Immortal Song (2)

TV azja - sitcomy, programy, quizy itd
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Immortal Song (2)

Post autor: boom_boom » 02 lip 2011

Obrazek
stacja: KBS2
dzień tygodnia: sobota
MC: Kim Gura, Shin Dongyup
uczestnicy:
Yoseob (Beast/B2ST, ja nie ogarniam :D )
IU
Jonghyun (SHINee)
Yesung (Super Junior)
Ji Eun (Secret)
Changmin (2AM/HOMME :P )
Hongki (FTI)
Junsu (2PM)
Hyorin (Sistar)
G.O. (MBLAQ)
Jiyoon (4minute)
Jay Park
Kyuhyn (Super Junior)
Huh Gak

o co chodzi?
Słuchamy kpopu, kochamy kpop, ale troszkę śmiejemy się z hasła "I love kpop FOR THE MUSIC". No bo jakże by, tu chodzi nie o talent ponoć, a o kreskę na oku, o mięśnie na brzuchu i o umiejętność wygadania i szaleńczego zachowywania się w programach.
I oto przychodzi taki program jak "Immortal Song"!
Udało się odnaleźć naprawdę utalentowanych popwych wokalistów, którzy przygotowują wspaniałe wykonania, z niesamowitymi aranżacjami, ogromną ekspresją. I te właśnie występy pokazują prawdziwy ich talent. Dodatkowo program opiera się na rywalizacji między gwiazdami, w każdym odcinku mamy zwycięzcę, jednak nikt nie zostaje wyeliminowany... No, powiedzmy, bo artyści sami muszą nieraz rezygnować z powodu napiętych grafików w swoich zespołach.
Uczestnicy wykonują "stare" piosenki, ale "po nowemu" i przede wszystkim "po swojemu".

Chciałabym do każdego z uczestników dobrać jakiś występ przykładowy, niniejszym to czynię.

Yoseob
[youtube]H3RJ0u0qMgA[/youtube]
Changmin
[youtube]bBnNBMsRWRw[/youtube]
Jonghyun
[youtube]j5pQUSnuOkM[/youtube]
IU
[youtube]v29ky1S6MNU[/youtube]
Yesung
[youtube]IT1UmN07z4Q[/youtube]
G.O.
[youtube]xSiV-u424Hs[/youtube]
Hyorin
[youtube]BEO6sGQBVbg[/youtube]
Ji Eun
[youtube]Zebor3O55es[/youtube]
Hongki
[youtube]hecKHxk_3jY[/youtube]
Junsu
[youtube]76I5vh51wz4[/youtube]

Jay Park
[youtube]t6ZPpN4aTak[/youtube]
Kyuhyun
[youtube]yrtJVB0d5NU[/youtube]
Jiyoon
[youtube]eALHQiRkCG8[/youtube]
Huh Gak
[youtube]FIJon3kZzXo[/youtube]

co ode mnie?
Nie ekscytowałam się tym programem, bo myślałam, że będzie nudno: no tak, same dobre gardła, będą jakieś smęty i balladki, zanudzę się na śmierć, nie jestem tak ambitnym odbiorcą i nie zrozumiem przekazu, nie padnę na kolana, szkoda czasu.
ALE BYŁAM GŁUPIA!!!!!!!!!!
Posłuchałam trochę opinii i w końcu zaczełam jednak nadrabiać te odcinki.
Dawno się tak świetnie nie bawiłam na variecie!
Nie ma smętu! Jest kolorowo, jest ciekawie, jest emocjonująco, płaczę na Hyorin co odcinek, poza tym odkrywam ludzi z innej strony, np. Junsu czy Changmina. Kocham ten program i polecam każdemu.

A wątek zakładam, bo w zasadzie często są jakieś wzmianki o nim na czacie, a może fajnie byłoby jednak o swoich wrażeniach czasem naskrobać w odpowiednim dziale... ;)
Zachęcam.

Jeśli macie jakichś ulubieńców, to pisać, chwalić!

<i postaram się aktualizować tę listę uczestników, bo-wiadomo- jest ona płynna>

A poza tym w następnym odcinku duety, zacieram rączki!!!!!!! HOMME znowu razem!!!!!!

Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Re: Immortal Song (2)

Post autor: jordi » 03 lip 2011

Ja to z każdym epizodem utwierdzam się w przekonaniu, że Hyorin tylko rury brakuje do pełnych występów - skubana tyle erotyzmu prezentuje, że aż się dziwię, że KBS jeszcze nie reaguje na te jej wygibasy XD Ale świetna jest i jaki ma głos.

