MAMA 2010

TV azja - sitcomy, programy, quizy itd
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

MAMA 2010

Post autor: margot. » 28 paź 2010

Obrazek

Tegoroczna MAMA odbędzie się w Macau.

Strona oficjalna: http://mama.mnet.com/2010/en/AwardVote/AwardVote.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

NOMINACJE:

Song of the Year
2AM (Even If I Die I Can't Let You Go)
2NE1 (Can't nobody)
Miss A (Bad Girl, Good Girl)
2PM (I'll Be Back)
Dj Doc (I’m This Kind of Person)

Album of the Year
2AM (Won’t Let You Go)
2NE1 (To Anyone)
Boa (Hurrican Venus)
Super Junior (Bonamana)
Tayeang (Solar)

Artist of the year
2NE1
2AM
2PM
SNSD
Miss A

Male Group Award
2AM
2PM
B2ST
MBLAQ
Super Junior

Female Group Award
2NE1
4minute
KARA
T-ara
SNSD

Male Singer Award
PSY
Se7en
Rain
Taeyang
Wheesung

Female Singer Award
BoA
Gummy
Seo In Young
Son Dambi
Lee Hyori

Male Rookie Award
CNBlue
Infinite
Teen Top
Seo In Guk
ZE:A

Female Rookie Award
G.NA
miss A
Nine Muses
Rainbow
SISTAR

Best Music Video Picture
2NE1 – “Can’t Nobody”
Epik High – “Run”
UV – “Sorry I Can’t Be Cool”
Ga-In – “Can’t Turn Back”
Taeyang – “I’ll Be There”

Best Dance Performance – Solo
Narsha – “Bbiri Bbabba”
Rain – “The Song That’ll Hold YOu Back”
Lee Hyori – “Chitty Chitty Bang Bang”
Taeyang – “I’ll be There”
Hyuna – “Change”

Best Dance Performance – Male Group
2PM – “I’ll Be Back”
B2ST – “SHOCK”
MBLAQ – “Y”
SHINee – “Lucifer”
Super Junior – “Bonamana”

Best Dance Performance – Female Group
2NE1 – “Can’t Nobody”
4minute – “HUH!”
miss A – “Bad Girl GOod Girl”
Secret – “Magic”
T-ara – “Bo Peep Bo Peep”

Best Vocal Performance – Solo
K. Will – “Miss Miss Miss”
Gummy – “Because You’re A Man”
Seo In Young – “You Write It As Love and Call It Pain”
Jung In – “Hate”
Wheesung – “I Thought of Marriage”

Best Vocal Performance – Group
2AM – “Can’t Send You Even if I Die”
4men – “Can’t”
8Eight – “Break Up Is Coming”
Vibe – “Come Back”
Davichi – “Time Please Stop”

Best Band Performance
CNBlue – “Love”
FT Island – “Love Love Love”
Hot Potato – “Confession”
Boohwal – “Love Is”
TransFixion – “Shouts of Reds”

Best Rap Performance
DJ Doc – “I’m This Kind of Person”
Epik HIgh – “Run”
Outsider – “Acquaintance”
UV – “Sorry I’m Not Cool”
Supreme Team – “Dang Dang Dang”

Best Collaboration
Homme – “Eating Well”
Ga-In/Jo Kwon – “We Fell In Love”
Seo Young Eun/Jung Yeob – “This Pitiful Word”
IU/Seulong – “Nagging”
Sung Shi Kyung/IU – “It’s You”

Best Digital Single
MC Mong – “Hurt to Death”
Monday Kiz – “Spread Away”
Park Bom – “You and I”
Supreme Team – “Then Then THen”
Jung Yeob – “Without YOu”

The Shilla Duty Free Asian Wave Award
2PM
4minute
CNBlue
KARA
SNSD

Best Asia New Artist
iMe

Best Asian Pop Artist
Perfume

Best Asia Artist
Zhang Jie

Best International Artist
Far East Movement

Best Asian Male Group
Chemistry

Producer Award
PSY (for Seo In Young’s Cinderella)

Music Video Director Award
Seo Hyun Seung (2NE1’s “Can’t Nobody” and “Clap Your Hands”)

Choregraphy Award
Kim Hwa Young (JYPE)

Stylist Award
Yang Seung Ho (2NE1)

