Kpop Star - edycja pierwsza

TV azja - sitcomy, programy, quizy itd
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Kpop Star - edycja pierwsza

Post autor: Volli » 04 lut 2012

Odgrażałam się, ze tego dokonam.

KPOP STAR

Obrazek

stacja: SBS
dzień tygodnia: niedziela
okres emisji: od 4 grudnia 2011

Co to jest?

Ech, mnoży się ich... Idoli, klonów Idoli i klonów klonów Idoli... W Azji też się mnoży, nie myślcie sobie... No i to jest taki - można powiedzieć - klon. Szukamy gwiazdy, szukamy idola, obserwujemy to przed telewizorami - od prapoczątków po final stage... Płaczemy z odrzuconymi, cieszymy się ze zwycięzcami kolejnych etapów. Mamy swoich ulubieńców [...jak oni mogli JEJ to powiedzieć? :bejsbol: ], takie tam... No i co z tego? Czym się ten program różni od setek innych podobnych? Prawie niczym. Prawie. Ma jurorów... O lol... Najprawdziwsza prawdziwa prawda. Jakby inne programy tego typu się na tym nie opierały... Ale ci jurorzy to nie byle kto. To "wielka trójka":

Obrazek

Pozwólcie, że tym co jeszcze nie znają, przedstawię. W kolejności od lewej:

YG - [Yang Hyun Suk] - prezes YG Entertainment, dawny członek dość znanego [lol - żeby nie było] zespołu Seo Taiji & Boys. Wytwórnię założył w 1998 i od razu wydał swój solowy album, chociaż raczej nie twórczość własna teraz go zajmuje. Dumny ojciec dziecka - córeczki [przepraszam, ale to zawsze cokolwiek czytam jest "moja córka", "YG córka" "córka szefa" ... może czytam złe rzeczy], oraz głowa rodziny YG [YG Family] do której należą - uwaga: Jinusean, 1TYM, Se7en, Gummy, Big Bang, 2NE1, zdaje się, że Tablo i kilku innych.. Co jeszcze należy wiedzieć o YG? Aaaaa Jordi go nie lubi :sun:

JYP - [Park Jin Young] - założyciel (1997) i szef JYP Entertainment (nie ma co, kreatywne te nazwy :P ) - Sam JYP nagrał aż 7 albumów, jest również znany ze swoich umiejętności tanecznych i kompozytorskich. No i ma ambicję. Ambicję podbić świat. Tzn. USA. To smutne. Mógłby podbijać na przykład co innego. W każdym razie z JYP Entertainment związani sa m. in.: 2AM, 2PM, MissA, Wonder Girls... Z JYP związany był też Rain... i w zasadzie jego agencja, J. Tune Entertainmant nadal poniekąd jest...

SM - [BOA] - artystka, przedstawicielka SM Entertainment - chyba największego i najstarszego potentata w dziedzinie przemysłu rozrywkowego w Korei. Wytwórnia została założona w 1995 r. przez Lee Soo Mana (taaaa... oryginalność, oryginalność... SM wcae nie oznacza już Soo Mana, nie, SM stands for: Star Museum ... WTF? :rolly: ). A Boa? Boa jest gwiazdą SM... Boa jest ikoną (i też podbijała Amerykę ^^). A oprócz Boa'y [omg... naprawde nie nawidzę nie odmianiać obcych nazw własnych, ale tutaj się chyba naprawdę nie da...] do SM należą takie grupy i artyści jak: Super Junior, Shinee, Girls Generation, DBSK (w uszczuplonym co prawda już składzie), a ze starszych Shinhwa i - kiedyś H.O.T. (musiałam wspomnieć, no bo to taki pra-kpop-boyband był). A swoją drogą dość ciekawe by było - jak zauważyła Maru - zobaczyć w jury zamiast BoA'y jego wysokość Lee Soo Mana :rolly: .

No i teraz tak. Co się dzieje w tym programie? Ano, jurorom, którzy z natury rzeczy rywalizują ze sobą - nie tylko o uwagę widzów (jak zazwyczaj w tego typu programach), zostało postawione wspólne zadanie znalezienia gwiazdy kpopu... Albo raczej - to chyba będzie bardziej adekwatne stwierdzenie - stworzenia takiej gwiazdy w trakcie trwania programu. I TO jest tego programu wielkie dobro, bo dzieciaki nie tylko rywalizują ze sobą, ale są przez jurorów różnych rzeczy uczone, a my możemy się dowiedzieć, w jaki sposób pracują poszczególne agencje, jakie mają systemy "tworzenia" gwiazd, na co kładą nacisk i takie tam...