A teraz po kolei XD

Yoseob - z przykrością stwierdzam, że jego występy były bardzo poniżej jego możliwości - zawiódł mnie obok Changmina najbardziej...

Changmin - piosenki bez pazura - albo smęty, albo niby hepi songi ale też w wolnym tempie... ogólnie zawód...

Ji Eun - ona sobie nieźle radzi, ale już dwa razy wybrano jej za trudne piosenki... głos ma przeciętny, a dają jej piosenki gdzie naprawdę trzeba się pruć... Ale ogólnie przyzwoicie - szkoda mi jej, bo prawie zawsze jest ostatnia albo przedostatnia :/

Jonghyun - piejmy, piejmy, piejmy - ależ mnie irytował - dobry wokal, ale jak jest go za dużo to aż niedobrze się robi od tego wycia XD W tym programie przeciętniak był XD

Yesung - DLACZEGO GO NIE MA JUŻ?? :( Najlepszy z najlepszych moim zdaniem - te emocje, ten głos, ta ekspresja - każdy jego występ był magiczny, a na Boohwalu się seryjnie poryczałem - jeden z najlepszych młodych głosów w Korei dla mnie - rewelacja i szkoda, ze musiał zrezygnować przez nagrywanie nowego albumu suju :(

Hyorin - jak pisałem wcześniej - występy bardzo odważne i już w dwóch rury mi brakowało, bo tak szalała i gibała się na wszystkie strony - dodatkowo bardzo dobry wokal co się ceni :-) U mnie na 3 miejscu :-)

G.O - każdy wie jak kocham MBLAQ (muzycznie oczywiście XD ), ale póki co G.O ani ziębi, ani grzeje - przyzwoite występy, ale oczekuję czegoś więcej po nim - zobaczymy w następnych epach jak mu pójdzie :-)

Hongki - szczerze?? na razie słabo dla mnie - w 1 epie niewyraźny, w 2 chciał nadrobić, ale jak na niego to słabo zaśpiewał... co dalej się zobaczy, ale póki co dla mnie zawód...

Junsu - i tu SZOK!!! Jaki on ma głos!!! BOSKI!!! Dlaczego w piosenkach 2PM tak stęka?? (pewnie musi być na poziomie reszty czyli takiego Chansunga czy Niczkuna XD ) - chcę jakieś mini solo dla niego chociaż, bo wokal naprawdę dobry... No i umie rozruszać publiczność. w wczorajszym epie mnie rozwalił jak nie mógł ściągnąć kurtki i dwie linijki tekstu poszły, a on nic i dalej śpiewa XD Oba występy bardzo mi się podobały i czekam na więcej :D Po Yesungu u mnie na 2 miejscu jest :-)

No i IU która chyba tylko w 1 epie była - odeszła też nie do końca wiadomo czemu - moim zdaniem obraziła się bo ją zjechano po wykonie, że było słabo... i tyle...

A Gayoon chyba jeszcze nie było, nie?? to czekamy :-)
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Maru » 03 lip 2011

O o o o !

Ja też ogladam - bo ja uwielbiam odkrywac perełki, więc zawsze szperam po jakis radiach i innych takich, gdzie idole, którzy potrafią, mogą sie wykazać w czymś co nie jest popowym repertuarem (:

Na dzien dzisiejszy moja faworytka jest chyba Hyorin - własciwie to dopiero ja odkryłam i jest genialna - ma tak cudownie mocny głos, no jest po prostu świetna, nie wiem co mam jeszcze napisac, poza tym trafia do mnie repertuarem (;

Własnie jesli chodzi o repertuar ->
jordi pisze:Yoseob - z przykrością stwierdzam, że jego występy były bardzo poniżej jego możliwości - zawiódł mnie obok Changmina najbardziej...
Ja myslę, ze to kwestia wyboru repertuaru :? zreszta wielu osób sie to tyczy - jak dla mnie tam dalej trochę za dużo smętów jest - ale powoli chyba zaczynają od tego odchodzić, bo robi się coraz większe show - i dobrze, bo szczerze to po paru takich smętnych piosenkach pod rząd zasypiałam _^_

Tęsknę za Yoseobem :( tak bym go chciała posłuchac w czymś fajnym :/

O! i Changmin - estradowość jego wystepów jest cudowna - to jest naprawdę człowiek sceny, tez jeden z moich faworytów (:

No i Junsu - jak tak dalej pójdzie i będzie sie robił lepszy z wystepu na występ, to Hyorin będzie miała konkurencję do mojego pierszego miejsca (: Tu-pijemy traktowałam zawsze z przymrózeniem oka, a tu prosze, taki talent sie uchował (: Jego pierwszy występ naprawdę mnie zachwycił (:
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 09 lip 2011

Dzisiaj, w szóstym odcinku, mieliśmy "specjalne" występy w parach...

a)Jiyoon (4minute) i Lee Sae Jun (Yurisangja)
<w ogóle to sorki, jakoś myślałam, że Gayoon ma być, a nie ona, nie wiem, skąd mi się wzięło>
Ten girlsband znamy glównie z tańca i z płożenia się w kusych ciuszkach na scenie, ale okazuje się, że wokalnie też jakoś nie odstają. Jakoś dziwnie mi się Jiyoon oglądało w balladzie, ale na pewno bardziej mi się podoba w takim lekkim, zwiewnym wcieleniu... No cóż... Chociaż wydaje mi się, że jej też średnio to pasowało, jej charyzma póki co nie jest do ballad wyrobiona. Ale głos ładny.

b) Hyorin (Sistar) i Shin Yong Jae (4men)
Dwa bardzo ładne głosy i idealnie by ze sobą współgrały, tylko aranżacja jakoś wszystko popsuła moim zdaniem, jakiś chaos się wytworzył, dlatego mi przykro.

c) Changmin (2AM, HOMME) i Lee Hyun (8eight, HOMME) :P
Rewelacyjnie zaczęli!!!! Ojjj, często będę wracać do tego występu... Drodzy państwo, widzieliście tę chemię? :P Ten duet jest sobie w niebie przeznaczony! Te podskoki, AAAAAAAAAAAAAAA, zeszłam, kocham ich!!!!!!!!!!!

d) Hong Ki (FTI) i Heechul (SuJu)
Słyszeliście, jak wyli na próbach? :rolly: O matko, zryczałam się ze śmiechu. Można nie lubić głosu Hongkiego, bo ma manierę taką, jaką ma, ale jako człowiek jest bardzo fajny :D I w ogóle Ciul + jakikowlwiek_facet = jest ciekawie :P
A generalnie to chyba póki co najlepszy występ Hongkiego, chociaż Ciul mu przeszkadzał :D
A Ciul niech w końcu pójdzie do fryzjera.
Fajna energia, fajnie się patrzyło, co by nie mówić. Czemu wygrali, to już nie rozumiem, widać dużo ELFów w tym palce maczało :P Ale niech im będzie, w sumie było fajne show. :)

e) Junsu (2PM) i Lee Young Hyun (Big Mamma)
Junsu, jak ja Cię lubię... <3
A tak o samym występie, to było ładnie, ten ruch sceniczny był tak failowy, że aż uroczy i głosy im służyly (pod koniec jak pięknie, jeeeeej!!!!) :D W zasadzie nie mam nic więcej do dodania.

f) G.O (MBLAQ) i Lim Jeong Hee
Czemu ja ostatnio go jakoś nie lubię? Przecież on jest z MBLAQ :confuse: Ale jest nijaki w tym programie dla mnie. A właściwie nie on, a jego głos.
Ale mimo wszystko, muszę przyznać, że śliczny występ. Bardzo ładnie dobrane głosy. Znowu momentami trochę duszący aranż, ale cóż, nie można mieć wszystkiego ;)

I w sumie fajny ep, pokazali, że śpiewanie w duecie jednak swoje znaczy :) I to nie takie proste zgrać dwa głosy.
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

Post autor: zimorodek » 11 lip 2011

To ja chyba dościągam zaległe epki i je w końcu przetrawię, bo 2 mi leży od dłuższego czasu i nie miałam kiedy go ruszyć nawet... <zima czuje się zacofana T.T> Ale z pierwszego epa mogę powiedzieć chyba oczywiste - Hyorin jest najlepsza, szkoda, że UI już nie będzie, bardzo ją lubię... No i jak mogli Yesia zabrać? T.T Lubię Kyu, ale... no cóż, zobaczy się. I Changmin <3; bardzo lubię jego głos... I to ala "drapanie się" xD
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Maru » 11 lip 2011

Z odcinka "łączonego" mam dwa hajlajty:

1) Changmin i jego kolega Lee Hyun - coś genialnego, stwierdziłam, że są stworzeni do duetu, wspaniale współgrają, a poza tym sa dwaj na tej scenie, żaden z nich nie dominuje i w dodatku obaj maja w sobie tą sceniczność, o której juz wcześniej pisałam przy Changminie. Świetnie sie ich słuchało i ogladało, naprawdę dobry występ, wstęp świetny ( ^____^ ) ...no i smętu nie było (:

2) Hyorin ( oh co za nowość XD ) ii ( patrzy...) Shin Yong Jae - tez dwa siwetne głosy, dla mnie naprawde dobrze dobrane i profesjonalne, ale przede wszystkim piosenka - no cos pieknego to było, początkowa aranżacja była wspaniała, naprawdę klimatyczna i z rodzaju tych hipnotyzujących ....tylko ktos tą całą atmoseferę zepsuł :/ Szkoda, że dowalili instrumentów na koniec, naprawdę :/ sama gitara była idelanym tłem dla ich głosów, a poprzez ten nawał wokale zostały przygnieciony .... jak dla mnie to były na tyle potężne wokale, że spokojnie pociagneliby climax tej piosenki samym śpiewem, lepiej by było gdyby tło zostało instumentalne - ba! wtedy te głosy jeszcze bardziej by sie wybijały i wystep byłby jeszcze lepszy (:

Ciężko mi powiedzieć coś o reszcie ( nie no był Hongki który jeździł koleją ....) bo generalnie smęty były i zaczyna mnie to troche drażnić ...nie lubie smętnych ballad :/
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 16 lip 2011

Ale dzisiaj emocjonujący odcinek *__________*

Naprawdę, zawsze się boję w tych rozgrywkach, że Hyorin będzie konkurować z Changminem, więc dzisiaj się trzęsłam, MATKO!!!!!!!! Hyorin zjawiskowo, ten aranż, ten głos, ten urok... A Changmin wręcz mnie wzruszył. Ehhhh, piękne to było!!!!!!! Oni są najlepsi po prostu!!!!
Jiyoon... Jakoś mi nie pasuje jej głos, gdzieś ta jego słodka nuta mi przeszkadza. Różni się jakoś od pozostałych uczestników, nie wiem, po prostu po niej widać, że jest gwiazdką popu, a nie jakąś divą czy megaśpiewaczką. Niemniej jak mogła, tak się starała, zrobiła show, no w sumie nie ma się jakoś głębiej czego czepić. Może fajnie, że jest w programie, bo rzeczywiście co innego pokazuje, więc jest ciekawiej :)
Junsu to ja nie wiem, co on za piosenkę dostał :rolly: BARDZO DOBRZE, że ją przytuningował, zrobił kawał dobrego show, on serio jest niesamowity w te klocki <3 <3 <3 Wychodzi na scenę i jest OGIEŃ, ciągle coś nowego, jakieś baleciki, jakieś cenki rodzajowe, przytupy, zmiany aranżu... Ehhh, zdolniacha <3
G.O. może w końcu chciał się obudzić, może część powie, że mu się udało, ja powiem, że jakoś niezręcznie to wyglądało dla mnie, średnio mi pasował do tego aranżu. Ale całkiem fajnie, bo zwykle mnie nudził niesamowicie.
Hongki naprawdę dobrze wystąpił, chyba nigdy mu się nie trafił tak świetny występ, a tu PROSZĘ BARDZO!!!!!!!!!!!!!!!! Widać, jak bardzo się wczuł emocjonalnie w wykonywany utwór, jak ładnie sobie wypracował wszystko, jak panował nad muzyką... EXTRA! I właśnie po to jest ten program! Pokazujmy talent!
Chociaż osobiście uważam, że występ Changmina był dziś najlepszy. :aww:

Spoiler! A w ogóle Tupiemy są niepoważne chyba :rolly: Oni nadal mają bombę po "Hands up" chyba :lol:
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Maru » 17 lip 2011

Oh jak cudownie, ja kocham stare songi ^____^

Znowu będę się powtarzać, ale tak - wg mnie znowu najlepiej wypadli Hyorin i Changmin _^_ ( nie wiem, chyba sie juz kompletnie zbiasowałam czy coś ....)