Performance Award
2010 Jisan Valley Rock Festival

This year’s Discovery Award
10cm

Adult Music Award
Tae Jin Ah

Piosenka promująca MAME
Obrazek
Narsha/Junsu of 2PM/Supreme Team/Boowhal/8Eight/JeA - 2010 Mama 테마송
http://www.mediafire.com/?ct3axe98mu1fe06" onclick="window.open(this.href);return false;

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
omg Mnet zaprosiło gwiazdy z SME! omgx2 Mnet dał nawet gdzieniegdzie im nominację!
i ok większość nominacji z d*^y i widać promowanie YG, ale takie nominację jak Jung Yeob, Monday Kiz, Hot Potato <3 po prostu wow O.o znalazło się coś co nie jest aż tak komercyjne XD

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
gwiazdy zaznaczone na czerwone = wygrana

Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Re: MAMA 2010

Post autor: mootyl » 29 paź 2010

myślę, że w tym roku dobrze się spisali ludzie z Mnetu xD
Nauczyli się na zeszłorocznych błędach... Po pierwsze: organizują galę w weekend, aby mieć większą oglądalność (w 2009 wyniosła ona ledwie ponad 3%), a Mnet teraz łakomy bo przekroczyli 10% próg z SuperStar K. Po drugie: gala będzie nie tylko emitowana w innych krajach, ale także odbędzie się w Macau.
Po trzecie: nominacje w tym roku są troszkę bardziej uczciwe, chociaż pomniejszyli liczbę kategorii -_- Myślę, że w tym roku bardziej skupili się na JYP, a nie YG. W większości kategorii wygrywają 2PM'y i Miss A ...
Po czwarte: zaprosili SM'y i co najważniejsze... wszyscy znowu mogą głosować. Zrezygnowali z płatności + zrobili piękne przejrzyste angielskie menu. W 2008r. głosowałem na MAMA i po rocznej przerwie znowu mogłem to zrobić *_* I nie tylko raz, mam przyjemność i możliwość codziennego głosowania .... :D

Ale znowu wkurzyły mnie nominacje MV'ek... Znowu wybrali takie beznadziejne i nie wiadomo jakie :/ Np. 2NE1 - Can't Nobody... ja bym raczej wybrał "Go Away" no ale dobra ... niech im będzie :D
Czekamy na rezultat... może w tym roku Mnet da radę z tą galą bo zeszłoroczna to był OGROMNY NIEWYPAŁ !
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 29 paź 2010

Ja się wypowiadałem już w wielu miejscach - Mnet bezczelnie przesunął galę na niedzielę, czym zirytował MBC i SBS i wcale im się nie dziwie (no bo kto u nich wystąpi w MCore i Inki??) - poza tym Pledis nie jedzie, bo oficjalnie powiedział, że powątpiewa w wiarygodność tych nagród... SM pewno nie pojedzie, co będzie oznaczać, że na bank żadnej nagrody nie dostaną... Niektóre nominacje wołają o pomstę do nieba (brak Shinee w boysband roku i co tu dużo mówić - skompromitowana HyoRi - za co ją nominowali?? za splagiatowaną płytę i tydzień występów w programach muzycznych?? Żenua po prostu... już nawet nie chodzi o to, że jej nie lubię, ale po takiej aferze ją nominować...) Aczkolwiek cieszy nominacja niszowych artystów jak gorące pyrki (chociaż musieli tam kogoś dopchać, a i tak wiadomo, że CN Blue lub FTeki dostaną XD), ale to tylko mały plusik w porównaniu do kupy minusów... :/

Co do SM - dla mnie te nominacje wyglądają jakby mnet im łaskę robił, ze ich zaprasza.... wspomniany juz brak shinee w kategorii boysbandów i dość mała liczba nominacji w porównaniu do JYP chociażby...

Osobiście czekam na Golden Disk i Melon (jeśli chodzi o głosowanie widzów), bo w tych nagrodach jestem pewien, że nikt nie manipuluje wynikami, a w Mnet to codzienność...

Zobaczycie, że najwięcej nagród zgarnie JYP i Cube, bo mają świetne stosunki z Mnet - z YG ostatnio się pogorszyło, a SM to wiadomo od dawna jak jest...