Na zachętę kilka migawek z przesłuchań:

[youtube]JaeslfX459c[/youtube]

[youtube]-f_tcukFXrs[/youtube]

[youtube]CcIo7H6tKG8[/youtube]

[youtube]BNngbUEg13U[/youtube]

I tak bym mogła....

Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Re: Kpop Star - edycja pierwsza

Post autor: Maru » 04 lut 2012

:fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:

Ja generalnie uwielbiam wszelakie programy o młodych i zdolnych ( czyli przeciwieństwo mnie :rolly: )

A tu jest dużo młodych i zdolnych, i aż fontanny z oczu tryskają na myśl o eliminacjach :puppy:

Właściwie nie wiem co mam tu pisać, bo najchętniej bym powklejała całe odcinki :rolly:

A szczególnie te z występów grupowych - taaak, to chyba, największy atut tego programu, że uczestników mieszają w grupy, duety i tym sposobem otrzymujemy całkowicie nową jakość :fav: chcę więcej grup :fav:

I niech będzie, wiadomo, że jurorów też kocham, chociaż każą wszystkim schudnąć :rolly:

I jurorzy siebie nawzajem tez kochają.
Spójrzcie tylko jak ciepło YG zerka na JYP :fav:
Obrazek

:rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 04 lut 2012

Wow głosy mają mocne i ten ostatni filmik z Fame.Dziewczyny miały niezłe głosy .Straszni mi się to spodobało.A odcini to chyba na YT muszę znaleźc
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 04 lut 2012

Chie, na Youtubie są, i to 4 nawet przetłumaczone <33 Bo ja w ogóle uważam, że bez tłumaczenia połowa frajdy tu przepada.... YG z JYP tak się po prostu kochają, że czasem siekierę między mini można zawiesić w powietrzu. Poza tym fajnie rozumieć co mówią do uczestników, kiedy wyjaśniają czym jest muzyka i przemysł rozrywkowy.... Czego ludzie oczekują od idola i co idol powinien im dawać... i po co się występuje... i takie tam... Tam padają i zdania mądre i głupie. Jasne. Ale naprawdę fajnie się to ogląda.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 04 lut 2012

No już znalazłam te odcinki.Same filmiki które sa tu wrzucone oglądam już któryś raz z kolei .Myślę że jak będę miała wolną chwilę to sobie obejrzę pełen jeden.Jak na razie tylko z samych filmików to ta peirwsza dziewczyna przypadła mi do gustu Park Jin-min chyba się nazywa.
Awatar użytkownika
Foxxx
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Post autor: Foxxx » 04 lut 2012

Aż nie wierze, że obejrzałem wszystkie odcinki, które są juz przetłumaczone na angielski w jednym ciągu. Podoba mi się ta formuła, którą stosują przy wybieraniu osób. No i coś co mnie osobiście rozwaliło i mogę to oglądać bez przerwy, czyli występy Lee Seunghun, nie wiem czy poprawnie to napisałem.

Tutaj próbka.

[youtube]Cb8NXIOq_to[/youtube]
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Maru » 04 lut 2012

No Lee Seunghun zabiiiijaaaaaa :rolly: Niesamowity jest ten człowiek :rolly:

Naprawdę życzę mu udanej kariery, nawet jeśli nie wygra tego programu, to myślę, że go nie puszczą wolno :rolly:

Co się zresztą tyczy innych - może i wygrywa teoretycznie jeden, ale do kilku osób agencje na pewno 'oddzwonią' 8)
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 05 lut 2012

Obejrzałam wszystkie odcinki z tłumaczeniem i chciałabym jeszcze więcej .Podoba mi się że nie tylko patrzą na to jak śpiewasz ale na to jak tańczysz również .Do tego nie biorą wszystkich dobrze śpiewających jak w naszym np MT gdzie każdy kto dobrze śpiewa przechodzi dalej.
Do tego ta atmosfera między jurorami .Czasami nie mogłam z nich.Wygladalo to tak jakby robili sobie na złośc .Kiedy on dawał pass tamten nie i tak na odwrót.
Moja faworytka jak na razie PArk JInmin i wspomniany już Lee Seunghun który jest pewny siebie no i zabawny .
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Maru » 23 lut 2012

Ja muszę albowiem Pyza :fav:

[youtube]r6OHJQMFSdw[/youtube]
ODPOWIEDZ