoczyło ;p
w sumie wypowiem się jak już będzie po wszystkim może, o, na razie po dwóch gayo i co na wstepie? sbs bylo fajne, choc bez szalenstw, a kbs nudne ;d zobaczymy jutro... ;) trzeba przygotowac dwa szampany :D
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 30 gru 2011

W sumie niby SBS miał tego wszystkiego tyle, ale jak tak przemyśleć, co z tego było fajne, to nie rzuca na kolana.
A KBS mial mało, wręcz nędzę, sorki, jeśli jakieś Gayo daje Jukisom 4 minuty, to oznacza to, że mają nędzę :rolly: Nie, nie, śmieję się tylko, Jukisy to teraz gwiazdy, w 2010 r. mieli dwie minuty, teraz już cztery, cud!
Ale jakoś występy indywidualne mi się podobały bardziej na KBS, w sensie: miały jakieś fajne koncepty te zespoły. Miss A były wręcz wyśmienite, te bębny, to wszystko, ihaaaaa *____* Piękne i cudowne. Wspomniane U-Kiss odtworzyło niezły cyrk spektakl na początku, aż nie poznałam (AJ, ja czekam, aż zetniesz te głupie włosy, nie pomaga to, że rzucasz na scenie piorunami!!! :rolly: ). I oczywiście Infinite, jak oni genialnie tańczą, no jak zwykle, czyli w sumie nuda, ale jednak super to było (a poza tym pipszony Nam Woohyun śpiewał przez całą piosenkę do mikrofonu i umierałam). "Shuffle dance", wtf.
Na koniec chcialam powiedzieć, że niby chcą pokazać coś innego i występują w remixach, ale większość tych remixów to jednak zajeżdża mózg na amen i ciężko dotrwać do końca (lasery! piguły!).
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Post autor: Heartless » 30 gru 2011

Intro KBS dla tych co chcieliby obejrzeć:
[youtube]Q_pINGAc6FM[/youtube]
ODPOWIEDZ