Pewnie zerknę na wyniki, ale nie będę się podniecał zdobyciem nagrody nawet przez BOA, bo Mnet od dawna jest kompletnie niewiarygodną stacją, jeśli chodzi o jakiekolwiek głosowania widzów XD
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

jordi wszyscy dobrze wiemy, że mnet to stacja oszustów i wyłudzaczy, ale gala to gala xD
Nigdy nie wiadomo kto, gdzie, kiedy i co zmanipulował. Też zbytnio nie przepadam za tą stacją, ale ogromnie cieszy mnie fakt, że w tym roku szykuje się dużo lepsze widowisko i specjalnie przygotowane sceny ^^ MKMF z 2008r. było niezłe (mimo braków technicznych), a np. MAMA 2009 i jej poziom... lepiej o tym po prostu nie dyskutujmy.

Co do tej gali w niedziele... wydaje mi się, że to właśnie MBC i SBS mają jakiś problem i robią z igły widły. To nie tak, że cotygodniowe muzyczne programy mają ogromną oglądalność... zazwyczaj nie przekracza 10%. Tym bardziej, że 60% programu zawsze nagrane jest dużo wcześniej więc co to za problem nagrać 100% wcześniej i mieć z głowy problem. Zresztą stacje telewizyjne nie mają nic do gadania w sprawie: "co artyści wybiorą". Takie szantażowanie ze strony obu stacji jest nie na miejscu i kompromituje je. Boją się kanału kablowego? o.O
I ten program MBC - czysta kalka SuperStar K ... żal się wypowiadać.

Chociaż mnet nie jest święty. Znowu afera... Ogłaszają konkurs i do wygrania są bilety na galę. No dobra bilety na galę, ale za przelot, zakwaterowanie trzeba sobie samemu zapłacić. Co za szuje i dusigrosze :/ Nie wiem ... bo ja nawet jakbym wygrał bilet to bym nie pojechał. Nie wiem.... wydaje mi się, że 10 osób to nie jest duży wydatek dla takiej stacji -_-
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 29 paź 2010

mootyl pisze: Po drugie: gala będzie nie tylko emitowana w innych krajach, ale także odbędzie się w Macau.
beznadziejnie... to jest typowo rozdanie nagród skierowane na Koreę, same nominacje koreańskich gwiazd. Teraz większość fanów, Koreańczyków z Korei nie będzie mogła osobiście uczestniczyć bo sobie MNet wymyślił Macau, bo Seul już jest przereklamowany.
Ja rozumiem jakby tutaj rzeczywiście to było 'Asia Awards', a nie głównie Korean Awards -_-
To tak jakby festiwal Opole zrobić nagle w Wilnie.

I znowu w nominacjach na Best Music Video Picture studyjne się wcisnęło -_-
Naprawdę można znależć fajne MV choćby Outsidera "Acquaintance" ok ten teledysk jest kontrowersyjny, ale również artystyczny. A nie znowu 2ne1 które lata w różowym, czy kosmicznym wdzianku -____-
A ta nominacja Ga-In – “Can’t Turn Back”? to chodzi im o "Irreversible"? jeśli tak to jest najlepszy z tych nominowanych

jakby w tej kategorii nie znalazło się Shinee, to by była masakra. Można się do wszystkiego u nich przyczepić, ale chorografie naprawdę mają świetne i trudne swoją drogą. Zapewne i tak nie wygrają, ale sama nominacja jest już waaa.

2NE1 – “Can’t Nobody”? O.o 'Clap your hands' ma o wieeeeele ciekawszą choreografię, one się tam ruszają, tańczą helloł! a nie stoją w miejscu i pomachają troszkę łapkami i będzie fajnie?