Hyorin wraz z cała klasyczną aranżacja była perfekcyjna. Miałam wrażenie, że przeniosłam się w czasie do Korei dawno dawno temu (;

A Changmin... Tu krótki wywód dlaczego uwielbiam Changmina ...a uwielbiam go za co, czego NIE robi. Mianowicie nie popisuje sie nachalnie wyciągając pod sufit i wyjąc do komina, albo kwicząc jak walenie w porze godowej. O nie, on potrafi się popisać subtelnie i z klasą. Jego wystepy to dla mnie potega klimatu i budowania emocji. Dla mnie jest wokalistą, który nie udowadnia na siłe na kazdym kroku, jaki to on jest dobry ( a często odnosiłam takie wrażenie przy wystepach innych uczestników). On po prostu jest dobry, i on o tym wie, i my o tym wiemy. I w dodatku naprawde potrafi sie odnaleźć w repertuarze - jak ma być melancholia, to jest, jak chce być kokieteryjny, to też potrafi, ma być zabawnie - mówisz masz. Już to pisałam, ale powtórzę - to jest człowiek sceny. Koniec. Amen.

Ale chyba najwiekszą radoche miałam przy wystepie Junsu - G E N I A L N I E zrobiony cover, on tam świetnie pasował, partia rapowa dobrze wpleciona w resztę, do tego cała aranżacja sceniczna - no super, mega występ naprawdę, przede wszystkim świetna zabawa ( w ogóle to nie mogłam z tego piskokwiku Hyorin w połowie jak pozorował macanki z backdancer-lachonem :rolly: )

Dla odmiany próba zaktualizowania piosenki w wykonaniu Jiyoon wyszła naprawde słabo i ....tandetnie? Wyszło popowo w złym tego słowa znaczeniu -taka odpustowa śpiewka. Nie podobało mi sie to :/

Za to Hongki i G.O sprawili, że naprawdę się w nich zasłuchałam - ich występy to może nie były jakieś fajerwerki, ale były dobre, i naprawdę miło mi się tego słuchało. Ale nie wiem ile w tym ich wykonania, a ile potegi samych piosenek - które dla mnie sa po prostu piękne i wzruszajace.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 16 wrz 2011

Kurczę, wszyscy odchodzą... :cry: :cry: Aż jednak napiszę.
W sumie już mnie tak nie fascynował ten program od jakiegoś czasu, oglądałam tylko cuty z Hyorin i Kyu, trochę próbowałam resztę zerkać, ale mi sie nie podobało.
I teraz największa szkoda dla tego programu... Odchodzą prawie wszyscy o_O
Oczywiście, najbardziej szkoda Hyorin :cry: :cry: :cry:
klik + klik
Szkoda :(

Ale cóż, teraz trzeba czekać, kto będzie "nowy", na pewno Luna.
Jakby ktoś coś wiedział, to niech pisze :) Albo nawet o jakichś "marzeniach" (nie zapominajmy, że obiecali Soohyuna :rolly: )

----

OMG, ponoć tam Woohyun będzie, NIEEEEEEEEEEEEEEEEEE :rolly: :rolly:

I Kang Minkyung z Davichi.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 23 gru 2011

Dopiero zaczęłam oglądac pierwszy odcinek i na razie jest w miarę ok i jest tu Junghyun nie wiem na jak długo bo jak piszecie szybko odchodzą z programu ale na razie cieszę się tym że w ogóle jest.
Pierwszy odcinek jest strasznie długi .Trwa prawie 2,5 godziny.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 23 gru 2011

OMG, w tym będzie śpiewał TEAMIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:

<niech się ktoś ze mną poturla, bo sama nie daję rady>
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Post autor: Ai_tanu » 23 gru 2011

ja w dalszym ciągu uważam że to ŻART, no bo... no bo... to MUSI być żart :rolly:
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 24 gru 2011

Też o tym czytałam .Byłoby fajnie gdyby to jednak nie był żart.
To jeszcze trwa tak? bo znalazłam 20 odcinków tego programu
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Post autor: boom_boom » 24 gru 2011

Znaczy... Taemin śpiewa ładnie, ale pasuje tu jeszcze mniej niż Woohyun :rolly:
O nieeee, o nieeee, jak on zacznie śpiewać w Immortalu, to wracam do śledzenia programu :D

+ odcinków jest 29
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 24 gru 2011

Oj pierwszy ep nie zachęcil mnie do dalszego oglądanie .Same smęty i muzyka która mi się nie podoba.Jedynie A million roses podobała mi się.Reszta praktycznie śpiewała same wolne.No i oglądałam parę filmików na YT no i chyba Jung miał pecha bo przy piosenkach jest 1 czyli że występował pierwszy.No i chyba w jakimś odcinku wygrał Ye Sung.Osobiście za nim nie przepadam.

Dlaczego Taemin nie pasuje?:)
ODPOWIEDZ