Tak więc z tych wszystkich nominacji moje typy które chciałabym żeby wygrały (które w większości zapewne nie mają szans XD)
Male Group Award: 2AM (zdecydowanie 2AM najbardziej się wypromowało w tym roku i mieli najlepsze mini albumy z początku tego roku)
Female Group Award: najchętniej bym tu nie zagłosowała na nikogo, bo nikt tak w stu procentach mi się nie podobał, ale z tych zespołów nominowanych to jednak 2NE1
[img]Male%20Singer%20Award:[/img] no i tu mam problem, bo bym zagłosowała na Wheesung'a, ale on w tym roku mało się produkował i ten jeden singiel to chyba za mało żeby mu przyznać nagrodę, dałabym ją Se7en'owi ale ta jego płyty w połowie była autotunowa gdzie naprawdę nie dało się tego słuchać, no i został teoretycznie Taeyang którego płyta nie do końca mi się podobała... ;/ no ale Taeyang najwięcej się napracował więc niech będzie
Female Singer Award: i tu rozdarcie między Gummy a Boą... i wybieram Gummy jako że jedną nagrodę mogłaby dostać XD
Male Rookie Award: badziewne te nowe zespoły ;/ w sensie CNBlue było fajne, ale się przejadło, wszystko mają na jedno kopyto; ZE:A jedną piosenkę lubię; Teen Top botoksowi mówimy nie!; Seo In Guk piosenki mi nie przypadły do gustu, zwłaszcza ta na której miał różowy plecaczek O.o no i pozostaje Infinite, których bardzo mi się spodobała ich piosenka i choreografię więc daję im szansę
Female Rookie Award tutaj raczej nie będzie zaskoczenia że G.NA najlepszą debiutantką jest, aczkolwiek nie wiem czemu Rainbow się tutaj znalazło skoro one w tamtym roku wydały singiel i z nim debiutowały O.o ale ok, może mi się coś miesza już
Best Music Video Picture ... ;/// jeśli to Gain 'Can’t Turn Back' to jest 'Irreversible' (bo na youtube nie wyskakuje mi żadne takie MV) to jestem za
Best Dance Performance – Solo hmm... hmm.. Narsha i Taeyang mieli najciekawszy choreografię, potem Hyuna. Ale ciekawsza była chorografia Taeyanga, bo Narsha bardzo nadrabiała strojami i charakteryzacją.
no tutaj chyba wiadomo że SHINee “Lucifer”, nawet jeśli nie cierpi się ich muzyki, to dla samej chorografii się ich ogląda
w ogóle 2PM – “I’ll Be Back”? O.o wtf?! to jest choreografia tańczących dziewczynek a nie 2PM-_____________________-
Best Dance Performance – Female Group jak już wspominałam jakby 2ne1 'Clap your hands' była choreo nominowana to był zagłosowała na nie, a nie beznadziejne 'Can’t Nobody'. miss A nie tańczą tylko się gimnastykują - fitness!, o wiele ciekawszą choreografię mają w 'Breathe', ale też jej nie ma. Największą furorę i największe wtf zrobiła T-ara z “Bo Peep Bo Peep".
Best Vocal Performance – Solo hmmm zaczyna się robić ciężko ;/
waham się między Gummy a Jung In ;///// obie piosenki są świetne i obie piosenkarki są świetne, ale jako że Gummy wcześniej dałam nagrodę to teraz niech leci do Jung In
Best Vocal Performance – Group jakby tutaj dali piosenkę 2AM 'I Did Wrong' zamiast 'Can’t Send You Even if I Die', to bym od razu na nią zagłosowała, ale jako że nie dali to głosuję na 4Men 'I Can't'
Best Band Performance Hot Potato “Confession” bezkonkurencyjnie
Best Rap Performance Outsider “Acquaintance”
Best Collaboration omo XDDD nie doczekaliśmy się i pewnie już nie doczekamy na Whessunga z Hyunem a szkoda XD no więc tutaj nie ma innej opcji jak Homme “Eating Well”
Best Digital Single omo, waham się między 3 -_____-
Monday Kiz, Park Bom i Jung Yeob. Ale w tym roku wygrywa Jung Yeob
hmmm trochę dziwna kategoria, ale jeśli chodzi o tą Azjatycką Falę Popularności to SNSD wygrywa

A wy kogo chcielibyście żeby wygrał?
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

co do organizacji w Macau... wg. mnie to dobry pomysł bo może za jakiś czas zrobią takie coś w Europie.
Po prostu kpop rządzi w wielu azjatyckich krajach i nie tylko... dają szansę zagranicznym fanom zobaczyć swoje gwiazdy. W Korei mają pełno okazji fani. Gdyby MAMA odbywało się w Polsce pewnie byście mieli inne zdanie, że to najlepszy pomysł :P
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 29 paź 2010

mootyl w Europie baaaardzo długo takiego nic nie zrobią, bo nie ma żadnej promocji w Europie kpopu więc nie pójdą w ciemno z organizacją tak wielkiego wydarzenia. Nie mówię że w Europie kpop nie jest znany, ale nie jest popularny na taką skalę żeby nawet jakikolwiek artysta zrobił koncert w Europie. Poza tym Europa sama w sobie jakoś też nie jest zainteresowana Azją.
buhahahah Polska? XD dobry żart! mootyl uprzedzaj jak coś takiego piszesz bo ja prawie na laptopa herbatę wylałam XD

poza tym moją znajoma jest właśnie w Korei w Seulu i pluje i bluzga na MNet że urządzają to w Macau a nie w Seulu, bo na Gayach jej już nie będzie i dlatego wybrała MNet który jej zrobił takiego psikusa XDDD
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 29 paź 2010

Cóż - napiszę, kto według mnie powinnien dostać, a kto pewnie dostanie (znając Mnet XD )

Male Group Award:
MÓJ TYP: i tu z Margot się zgadzam - dla mnie jest tylko jeden boyband wart nagrodzenia, czyli 2AM - świetny mini na początku roku, teraz najlepszy powrót tej jesieni... zdecydowanie oni...
TYP NA MNET: spodziewam się 2PM lub Beast, ale bardziej skłaniam się ku tym drugim (mnet ich bardzo wspiera od początku - poza tym mają z CUBE świetne stosunki)

Female Group Award:
MÓJ TYP: i tu mam problem, bo 2NE1 mnie zawiodły, że tylko 6 nowych piosenek dały, Kara mini był niezły, ale album 2009 lepszy, SNSD nie lubię XD, Tara też średnio - o dziwo chyba najbardziej w tym roku podobało mi się 4minute.
TYP NA MNET: albo 2NE1, albo SNSD (jeżeli pojedzie SM, bo jak nie to na bank 2NE1) - jeśli SM będzie, to Mnet będzie chciał ich udobruchać chociaż 1-2 statuetkami i wydaje mi się, że ta kategoria by im odpowiadała...

Male Singer Award:
MÓJ TYP: Taeyang - bez żadnego "ale" - Bardzo się starał w tym roku i ciężko pracował - płyta dobra, a Wheesung nie zasługuje na nagrodę, bo się wywyższa (jeszcze pamiętam, jakiego focha na Music Bank strzelił, bo jak śmieli mu 2 miejsce dać o 30 punktów za 2NE1 :/ )
TYP NA MNET: Taeyang - wydaje mi się, że dostanie tę nagrodę od Mnet...

Female Singer Award:
MÓJ TYP: Mam straszny dylemat, bo uwielbiam i Gummy i Boa... Ale zainwestowałem w płytę tej drugiej, więc chciałbym, żeby BOA dostała... (chociaż Gummy też zasługuje, ale ten rok taki sobie - mini dobre, ale promocja średnia była - najbardziej piosenki do dram mi się podobały - Will It Snow oraz Daemul)
TYP NA MNET: I tu się boję, że dadzą Hyori i ją wesprzą po tej aferze... ale z drugiej strony jeśli będzie SM to Boa ma duże szanse... Gummy raczej nie... Son Dam Bi na bank nie, bo Pledis nie jedzie do Makau XD

Male Rookie Award:
MÓJ TYP: No i tu kibicuję CN Blue i pewnie oni dostaną XD
TYP NA MNET: Seo In Guk albo CN Blue ale jeśli SBS zablokuje ich przyjazd (Yonghwa ma kontrakt w Inki XD ) to nagrodę dostanie Seo In Guk (dlaczego?? Bo to "wychowanek" Mnet XD )

Female Rookie Award
MÓJ TYP: JEDEN!!! G.NA - tylko ona z tej stawki.
TYP NA MNET: niestety obawiam się, że dostanie missA i gieńka z niczym zostanie, ale ją też dodam - tak więc albo missA albo G.NA

Best Music Video Picture
MÓJ TYP: TYLKO I WYŁĄCZNIE Ga In - Margot to jest Irreversible XD
TYP MNET: Moim zdaniem dostanie Ga In - będą chcieli ją udobruchać za przekłamanie w wynikach MnetCount sprzed 2 tygodni (kiedy po zliczeniu 3 składowych Ga In miała więcej od missA, ale oczywiście Mnet, który ma problemy z matematyką ogłosił zwycięstwo missA XD )

Best Dance Performance – Solo
MÓJ TYP: Tylko i wyłącznie Narsha - i charakteryzacja i układ naprawdę świetny...
TYP MNET: No tu znowu obawiam się, że dadzą Hyori, ewentualnie Taeyang - nie wierzę, żeby dali nagrodę Narshy...

MÓJ TYP: Shinee - tak jak nie cierpię tej piosenki to doceniam to, że układ jest cholernie trudny, a oni naprawdę dobrze sobie z nim radzili.
TYP NA MNET: I znowu jeśli będzie SM to Shinee ma duże szanse (w ogóle że Mnet ich nie dał do nominacji Boysband roku, ale o tym już pisałem XD ). Jak nie będzie SM to są dwa typy: BEAST i MBLAQ - aczkolwiek Beast daję większe szanse, znając kombinacje Mnet XD

MÓJ TYP: T-Ara Bo mnie rozwalała ta choreo za każdym razem, jak ją oglądałem XD
TYP NA MNET: T-Ara albo 2NE1 - pierwsze bo są z Mnet Media, a 2NE1 pewnie jakąś nagrodę dostaną i wydaje mi się, że tu będą miały największą szansę...

Best Vocal Performance – Solo
MÓJ TYP: tu wybieram nie po wokalistach, tylko po ich wykonaniach piosenek i dla mnie jest jeden faworyt - K.Will - rewelacyjnie śpiewał Miss Miss Miss - nie miał ani jednego słabego występu...
TYP NA MNET: spodziewam się albo Wheesung albo Gummy...

Best Vocal Performance – Group
MÓJ TYP: i znowu dylemat, ale postawię na 4Men i I Can't, aczkolwiek w moim rankingu na 1 miejscu jest jeszcze 8Eight
TYP NA MNET: tu daje szansę 2AM, bo zespołu na bank nie dostaną, więc taka pocieszenia będzie...

Best Band Performance
MÓJ TYP: UWIELBIAM PIOSENKĘ Boohwal i dlatego ona XD (pyrka na dłuższą metę jest nudna XD )
TYP NA MNET: albo CN Blue albo FT Island - innego zwycięzcy nie będzie - kategoria dla udobruchania FCL Music (czy jakoś tak się nazywa producent obu bandów)

Best Rap Performance
MÓJ TYP: Epik High - uwielbiam ten utwór :D
TYP NA MNET: DJ DOC albo Outsider, ale raczej ten pierwszy i tu dedukcja też prosta - Mnet Media XD

Best Collaboration
MÓJ TYP: I tu jest bardzo ciężko, bo tylko numer 3 nie lubię... Wybieram Sung Shi Kyung i IU, bo oprócz tego, że piękna ballada, to ma nietuzinkowy i naprawdę mądry tekst :)
TYP NA MNET: Albo Homme a jeżeli nie oni to Seulong i IU - tyle, że Homme wygrali raz MB, a IU dwa razy i dwa razy Mnet, dlatego się waham...

Best Digital Single
MÓJ TYP: Jung Yeob bezapelacyjnie :D
TYP NA MNET: I tu naprawdę nie mam pojęcia, kto może dostać, ale chyba postawię na Park Bom - ewentualnie Supreme Team

Tu nie będę własnego życzenia pisał, ale jak SNSD tego nie dostanie to będzie wielkie WTF??? XD

To tyle - chętnie sprawdzę, ile moich przewidywań co do Typów na Mnet się sprawdzi XD
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony

Post autor: margot. » 23 lis 2010

These votes are factored into the final awards selection, and make up anywhere from 10-30% of the criteria for winners.

The results are as follows:

Best New Male Artist: CNBLUE

Best New Female Artist: miss A

Best Male Group: Super Junior

Best Female Group: 2NE1

Best Male Solo Artist: Rain

Best Female Solo Artist: BoA

Best Solo Dance Performance: Rain

Best Dance Performance (Male): Super Junior

Best Dance Performance (Female): 2NE1

Best Solo Vocal Performance: Gummy

Best Vocal Performance (Group): 2AM

Best Band Performance: FT Island

Best Rap Performance: Epik High

Best Collaboration: Ga-In & Jo Kwon

Best Digital Single: Park Bom

Best Music Video: 2NE1

The Shilla Asian Wave: 2PM

Song of the Year: Super Junior

Artist of the Year: Super Junior
jak widać w głosowaniu dominuje SME i Super Junior, ciekawe jakie będą końcowe wyniki już w tą niedziele.

EDIT
i po MAMIe i po wielkiej jednej żenadzie...
ODPOWIEDZ